Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hp laserjet 1000 kábelhelp (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Helló!

Van egy HP LaserJet 1000 tipusú nyomtatóm. Csak sajnos nincs meg hozzá sem a táp, sem a másik kábel. Azt szeretném megtudni, hogy egy akármilyen tápkábel amit itthon találtam és eredetileg talán monitorhoz volt és belemegy a csatlakozója, az jó hozzá? Tehát nyugodtan használhatom? Illetve a másik kábel, ami a géppel köti össze, az is hiányzik, de nem tudom milyen kell hozzá? Ha van ilyenje valakinek, megnézné? A csatlakozó a nyomtatón hosszúkás, úgyhogy valszeg párhuzamos LTP kábel kell, nem usb-s nyomtatókábel. Köszi.

(#2) Zoltán válasza Zoltán (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

A neten azt írják, hogy ez usb-s. Tehát akkor valami egyedi kábele van sajnos, mivel egyértelműen hosszúkás a csatlakozója a nyomtatón, tehát nem a klasszikus usb-s nyomtatókábel. Szóval direkt ilyet kell vennem. De a tápkábel-kérdésem még áll.

(#3) Zoltán


Zoltán
őstag

Hm?

(#4) hezso válasza Zoltán (#3) üzenetére


hezso
aktív tag

Ha 230Vra megy(valószínű) akkor akármilyen tápkábel jó. Próbáld ki, de előtte nézd meg rajta, hogy tényleg direkt 230Vról megy-e(sztem 99%) :))

Ha hosszúkás(és kb 4cm) akkor LTP, ehez semmi kétség nem fűződik.
Kell hozzá egy nyomtatókábel, akármelyik számtechboltban kapsz.

(#5) Zoltán válasza hezso (#4) üzenetére


Zoltán
őstag

Tehát a sima párhuzamos kábel jó hozzá? TEhát ami a tornyba nem usb hanem párhuzamos port csatlakozájába megy? Egyébként köszi.

(#6) jerry311 válasza Zoltán (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

kavarjunk rajta :DDD
szóval az a 4 centis hosszúkás kerekített szélű az párhuzamos csatlakozó, sima nyomtatókábel elég és azzal menni fog. :))

Ha viszont tud USB-t is akkor USB-n valószínűleg gyorsabb is lehetne akár a nyomtatás (legalábbis az első lap, mert több lap esetén úgyis a nyomtató lesz a lassabb nem a párhuzamos port) :))

(#7) napos2600 válasza Zoltán (#5) üzenetére


napos2600
tag

ha jol tudom (es miert ne tudnam? :) atment mar a keezm alatt vagy 100db 1100-as szeriahibas nyomtato, a lapszeparatora kopik el teljesen es igy tobb lapot huz be egy ido mulva)
nah szoval az 1100-as hp-hoz specko nyomtatokabel kell, nem jo a sima parhuzamos, a 220-hoz meg barmelyik szamitogephez csatlakozo szabvanyos (ezt valaki egeszitse mar ki hogy milyen szabvany! :) ) tapkabel jo!

(#8) Zoltán válasza napos2600 (#7) üzenetére


Zoltán
őstag

Az 1100-asok valóban meghibásodnak idővel, de itt 1000-ről van szó.

(#9) hezso válasza napos2600 (#7) üzenetére


hezso
aktív tag

Azt akarod mondani, hogy nyomtatósLTP-USB kábel kell hozzá? Meg lennék lepődve... :)) Mindjárt teszek egy fotót, én milyenre gondolok...

(#10) hezso válasza hezso (#9) üzenetére


hezso
aktív tag

[L]http://sjg.uw.hu/Cap0010.BMP[/L]

Ez az ÉN HPlaserjet 6L emnek a dugója. Ha a tied is ilyen, akkor jó a szimpla kábel...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#11) Zoltán


Zoltán
őstag

Na, kipróbáltam. Szépen csatlakoztattam a tápkábelt és a párhuzamos kábelt is. De sajnos meg se nyikkant, semmi életjel vagy villogó led. Tehát mostmár biztosnak tűnik nekem, hoyg USB-s kábel kell, aminek a nyomtató felöli végén olyan csatlakozó van, mint a párhuzamos kábelen. De szerintetel normális, hogy semmi életjelet nem adott a tápra való csatlakoztaatás után?

Párhuzamos kábel alatt azt értem amit a gép LTP portjára csatlakoztatsz, akkora mint a soros, csak ''fordítva''. És a kábel másik végén is ugyanilyen csati volt, ami bele is ment a nyomtatóba, csak nem működik.

[Szerkesztve]

(#12) Zoltán válasza hezso (#10) üzenetére


Zoltán
őstag

bocsi, de ezen a képen Én nem szimpla csatit látok, tehát sem párhuzamosnak, sem USB-nek nem tűnik. Vagy nyomtatóknál ez a szabvány? És a másik vége milyen? Tehát ami a gépbe megy.

(#13) hezso válasza Zoltán (#12) üzenetére


hezso
aktív tag

Igen. Nyomtatóknál ez a szabvány. Másik fele oylan, ami belemegy a gép LTP(párhuzamos) portjába. De van olyan nyomtató is, amin olyan LTPport van, ami ugyan úgy néz ki, mint a gép párhuzamos portja, csak fordított(azaz apa). Ehez meg egy egyszerű LTP hosszabbítókábel kell.

De most már megnézem a neten, neked milyen csatid is van... :))

(#14) GuMipOkE válasza Zoltán (#12) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Nekem egy HP LJ 1000w-van. Ennek speckó USB kábele van. Nem a párhuzamos portra csatlakozik. Meg is lepődtem, mikor az eladó mondta, hogy usb kábel nincs a dobozba. ->vettem egyet. Hazavittem, és a dobozban benne volt ez a speckó kábel, tehát sz*rért vettem az usb kábelt.

