Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1712 üzenetére

    Amim most van, abból csak így tudtam összelegózni, hogy a kimenő csövet csatlakoztatni tudjam.
    Kell nekem valami ilyesmi, és akkor le tudom szedni a mágnesszelepet.
    Amit mellesleg akár be is tudnék építeni később a fix kábeles gépembe, ha át akarnám alakítani euro csatlakozósra. Gyárilag ugyebár nincs benne ilyen, a pisztolyban van a mechanikus gázszelep.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1717 üzenetére

    Csövet meg bilincset biztos lehet szerezni szinte bárhol, de hegesztéstechnikai üzletben tuti. Szövet erősítésű cső állítólag ajánlott a sima átlátszó helyett. Gyorscsatlakozót pl. a géphez közel érdemes lehet beiktatni, hogy széthúzható legyen. Ezeknek még én se mentem utána, meg mondjuk a palackhoz "kapott" reduktorhoz még csövet is kaptam, valami merev, sárga. Viszont az olyan vékony, hogy a gépen lévő csonkra még melegítve se fog rámenni szerintem.

    Hosszabbító: nekem a bizti táblától legmesszebbi kültéri konnektorból ment a gép 15 méteres (kitekert!) 1,5-ös hosszabbítóról gond nélkül. A falban kb. 30 méter 1,5-ös tömör réz megy a konnektorig. Ráadásul falu (és utca) vége, néha még a feszültség is ingadozik (csökken) kicsit, gyenge már a trafó az utca elején.

    Nálam annyi fejlemény, hogy megrendeltem a "világ legjobb" SG2-es huzalját.
    Néztem előtte, hogy 1 kilós tekercsből kb. az iWeld meg Alfaweld lenne emberi árban, és azokról sincs vélemény.
    Poénból elkezdtem guglizni (top MIG wires), mondom, úgyse lesz kapható egyik se nálunk... erre az (INE) Inefil (1-3. helyezett) van, ráadásul bagóért. Ja, az Amazonon is elolvastam sok kommentet, odáig vannak érte.
    Jövő héten felszedem Miskolcon.
    Természetesen 5 kilós, át fogok tekerni megmaradt kis dobra.

    [ Szerkesztve ]

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1719 üzenetére

    Igen, ez az a huzal.
    Esab 12.51 vagy 12.50 volt még a gondolkodás tárgya.
    Illetve lőttem az iWeldnek egy mailt, hogy a kilós tekercsen ugyanaz van-e, mint az 5 kilóson, mert arról van pár jó vélemény. Ha kapok választ, megosztom.
    Túl nagy különbség valószínű, nincs ezeknél a huzaloknál, de lehetőleg akkor legyen már olyan, ami kevésbé fröcsköl.
    Az egyik tesztben a Yeswelder nyert, ki is emelték, hogy az fröcsköl a legkevésbé a magas adalék tartalom miatt. Lehet, azt vettem volna, ha itthon elérhető.

    A munkakábelt át lehet szerelni, mindenképp olyan kell, ami beépített gázszelepes. Random link
    Azt azért figyelembe kell venni, hogy a gépben a legegyszerűbb műanyag fogaskerekes előtoló van, a 4 méteres kábelnek lehet, hogy már nem nagyon örülne.
    Itt egy videó a gépünkről eredeti színében.
    Rajta van a 4-5 méteres munkakábel, az előtoló motor az utolsókat rúgja. 😀
    Na igen, a nagy dobot így is meg lehet oldani, de én nem akarom.
    Majd beszámolok, hogy sikerült az áttekerés.

    [ Szerkesztve ]

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1731 üzenetére

    Bocsi, ha én írtam rosszul, annyira nem vagyok képben...
    Fejlemények nálam:
    Elhoztam az 5 kilós huzalt Miskolcról. Ami kapásból nem tetszik (de remélem, nem okoz gondot), hogy nem vákuumos csomagolásban van, hanem csak valami átlátszó (nem légzáró) zsugor fóliában, ami "gyárilag" is tele van tűszúrásnyi lyukakkal. A huzal rézbevonatán vannak alig látható "pörsenések". Elég valószínű, hogy szállítás, raktározás közben ez már bepárásodott belül. Tényleg alig látszik, de pár mm-es sötétebb foltok vannak helyenként a rézbevonatán. Remélem, belül nem lesz már, vagy nem lesz durvább. Az áttekeréssel még nem foglalkoztam. Ja, a huzaldobon 2013-as gyártási dátum van. 😁 De talán 2021-es a huzal maga. Nem az Amazonon látható legújabb design csomagolása, de kit zavar.
    Talált dolgokból összeraktam a gázcsövet is. Nagy sokára egy régi levegős szerszámon találtam egy olyan menetes csatit, ami belemegy az akváriumi reduktorba. Tehát nem kell kényszerből rajta hagynom a mágnesszelepet. A kezeim szétmentek, mire a (forró vízben melegített) csővégeket felnyomkodtam a helyükre. Viszont bilincs nem kell, a képen látható tákolmány másfél óráig tartotta a 3 bar nyomást. A szabad vége megy majd a gépre, és ott akkor gyorscsatival oldható. Van benne egy indokolatlan toldás, de ekkora csődarabokat találtam. 😆
    Közben kitaláltam, hogy kézi átfolyásmérőt se veszek. Ugye ez azért kéne, mert nincs l/min osztás a redoktoron. Majd felfújok egy zacskót, stopperolok, mérek, és számolok. 😁 Csak egyszer kell megmérnem úgyis. Az 1000 Ft körüli átfolyásmérők állítólag nem pontosak.
    Várom a tavaszt. 😉


