Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hifi konfig (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Szasztok!

Mostanában vetemednék HIFI cucc vásárlására, hozzáértők véleményét kérném az általam kinézett konfigról:

Marantz PM-4200 erőlködő + Marantz CD-4000 cd-lejátszó
a kettő együtt 116 ruppó.

+

Quadral Caerul QLX 165 hangszórópár - 70 ruppó egy pár.

Ha valaki tudja - mi a különbség a QLX 160 és a QLX 165 között, azon kívül, hogy
az utóbbi újabb modell? Esetleg ebben az árkategóriában mit ajánlotok? Mindenképpen 3 utas, padlón álló kivitelt szeretnék.

Ennél többet nem szeretnék rá költeni.
Előre is köszi a véleményeket.

....What's up!....

(#2) Szalma válasza WaterLo (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Denon szett nincs akciósan? Vannak nekik is hasonló tudású eszközeik, kicsit talán szebben szólhat. Marantz nekem túl ''kemény''. De olcsó és megbízható cuccos. Hangfalban: a Quadral hangját nem szeretem, nincs érdemi tudásom a kérdésedhez... KEF esetleg?)

Szeretettel:
Szalma

(#3) WaterLo válasza Szalma (#2) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Denon PMA-495R (54e) és Denon PMA-255 (61e) amik beférnek a keretbe.
Akciós szett nincs.
KEF meg sajna másik árkategória.

....What's up!....

(#4) klumbik válasza WaterLo (#1) üzenetére


klumbik
tag

háát ízlések és pofonok a hifi, részemről én használtat vennék
egyáltalán mik az igények, feltétlen kell álló hangfal? én kompakt hangdoboz + állvány mellett döntenék

erősítőben kétségtelenül klasszikus és az egyik legjobb választás az öreg nad 3020, kifogható akár relatíve szép állapotú is

marancot én nem komálom, nad c300-at és kenwood kaf 3030-at mondanám
a c300 nagyon jó kis erőlködő, de álló hangfalhoz már kevés lehet a kraft, és el sem tudom képzelni, h miért kerül még mindig 70-be, a kenwoodról nem tudok árat

cd-nél a tipp a dvd:) elsőre én sem venném be, de a sony dvp-ns 730 nagyon jól szól cd-vel (előítéleteim alapján pariban van a marancal), pluszba kapsz még pár nem elhanyagolható extra funkciót is

nem vagyok otthon álló dobozban (meg amúgy is fejhallgató mániás vagyok), de a quadral nem lehet rossz (a jpw csinál álló hangfalat?), nagyon muszály három út? inkább a hangja alapján ítélj, sztem mindegy hogy hány utas

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#5) WaterLo válasza klumbik (#4) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Végülis nem muszály állónak lennie, ha állvánnyal együtt a magasságát be lehet lőni olyan 90cm körülire.
Valahogy a Sony nekem nem szimpi, és ha lehet, maradnék a cd-nél.

....What's up!....

(#6) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Celestion F10?

Egyébként az számít, hogy ez 3,5 kg, a Qadral meg több mint 10/db?

....What's up!....

(#7) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Ebben a kategóriában (150-200K alatt) jobban jársz cambridge audio szettel, igaz rondább mint a marantz, bár ez hifi mint tudjuk, viszont jobban szól.
A 300-as szett 99K (hifi b*****g) ez cd + erősítő.
Az 500-as szett még jobban szól egy picit, ez cd+ erősítő +tuner. Kb 160K.
Marantzból csak 6000-eseket szabad venni de ez drága. Ezekből is inkább az OSE és KI verziókat de így még húzósabb.
Hangfal: ez nehéz eset: ami tuti jó B&W kisebb állványosai, mission.:P

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#8) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Nekem egyébként egy Cyrus 751-es állványosom van, már vagy 8 éve de semmire nem cserélném el. Akkoriban volt vagy 60k.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#9) Szalma válasza WaterLo (#6) üzenetére


Szalma
őstag

(Nem rossz, de már fémmembrános a susogója, nagyon durvák a magasai. Selyemdóm rulez. Súly nem nagyon számít, ha jó a rögzítés. A hangfaltüskék miatt egyébként sem tud komolyabban ''káros rezonálni'' a környezetével. Celestion szeretjük.
Denon lehet, hogy jobb lenne így is... Meg kell hallgatni őket!)

Szeretettel:
Szalma

(#10) bélanéni válasza WaterLo (#1) üzenetére


bélanéni
őstag

szerintem komolyan gondolkozz el használt hifi vásárlásán, az újnak töredékéért hozzájuthasz. 150e körül már kaphatsz komplett jó rendszert (CD+erősítő+hangfal). általában az új dolgok darabonként 100e alatt elég gyengék.

30e - erősítő ; 40e - CD ; 80e - hangsugárzó. ez pl. egy jó arány. példa: NAD 3020 erősítő ; Marantz CD-67SE vagy 63SE vagy 63KI ; valamilyen kisebb B&W doboz

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#11) WaterLo válasza Szalma (#9) üzenetére


WaterLo
aktív tag

#3-ban írtak közül melyiket ajánlanád?

....What's up!....

(#12) WaterLo válasza bélanéni (#10) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Hol lehetne részletre használt cuccot venni?

....What's up!....

(#13) WaterLo válasza A.P.I. (#7) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Ez a Cambridge Audio télleg ritka rusnya egy állat :) .

