Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) scream


scream
veterán

Van esetleg ötletetek, hogy honnan lehetne 6pin-es venti csatlakozót szerezni? A meglévő, szerverben lévő ventiről nem szívesen vágnám le.

(#4852) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Az ODD helyén és az alaplapi USB portra volt kötve 2db SSD, amik debian alatt sw raid1-ban vannak, melyeken csak a boot és a rendszer van, így nem volt kritikus a sebesség:

A 4 fiókban pedig HDD-k vannak:

Decemberben berendeltem egy HP P222 kártyát és vettem 2db új SSD-t, hogy azokra majd átköltöztetem a rendszert és sokkal jobb lesz.

Január közepén el is jutottam oda, hogy beszereltem, de BIOS-ból még tiltva volt, mivel nem használtam, így az alaplapi USB lévő SSD most egy külső USB porton lóg:

Ma gondoltam, hogy átköltözök az új SSD-kre, frissítettem a P222-n az fwt. Mivel SW RAID1-ben tervezem őket használni, ezért mindegyikre külön csináltam a kártyán egy-egy RAID0-t, hogy külön lássam őket linux alatt:

Mielőtt átköltöztem volna 2 gondom akadt:
1. A P222-n lévő SSD-k hőmérsékletét nem látom linux alól:

root@silent:~# smartctl -i /dev/sda
smartctl 6.4 2014-10-07 r4002 [x86_64-linux-3.16.0-11-amd64] (local build)
Copyright (C) 2002-14, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org
=== START OF INFORMATION SECTION ===
Vendor: HP
Product: LOGICAL VOLUME
Revision: 8.32
User Capacity: 512,076,636,160 bytes [512 GB]
Logical block size: 512 bytes
Rotation Rate: Solid State Device
Logical Unit id: 0x600508b1001c8803a9925990a898896f
Serial number: PDSXH0ARH5M15G
Device type: disk
Local Time is: Sat Apr 3 14:03:19 2021 CEST
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: Enabled
Temperature Warning: Disabled or Not Supported

root@silent:~# smartctl -i /dev/sdb
smartctl 6.4 2014-10-07 r4002 [x86_64-linux-3.16.0-11-amd64] (local build)
Copyright (C) 2002-14, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org
=== START OF INFORMATION SECTION ===
Vendor: HP
Product: LOGICAL VOLUME
Revision: 8.32
User Capacity: 512,076,636,160 bytes [512 GB]
Logical block size: 512 bytes
Rotation Rate: Solid State Device
Logical Unit id: 0x600508b1001c2f37b8461c7563cc9d47
Serial number: PDSXH0ARH5M15G
Device type: disk
Local Time is: Sat Apr 3 14:03:32 2021 CEST
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: Enabled
Temperature Warning: Disabled or Not Supported

2. Amióta a P222 BIOS-ból engedélyezve lett a ventilátor az eddigi 13%-ról most 38%-on pörög:

fifi@silent:~$ date; sudo hpasmcli -s "show fan; show temp"
Sat Apr 3 14:07:03 CEST 2021
Fan Location Present Speed of max Redundant Partner Hot-pluggable
--- -------- ------- ----- ------ --------- ------- -------------
#1 SYSTEM Yes NORMAL 38% N/A N/A No
Sensor Location Temp Threshold
------ -------- ---- ---------
#1 AMBIENT 23C/73F 42C/107F
#2 PROCESSOR_ZONE 40C/104F 70C/158F
#3 MEMORY_BD 35C/95F 87C/188F
#4 SYSTEM_BD 35C/95F 60C/140F
#5 SYSTEM_BD 50C/122F 105C/221F
#6 SYSTEM_BD 41C/105F 68C/154F
#7 SYSTEM_BD 44C/111F 88C/190F
#8 SYSTEM_BD 27C/80F 65C/149F
#9 SYSTEM_BD 44C/111F 72C/161F
#10 I/O_ZONE 85C/185F 100C/212F
#11 I/O_ZONE 43C/109F 64C/147F
#12 CHASSIS_ZONE 42C/107F 68C/154F
#13 SYSTEM_BD - -

