Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Hello.
Gondolkodom, hogy az ELTE-t is be kéne írni a jelentkezési lapra, csak az a baj, hogy sok rosszat , meg sok jót is hallottam róla.
Most akkor milyen? Véleményeket várok tanárokról, a koliról, a közösségről, oktatás minőségéről, stb.
Előre is köszi :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Wolverine válasza opr (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Melyik szakra gondoltál?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) opr válasza Wolverine (#2) üzenetére


opr
veterán

info, azon belül progmat, vagy v.mi ilyesmi

[Szerkesztve]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) Wolverine válasza opr (#3) üzenetére


Wolverine
félisten

Mihelyt hazajön a főbérlő srác, elkezdem faggatni - én ugyanis vegyész vagyok :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5) opr válasza Wolverine (#4) üzenetére


opr
veterán

ok, kösz :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) opr


opr
veterán

Épület milyen állapotban van?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) Wolverine válasza opr (#6) üzenetére


Wolverine
félisten

Zsír új, két éve adták át :D
A kolit nem tudom, életemben csak egyszer-egyszer jártam a két TTK-s koliban :U ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) opr válasza Wolverine (#7) üzenetére


opr
veterán

Akkor amit a TV-ben mondtak, az csak kacsa volt, vagy már megint az a lényeg, ghogy hír legyen, és összehordtak minden hülyeséget?- mármint, hogy totál gazd.-i csődben van az egyetem?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) opr válasza Wolverine (#4) üzenetére


opr
veterán

Félre ne értsd, nem sürgetni akarlak, csak annyit szeretnék Mckérdezni, hogy sacc/kb. mikor ér haza főbérlőd???
Mármint hogy mikor nézegessem a topicot.-holnap, 2-3 nap múlva, stb?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) Wolverine válasza opr (#8) üzenetére


Wolverine
félisten

A helyzet nehéz, az biztos... De az infókaron vannak szponzorok vagy hogy is hívjam őket...
A srác később fog jönni, holnapra lesznek adatok ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11) opr válasza Wolverine (#10) üzenetére


opr
veterán

Ok, köszi, mennem kell, hello. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) opr


opr
veterán

Hello.
Itt vok, mi a helyzet? :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) Solad válasza opr (#1) üzenetére


Solad
őstag

Hello.
Én progmatos vagyok. Maga a szak nem olyan könnyű, igazából szopás, de ha tanulsz, akkor meg lehet csinálni...
A Közösség, a gólyatábor nagyon jó, mindenki jó arc (különösen az adminisztátor csaj a HÖK irodában :DD )
A kollégiumokról annyit, hogy ahol én lakom KCSSK eléggé lepukkant, de iszonyat jó közösségi élet van, ami gyakran a tanulás rovására magy :O.
Én mindenképpen csak ajánlani tudom neked a szakot, legfeljebb abbahagyod, ha nem tetszik :D

Solad

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#14) Drizzt válasza opr (#8) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én úgy tudom, hogy ez nem hülyeség, sőt nagyon is súlyos helyzetben van az Elte...

I am having fun staying poor.

(#15) Drizzt válasza Solad (#13) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Néha a KCS-be én is elmentem egy haverommal bulizni.

I am having fun staying poor.

(#16) Solad válasza Drizzt (#14) üzenetére


Solad
őstag

Igen, rossz helyzetben van az ELTE, de egyes források szeint seemivel nincs rosszabb helyzetben, mint az eddigi pár évben.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#17) opr válasza Solad (#16) üzenetére


opr
veterán

Mit jelent az, hogy rossz helyzetben van (nem érdekel a lepukkant épület/koli, ugye a gimi is lepukkant, nameg a sátornál nem lepukkantabb a koli-remélem:), de mondjuk az már bej, ha mittomén p/2-es gépekkel kell szenvedni... ilyen szempontból is lepukkant?)
ui.:
Eddig yool hangzik!!! :DD (a tanulásról meg annyit,h ogy azt mindenhol kell:) )
Ya igen, tanárok jófejek? Előadások jók, vagy elalszol stb?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) Drizzt válasza opr (#17) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt, hogy nincsen egy árva petákja sem, csődközel, ilyesmi, éhező előadók, etc...

I am having fun staying poor.

(#19) opr válasza Drizzt (#18) üzenetére


opr
veterán

ti úgy konkrétan éreztek ebből v.mit (mármint azonkívül, hogy látod) vagy ez az a tipikus ne izgasson, nem az a lényeg kategória? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) opr válasza Solad (#13) üzenetére


opr
veterán

A kolik ''kan''-kolik, vagy koedukált (tudod, ez se utolsó szempont :DD )?
Mondjuk ez nem tartozik különösen a témához, de azért tudod, JÓ! tudni...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) Drizzt válasza opr (#19) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én nem ide járok, hanem az arch-rival BME-re. Az Eltére a legjobb barátom jár. Ő mondta ezeket. Eddig csak egy tantárgyból is sikerült kivívnia a vizsgázáshoz való jogot.