    [ Szerkesztve ]

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1734 üzenetére

    Én is remélem.
    Épp felküzdöttem a gázcső darabot a gép hátuljára. A hálózati kábellel együtt összetekerve és tépőzárazva ugyanúgy visszafér a masina a dobozába, és a vastag cső sem törik meg.
    Ha már ott voltam, belefújtam a pisztolyt működtetve. Tiszta Hollywood, lehet ezzel kézi elő- és utóáramlást is adni a gáznak. A billentyűt kissé benyomva már nyit a gázszelep, a mikrokapcsoló csak később kattan. Visszafelé is működik, hogy tovább jöjjön még a gáz, csak a billentyűvel kell játszani.
    Még törpölök, hogy vegyek-e hozzá egy 4 méteres ugyanilyen munkakábelt. A 3 méteres nem szimpatikus, mert 10 mm2 kábellel adják, ennek meg a gyári 2 méterese is 12-es. A 4 méteres már 16 mm2 kábellel van.
    Lehet, meghirdetem az alig használt gyári munkakábelt, aztán ha érdekel valakit, akkor cserélek.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz st6969 #1736 üzenetére

    Ezen csak elméleti szinten gondolkoztam, hogy ha pöttyözök biztosan van ott gáz? De majdcsak van annyi esze a gépnek, hogy egy pillanattal hamarabb fúj védőgázt, vagy én nemtom. De az biztos, hogy gyönyőrűen lehet vele hegeszteni az első pillanattól. Ha csak pötty, ha hosszabb akkor is. Nekem iweldem van.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1736 üzenetére

    Szénacélhoz elvileg nem kell elő- és utóáramlás. De az pl. nem rossz, hogy munka kezdéskor, hosszabb szünet után tuti fel van már töltve a cső, és a hegesztés kezdetekor tuti rögtön van védőgáz.
    Komolyabb gépeken ezeket menüből állítani is lehet.
    Kevésbé komoly gépeken esetleg van egy fixen programozott idő.
    Sok videóban, ahol közelről veszik a hegesztést, látszik (hallatszik) is, hogy pisztoly nyomásra előbb szisszen a gáz, és csak kis késéssel (pl. fél mp) indul a tüzijáték.
    Elfelejtettem kipróbálni, de lehet hogy a kis Hyundai is tud előáramlást védőgázas módban, azaz kicsit később indítja a huzalt. Porbelesnél azonnal inditja. Utóáramlást nyilván csak a pisztollyal trükközve tudhat, mert nem elektromos mágnesszelep van benne, mint a komolyabb gépekben.

    A szomszéd gépét nem teljesen értem. A huzal hozzáért az anyaghoz, de nem történt semmi? Lehet, hogy csak nem volt lecsípve a gombóc a huzal végéről, és nem jött létre a kontakt.

    A cső téma semmi komoly.
    Pl. ez 7:30-tól: https://youtu.be/b49aVsX3Yp0
    Megfelelő átmérőjű cső, plusz bilincsek.
    Ha a reduktorra más méret megy, mint a gépre, akkor plusz toldó (átalakító) és plusz csődarab.
    Mérd meg a csonk legnagyobb átmérőjét a gépen (nekem 8 mm), és fotózd is le, mielőtt vásárolni mész. A reduktort vidd magaddal, de lehet hogy a leírásában benne is van, hogy milyen cső megy rá.
    Gyorscsatlakozó egyáltalán nem kötelező, én azért raktam, hogy külön helyre el tudjam rakni a gépet és a palackot.
    Én 5 mm belső átmérőjű, 2-es falú csövet erőltettem rá 8-9 mm átmérőjű csonkokra. Bilincs így nem kell. 😎

    [ Szerkesztve ]

  • st6969

    őstag

    válasz st6969 #1741 üzenetére

    Na most már tényleg megvan mindenem. SodastreamStar palack, cső, bilincsek, adapter.
    A következő sorrendet gondoltam:
    1. az adaptert rátekerem a palackra, de még nem szúrom ki (nem tekerem be az anyát a tetején)
    2. a reduktort rátekerem az adapterre
    3. összekötöm a csővel a reduktort és a hegesztőt, bilincseket rászorítom
    4. elzárom a reduktort
    5. kiszúrom az adapterrel a palackot
    6. kinyitom a reduktort (10l/perc értékre)
    Jó lehet ez a sorrend?