Van ezekre megoldás?
Ha a nincs, akkor meg kell válnom a kártyától, mert így túl hangos a microszerver. :(

[ Szerkesztve ]

(#4853) MrTwister


MrTwister
őstag

Én a kettes pontra tudok reflektálni, itt olvastam korábban, hogy ha bármilyen bővítőkártya kerül a szerverbe automatikusan megemeli a ventilátor sebességét és ezt sajnos nem lehet manuálisan befolyásolni - de ez nem saját tapasztalat hangsúlyozom csak itt olvastam többször is! Ha nem így van más megcáfol! :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4854) mgutai


mgutai
újonc

sziasztok,

olyanal talakoztatok mar h neha leall a server, de ugy h meg az ILO se elerheto olyankor.
Csak ugy tudom ujrainditani h lehuzom a tap csatit az alaplaprol majd visszadugom.

koszi,
Misi

(#4855) Galopp válasza mgutai (#4854) üzenetére


Galopp
tag

Nem, és remélem, nem is fogok.. :-)

(#4856) MrTwister


MrTwister
őstag

Jujj ez nem túl biztató, tápod rendben van, lehet érdemes lenne megnézetni? Jobb ötletem nem nagyon van, ha az, akkor lehet bele venni azt hiszem Seasonic gyárt olyan ITX tápot ami ebbe is jó. Meg is van: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4857) Fifi válasza Fifi (#4852) üzenetére


Fifi
őstag

Nem bírtam a hangját, kivettem a szerverből a P222-t. Akinek nem lakótérben van a microserver, gondolom őt nem zavarja a háromszoros venti fordulat.

Visszatértem a magyaros, szigszalagos, kokány megoldáshoz és az egyik SSD-t az USB porta raktam. Igaz most már nem a belső USB2-re hanem az egyik külső USB3-ra.


A P222 és az SFF kábel meg megy apróra majd ... :(

Az újabb SSD-kkel és az USB3-mal így is gyorsult a rendszer az eddigiekhez képest. És végre megejtettem a fél évtizedes rendszer frissítését: Debian 8 (Jessie) -> Debian 10 (Buster).

(#4858) bon


bon
őstag

Hol tudnék beszerezni gen10 plus-hoz SSD beépítéséhez adaptert? Magyar üzlet érdekel és csak olyan ami tuti jó.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#4859) Adamo_sx válasza Fifi (#4852) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nekem egy P420 van a Gen8-ban, 11%-on pörög a venti alapból. Emlékeim szerint előtte 7%-ra is lement...
Van a gépben 3 SSD, 3 HDD és egy SD kártya. Az SD-ről fut az esxi, egy SSD az alapra van kötve, ezen vannak virtuális gépek, 2 SSD RAID-ben van a P420-on, ezen is egy virtuális gép van, a HDD-k is a P420-on vannak, ezek storage-ok. Proci Xeon 1265L V2, 16GB RAM. Terhelve csak ritkán van, de a proci akkor sem megy feljebb. A gondok nyáron vannak. A lakásban akár 30 fok körül is szokott lenni a hőmérséklet, olyankor azért felpörög és van hangja.

(#4860) Fifi válasza Adamo_sx (#4859) üzenetére


Fifi
őstag

Egyelőre marad ez a megoldás. Nálam is 16GB RAM, de a CPU csak egy Xeon E3-1220LV2, de ez is unatkozik az idő nagy részében:
18:18:47 up 1 day, 6:41, 10 users, load average: 0,09, 0,20, 0,11

és a a kisebb TDP miatt kicsit hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

(#4861) scansat


scansat
tag

Nincs valakinek eladó eredeti gen8 4GB RAM...mondjuk bővítés utánról maradt. Nekem elég lenne a mostani 4GB helyett a 8GB is.

