Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok,

egy hete vettünk egy hp3015 multis nyomtatót. Van három gép a családban, 2 asztali és egy notebook. Ezek mind egy SMCBR14UP routerrel vannak hálóba kötve, amin van egy USB és agy paralel port. Gondoltam felkötöm a nyomtatót USB-n a routerre, felinstallálom az összes gépre és már mindenki tud mindent csinálni... Egyenlőre egyáltalán nem tudok semmit se csinálni vele, pedig csináltam új portot aminek a router TCP/IP címét adtam meg. Mikor felhivtam a HP helpdesket azt mondták, hogy nem is fog működni, mert erre nekik saját kütyüjük van, ami potom 60-70e forint (ennyi volt a printer, köszi), és enélkül nem fog működni. Most csak USB-n próbáltam és még annyit hozzá tett a helpdeskes, hogy esetleg ha paralel porton csatolom akkor müködni fog de csak a printer része. Az a kérdésem, hogy ha így felkötöm (paralel a routerre) és USB-n egy másik géphez lehetséges -e, hogy nyomtatni tudok majd mindegyik gépről, míg faxolni meg scannolni majd csak egy gépről, de tudni fogunk...

Előre is köszönöm a segítséget,
Dávid

Davcy

(#2) Gee-Bee válasza Davcy (#1) üzenetére


Gee-Bee
tag

Röviden. Igen.

Párhuzamosan valószínűbb, hogy működni fog, de talán egy firmware frissítés után USB-n is. De érdemes párhuzamossal feldugni a routerre, mert akkor megmarad az USB a PC csatlakozásra. Minden további nélkül használhatod a nyomi összes lukát.

Az extra szolgáltatások (szkennelés, fax, stb) meg működhet nem HP Jetdirecttel (ez a hálózati kütyü) is, de nyilván a helpdeskesnek gőze sincs róla hivatalból, mert nem képezék ki rá, csak hp cuccokra. A fizetését se azért kapja, hogy SMC supportot adjon. Azért az SMC-t kell hívni.

�%-12345X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.