    Ha befejezem a hegesztést, mi a teendő? A palackot nem tudom elzárni, nincs rajta csap, így a reduktor folyamatosan nyomás alatt van. Lehet, hogy hosszú idő után veszem csak elő a gépet ismét. Ez nem gond? Azon filózom, hogy nem kellene egy golyóscsap valahová (de hová...talán az adapter és a reduktor közé)?

  • Gyöször

    senior tag

    válasz st6969 #1755 üzenetére

    Nem ismerem ezt a szódás dolgot, de én tennék valamit oda. Azt mondjuk nemtom honnan akasztasz le egy olyan csapot.

    Ha már ennyit ráköltöttél, nem lett volna olyan kínában amin csap is van? Nem is az a fő baj, hogy mi lesz a reduktoroddal 2 hónapig nyomás alatt, hanem itt ereszt-ott ereszt aztán 2 hét múlva azzal a palackkal már nem lesz gond, csak a csere.

    [ Szerkesztve ]

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1755 üzenetére

    Ja, a 6-ost majd nyomvatartott pisztollyal (huzaltolót oldd ki addig) állítsd be pontosan. Igazából nyomást mér az óra, ami változni fog, ha már áramlik a gáz.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1759 üzenetére

    Egy dologra nagyon figyelj: ha a hidegből melegbe viszed a gépet, lecsapódik benne a pára. Mint a hűtőből kivett sörösüvegen. Ha így bekapcsolod, nagy az esélye, hogy elpukkan a víz okozta "zárlat" miatt. Ha megvárod, amíg kiszárad, akkor elvileg nem lehet baja.
    Én azért nem fogok tavaszig hegeszteni, mert csak kint tudok, a gépet meg fűtött garázsban tárolom. Sajnos az enyémnek a belseje már csillog a vasportól, hiába próbáltam a géptől minél messzebb vágni/csiszolni. Majd ecsettel+levegővel ki kell takarítanom rendesen. Ha ez így párát kapna, akkor már rozsda lenne benne. Ja, a benne lévő huzalnak se jó a nedvesség. Úgy tudom, hegeszteni azért lehet hidegben is.
    Majd jöhet a beszámoló. :)

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1770 üzenetére

    Ehhh, nincs szerencséd, intézd a garit. Feltételezem, kapsz egy új gépet. Az a pisztolyban lévő szelep létezik ugyan külön (Alin láttam), de nem hinném, hogy nekiállnak kicserélni.
    Az enyémet csak olyan szinten teszteltem, hogy belefújtam a gázcsonkba. Érzésre rendben volt. Jó lenne, mert kissé lejárt a garim.
    Kellemes ünnepeket

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1773 üzenetére

    Igen. Az kimaradt, hogy a pisztoly végét a fülemhez is tettem. Ha nem nyomtam a gombot, akkor nem jött semmi, csak a fejem lilult. A tiéd sajnos egyértelműen rossz.

  • st6969

    őstag

    válasz st6969 #1777 üzenetére

    Belefújtam a csonkba, átmegy a levegő :((( Ha nyomom a gombot, jobban. Szóval a szelep lesz a hibás. Szerviz januárban van :(((
    Olyan, mintha a szelep gombja nem ugrana vissza a helyére, rövid úton jár. A ravasz még 3-4mm-t mozdul, mire eléri a szelep gombját. Próbáltam visszahúzni, de sehogy sem sikerült :(
    Gondolom, majd fizethetek a visszapostázásért ezreket, közben meg gyárilag xar :(((

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1779 üzenetére

    Sajnos nincs 10 kiló felett a gép, mert akkor (jogszabály szerint) nekik kéne gondoskodniuk az oda- és visszaszállításról.
    Ettől még bevállalhatják, ha jó fejek.
    Esetleg küldj egy videót nekik a hibáról. Hátha gépcsere mellett döntenek, és akkor futár hozza az újat, viszi a régit.
    Hangsúlyozd ki, hogy a gép beüzemeléskor rögtön rossz volt, rendeltetésszerűen nem használható.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1781 üzenetére

    Akkor nem voltak annyira jó fejek... 😒
    Nálam annyi fejlemény, hogy 20e-ért eladtam az akvarisztikai reduktort, amivel a 10 kilós palackomat vettem. Jövő héten veszek egy új reduktort 10,5e-ért. 😀
    Marketplace-en egyébként árul most egy tűzvédelmis fickó 8e-ért lejárt próbás 2 kilós CO2 tűzoltó készülékeket. Kíváncsiságból beszéltem vele, a kifogyottat 6-ért kicseréli, ha épp van neki. Töltés nem éri meg, többe kerül. Nincs neki mindig, csak amit épp begyűjtenek cégektől. Annyi a macera, hogy kell neki valami állványt vagy akasztót fabrikálni, mert fejjel lefelé kell használni. Bár ő is azt mondta, hogy á, dehogy.
    Most néztem meg megint a német videót, azt mondta a fószer, hogy a kis SodaX palack kb. 1 méter varratra elég. Ez kicsit kevésnek tűnik, mert az a min. 200 liter gáz még 10 liter/percnél is legalább 20 percre elég. Szélcsend esetén állítólag elég az 5-6 l/perc is, azzal meg akár a 40 perc is összejöhet.