(#4862) scansat


scansat
tag

Sziasztok
Megjött az új táp. Seasonic SS-350 M1U Active PFC F0 - 350 W
Beleraktam de nem indul. Csak a hosszabbik csatlakozóba dugtam a kábelt a hátuljában. A rövidet takarja amúgy is a felfogató lemez. Mi lehet a baj? Meg se nyikkan.

(#4863) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Xpenology/DSM-et használok.
Szeretném beállítani a WOL funkciót. A dsm-ben már be is állítottam, és a bios-ban is be volt állítva.
Az az érdekes, hogy ha bios-ban vagyok, és kikapcsolom (ilo alkalmazás, momentary press), akkor onnan be tud kapcsolni (ds finder alkalmazás elküldi az ébresztő csomagot) és felébred, betölt, minden király. Viszont ha dsm-ből kapcsolom ki, akkor onnan nem tudom fölébreszteni (ergo máshogy kapcsol ki, és valahol a gen8-nál van a probléma).
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a megoldás?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4864) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki ezzel a hibával? (gyors keresés alapján nem, de lehet, hogy kihagytam valamit)

Boot Logical Drive is Configured but is missing or Offline


A történet röviden:

Áramszünet során leállt a NAS, a szünetmentes nem bírta végig.
Utána ezzel a hibaüzenettel találkoztam.
Azt hittem megkotlott az SSD, kivettem, külső házba be, linux alól megnéztem, megvan a két partíció, rendszer és egy data, (OMV van rajta), HDSentinel szerint 100/95, ennyi már nagyon régóta.

Próbából rádugtam a Gen8 egyik usb portjára, és csont nélkül bebootol a rendszer, mintha misem történt volna!
Mi lehet a gond, mi lehet a megoldás?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#4865) mosa18


mosa18
csendes tag

Sziasztok

Megfordult a fejembe hogy teszek egy video kártyát a szerverbe mert plex nagyon szenved.
Esetleg valakinek valami tapasztalat? :)

Illetve ezzel összefüggésben arra is gondoltam hogy lehet hogy nagyobb házba kellene költöztetni a gépet mert a video kártya lehet nagyon emelni fogja a hőmérségletet.
Valaki póbált már hasonlót? Melyik lehet az a ház amit nem kell nagyon faragni, mert ha jól tudom az alaplap nem felel meg pontosan egyik szabványnak sem. (pl. mATX)

Köszönöm

"Az idegeskedés az amikor magunkat büntetjük mások hibái miatt"

(#4866) kiskakas válasza mosa18 (#4865) üzenetére


kiskakas
senior tag

single slotos 1030gt, ha találsz használtan, nem fogyaszt és van annyi ereje, mint egy erős kv-nak :)

(#4867) Pelican válasza mosa18 (#4865) üzenetére


Pelican
őstag

Gondolom az átkódolás miatt szenved, biztos szükséged van rá?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#4868) mosa18 válasza Pelican (#4867) üzenetére


mosa18
csendes tag

Igen az átkódolás miatt, egy kicsit zavar hogy távolról nem tudom élvezni még a 720p sem. :( Már egy ideje gondolkodok rajta most jutottam addig hogy rávegyem magam, tehát nem vagyok benne 100%-ig biztos. :)

Egyenlőre Celeron G1610T van benne azon is gondolkodom hogy kap egy Xeon E3-1220L V2-t, de nem vagyok benne biztos hogy nagy lenne az előre lépés, illetve a melegedés akkor is nyitott pont lesz.

@kiskakas: Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Az idegeskedés az amikor magunkat büntetjük mások hibái miatt"

(#4869) bugizozi válasza mosa18 (#4865) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Zárójelben annyi infó hogy ha beleteszel valamilyen kártyát akkor a venti sebessége automatikusan megnő. Nem tudom ez szempont-e de tuti hangosabb lesz a gép.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4870) mosa18 válasza bugizozi (#4869) üzenetére


mosa18
csendes tag

Szia

Ezt olvastam korábbi hozzászólásokban, csendben már régóta követem a fórumot. :)
Egyébként garázsban van így ez nem is zavarna.