I am having fun staying poor.

(#22) opr válasza Drizzt (#21) üzenetére


opr
veterán

Ok, vágom :) (most, hogy mondod, tényleg láttalak a BME-s topikon :U , asszem adtál is v.milyen választ v.melyik kérdésemre...)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) Drizzt válasza opr (#22) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem kizárt... :D

I am having fun staying poor.

(#24) tomcs válasza opr (#17) üzenetére


tomcs
őstag

ik azert elegge jol all. bajok a bolcseszeknel meg itt-ott vannak, most csereltek le a fel lovit (nagy gepterem ahol pl a zh-k szoktak lenni) meg lenti laborokat is, iden alig latszunk ki az osztondijbol, stb.

tarsasagi elet koliban nem tom milyen de az minden koliban jo szokott lenni. tananyagrol meg nem nyilatkoznak mert allitolag mostantol nem progmat lesz hanem prog-inf ami csokkentett matek de hogy mi lesz a plusz azt nem tudom. de ha valami nagyon megtetszik majd szepen fogom magam es felveszem :)

(#25) Solad válasza opr (#17) üzenetére


Solad
őstag

Hmmm..
előadásra ritkán járok....így nem tudok érdemleges infoval szolgálni.

Koliban olyan géppel szenvedsz, amilyet hozol, Egyetemen meg nem valami überkirály cuccok vannak, de azé használhatóak, attól függ, hoyl melyik gépteremben vagy.

Egyébként sanis@c2.hu címen elérhető vok msn-ben, ha kérdésed lenne

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#26) Solad válasza opr (#20) üzenetére


Solad
őstag

Hát amilyen nők itt vannak...:Y
Ivararány szempontjából okosan csinálják a kolifelvételit :D

[Szerkesztve]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#27) Solad válasza tomcs (#24) üzenetére


Solad
őstag

Ebben az évben még indul progmat és proginfo is, jövőre már csak pinfo, aztán ha a mostani évfolyamokat kifuttatták progmaton olyan 6-7 év múlva, akkor kis létszámmal fog újraindulni.

Proginfo tényleg abban különbözik, hogy kevesebb lesz a matek(pl. csak 4 félév anal:C), és több a szakmai tárgy.

Egyébként ésszerű, hogy az IK nincs gondban, mert ha belegondolsz, akkor nem nagyon kell költeniük olyan szinten, mint mondjuk a TTKnak a sok hülye kísérletre, meg ilyenekre

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28) bdav válasza Solad (#27) üzenetére


bdav
őstag

jézusom hány félévig van nektek az anal akkor?! húde jó hogy nem oda mentem :D (mondjuk az anal nem rossz tárgy de azért a programozás meg a digit érdekesebbek :) )

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#29) Finwe


Finwe
őstag

Nos a helyzet anyagilag pocsék. (TTK) Ezt monják. Év elején beszélgettem a TO-s nénivel és aztat mondta, hogy az épület (Északi) napi költsége 4-6 milla (nem emlékszem pontosan de a kettő között valahogy). Gondolná az ember spórólnak 1kicsit, nem fűtenek 30fokra. Természetesen mikor bemegyek (vizsgázni), az épületben ezer fok, folytogat a ruhám. Odalépek a zárt ablakhoz (csak tűz esetén nyitható) és megfagyok.

Teznek magasról az egészre. Ez a TTK-n a helyzet ami azért is van mert az IK különvált.

Egyébkent én is tanulok bevprogot(1) nagyon nem tetszik de vhogy túl kell élnem (2szorra húznak meg belőle) Másnak, hogyan sikerül ez?

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#30) opr


opr
veterán

Már (asszem:) ) csak egy kérdés maradt hátra: sport. Ezzel mi a helyzet? van lehetőség sportolni (én speciel focira gondolok:DD) a suli keretein belül (van-e pl. csapata, vagy csak úgy lehetőség, hogy haverokkal lemenjünk tolni egy-két-három órát?) vagy csak úgy bárhol a közelben anélkül, hogy fejenként (sok) pénzt ki kéne adni...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#31) opr


opr
veterán

kvázi-tag lettem!!!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) Finwe válasza opr (#30) üzenetére


Finwe
őstag

Hogy csak úgy le lehet e menni azt nem tudom, de van pálya, és fel lehet venni tesit. Jó hangulat szokott lenni. Ha ide jössz keresd Erdélyi tanár úr foci óráit.
Tesi órára úgy is lehet járni ha nem veszed föl.

Van sok fajta balynokság az ELTÉn belül, ha akarsz mehetsz!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#33) _lupin_ válasza bdav (#28) üzenetére


_lupin_
csendes tag

bdav:
nyolc :)
pénteken megyek vizsgázni a 7.-ből.

opr:
Tesi órák keretében lehet focizni. Heti több időpont van és te választhatsz közülük.
(én kosarazni szoktam, az minden nap volt, gondolom a focinál is hasonló a helyzet)
Minden félévben van TTK-IK focibajnoksaág is. Itt rendszeresen 30-40 csapat vesz részt.
Van nagypályás focicsapata is.