    [ Szerkesztve ]

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1781 üzenetére

    Nézd meg esetleg ezt, segíthet beállítani a gépet.
    Láttam több hasonlót, de ez tetszett a legjobban, mert nem úgy közelíti meg, hogy indulj ki mindenféle táblázatokból.
    Az is érdekelne, hogy mit találtál a Ptk-ban.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1785 üzenetére

    Fogyóelektródás gépnél az Amper a huzalsebesség függvénye. Nézd meg jobban, a jobb tekerentyűn ott van a huzalsebesség skála is. De ne foglalkozz semmivel, állítsd be fülre meg szemre. Ha átég az anyag (túl széles a varrat is), akkor vedd lejjebb a feszültséget és vele együtt a huzalsebességet. Ha csak egy púpos, vékony hernyót tudsz csinálni, ami láthatóan nem olvad be rendesen, akkor fesz. és huzal feljebb.
    Ja, azért van kombinált A / huzalsebesség poti, mert (spórolásból) nem raknak egy harmadikat MMA-hoz. De nincs ezzel semmi baj. A mi gépünkön legalább jók a feliratok, mert ezt a V/A/huzalsebesség háromságot szokták kutyulni más hobbi gépeken.
    Nálam az volt, hogy kb. 5 kiló pálcika után álltam át porbelesre. Pár centi után szebb varratokat csináltam, mint MMA-val. 2 mm zártszelvényt végre nyugiban és szépen meg tudtam hegeszteni. Vertem a fejem a falba, hogy minek kellett nekem előtte pálcával kínlódni. Biztos neked is hamar rááll a kezed.
    CO2 palack gáz mennyiség [liter] = töltet [kg] * 500. Neked ez kicsivel több, mint 200. A matek nem hazudik. 😀
    A reduktor "fordítva tekerése" normális.
    Köszi, akkor újat nem tudtam meg a Ptk-ból. Az a fránya 10 kilós határ a szívás neked.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1789 üzenetére

    OFF
    Részben garis ügyekkel is foglalkozom, sok dolgot a jogászunkkal kellett értelmeztetnünk nekünk is. Szerinte 10 kiló fölött kell bevállalni a forgalmazónak a szállítást, alatta nem. Mi ezt követjük. Ha ez igaz, akkor igazából jó fejek is voltak, ha a vissza postát állták. Egy biztos, hogy a jogszabályok olyan nyelven íródnak, hogy "egyszerű ember" ne értse meg teljesen. Inkább le sem írom, hogy milyen tévhitben voltunk 15 évig, aztán egyszer egy jogász vásárló borította a bilit egy reklamációnál. Utána megtudtuk, hogy pont a fordítottja igaz annak, amit a jogszabályból mi kihámoztunk..
    ON
    Még nem próbáltam védőgázzal a masinát, egyelőre passzolok.
    Talán állíts 1/3-1/2-re mindent, és próbálj onnan finomítani, én így kezdeném.
    Neten találsz táblázatokat (MIG welding chart), ha sokat keresel, lesz európai mértékegységgel is. 😀 De nem fogadnék arra, hogy a gépünkön akár a feszültség skála a valóságot mutatja. A huzalsebességet mondjuk könnyen le lehet mérni (ellenőrizni) stopperrel meg mérőszalaggal. Megméred, mennyi huzal jött ki a pisztolyból.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1796 üzenetére

    Én a 12.50 / 12.51 huzallal szemeztem, azokat dicsérték. Azt írják, ez közel van azokhoz.
    Kicsit macerás lesz áttekerni belőle. 😁
    Akkor gépet próbálni ezek szerint még nem tudtál. Jöhetnek majd a képek az első hurkákról. 😎

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1798 üzenetére

    Ok, ahogy érzed. Nem szégyen az, hogy az elején bénázik az ember, az lenne a furcsa, ha rögtön menne. 😁