"Az idegeskedés az amikor magunkat büntetjük mások hibái miatt"

(#4871) godomir válasza mosa18 (#4870) üzenetére


godomir
csendes tag

Szia!

Lehet, hogy jobban járnál egy erősebb procival. Ha fontos a fogyasztás akkor egy E3-1260L vagy egy E3-1265L már 13-15 körül megvehető. (Ha kevésbé fontos, akkor E3-1230v2 vagy E3-1240v2, E3-1270v2.). Ezek mind nagy előrelépésnek számítanak egy G1610T-hez képest. Arról nem beszélve, hogy GPU féle hardveres gyorsításhoz a plexnél előfizetés is szükséges.

Nálam egy E3-1270v2 van (GPU nincs), de a plex egy 1 magos 2 szálas 1,5GB RAM-os vm-en fut és gond nélkül kiszolgál egy SD és egy 1080p-s streamet neten keresztül és olykor LAN-on is megy egy SD ezek mellett párhuzamosan. Szóval megéri egy erősebb proci és a Sandy meg Ivy Bridge-es Xeonok már nagyon baráti áron vannak.

(#4872) mosa18 válasza godomir (#4871) üzenetére


mosa18
csendes tag

Köszönöm

"Az idegeskedés az amikor magunkat büntetjük mások hibái miatt"

(#4873) ArthurShelby válasza godomir (#4871) üzenetére


ArthurShelby
addikt

1270v2-höz plusz ventit is használsz, vagy tiltottad a turbót?
Csak azért kérdezem, mert anno azt olvastam, hogy a 1230 a határ, fölötte már aktív cpu hűtés kell (pl akasa k25)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4874) godomir


godomir
csendes tag

Egy Akasa aktív hűtő van rajta, bár nem a K25, hanem a 7106HP. Gyakorlatilag ugyanaz a kettő. Nincs tiltva semmi. TDP-ben ugyanaz a 1230v2 és a 1270v2 is szóval én már a 1230v2 -hoz is valami aktív megoldást választanék. De nagyon sokan használják ezeket a procikat a gyári hűtővel is mindenféle kolátozások nélkül évek óta, gond nélkül.

(#4875) Gabesz84 válasza mosa18 (#4865) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nekem 4HDD, 1SSD, xeon1260L, gyári hűtővel és egy geforce 1030gt van a microserverben, normál használat mellett (torrent, videolejátszás, youtube, fileserver) jelenleg 19%-on van a venti. Szobában 24-26C van.
A diskek hangosabbak, kb 25%-nál kezd hallható lenni a venti mellettük.
Csak akkor pörög fel durván, ha csapatok rajta egy kis rocket league-t is :DDD

1030gt-nél arra figyelj, hogy dupla slotosak és némelyik nagyon rálóg a tápcsatira,esetleg el kell majd hajlítgatni ott kicsit a hűtőbordáit.
Nekem MSI passzív van benn, 1-2mm bordahajtogatással elfér, és a gigabyte passzívjáról tudom hogy szintén befér így.

[ Szerkesztve ]

(#4876) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok,

Lenne egy ml310 b120i raid vezérlővel egy gépem. Eddig 2x1tb raid 1-ben futott későbbiekben bővítve lett 2x2tb wd Black raid 1-ben nem túl nagy erőseggem ez a raid vezérlő de Google után sikerült beállítani. Maga a gép 2012-es így a benne levő 2x1 hdd már közel 7 évet futott teljesítménnyel bírtak a gondot megelőzve vettem bele 2x2 tb gold vinyot a helyére illetve vettem egy dion 2 másolót ekkor kiderült sajnos hogy az egyik gold valószínűleg gatya így gariztatni kell de valamit úgy b@sztam hogy a ilo disabled felirat fogad így az eddigi vinyoval sem működik .Valaki tud adni egy támpontot honnan tudnék elindulni ? :O
Amikor elindul a gép akkor kellene az f8-al belépni és ott tudnám engedélyezni viszont nekem f8-rá sajnos nem reagál esetleg van máshol is lehetőség azt letiltani? Próbáltam a biosban resetelni de ugyan úgy kikapcsolt állapotott jelez .

