Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ferec


ferec
tag

Üdv mindenkinek!

Azért nyitottam ezt a fórumot, hogy egy kis információt szerezzek a mostanában nagy divattá vált ILFERRO autoreklám cégről.

Aki nem ismerné röviden annyit róluk, hogy ha szerződsz velük és kiadod reklámfelületként a kocsid oldalát és motorháztetőjét akkor havi 50 rugót fizetnek. (beugró költség 180k)
Vagy vehetsz új autót és ők állják a törlesztőrészletet havi 40ezer erejéig.

[kép]

Arra lennék kíváncsi, hogy kapott már valaki tőlük pénzt?

Várom a tapasztalatokat!

(#2) TexT-BoY válasza ferec (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Több isemerős is vett már Toyotát ilyen reklámmal /ujonnan yaris/ és eddig mindenki kapott pénzt igaz még csak 3 illetve 1honapja szerződtek velük.. egyenlőre jódolognak tünik. De ne feledkezzünk meg a kilométer minimumrol amit teljesiteni kell.. sok embernek nem probléma de vannak akiknek igen... emlékeim szerint uj autoval napi 30at hazsnáltal napi 40et kell megtenni és ezt havonta ellenőrzik... Hozzávetölegesen anyám napi 15ot megy csak...

na szal nekik eddig bejött... majd szolok ha nem kaptak kest:D

jah és azt még jó tudni hogy csak olyan helyen kapsz uj atuót illfero reklámmal ahol a bank az illfero és a márkakereskedés is bartelbe van.. külömben a 180ropi áll hiába uj az autód.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) trassher


trassher
addikt

a havi 50 rugó bisztos megéri,de azért egy tampon raklámmal a kocsi oldalán nem nagyon járkálna senki szvsz :D

Redmi Note 7

(#4) ferec válasza TexT-BoY (#2) üzenetére


ferec
tag

Köszi az infót!
Azt nem tudod véletlenül, hogy az új autót meddig finanszírozzák? Mert azt tudom hogy használtautora csak 2 vagy 5 éves szerződés van.

Várok még további tapasztalatokat!

(#5) Lord Zero válasza ferec (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

megválasztható a reklám maga?
(mármint, h milyen reklámot akarsz hurcolászni magaddal)

nem, mindegy

(#6) Racecam válasza Lord Zero (#5) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7) Vukocska válasza TexT-BoY (#2) üzenetére


Vukocska
tag

És a hónap minden napján meg kell lennie a 30/40kmnek?
Mert pl a múlt héten 586km-t mentem 1 nap alatt, utána pedig állt az autó.

(#8) Racecam válasza Vukocska (#7) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

''Kilométer megkötés: napi 30 km (munkanapokra leosztva)'' [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9) ferec válasza Lord Zero (#5) üzenetére


ferec
tag

Benne van a szerződésben, hogy ha valamilyen reklámmal nem értesz egyet (politikai,vallási) akkor kérheted hogy azt ne tegyék fel.

(#10) Racecam válasza ferec (#9) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

De egyébként nem válogathatsz, hogy tusfürdő, vagy pamutzokni, igaz? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11) Lord Zero válasza Racecam (#6) üzenetére


Lord Zero
addikt

bmw-t szeretnék venni, de nincs rá elég pénzem, marad a mazda (használtan az is, mondjuk egy 6os)
az oldalára ezt szeretném: bmw - a vezetés élménye..

lehet? :)

nem, mindegy

(#12) Racecam válasza Lord Zero (#11) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Hogyne lehetne, csak azt lehet.

Vagy azt: Ez nem BMW - már meg is bántam...

mod.: OFF

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) ferec válasza Racecam (#12) üzenetére


ferec
tag

és azt tudja valaki, hogy hogy lehet elérni őket? Mert én ma egész nap próbáltam hívni de nem sikerült!