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1801 üzenetére

    Próbáld valami vastag anyagon először, én úgy kezdtem az MMA-t is tanulni. Annál nem gond, ha túl gyengére van állítva a gép, de tudod gyakorolni a technikát, az meg le van szarva, hogy pl. nem olvad be rendesen. Attól még lehet értelmes kinézetű varratokat csinálni gyakorlásnak. Ha a vastagon már megy, jöhetnek a vékonyabb anyagok.
    A feszültség / előtolás párost akkor találtad el, ha jó a hangja, mint a videókon. CO2-nél állítólag szűkebb a "sweet spot", mint Corgonnal, de ez van. 😁

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1806 üzenetére

    A gázodnak elégnek kell lennie, van egy fószer a másik fórumon, aki (műhelyben) 4 liter/perccel tolja a CO2-t és a corgont is.
    Kényelmes ülő pozíció és ha a könyököd, alkarod le tudod támasztani, az csodákra képes. Én állva, térdelve, stb. görnyedtem eleinte, aztán vmelyik videóban elmondták, hogy hülye vagyok. 😁

  • vince

    őstag

    válasz st6969 #1810 üzenetére

    Lakkfilc vagy lakkmarker. A videóban szerintem ilyet használ.

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

  • vince

    őstag

    válasz st6969 #1810 üzenetére

    Vagy esetleg zsírkő kréta.

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

  • 8th

    addikt

    válasz st6969 #1810 üzenetére

    Használtam filcet régebben de elég körülményesnek találtam úgyhogy visszatértem karctűre. Ha hígítós ruhával megtisztítod az anyagot jelölés előtt a legolcsóbb tűfilc is megfelel erre a célra. Amúgy én nem fehéret hanem sárgát vennék mert jobban látszik.

    A demokrácia a csőcselék uralma

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1810 üzenetére

    Nekem jól látható volt a kék/fekete alkoholos, de a vasanyagot én megfürdettem sósavban, úgyhogy a sötét reve meg az olaj már nem volt rajta. Ilyen tompa fényű volt (ne a varratoknál nézd, ott drótkorongozva van).
    Egyébként nagyon gyorsan tönkrementek az alhokolos filcek, főleg a vékony hegyűek.
    Amikor kifogytam belőlük, kínomban a golyóstollat is kipróbáltam, és meglepetésemre egész használható volt, max. többször kellett meghúznom a vonalakat. Ez lett a kedvencem, szinte úgy fogott, mint a vékony alkoholos.
    De, ahogy látod, nekem nem a szokásos volt a felületem.
    A vastag alkoholossal inkább csak számoztam a kerítés laposvas "léceit", szép nagyokat írtam. Hónapokkal később, festés előtt meg törölném le higítóval, féktisztítóval, a végén már dörzsi szivacsos rásegítéssel, aztán nem akar teljesen eltűnni. Fuck, majd akkor a festék (Hammerite fényes, atracit) úgyis betakarja. Ühüm. Az első réteg alól még frankón kilátszott. Ahol a 2 réteg együtt kicsit vékonyabb lett, ott még utána is kivehető, ha nagyon közelről nézem. Pedig legalább másfélszeres mennyiséget gurítottam fel a festékből utólag kiszámolva a fogyást.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1817 üzenetére

    Leírom, hogy én hogy csináltam, aztán mindenki saját felelősségére ügyködjön.
    A sav nem veszélytelen, bőrre fröccsenve azért nem fog csontig marni, de szembe semmiképp se menjen.
    Mondanom se kell, kültéri meló, szélben és nagyon melegben nem ajánlom.
    Ahova lecsöppen a sav, ott kárt okoz. A kertemben a fűnek (pontosabban a rövidre nyírt gaznak) kb. mindegy volt, úgyhogy ott csináltam. A savtól megfeketedett a "fű", de 2-3 hét alatt eltűntek a foltok.

    Kellékek:
    - 2 db (festékes) vödör vízzel töltve + egy harmadik a végén a használt savnak
    - saválló vastag fólia - melóhelyről mentettem, egy darabkát savban áztattam próbának órákig
    - colos deszka + csavarok a vályú készítéséhez
    - 2 db asztalka, aminek "mindegy", ha rácsöpög a sav - az enyémek összecsukható zártszelvény keretek, asztallap nélkül
    - állatszőr ecset, amit nem eszik meg a sav
    - pár liter sósav - Intersparban találtam fehér hengeres flakonban, 20% (nem kell erősebb!)
    - magasnyomású mosó

    Védőruha:
    - saválló hosszított gumikesztyű - én valami pirosat találtam, amire rá is volt írva, hogy bírja
    - gumicsizma (nadrág ráhúzva)
    - vastag nadrág
    - sapka
    - hosszú ujjú ing (2 réteg volt rajtam)
    - SZEMET KÖRKÖRÖSEN VÉDŐ gumitömítéses "búvárszemüveg"

    Vályú:
    - deszkából összeütve, az enyém belseje kb. 15x15x250 cm (legyen kb. 20-30 cm-rel hosszabb, mint a leghosszabb anyag)