[ Szerkesztve ]

(#4877) godomir válasza Zsolt_16 (#4876) üzenetére


godomir
csendes tag

Szia!

Post alatt kellene megnyomni a F8-at, amikor az iLO -hoz ér és "kéri", hogy nyomd meg a további beállításokhoz. Ha abszolút nem jelenik meg, akkor lehet, hogy a system maintenance swith valamelyik pinjét kell majd bekapcsolni az alaplapon. Ehhez sajnos szét kell kapni a gépet. Nem ismerem túl jól az ML310-et, de feltételezem, hogy ott is van az alaplapon egy kis kapcsolósor. Hogy ott melyik pin lesz a nyerő, az a szerver service manual-ból biztos kiderül. Microservernél az 1-es volt. Ezután már meg kell jellenie az F8-nak POST alatt és ott valahol az iLO Functionality -nél -ha jól emlékszem- lehet Enabled-re állítani...

[ Szerkesztve ]

(#4878) Zsolt_16 válasza godomir (#4877) üzenetére


Zsolt_16
tag

Végigmentem a leírtakon a switch on-ra van kapcsolva (gépház oldalán leírás alapján nálam is az egyes volt). F8 megnyomása után 1502 hibakód ami alapján 2 lehetőség vagy a switch off ezt kizártam vagy a Setup Uitilyt jelzi még hogy engedélyezi kell a funkciót , f10 esetén belépek inteligent provisioning menüpont alatt látom az ilo configuration menüpontot. Itt a global settings alatt mindent engedélyezek. Apply után undefined hiba üzenet fogad :(
Hiába van definiálva a b120i alól a 2 db tömböm és hogy melyik legyen a primary boot így sem bootol mert ha bootolna nem érdekelne a ilo ;]
Vagy nem is függ össze és rossz helyen tapogatózok? Új nekem a hp-s rendszer így buta vagyok hozzá sajnos :N

(#4879) godomir


godomir
csendes tag

Rég' futtotam már bele ebbe az iLO-s letiltásba és nem emlékszem már, hogy a system maintenance swith pinjei alapból be- vagy kikapcsolva vannak-e, a lényeg, hogy az egyes pin-t kapcsolni kell, ezek szerint Off állásba. Ha nem változtattál rajta, akkor a helyzet változatlan, az 1502 az maga "iLO 4 is disabled' hibakód (anno ez jött elő nekem is).

(#4880) dchard


dchard
veterán

A 2.78-as ILO most jött ki, benne kritikus frissítéssel: https://support.hpe.com/hpesc/public/km/product/1009143853/Product#t=DriversandSoftware&sort=%40hpescuniversaldate%20descending&layout=table&numberOfResults=25&f:@kmswsoftwaretypekey=[swt8000029]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4881) jegesib válasza dchard (#4880) üzenetére


jegesib
aktív tag

köszi, be is oktrojáltam mindkettőbe

(#4882) Fifi válasza dchard (#4880) üzenetére


Fifi
őstag

Köszi! :R Én is felpattintottam a vasakra.

(#4883) dchard


dchard
veterán

Nincs mit. Szokás szerint érdemes ellenőrizni, hogy a frissítés után az AHS log kikapcsolva marad, ha pedig nem, akkor kikapcsolni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4884) Fifi válasza dchard (#4883) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam kikapcsolva maradt, ellenőriztem upgrade után. 👍

(#4885) scansat


scansat
tag

Sziasztok. Barátomnál a Tv alá került a Gen8 szerver és ő nem LAN/Plex változatban szeretné nézni róla a filmeket hanem HDMI-vel rádugva. Ha teszünk bele egy HD 5450 low profil Low Power videokártyát amin van HDMI kimenet, fog az úgy működni? Illetve van értelme? Jelenleg ez a videokártya van de ha kell vesz másikat. 4K/Full HD filmeket nézne róla.
Úgy tudom Plex esetében Plex Pass kell hogy a videokártyát kezelje. De Plex nélkül mivel/hogyan tudná nézni? Használja így valaki?

