Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Isdn kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hezso


hezso
aktív tag

Hello.
Az a kérdésem, hogy ha valaki rendel ISDN-t, akkor annak valami spéci telefonkábelt húznak be, vagy pedig a normál telefonkábelon megy?
Itthon(egyelőre) Dial-Up van, és most kaptam meg egy ISDN hozzáférés adatait:
-Tel. számot
-Proxy szerver nevét+portot
-DNS1-et + DNS2-t
-User namet + passwordot
Az volna a lényeg hogy a tel szám ha minden igaz ingyenes(ez még nem 100%)És itthonról ha vennék egy ISDN modemet, akkor normál telefonvonalon fel lehet csatlakozni?
És eggyáltalán kell ISDN modem, vagy jó a normál is?

Segítséget előre is köszi

(#2) BaLinux válasza hezso (#1) üzenetére


BaLinux
tag

Az ISDN telefonvonal egy úgynevezett NT-re csatlakozik. Annak vannak digitális (RJ45-ös, mint az UTP ethernet) portjai, amire köthetsz ISDN telefont és ISDN-modemet. Továbbá szokott az NTnek lenni analóg portja, melyhez a szokásos analóg telefon/modem köthető. Az analóg modem meg az ISDN-modem még hallásból sem ismeri egymást :)

Mit jelent nálad az ISDN hozzáférés? Mert szerintem ma már nincs szolgáltató aki megkülönböztetné az analógtól, illetve dialup név alatt fut. Vagy mire gondoltál?

(#3) misimagaki válasza hezso (#1) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szeva!
A központ és a lakásod között eddig is digitális formában történt az adatcsere. Ezt a jel került átalakításra analógra, hogy az analóg készülékek tudják használni a csatornát. Ez az átalakítás most kimarad. Tehát: semmilyen speciális kábelt nem húznak ki. A meglévőn fog az ''ISDN forgalom'' zajlani.
csoki

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4) misimagaki válasza hezso (#1) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ha nincs szerencséd, vagy ha a szolgáltató nem nagylelkű, akkor kaphatsz egy olyan NT-t, ami nem rendelkezik analóg portokkal. Ebben az esetben megoldás a terminál adapter. Erre csatlakoztathatsz -általában, két analóg telefont, és egy PC-t (USB, vagy soros porton keresztül) a legtöbb ilyen eszköz egyben ISDN modem is.
Rengeteg információ található az ISDN-ről, illetve a hozzá kapcsolható eszközökről, és annak mibenlétéről a matav honlapján.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#5) hezso


hezso
aktív tag

Upszz!
Valamit aszem roszzul magyaráztam. Bocs. Én nem rendeltem ISDN-t, hanem ahol anyum dolgozik, ott mindenkinek ISDN-je van otthon. Mindenki ugyanazt, a cég által megrendelt ISDN-t használja otthon. Anyum is kapott egy papírt amin rajta vannak az előbb leírt adatok. Először(mikor megláttam hogy van rajta tel szám is)Dial-Up nak gondoltam, de a papiron szerepel hogy a hozzáférés módja:ISDN
És ezt valahogyan be lehet állítani, mivel ez már a többieknek sikerült. Ja és valaki írta hogy melyik szolgáltató ad ilyen adatokat má?
Hát látod. Szlovákiai színvonal... :) Telecom
Először én is meglepőttem hogy van olyan hogy egy hozzáférést többen használjanak, de ezekszerint van. A másik dolog hogy életemben először látok ISDN-t. És ha minden igaz akkor a szám ingyenes, a hozzáférésér a cég fizet félévente x pénzt.

(#6) BaLinux válasza hezso (#5) üzenetére


BaLinux
tag

Jahh, az más. Hallomásból volt már ilyenhez szerencsém. :)
Nem tudom hogy akkor használható-e analóg modemmel vagy nem, ki kell próbálni :)

(#7) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Használható hagyományos modemmel is. Nekem is ISDN vonalam van, a céges gép viszont analóg modemes, vígan pöfög, amikor esténként küldöm az anyagot. De miért nem ISDN modemet akarsz? Kb. kétszer gyorsabb, mint az analóg, és sokkal stabilabb a kapcsolat. Ha ügyes vagy, elsózod a régi modemet és veszel egy ISDN-t kicsit többért. Aki átált ADSL-re, de az ISDN szerződése még ketyeg, szívesen megszabadul a DIVA-jától. Tényleg, van egy eladó EICON Diva ISDN modemem, nem érdekel valakit? :DDD

egyéb állatfajták

(#8) BaLinux válasza kamikaze boci (#7) üzenetére


BaLinux
tag

Hehe, nekem még ISA-s EICON Diva 2.0-m van, és egy linuxos gépben teljesít szolgálatot üzenetrögzítőként :)

(#9) hezso


hezso
aktív tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, egyelőre analóg modemmel próbálom, feljelentkezésnél egyelőre mindig azt kapom vissza hogy rossz a kód(pedig nem is!). Ma este még újra megpróbálom, ha nem megy, muszály leszek megnézni, hogy másnál hogy van beállítva. De bízom bennemég ma este sikerülni fog.

(#10) Lunatic válasza hezso (#9) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Az én rémemlékeim szerint viszont megkülönböztetik a sima analóg dialupot, az isdn dialuptól. Illetve, pár éve amikor még beüzemeltem pár ilyet, volt ilyen szřrése a hozzáférésnek. De ez alapvetően szolgáltatóspecifikus imho.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#11) hezso


hezso
aktív tag

működik!!! Jeee. Most nagyon büszke vagyok. Most nincs időm, de este leírom, hogy mi volt. Kösz mindenkinek!

(#12) Zsolt7


Zsolt7
csendes tag

Csak egy kérdés (ha elsiklottam felette, bocsi)
Milyen NT-d van az ISDN-hez??
Amikor nekem bekötötték nem kellett semmit tennem, csak USB porton a géppel összekötni, és megy a net. Quasi az én NT-mm egyben modem is.
A Tied nem ilyen?
Üdv

(#13) hezso válasza Zsolt7 (#12) üzenetére


hezso
aktív tag

először válasz neked:
Hát épp ezt gondoltam problémának. Nekem semmiféle NT-m nincs, mivel az ISDN kapcsolatot nem én rendeletem. Nekem egy egyszerű modemem van(analóg), bele van dugva a telefonkábel, és annyi...
És a többi:
Hát délután a lelkesedésem nagyon lecsökkent, mikor felhívtam az információt, és a csávó 2perc haluskyzás után nagy nehezen kinyögte, hogy az a szám nem ingyenes, hanem normál tarifázás van rá! Hát ezután már az egészet nem értettem. ISDN kapcsolat, ami egyszerű telefondróton kereszül is megy analóg modemmel, a papírján az áll hogy a teljes költséget félévente a cég fizeti, de a szám nem ingyenes. Ez van...
A probléma hogy mért nem ment fel az hogy van a beállításoknál egy olyan hogy:
Automatické zistenie nastavení, ami valami olyasmit jelent hogy a beállítások automatikus felismerése. No ez alapba be volt x-elve, miután ki x-eltem már ment. De ezzel nem mentem sokra. Mivel sajna nem ingyenes :(

(#14) BaLinux válasza hezso (#13) üzenetére


BaLinux
tag

Csodálkoztam volna, ha tényleg ingyenes lett volna a dolog. Mondjuk úgymond ingyenes lehetne ha korlátolt óraszámú csomagban veszed és a telecom áthárítja a szolgáltatónak, de így hogy többen használhatják korlátlanul, elég érdekesnek tűnt a dolog.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Isdn kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.