Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kymco


kymco
veterán

Eddig könnyű dolgom volt az IBSZ-ünkkel, mert egy zárt relatíve homogén felhasználású inf. infrastruktúra változásaiból adódó dolgokat könnyen lehetett a meglévő IBSZ alapján foltozgatni. De az elmúlt fél évben a hálózatunk részben kinyilt a világ felé, többszintű tűzfalrendszeren keresztűl kapcsolódtunk a világhálóhoz...
És olyan gondok jöttek elő, amikről korábban álmodni sem álmodtam. A titkos adatkezelést eddig jóformán csak floppy-ra kellett korlátozni, és most itt vannak a levelezések, mellékletek, magánlevelek, internetoldalak, letöltések, feltöltések stb, stb...
Személyiségi jogok, munkaszerződésben rögzített IT jogok és kötelességek stb, stb
Kapkodom a fejem jobbra balra...
Mit is kell tartalmazni egy jó IBSZ-nek, mik a buktatói, mire figyeljünk? Ki, milyen tapasztalatokkal rendelkezik, milyen jótanáccsal tud szolgálni?
Remélem építő "beszélgetés" lesz a topicból. :)

www.refujvaros.hu

(#2) kymco


kymco
veterán

UP!

www.refujvaros.hu

(#3) csabika25 válasza kymco (#1) üzenetére


csabika25
aktív tag

Szia!

Az ISO 17799 és az ISO 27001-es szabványpár a te barátod. A jó IBSZ-ek ezen alapulnak, és mindent tartalmaznak, amire szükség van. Az 17799-es tartalmazza a teendőket, a 27001 pedig azt, hogy hogyan lehet ebből IBIR-t (Információbiztonsági Irányítási Rendszer) csinálni, illetve hogyan lehet ezt minősíttetni. Attól függően, hogy mekkora a cég, javaslom külső tanácsadó bevonását.

Üdv:
Csaba

''Isten fut Windows alatt''

(#4) kymco válasza csabika25 (#3) üzenetére


kymco
veterán

Nézegetni kezdtem a goglin az iso 17799-et, de csurgatott infók végén odajutok, hogy megvásárolható... Nos ez az, amire a cégünk nem fog mostanság költeni...
Ha pld én most bejelentenék egy ehhez köthető tanfolyamot, akkor harakirit követnének el.
Külső tanácsadóra költsünk? :DDD no comment. De ki tudja... felvetem az intézményünk főigazgatójának.... :)

Anno az itb.hu ajánlásai alapján írtam át az előző ibsz-ünket, de ahogy most elkezdtem aktuálisabbat keresni, látom, hogy ez a honlap hosszú évek óta nem nagyon bővült, nem nagyon aktualizálódott.

www.refujvaros.hu

(#5) csabika25 válasza kymco (#4) üzenetére


csabika25
aktív tag

Azért néhány ezer forint nehogy már ne férjen bele a költségvetésbe!:) Az ITB ajánlásokról azt kell tudni, hogy ez a képződmény még a Horn kormány alatt jött létre, és akkor alkotott. Ezután megszűnt, és más néven élt tovább, tehát ne is várd, hogy frissüljön!

''Isten fut Windows alatt''

(#6) kymco válasza csabika25 (#5) üzenetére


kymco
veterán

Megpróbálom átverekedni :D

www.refujvaros.hu

(#7) kymco válasza csabika25 (#5) üzenetére


kymco
veterán

Az idén tuti, hogy nem adnak rá pénzt... :(

www.refujvaros.hu

(#8) kymco


kymco
veterán

Most venni akartam egy szakkönyvet 5.000 Ft-ért. 2 hete gondolkoznak azon gazdasági vezetőim, hogy megvehetem-e a cégnek.... Így megvettem sajátpénzből magamnak....

www.refujvaros.hu

(#9) kymco válasza kymco (#7) üzenetére


kymco
veterán

Az idén sem adtak rá pénzt, és ahogy nézem jövőre sem lesz
Jó visszanézni időnként a régi hozzászólásaim :)

www.refujvaros.hu

(#10) kraftxld válasza kymco (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Beindultatok? ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) kymco válasza kraftxld (#10) üzenetére


kymco
veterán

Most évvégére tervezték a 18 éves hálózat korszerűsítését, de a válsághangulat miatt most is lőttek a dolognak.... úgyhogy az IBSZ a legkisebb problémánk....
még van működő 486-osom is :) És ez stabilabb az alaplapi kondik miatt, mint a korszerűbb celeron 1200-asaim....

www.refujvaros.hu

(#12) kraftxld válasza kymco (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Engem meg épp most rugtak ki az egyik melóhelyről, mert találtak olcsóbb vállalkozót. De nem búslakodok, nem kell minden munkát elvállalni "hugyé-szaré" aztán így élek a nagyvezér híres mondásával november 3-án.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) kymco válasza kraftxld (#12) üzenetére


kymco
veterán

Én nehezebben váltok... ennek számos oka van, az egyik a személyiségem :)... de már 10 éve dolgozom itt...
Azt jelenti a az "el lehet menni" hogy el is mész az országból?

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#14) kraftxld válasza kymco (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, el is megyek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) kymco válasza kraftxld (#14) üzenetére


kymco
veterán

Sajnálom ...... :(
De PH-zol tovább, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.