....What's up!....

(#14) bélanéni


bélanéni
őstag

tuti tipp: NAD 3020 kb az a minőség amit ma 150e forint fölött kapsz
(igaz 20 éves darab, de nem látszik/hallatszik rajta :) ...vagy épp hallatszik, mert manapság nem biztos hogy van ilyen nívós erősítő ebben a kategóriában)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#15) Szalma válasza WaterLo (#11) üzenetére


Szalma
őstag

(A 255-öst. Nincs 355 a környékén? Azt nem is kellene lecserélned egy darabig, kiszolgálhat egy-két kategóriával komolyabb CD lejátszót is.
Esetleg bélanéni tanácsát megfogadhatod, bár karácsonyig nem biztos, hogy sikerül mindent begyüjteni. Aprónet, Sztereó magazin, stb.)

Szeretettel:
Szalma

(#16) bélanéni válasza WaterLo (#12) üzenetére


bélanéni
őstag

ha nincs ennyi pénzed egyben, úgy már rázós a dolog. lehet hogy vannak használt hifit áruló boltok, de én hirdetésekre gondoltam. ha ''végfelhasználótól'' veszed, úgy olcsóbb is.
hitelfelvétel? :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#17) bélanéni válasza WaterLo (#13) üzenetére


bélanéni
őstag

el kell döntened, hogy lakberendezésre akarod használni vagy zenehallgatásra. általában a nívós készülékek ismérve épp a puritánság. van nagyon designos jó minőségű hifi is, csak azt már milliókban mérik. :) (na jó kicsivel olcsóbban is van)
amúgy nekem pl. sokkal jobban tetszenek az egyszerű kinézetű darabok

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#18) WaterLo válasza Szalma (#15) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Van az is, csak másfélszer olyan drága.

....What's up!....

(#19) WaterLo válasza bélanéni (#17) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Persze igazad van, de azért a rondaság, meg a puritánság nem ugyanaz. :)

....What's up!....

(#20) bélanéni


bélanéni
őstag

van egy másik tuti tippem erősítőre, de ezt nagyon ritkán látni hirdetésekben (egyszer láttam):
POINTE SIMA csöves erősítő. ha jól emlékszem boltban 110e környékén van, 60-70eért ki lehet fogni. abszolút csúnya darab, természetesen távirányító nélkül. ha ránézel, először azt sem tudod mi az, egy sima vasdarabnak tűnik. az előlapon egy darab hangerőszabályozó van. (még a bekapcsológomb is a hátulján van :) )
de amikor megszólal :)
magyar gyártmány, azért ilyen olcsó (a hangja alapján a többszázezres kategóriába tartozik)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#21) bélanéni válasza WaterLo (#19) üzenetére


bélanéni
őstag

bocs, nem néztem az említett CA-t, csak tippeltem. :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#22) klumbik válasza bélanéni (#20) üzenetére


klumbik
tag

off
nekem csövesből a norh se 9 nagyon érdekes, állítólag szállítással (bárhova) együtt 400 dollár
[L]http://www.norh.com/products/se9/index.html[/L]

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#23) bélanéni válasza klumbik (#22) üzenetére


bélanéni
őstag

nem tűnik rossznak az ár, de sajna nem muxik a link.
(szerintem nem olcsóbb mint a PointeSima)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#24) klumbik válasza WaterLo (#5) üzenetére


klumbik
tag

ilyen célra ideális egy 90 centis állvány :)

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#26) bélanéni


bélanéni
őstag

még 1 aztán én kiléptem a témából:
ha érdekel a használt hifi téma, a HIFI PIAC nevű lapban elég sok hirdetés van (100-200 körül) , abban mindig van eladó NAD3020, még pointe sima is szokott lenni :) elvileg dec. 5-én jelenik meg a legújabb szám (570 ft körül van asszem). de ha érdekel, én úgyis megveszem, kinézhetek neked valamit :P

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#27) WaterLo válasza klumbik (#24) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Akkor hangfallal együtt már pont sokkal több lenne, mint 90cm :) .

....What's up!....

(#28) balkó válasza bélanéni (#20) üzenetére


balkó
aktív tag

POINTE SIMA: Hol láttál 60K-ért?

(#29) balkó válasza WaterLo (#1) üzenetére


balkó
aktív tag

Én is a használt dolgokat javaslom, én ennél olcsóbban vettem egy Marantz PM-66KI-t (erősítő), és egy 67se Cd-t. Nézz szét pl. a www.hificity.hu-n

(#30) bélanéni válasza balkó (#28) üzenetére


bélanéni
őstag

vagy 60e vagy 70e volt, nem tudom, de az [L]http://www.apronet.com[/L] oldalon láttam úgy fél éve. amúgy nem szoktam nézegetni, lehet hogy azóta se volt. de mondom HIFI PIACban úgy rémlik szokták hirdetni

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#31) bélanéni


bélanéni
őstag

egy jó kis link a NAD 3020-hoz:

[L]http://www.tnt-audio.com/ampli/nad3020e.html[/L]

(ezen az oldalon vannak még jó tesztek)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#32) DDL válasza bélanéni (#20) üzenetére


DDL
őstag

Én a POINTE SIMA-t nem ajánlom. Max. 50e körül annál többet nem ér (használtan se). Zabálja a végcsöveket.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hifi konfig (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.