Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Infraport, mint távkapcsoló. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Tegnap megyek haza az édesapám vadul hangolja a 18 éves tévénket, mert mindig átkapcsolt a 13 csatornára, szerinte elromlott.
Kiderült, hogy a laptopja infra portja pont a tv felé nézett (távolság kb. 8 méter) és az kapcsolgatta a tévét mindig a 13 csatornára.
Érdekes.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) zsoltee10 válasza HEBI (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem sikerült beindítani a távirányítós autót mobiltelefonnal, pár éve. Úgy húzott le az asztalról, mintha seggberúgták volna. :D

(#4) gesuz válasza Kalandor (#3) üzenetére


gesuz
senior tag

Hogy tetszik? én is gondolkodom rajta

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#5) gesuz válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


gesuz
senior tag

Bár ebben kételkednék

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#7) Den válasza HEBI (#1) üzenetére


Den
veterán

pda-kra vannak ilyen progik, amik az infra porttal irányítanak dolgokat. Én az omni remote-ot használom, és a tv-m távirányítójával betanítottam. Most kb 3-4 méterig a pda-val is tudom a tv-t irányítani :)

www.simson4t.hu

(#9) Den válasza Kalandor (#8) üzenetére


Den
veterán

Na ja, én is csak a poén kedvéért tettem fel :) túl irányérzékeny a távirányítóhoz képest, de egy-két napig jól elvoltam vele :DDD

www.simson4t.hu

(#10) zsoltee10 válasza gesuz (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az előbb már írtam, és nem küldte el, sőt elveszett. :(
Mindegy, szóval a lényeg: Tényleg akkor ugrott le az sztalról az autó, mikor sms-t kaptam. De lehet, hogy a véletlenek összjátéka volt. Azóta nem sikerült ilyet produkálnom. Miért hazudnék? Miért lennék attól nagyobb, hogy a távirányítós autóm leugrott az asztalról évekkel ezelőtt, mert sms-t kaptam a mellette levő telefonra. Lehet, hogy nem azért, mindenesetre érdekes egybeesés...

(#12) zsoltee10 válasza Kalandor (#11) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én sem azt mondtam, hogy az irda-tól ugrott le. Bocs, félreérthető voltam. Piskóta Alcatelen még nem volt anno infra. Távirányítós autón meg pláne. :)

(#13) gesuz válasza Kalandor (#11) üzenetére


gesuz
senior tag

Én is erre gondolok, de nem montam, hogy nem montál igazat csak azt, hogy kételkedem
'' Én mindenben kételkedem! Csak abban nem kételkedem, hogy kételkedem'':)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#14) Den válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


Den
veterán

simán lehetett az smstől.
pont ma kaptam egy emailt egy cégtől az gprs beálltás problémámra, amiben azt írták hogy kapcsolódáskor tegyem hangszóró mellé a mobilt, hogy a csipogásból tudjam hogy csinál-e valamit.

simán kelthetett olyan zavarokat a mobil az autó elektronikájában amitől elindult.

www.simson4t.hu

(#15) DoubleD válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Szvsz LOL! :D

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#16) Tuib


Tuib
aktív tag

Nem akarok hulyesegeket beszelni, de az IrDA es a taviranyitok jele asszem teljesen mas frekvenciat hasznal, meg a felepitesuk is mas... De nem vagyok biztos, csak van egy ismerosom az ebbol irta a szakdogajat, ha nagyon erdekel megkerdezhetem hogy is muxik ez a dolog...

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Infraport, mint távkapcsoló. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.