(#14) shift+ő válasza ferec (#13) üzenetére


shift+ő
senior tag

Emlékeim szerint ehhez hasonló trükkel már buktt csapat, 1-2 éve. Én még nem láttram mást csak saját reklámot, ebből pedig nincs bevétel, csak az úk belépők pénzét tudják osztani. szerinem ez is piramis jellegű.

(#15) Lolek


Lolek
aktív tag

[link] őket is érdemes megnézni, épp most nyitották meg az új irodát, pilisvörösváron...

(#16) ferec válasza Lolek (#15) üzenetére


ferec
tag

Hát akkor inkább Ilferro! Mivel náluk nincs beugrási költség új auto esetén!
Sikerült elérnem az ügyfélszolgáltatot is a kb. tizedik próbálkozásra. szept. 6-tól regisztrálnak új ügyfeleket. Szerintem ebben az esetben veszteni való nincs!

(#17) ferec


ferec
tag

Vett már valaki 0km-es új autót Ilferroval?

Az ügyfélszolgálaton azt mondta a csávó hogy a szerződés határozatlan idejű, de ők csak akkor mondják fel ha az ügyfél szerződést szeg. De akár 5 évig is finanszírozzák az új autót és 0%-tól elvihető.

(#18) RAM válasza Vukocska (#7) üzenetére


RAM
őstag

jogsi nélkül?, vagy bocs ha keverem a nicket...

Csak tisztán

(#19) shift+ő


shift+ő
senior tag

A másiknál sincs beugró új autó esetén.

Próbáltam puhatolózni az adó témakörben, mert ugye itt jövedelemről van szól és ha én jövedelmet szerzek, akkor adót kéne fizetnem.

Próbálom idézni a prábeszédet:

Én: Mi a helyzet az adóval?
HA: Ha én kiadom a lakásom, akkor én sem fizetek adót.
Én: Pedig azután is kellene.
HA: Kap egy pénztárbizonylatot, hogy átvette a pénzt.
Én: ???
HA: De ha akar fizethet adót, de eddig 200-an nem akartak. Kap papírt és bevalhatja.
Én: Ez érdekes. Köszönöm.


gondolom az Ilferro is hasonlóan vélekadik az adóról.


Szerintem ez arra jó, hogy vevőket hajtsanak fel az autó kereskedőknek, ezért kapnap pénzt, esetleg valamennyit fizetnek az autósoknak. ez egy pár hónapig megy, aztán eltünik mindenki.

(#20) Vukocska válasza RAM (#18) üzenetére


Vukocska
tag

Attól hogy elvették az autó nem állhat meg, hisz a cégnél nincs másik autó amelyikre engedélyezve van a robbanóanyag szállítás.
Azóta úr vagyok, saját autómon saját sofőr ;]

Ezért is gondoltam Ilferro-ra, legalább állná a sofőr fizetését.


(#21) Lolek válasza ferec (#16) üzenetére


Lolek
aktív tag

Ezt nem tudom, hogy honnan veszed, de hülyeséget írtál...
Csak akkor kell fizetned ha használt autót viszel oda, és akkor is csak a matrica árát kell fizeni...

(#22) Vukocska válasza shift+ő (#14) üzenetére


Vukocska
tag

Én még nem láttram mást csak saját reklámot
Én már láttam ezt [link]

A többi hírdetőt megtalálhatod a web oldalukon

(#23) RAM válasza shift+ő (#14) üzenetére


RAM
őstag

A Pesti Estet reklámozzák mostanában...

Csak tisztán

(#24) shift+ő válasza RAM (#23) üzenetére


shift+ő
senior tag

A pesti est egy ingyenes reklámujság, ami csak hirdetésekből tartja fenn magát, a további a hirdetők névsora sem túl patinás. Nem látom a bevételi oldalon azt a mennyiségű pénzt, ami a kiadási oldalon jelentkezik.