(#4886) Gabesz84 válasza scansat (#4885) üzenetére


Gabesz84
őstag

van értelme, én is így használom, ám az 5450/6450 az 4k-hoz gyenge lesz, mert nem tud hardveresen h265/HEVC dekódolást.
4k-hoz geforce GT 1030 az ajánlott, és még így is képes megakadni a 4k60 youtube videóknál.

(#4887) PpenoO válasza scansat (#4885) üzenetére


PpenoO
őstag

Én biztos nem használnám a szervert filmlejátszáshoz. 6450/1030 árából inkább dedikált lejátszót vennék.

FullHDhez elég egy Rpi3 Libreeleccel/OSMCvel, tv távirányítóval (CEC) vagy mobilról (Yatse) kezelhető.

4khoz pedig egy amlogic 922x chipes lejátszót vennék amire Coreelecet telepítve vígan nézhető 4k60 és ugyanúgy kezelhető mint az Rpi3 plusz még netflix HDt is tud, bár gondolom azt a 4k tv alapból tudja.

[ Szerkesztve ]

(#4888) scansat


scansat
tag

Köszi a válaszokat. Torrent is megy a Gen8-on, gondolom ezért nem akar külön médiaboxot. Így leszedi/visszaosztja a filmet..és nézheti is. Nálam is így van csak nekem megfelel a Plex.
Jah, azt el is feledtem hogy XPEnology van rajt.

[ Szerkesztve ]

(#4889) Fifi válasza scansat (#4888) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam is van a Gen8-on torrent, bár a netflix óta egyre kevesebbszer van szűkség rá.
Viszont több TV is van a családban, így kézenfekvőbb volt mediaplayereket venni, melyek a Gen8-ról NFS-n húzzák le a tartalmat.

Illetve én biztos nem raknám a 24 órában folyamatosan járó Gen8-at a TV mellé, nem hallgatnám a zúgását. Annak a lakóterektől szépen távol a helye.

Szerk: Igaz nálam a lakásban eleve ki van építve a gigabites hálózat UTP aljzatokkal a lakás elég sok pontján.

[ Szerkesztve ]

(#4890) PpenoO válasza scansat (#4888) üzenetére


PpenoO
őstag

Mi köze a torrentnek a külön mediaboxhoz? Attól, hogy a szerveren fut torrent, még nyugodtan játszható/nézhető a letöltött tartalom egy dedikált médialejátszóval (hacsak nem 40 éves hddken tárolja a filmeket vagy 10gbiten torrentezik több ezer megosztással). Nálam Gen8 + Rpi3 + 1gbit korlátlan torrent eléréssel simán fut a lejátszás akadásmentesen windows 10 (smb) OSel.

(#4891) magyarzoltan


magyarzoltan
tag

Sziasztok, tegnap úgy döntött a win srv 2019 hogy megadja magát és nem hajlandó bootolni... Telepítő lemezt kér javitashoz. Viszont hiába nyomogatok F10et az istennek nem akar belepni a szerver az intelligent provisioning-ba. Mi lehet a gond?

(#4892) dchard válasza magyarzoltan (#4891) üzenetére


dchard
veterán

Boot közben az F10 megjelenik mint választható opció? Le is lehet tiltani (BIOS) ilyenkor boot közben nem látod az F10-et, csak az F9-et és az F12-t. De sajnos az is megtörténhet, hogy a nand flash az alaplapon elfáradt, ilyenkor az ILO sem működik rendesen. Van hogy az újafromázás (már a flash memóriáé) segít, az Intelligent Porviisoning-ot is újra lehet írni a flash-be, de a túlírt flash-re ez az esetek jó részében már nem sokat ér. Akárhogy is, ILO frssítéssel és az AHS log letiltásával és törlésével kezdeném, utána ellenőrizném, hogy nics-e letiltva az Intelligent Prov a BIOS-ban, utána meg megpróbálnám recovery-ből újra rakni az IP-t: https://support.hpe.com/hpesc/public/swd/detail?swItemId=MTX_923c2214ad9247a6adc85f1425#tab-history