    Előkészületek:
    A vasanyag végeinek sorjamentesítése kínos alapossággal (nehogy kiszúrja a fóliát vagy a kesztyűt).
    Vályú kibélelése (több réteg) fóliával. Nem kell nagyon precízkedni, de azért vegye fel nagyjából a vályú formáját, főleg a sarkoknál. A felső peremnél ráhagytam pár centit, és ollóval méretre vágtam, majd a peremen áthajtva ragasztószalaggal rögzítettem. Az egyik sarokban érdemes egy csőrt (kiöntőt) kiképezni, ezt az első alkalom után tanultam meg.
    A két asztalka kirakva a kertbe egymástól 2-3 méterre, magasnyomású mosó beüzemelve és odakészítve. Az egyik asztalra kerül a vályú, a másikra majd a frissen savazott anyag kerül a lemosáshoz.
    Apropó, kell egy hely, ahová állítva oda lehet támasztani a kész cuccot, hogy könnyen megszáradjon. Ehhez lefektettem pár régi fagerenda darabot a terasz mellé, és arra állítva nekitámasztottam őket a terasznak. (A terasz rusztikus kővel van burkolva, esetleg minimális higított sav nem tett volna benne látható kárt.)
    A két tiszta vödör vizet a savazós asztal környékére tettem. Savba nyúlkálás után azokban öblítettem a kezem (kesztyűm) egymás után. A második víz így kb. végig tiszta marad.

    Maga a meló:
    40x40x2 zártszelvénnyel kezdtem, 3 szálat beraktam a vályúba, és annyi savat (pár liter) öntöttem rá, hogy éppen ellepje.
    Ecsettel kenegetve segítettem a folyamatot, a vasakat pedig forgattam. Az alsó felén nyomot tud hagyni a gyűrött fólia, és nehezebben jön le a reve, mert nem tudja körüljárni a sav. Esetleg be lehet dobálni alulra valami vékony távtartót, én nem szaroztam vele. A vasak oldala se simuljon egymásnak.
    Több anyagot nem is érdemes egyszerre berakni. Forgatás és ecsetelés. A 2-es falú zártszelvényről szinte azonnal elkezd leesni a reve, max. 2-3 perc az egész. Mire mind a 4 oldala tiszta lett, addigra a belseje is fémtiszta lett magától. Csináltam 3 mm vastag laposvasat is, az kb. kétszeres idő volt, vastagabb anyag, vastagabb reve.
    A kész zártszelvénybe a két végén bele kell nyúlni, és minimálisan megdöntve kell kiemelni a savból, hogy lassan kifolyhasson a belsejéből a sav. Ilyenkor fröcsköltem össze magam, meg amikor az egyiket visszaejtettem. Meg ecsetelésnél, amikor sietni akartam.
    Amikor nagyjából lecsöpögött-kifolyt a sav, ráraktam vízszintesen a másik asztalra, aztán ugyanúgy kipakoltam a többit is. Dupla "kézmosás" a 2 vödör vízben, aztán magasnyomásúval nagyon alaposan lemostam a frissen savazott anyagot, többször átforgatva, és belül is (!). A zártszelvény belsejéből egy több méteres (savas) vízsugár fog kilőni, éppen nem találtam el vele az egyik gyümölcsfát. :-) A mosót a szennymaró rotorfúvókával használtam.
    Mosás után a terasz oldalának támasztottam állítva a vasakat, itt is maradjon köztük hézag a száradás miatt, esetleg forgatni is lehet őket. Ilyenkor viszont nem baj, ha legalább 15-20 fok van.
    Felületi rozsda csak nagyon elvétve alakult ki egyik-másikon, ahol lassabban csordogált le róluk a víz a végén. Elvileg savazás után kéne egy lúgos fürdő, ami semlegesíti a savat. Én ezt kihagytam, az alapos lemosás is jó. 2 évvel később is ugyanúgy néz ki minden, amit így lesavaztam, szóval nem "csámcsog" tovább a sav.
    Talán még annyit, hogy volt rajtam 2 gagyi "covid" maszk, de így is büdös a sav, egy idő után a számban is éreztem valami furcsa ízt.
    A sav egy idő után elkezd felmelegedni, és akkor még jobban párolog. Valószínű, hogy a zsír/olaj feloldása miatt, mert az első alkalommal először vizes zsíroldóval lemostam az anyagokat, és akkor nem vettem észre ilyet. Szóval, mehet bele úgy, ahogy a vastelepről jött, csak akkor hamarabb lesz tea, majd kávé a folyadékból, de még akkor is szépen dolgozik.
    Mindkét alkalommal megúsztam 4-5 liter savból az egészet, ha jól emlékszem.
    Egyébként ecettel is szoktak ilyet csinálni, de az min. 24 óra áztatás, ahogy olvastam.
    A sósav veszélyes, de gyors. Kis felületeket lehet ecsettel is kenegetni, majd vízzel öblíteni. Én is kipróbáltam a vályú építés előtt.
    Sőt, azelőtt még megvettem drága pénzért 2 db négertárcsát, és azzal megpróbáltam egy szálat megszabadítani a revétől. Ez le tudja úgy szedni, hogy nem mar bele a felületbe. De rohadt időigényes, és a kezdeti (viszonylagos) gyorsaság után elkezd berakódni, meg hamar elkopik.
    Az ötletet egyébként YouTuberól szedtem, ilyen vályút mondjuk, nem láttam. :)
    Láthatjátok is, mennyire gyors az egész folyamat.