Kosárból 5-6 csapata is van, akik az egyetemi bajnokságban játszanak, gondolom kispályás fociból is van ilyen.

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#34) Drizzt válasza _lupin_ (#33) üzenetére


Drizzt
nagyúr

8 félév anal? :Y Mondjuk tanulnék én inkább négy év analt, mint 1 óra fizikát. D

I am having fun staying poor.

(#35) Solad válasza opr (#30) üzenetére


Solad
őstag

Hogyne lenne lehetőség... Van az eltének csapata. Nagypályás biztos, a kicsit nemtom.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#36) Solad válasza Drizzt (#34) üzenetére


Solad
őstag

És ez csak a minimum. Ismerek olyan állatot, aki két(2) anal sávot vett föl...

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#37) maross


maross
veterán

en holnap megyek anal V-bol :D. ezt a kib*t, proginfot csak most vezetik be...4 felev anal...istenem alom :))

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#38) gregorik


gregorik
senior tag

cím alapján azt hittem, btk-ról szól a topik; a btk ugye az elte szíve-lelke : -)) ezzel együtt télleg lepukkant majd minden épülete, nem úgy, mint a ttk meg a jogi kar. mindegy, kérdésre válaszolva én is eltére járok (angol bölcsi).

(#39) anulu


anulu
félisten

remélem, benéz vki elte progmatos ide, nem akarok külön topicot nyitni, de nagyon meg vagyok lőve! :(

4-én megyek bevprog 1-ből vizsgázni. pls ha van valakinek pontos tételsora (nem úgy, hogy programozási tételek pl, hanem úgy, hogy 1. lin-ker, 6. felt-ker, 17. max-ker stb), pls küldje el nekem mailben! nagyon megköszönném neki!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) Uborka válasza Drizzt (#34) üzenetére


Uborka
tag

Pedig sokkal szebb és érdekesebb a fizika mint az analízis, szerencsére nekem csak 5félév analom van.
Amúgy jár még valaki fizikus szakra?

'00 Impreza Gt turbo, for fun:)

(#41) Uborka válasza anulu (#39) üzenetére


Uborka
tag

Progtervmat? Volt szerencsém egy évig oda járni,de nem tetszett és váltottam.
a Bev. progot még mindig a Fóthi tartja?

[Szerkesztve]

'00 Impreza Gt turbo, for fun:)

(#42) anulu válasza Uborka (#41) üzenetére


anulu
félisten

ahamm, még mindíg. viszont kéne nagyon a tételsor, mert ha nem lesz bevprogom, nem vehetem fel az EAF-ot... :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#43) Uborka válasza anulu (#42) üzenetére


Uborka
tag

Azt hiszem a fizikus-informatikusok is veletek tanulják.
Megkérdezek valakit hogy van-e neki egy tételsora.

szerk: közben eszembe jutott, az elsőéveseket nem ismerem:( bocs



[Szerkesztve]

'00 Impreza Gt turbo, for fun:)

(#44) PeliScan


PeliScan
addikt

Persze h persze :)
Bővebben: link
uppoltam is jól :)

(#45) anulu válasza Uborka (#43) üzenetére


anulu
félisten

szerintem nem velünk, de ha tudnál küldeni ASAP egy tételsort, annak nagyon tudnék örülni :B

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) anulu


anulu
félisten

UP! valaki segítsen pls!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) Finwe válasza anulu (#46) üzenetére


Finwe
őstag

Ez ugyan az ami a jegyzetben van nem? Az tudod honnan kell letölteni? (most nem találom). Kerestem ezt a gépemen de csak kinyomtatva van meg (mámint a hivatalos izé).

Amúgy fiz-infós vagyok és másodszorra vágott meg a kedvens tanárunk. Ez a része nem megy a fizika sokkal szebb. (még ha anallal is van kifejezve)

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#48) anulu válasza Finwe (#47) üzenetére


anulu
félisten

jegyzet van nyomtatva és PS-ben is, de nekem tételcímek kellenének. olyan cuccot, amit tuti nem kérdez, nem akarok megtanulni, mert nagyon szorítja a t*köm az idő :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#49) maross válasza anulu (#48) üzenetére


maross
veterán

lenyegeben mindent kerdez. nekem mar nagyon reg volt, de ha tobb infot akarsz, ircneten #progmat csati, ott erdeklodj, vagyunk paran. en most perpill nem :). ha idegen szamodra az irc vilaga, akkor www.ircnet.com, webchat gomb, beirsz egy nicket es azt hogy #progmat, maris ott vagy :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#50) anulu válasza maross (#49) üzenetére


anulu
félisten

köszi a tippet. IRC-et ismerem ;)

akkor végülis mindegy. nekiállok, megpróbálom beseggelni az egészet, oszt' meglátom mi lesz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.