Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Hogy frissítsem biosom? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) norbio


norbio
csendes tag

Van egy ECS K7s5A alaplapom( AMD XP 1600+ al). Nagyon jól szuperál, de szeretném frissíteni a biosát a jobb teljesítmény reményében. 1 a bökkenő, még soha nem csináltam ilyet. Arra kérnélek benneteket akinek már van tapasztalata ebben akkor írja meg nekem (akár itt akár a a somfy@elender.hu -ra) hogy is kell 1 ilyet véghez vinni. segítségeteket előre is köszönöm.

(#2) fügike válasza norbio (#1) üzenetére


fügike
senior tag

Mindenképpen nézz fel az ECS honlapjára, ott megtalálod e legújabb hivatalos BIOS-t, és a programot, amivel fel tudod rakni.
De!
Az alaplaphoz kapott lemezen elviileg minden (progi, régebbi BIOS-ok) rajta van.
És használati útmutató is, csak meg kell keresni. (Ez is van a honlapjukon.)
Ennek ugye Amibios-a van? ha minden igaz, a progi neve aminfxxx.exe, ahol az xxx a progi verziószáma.
Nézd meg alaposan, melyiket töltöd le, most legalább 3 féle K7S5A lap van forgalomban, úgy láttam az ECS-nél.
Ezzel a progival tudod frissíteni a BIOS-t. Úgy, hogy csinálsz egy egyszerű DOS-lemezt - DOS parancssor, format a: /s - amire ráteszed a BIOS filet, ami .rom kiterjesztésű, valamint a telepítőprogit.
Bebútolsz a lemezzel, bejön a DOS parancssor.
Beírod, hogy a:aminfxxx yyyyyy.rom, és ENTER. (az y-ok a BIOS verziószáma, amit fel akarsz tenni. Aztán imádkozol, hogy ne legyen áramszünet. Ha kész, újraindítasz, és rögtön bemész a BIOS-ba.
LOAD BIOS DEFAULT! mindenképpen. És kész!
Csak óvatosan, el ne rontsd! Inkább gondold meg kétszer, hogy nagyon kell-e. Nem éri meg tönkrevágni a jó rendszert pár MHz-ért, ha minden rendben megy.:)

Boci-boci tarka!:D

(#4) fügike


fügike
senior tag

LOAD OPTIMAL SETTINGS! a BIOS-ban. Javítás a fenti miatt, hogy pontos legyen, ha már egyszer...

Boci-boci tarka!:D

(#5) norbio


norbio
csendes tag

nagyon szépen köszönöm.
kérdések folyt.köv.

(#6) fügike


fügike
senior tag

http://www.ecs.com.tw/download/flash_ami.htm

ajánlom figyelmedbe!:)

Boci-boci tarka!:D

(#7) norbio


norbio
csendes tag

-a régi biost le kell e menteni?
-az op.rend. win98 csak ilyen bootlemezem van
-ha erről bebootolok és dos módba készítem el a format a: /s -t az is jó?

(#8) Bercy


Bercy
csendes tag

Hali!

>>-a régi biost le kell e menteni?
Ha esetleg vmi gond van az ujal nem kell kersegetni, lehet visszairni. Szerintem erdemes.

>>-az op.rend. win98 csak ilyen bootlemezem van
az is tokeletes, csak a boot menunel SHIFT+F5-t kell adni neki aztan lehet is irni.
(ez csak egy command.com-ot tolt be ami eleg is a BIOS frissiteshez)

>>-ha erről bebootolok és dos módba készítem el a format a: /s -t az is jó?
lasd fentebb

Szemely szerint en inkabb a winyon tartom a bios-t meg a flash proggyt. Ugyanis nem szeretem a szar lemezemeket.
No meg igy gyorsabb is. Szerinetm csinalj valamelyik particion egy konyvatrat es abba masold bele a ket file-t es utana boot dos es lehet irni.
Kb ennyi, 3 perc az egesz. Es nem faj :)

By!

Bercy

(#9) Sidaries válasza norbio (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem ne várjál egetverően nagy sebességnövekedést. Általában nem arról szól. Olvasd el,hogy miket tud az új Bios. Nekem azért kellett frissíteni, hogy új szorzókat kapjak. Sebességben nem nagy szám. Egy kis optimalizálás. Ennyi.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#10) McJames


McJames
senior tag

BIOS frissítése csak akkor javasolt, ha
1. valami ''megoldhatatlan'' ütközés van a régi BIOS valamint a gépre telepített eszközök között és a frissítés leírásában benne van - vagy nincs, de gyanítod, vagy megbízható ismerős mondta -, hogy az új orvosolja ezt/ezeket;
2. egyéb olyan ''fícsör''-rel gazdagította a gyártó, amire neked gyakorlatilag szükséged van;
3. mániákusan kísérletező típus vagy.

Na, ha a fentiek közül egyik sem áll, akkor kétszer gondold meg, érdemes-e az piszkálni, ami már működik... :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#11) norbio


norbio
csendes tag

igazából azért fontolgatom:
1, még soha nem csináltam és kellene tapasztalat
2, szeretnék gyorsítani a rendszeren (szorzó,freki állítás)
3, frisebb biosszal talán 1,4 es Athlon felett is tud fogadni procit.

amúgy remek gép az ECS DDR+ AMD+Ati kombináció lehet, hogy még sem kéne piszkálni. De szerintem 4-5 hónap múlva szükség lesz erősebb procira stb.

Köszike a segítséget és a hozzászólást.A frissítés ügyben lehet hogy még (ha elakadok) jelentkezem.


(#12) Sidaries válasza norbio (#11) üzenetére


Sidaries
őstag

Neeem. Rosszul gondolod. Ha elakadsz akkor többet nem jelentkezel. :DDD

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#13) HEBI válasza Sidaries (#12) üzenetére


HEBI
senior tag

Miért veszed el a kedvét!
Csináld csak nehéz elrontani...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#14) baroczp


baroczp
tag

Végre egy topik, ahol nem ugatják le a hozzá-nem-értő fejét. Csak így tovább! :))

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Hogy frissítsem biosom? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.