    [ Szerkesztve ]

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1822 üzenetére

    Örülök, ha hasznos volt, de azért nem kell így hálálkodnod. 😀
    Próbáltál azóta újabb hernyókat zizzenteni?
    Na, én meg kíváncsi voltam, ereszt-e esetleg az új reduktor. Csináltam hosszú órákon át tartó teszteket, sajnos többet is kellett...
    Rányitottam a palackot, aztán elzártam. Először kimenő nyomást is adtam rá, pillanatszelep nyitva, gázcső felrakva a végén az alapból záró gyorscsatival. Fél óránként láthatóan ment le a bejövő 60 bar. Ok, akkor kimenő nyomás levéve, pillanatszelep bezár, de előtte gáz kienged. Teszteljük csak a bejövő nagynyomású részt. Így is ereszt. Hollander jobban meghúz, most már első reccsenésig. Fck, még mindig ereszt. Tegyünk be méretben passzoló (vszleg vízhez való) fekete gumigyűrűt. Azzal is. Nem írtam eddig, de a gyári tömítés fehér, kemény valami. Mellesleg, amikor kiszedtem, gyönyörűen bele volt rajzolódva mindkét oldalába az a hajszálvékony kör is a reduktorról meg a palack szelepéről. Nah, a vízhez való feketével húztam még egyet a hollanderen, úgyis szar. Kivettem, ki is lapult a p.csába, oké, nem is ide való. Akkor szedjünk elő egyet a reduktorhoz tartalékba kért O gyűrűkből. Nem szóltam, hogy az szilikonos legyen, ránézésre ugyanaz a kemény fehér valami, minimális méret eltéréssel. Berakom, első reccsenésig húzom, ez is szar. Kezd tele lenni a hócipőm, viszek szappanhabot, és közel fél óráig kenegetem a reduktor minden létező illesztését, meg a hollander környékét, de végül semmi gyanúsat nem látok. Pedig ez most az az állapot, ahogy egy éjszaka alatt 60 -> 52-re lement bejövő nyomás. Nah, itt már nagyon elegem lett, húztam még egyet a hollanderen (első reccs), és fél nap után lehetett is rajta legalább 1/8-ot. Palack ismét nyitva és zárva, és azóta (2+ nap) úgy áll a mutató 60 bar-on, ahogy otthagytam. Rohadjon meg. 😀
    Semmiféle sziszegés nem volt egyszer sem, csak pl. óránként nézve mentek el a bar-ok.
    Valószínűleg túlaggódtam, mert elzárt palackkal a feltöltött reduktorból leengedve a gázt, hát alig jön ki valami. De akkor se menjen kárba, ha esetleg egész nap hegedálgatok nyitott palackkal.
    Az index fórumon néhai Kunberci írta, hogy 200 baros palackra sose tudott eresztés nélkül reduktort feltekerni a gyári kemény tömítéssel. Legjobb esetben is másnap már szivárgott. Gázos boltban vett puha O gyűrűvel meg jó lett.

    [ Szerkesztve ]

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1826 üzenetére

    Gyorsan gépelek, azt a regényt azért nem telóról pötyögtem be. 😀
    Mit akarsz, teljesen jók ezek a varratok kezdésnek. Boltban kapható dolgokon vannak ilyenek, vagy rondábbak. Én is törekednék a szebbre, nem azért írom. 😀
    Kicsit én is megnyugodtam, hogy lehet ezzel a géppel szinte fröcskölésmentesen hegeszteni sima CO2-vel. Ha jól látom, meg se tisztítottad őket fotó előtt.
    Milyen huzalt használsz?
    Apropó, a másik fórumon olvastam olyat, hogy kb. annyi kiló gáz fogy, amennyi huzal. Nyilván ez csak egy ökölszám.
    A púposságon úgy tudnál csökkenteni, hogy lejjebb vennéd csak az előtolást, ha még belefér az optimális tartományba. Vagy kicsit gyorsabban haladsz. Ha túl gyorsan mész, azt látni fogod, mert darabos (nem egyenletes szélességű) lesz a varratod.
    Hajrá 😎