Sztem HP szervizekben és boltokban kéne érdeklődnöd a kábellel kapcsolatban. Sztem tudnak neked szerezni egyet.

(#15) hezso válasza hezso (#13) üzenetére


hezso
aktív tag

De addig is beteszek egy képet a szabványos USB csatiról(az epsonomnak van ilyenje) [L]http://sjg.uw.hu/Cap0011.BMP[/L]

szerk: de mint az előttem író írja, mégis csak USBs.

[Szerkesztve]

(#16) Zoltán válasza GuMipOkE (#14) üzenetére


Zoltán
őstag

Nos, Én is valami ilyesmire jutottam. Most voltam egy számtech boltban, ahol lelomboztak, mondván ennek speckó csatija van, USB-be megy a toronyban, ráadásul egy átalakítóval sem lehet megoldani, mert annyira speckó. Szerintük beszerezni is szinte lehetetlen. Azt mondták, ha szerzek egy kapcsolási vagy milyen rajzot, akkor esetleg megpróbálják legyártani. Szóval azt mondják inkább keressem meg hova keveredett el...

(#17) Zoltán


Zoltán
őstag

Azt nem tartjátok furcsának, hogy a tápkábel csatlakoztatása után meg se nyikkant? Se led nem villogott, se semmi. Tehát lehet, hogy az a kevés áram még kellett volna neki amit az USB-ről kellene kapnia? (Ha nem nagyon hülye ez a kérdés)

[Szerkesztve]

(#18) TitiRii válasza Zoltán (#1) üzenetére


TitiRii
senior tag

táp kábel bármelyik jó
az adat kábel
passz
nekünk gyárilag egy usb-plt kábelt adtak
gépbe usb része a nyomtatóra meg az lpt
van benne valami elektronika mert rohad nagy az lpt része
de elvileg sztem megy sima lpt kábelel is
(amugy nem tom nekünk nagyon bugzik,win98 mint oprendszer ha nyomtatni akarunk van hogy le se szarja,ott ál a munkák között a nyomtatás és nem kezdi el nyomtatni,van mikro ki is esik a munka, ugy csinál az sw mintha kinyomta volna de a nyomtató meg se nyikant :((
akinek van ötlete mitől lehet ez ne halgassa el

be kellet volna nyikania,világitani kell a a lednek és el kell kezdenie pörögni a lapkiadonak
ha ez nem történt meg áram alá helyezéskor
akkor lehet hogy bibis a gép :(

[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19) Zoltán válasza TitiRii (#18) üzenetére


Zoltán
őstag

Az már biztos, hoyg csak a saját kábele a jó hozzá. De a tápkábel aggaszt. Szóval szerintem is ezt kellett volna csinálnia amit írsz, de szinte semmit sem csinált. Szóval amikor áram alá került, egy nagyon halk kis kattanás volt, de aztán semmi. Se led, se pörgés vagy valami. Igaz, füst se jött ki belőle, meg szaga sem volt.

(#20) Zoltán válasza hezso (#15) üzenetére


Zoltán
őstag

Igen köszi, ezt a fajta csatlakozót ismerem, ez van a Canonomnak.

(#21) TitiRii válasza Zoltán (#19) üzenetére


TitiRii
senior tag

gyári kábel nélkül is kel lcsinálnia
szal vol hogy nem volt rádigva bedugtam és akkor is ezt müvelte
ledek világitanak majd lapkiado elkezd pörögni aztán katan és leáll

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#22) Zoltán válasza TitiRii (#21) üzenetére


Zoltán
őstag

És neked is pont ez a típus van? (HP LaserJet 1000)

(#23) TitiRii válasza Zoltán (#22) üzenetére


TitiRii
senior tag

1000w? aszem :F
nem az enyém csak sokat szopok vele az egyik cégnél :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#24) Zoltán válasza TitiRii (#23) üzenetére


Zoltán
őstag

Hát az enyém nem ''W'', de azt hiszem ez nem elég nagy különbség sajnos.

(#25) Zoltán


Zoltán
őstag

Szóval mindenkinek köszönöm, aki próbált segíteni.

(#26) Zoltán


Zoltán
őstag

Új fejlemény: Rádugtam megint a tápot, és most felpörgött, meg zúgott, ahogy kell! De led most sincs. Nem baj már ez is haladás, majd lesz itt led, ha lesz USB kábel! Megnéztem Pesten van sok HP partnerszervíz, majdcsak lesz valahol kábel. Szerintetek lelkileg hogy készüljek, mennyi egy ilyen kábel? (Speckó kell)


[Szerkesztve]

(#27) napos2600 válasza Zoltán (#8) üzenetére


napos2600
tag

ezt nagyon beneztem...
de nekem tegnap mar keso volt! :)

(#28) kzolee3x


kzolee3x
csendes tag

Üdv! Ennyire ne legyetek már tudatlanok. A HP LaserJet 1000w-hez normál tápkábel kell és egy speciális USB kábel.NEM párhuzamos hanem USB!!!!

(#29) Zoltán válasza kzolee3x (#28) üzenetére


Zoltán
őstag

Ez nem ''w'' hanem sima.
Azt már kiderítettük, hogy normal tápkábel kell hozzá.
Az is kiderült, hogy USB-s speckó kábel kell.

(#30) kzolee3x


kzolee3x
csendes tag

A sima és a W-s ugyan az.Papiron W-s de a nyomtatón nem szerepel a W. Szerintem csak csak a specko kábel jó hozzá a gyári. Probálj meg hozzá olyat keriteni.Kérdezz rá a Hp-nél valahol. Közelebbit nem tudok.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hp laserjet 1000 kábelhelp (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.