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4893) magyarzoltan válasza dchard (#4892) üzenetére


magyarzoltan
tag

köszi az infót, igen F10 aktív, ez a cucc amit linkeltél hogy működik? simán berakom virtual drive-ba és innen bootolok?

(#4894) dchard válasza magyarzoltan (#4893) üzenetére


dchard
veterán

Igen, bár a virtual drive tetű lassú, tehát lehet hogy praktikusabb USB-re kiírni és onnan boot-olni. Múltkor egy rohadt 120mega netboot image-et 15 percig töltikézett, azt hittem az agyam megáll (ráadásul egy rendes Gen9 szerver...).

A többit amit írtam azt megcsináltad? Ha aktív az F10 akkor szinte biztosan flash túlírási probléma lesz, de ha még nem nyírta ki teljesen a flash-t, érdemes gyorsan kikapcsolni az AHS-t és töörlni a logot.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4895) magyarzoltan válasza dchard (#4894) üzenetére


magyarzoltan
tag

igen az megvolt de annyit ért mint hógolyó csrnobilban a reaktornak....

(#4896) dchard válasza magyarzoltan (#4895) üzenetére


dchard
veterán

Az AHS kikapcsolása és a log törlése csak abban segít, hogy a túlírást megállítod, illetve az AHS log törlésével jelentős hely szabadul fel a flash-en, így az új ILO-ban alkalmazott jobb wear leveling talán el tudja mozgatni a hibás blokkokat. Ezek után a már linkelt recovery media-val - ha incs túl sok hibás blokk - még sikerülhet az IP-t helyreállítani és elindítani. Csodák nincsenek, de ez a legjobb esélyed.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4897) magyarzoltan válasza dchard (#4896) üzenetére


magyarzoltan
tag

na ez egyre érdekesebb, F9 boot menü, belép boot az usb key-ről és semmi simán ugrik tovább C. meghajtó bootra....szerintem kiszerelem a hdd-t és megnézem mit csinál

(#4898) magyarzoltan válasza dchard (#4896) üzenetére


magyarzoltan
tag

júhú, áramtalanítottam...direktben még F10-re szarik így is, de úgy néz ki F11 bootmenü és ott a 4-est kiválasztva be-enged intelligentbe!

(#4899) Fifi válasza dchard (#4894) üzenetére


Fifi
őstag

Ne is mond. Múltkor egy debian frissítés során elkefélődött a grub este 9-kor távolról. Gondoltam egy live linux segítségével, amit virtual cd-ként felcsatolok újratelepítem a grubot. Hát majdnem egy óra volt, amire a bebootolt live linuxban a terminált el tudtam indítani.

A lényeg, hogy sikerült. Ezért nagyon szeretem ilo-t, jó dolog.

(#4900) scansat válasza PpenoO (#4890) üzenetére


scansat
tag

Akkor kezdem az elejéről. Nem ott volt a Gen8 eredetileg a TV alatt, csak az Androidos TV-je olyan hogy a hálókártyája lassú....gondolom. 4K 240Mbps filmnél szaggat és kiírja hogy a szerver elérés lassú vagy valami hasonlót. Nem tudom nem láttam a hibaüzenetet, akár szerver beállítás vagy merevlemez gond is lehet. A belső hálózatával nincs gond, ki van építve szépen vagy 20 helyre, nemrég kábeleztük át, 10G kábellel és a csatlakozók és switch is portonként gigabit. Ezért gondolta hogy a tv alá teszi és HDMI-n rádugja. Fogalmam sincs mekkora hálókártya van a tévéjében. Az én régi LG okostévémben pl. 10Gigás volt csak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.