Egy kicsit szkeptikus vagyok, de mintha pont az ilferro lett volan az a cég amely bukott pár éve, még a kék-fény is foglalkozott vele. Ha nem is az ilferro volt, de az biztos, hogy valamilyen ferro vagy a vas latin nevére emlékeztető cég név merült ott is fel.

(#25) RAM válasza shift+ő (#24) üzenetére


RAM
őstag

naja, a Pesti Est reklámbüdzséjét én is alábecsültem úgy látszik,,, :))

Csak tisztán

(#26) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ja .Sztem is érdemes elgondolkodni. Elég magasnak találom pl azt a regisztrációs díjat, amit be kell fizetni.
Vagy új autónál, ha megborul bukod az üzembe helyezés költségeit, plusz a tartozásod azon résézt amit nem fedez az autó, ami új autónál pár százezer is lehet (márha magad nem tudd fizetni a részleteket)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#27) shift+ő


shift+ő
senior tag

[link]

Hartenergo volt a cég neve.

(#28) Ariadne


Ariadne
őstag

Még itt a PH!-n is volt topikja a becsapottaknak [link], szóval valszeg ez is piramisjáték jellegű átvágás. Szerintem jobb távol maradni tőlük. :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#29) shift+ő


shift+ő
senior tag

[link]

Egy másik cikkecske

(#30) RAM válasza shift+ő (#27) üzenetére


RAM
őstag




[kép]
[kép]
[kép] tetszenek :DDD

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#31) Matthew válasza shift+ő (#29) üzenetére


Matthew
senior tag

Ez azért télleg érdekes, én is csak saját magukat reklámozó ilferro-s autókat láttam még eddig, ami persze nem zárja ki azt, hogy mást is reklámoznak már.
Haverokkal mi is gondolkodtunk a dolgon de egyenlőre nem vágott bele senki, talán szerencsére? :U

(#32) shift+ő válasza Matthew (#31) üzenetére


shift+ő
senior tag

Új autónál nem látom nagyon nagy kockázatát, legfeljebb bukom az 5K-s regisztrációs díjat. És később én fizetem a saját autómat.

(#33) scang válasza Lord Zero (#11) üzenetére


scang
senior tag

inkább azt: Ez MAZDA, nem egy bmw! ;]

egy Mazda fan :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#34) ferec


ferec
tag

Rövidített név: IL FERRO Kft.
Teljes név: IL FERRO Kereskedelmi, Ipari és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12.
Telephelyek száma: 1
Alapítás éve: 2003
Adószám: 13154422-2-41.
Alaptőke: 3 millió Ft felett és 5 millió Ft alatt


Az érdekesség, hogy 2003-ban alapították, de még soha nem lehetett hallani róluk. Tevékenységi körükbe kb. 50 tevékenység van, köztük a Hirdetés is.

[link]

(#35) ferec


ferec
tag

Ellenben a Hírautóval ami 2006-ban alapított cég!

Itt egy hasonló fórum: [link]

(#36) ferec


ferec
tag

Idézet a fórumból:

Sziasztok!

Én utána mentem a hírautónak, meg az il ferronak is. Az utcán állítottam meg autósokat, akik rajtuk keresztül vettek autókat, vagy felmatricáztatták autóikat. És az il ferro már lassan egy éve fizet rendesen. A Hirautó csk néhány hónapos de 4-5 hónapja ő is fizet.
Igazából nincs nagy veszetni való, de csak akkor szabad beleugrani, ha egyébként is vennél autót, mert így minden kifizetett hónap nyeremény.


Szerintem én is ezt teszem, ha látok ilyen matricás autót megállítom és megkérdezem, hogy hogy is van ez!

(#37) Matthew válasza shift+ő (#32) üzenetére


Matthew
senior tag

Pedig van kockázat, mert ha valaki éppen autót akar venni, pl egy használtat 1M körül de inkább beleugrik egy ilyen ilferrosba, vesz egy újat mondjuk 3M-ért. Ha beüt a krach, akkor azért nem mindegy, hogy az egymillás autó részleteit kell fizetnie vagy a 3 millásét...

(#38) shift+ő válasza Matthew (#37) üzenetére


shift+ő
senior tag

Mégsem akkora, mintha be kellene fiztened 2-300K-t és azt buknád. Amúgy nem is értem, használt autónál miért van ez a ''belépési díj''. Pontosabban értem, ezt az összeget új autó esetén az autókereskedőtöl kapja meg (szerintem).

(#39) Matthew válasza shift+ő (#38) üzenetére


Matthew
senior tag

Lehet nem egyszerre kell befizetned de hosszú távon a kamatok azért elég szépek ám.

(#40) shift+ő


shift+ő
senior tag

Most akkor piramis játék vagy sem.

erősen gondolkodom a hirautónál egy nissan note-on. 350000 a beugró és 46 a havi törlesztő, amiből 40-et fizetne a cég. Legfőbb problémám az adózás, mert nem szeretnék sok-sok büntit fizetni az APEH-nak.

(#41) ferec válasza shift+ő (#40) üzenetére


ferec
tag

Nem értek a könyveléshez, de ez nem az a kategória mint mikor nyersz egy autót? Nem te fizeted ezért nem te adózol utána?

(#42) Ariadne válasza ferec (#41) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem, mert a te tulajdonodban van, ezért te adózol utána...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#43) Lolek válasza shift+ő (#38) üzenetére


Lolek
aktív tag

Használt autónál ki kell fizetned a matricát...
Ha új autót veszel annál a kereskedőnél ahol szerződésben van kereskedő és a cég akkor a kereskedő fizet és nem kell neked...röviden ennyi!

(#44) shift+ő válasza Lolek (#43) üzenetére


shift+ő
senior tag

Ez hülyeség. Az autókereskedő csak eladja az autót, ő ebben a buli reklám részében nem szerepel. Az értékesített autó után leadja a jutalékot a küldő cégnek.

Ha új autót veszel, akkor a kereskedő jutalékot fizet a ilferro/hirauto-nak, inne van bevétel. Míg ha te használt autóval akarsz beszállni akkor kérnek belépési díjat.

A matrica meg 30K (szerintem nincs annyi) amit ha megsérül az autó tulajának kell fizetnie.

(#45) Lolek válasza shift+ő (#44) üzenetére


Lolek
aktív tag

Kb, Én is ezt írtam.
De nem belépési díjjat kell fizetni hanem csak a matricát a matricát ha megsérül csak abban az esetben kell neked fizetni, ha a te hibádból sérül meg. (pl. ha látod, hogy jön le valahol és nem szólsz időben).
Sztem azért több mint 30.000ft a matrcia ezek elég komoly matricát, úgy csinálják őket ha te mondjuk 2 évre veszed akkor 2 év leteltével kb magától le fog esni úgy, hogy a fényezésnek semmi baja sincs!

üdv

(#46) shift+ő válasza Lolek (#45) üzenetére


shift+ő
senior tag

:R Valóban.

Az indexen van egy fórum, már január óta, egy két hozzászólást tett ai il ferro vezetősége, de semmire sem válaszolt.

(#47) ferec


ferec
tag

UP

(#48) TexT-BoY válasza Lolek (#45) üzenetére


TexT-BoY
addikt

..2 évre veszed akkor 2 év leteltével kb magától le fog esni úgy, hogy a fényezésnek semmi baja sincs!
...
ebbe belekötnék... muter hondáján 4honapig volt honda matrica és látszik ez a 4hónap is;)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#49) shift+ő válasza TexT-BoY (#48) üzenetére


shift+ő
senior tag

Nem hinném, hogy 2 évig kéne hordani ugyan azt a matricát.

A matrica helye biztosan meg fog látszani később, mert ott nem éri annyi káros hatás a fényezést.

(#50) ferec


ferec
tag

UP!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.