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1828 üzenetére

    Ahogy írtam, csak szabad ég alatt tudok pörkölni, úgyhogy még várom a tavaszt. Így a huzalomat (védőgázt) se tudtam még kipróbálni. Örömkésleltetés. 😁
    Kint úgy adom elő, hogy van 2 asztalkám, kb. 60x120-asok. Itt felbukkan az egyik. Ezeket tudom hurcibálni, meg odavinni a kb. ugyanolyan magas terasz mellé, aminek még nincs korlátja. Arra kicuccolok (gépet is), az asztalokon meg dolgozok. Asztallap nyista, viszont van pár olyan perforált lemezem, azokat oda fogatom, ha kell. A legnagyobb (120x175 cm) kapuszárnyakat is össze tudtam rakni azon a 2 asztalon, igaz, már kicsit átlóba kellett lerakni őket. Van 6x3,5 m fűtött garázsom, de azt két kisgyerekkel régen elbuktuk, tele van gyúlékony műanyag szarságokkal. Bár, egyébként se csiszolgatnék és porolnék ott, minden szerszámot, stb. ott tartok.
    Ahogy mondani szokták, az AWI nem fröcsköl, a többi valamennyire igen. Ha drótkefével lejön a korom, meg egy vésővel le lehet tolni a cundert, akkor én már boldog leszek. Porbelesnél eléggé elegem lett a drótkorongozásból.
    A fa asztallapodra esetleg tegyél egy lemezt, az nincs aranyárban. A "kezdők" hegesztőasztala zártszelvény rácsos, ahogy írod, pl. mint ez.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1845 üzenetére

    Kipróbálnám ott, ahol veszem az anyagot. Buktató lehet, hogy a gyári varrat belóg a belső térbe.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz st6969 #1845 üzenetére

    [link] ez nem jobb?

    Utánfutómra csináltam ilyen zártszelvénybe zártszelvényt, mifelénk nem kapni ilyen 35ös meg 45ös meg ilyeneket, ezért ott vastagfalúval operáltam. De ott nem is baj, mert ott arról van szó, hogy ha traktorral fel akarok állni akkor rámpa tartónak készültem elő.

    Nekem nem kellene ilyen asztal pláne nem a gyorsdarabolónak. Azzal mindig a garázsbeton a vízimérték, azon térdepelek mint a majom. 6m anyagból mikor egyformákat kell ledurrantani sokat, akkor fontos, hogy mivel támasztod alá. Gerendavégekre rászögelt lambéria darab pont adja a Makita lw1401em magasságát, ha a földre van téve. Nem vagyok multimilliomos, én még valami 40ért vettem a gépet.

    Ha feltennéd erre az asztalra minden tiszta por lenne. Nem kevés kosszal jár darabolni vele. Meg akkor kell csinálni olyan magas lábakat is ami eldől mikor húzod be az anyagot... Nemtom

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1851 üzenetére

    Próbáld ki minél előbb. Én anno az OBI-ban vettem valamit, aztán aznap gyors teszt. A gyári tárcsa akkora fos volt, hogy bármilyen lassan vágtam vele, kékre égette a vasat, és elkente a vágásnál. A 2 mm vastag anyagnál 5+ mm lett a vágott felület. Ok, szar a tárcsa, esetleg veszek rá másikat. De már akkor az is feltűnt, hogy úgy lötyögött a szorító az alaplemezen, hogy a vágott anyag "előre gurult", amikor elkezdtem vágni. Nézzük a 45 fokot (igazából arra vettem). Sarokcsiszolóval a hátam mögött, csukott szemmel és fél kézzel pontosabbat vágtam volna. Másnap vissza a feladóhoz, kérdezték, mit írjanak a jegyzőkönyvre. Mondtam, hogy két szó elég lesz: ipari hulladék. Szó nélkül visszaadták az árát.
    Aztán összeraktam mind a 9 kerítés elemet kézzel jelölve és vágva. A pontos jelölés a nehéz eleinte, amikor körbeér az ember, aztán 1(-2) mm eltérés van. Eleinte precízen összecsiszoltam az illesztéseket, amikor raktam össze egy keretet. Aztán rájöttem, hogy 1-1,5 mm hézag se túl nagy baj, be tudom rakni hegesztéssel. Utána már csak arra koncentráltam, hogy lehetőleg 1 mm alatt maradjak a hézagokkal, meg a külső sarkok tényleg passzosak legyenek, azokat a legkönnyebb átégetni.
    Remélem, neked jó lesz a géped. Az enyém valami olcsó szar volt. Uh, most nézem, azt se adják már ingyen. Lehet, hogy csak nekem nem volt vele szerencsém, egy Einhell TC-MC 355 volt az, ráadásul jó netes véleményekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1853 üzenetére

    Ha van időd meg üzemanyagod arra, hogy esetleg koppra mész, mert valami selejtet akarnak adni, akkor hajrá. Én a vastelepen is kiszedettem 2 szálat a kupacomból, mert görbe volt. Néztek rám szépen a rokik, hogy nincs otthon egy kalapácsom? Mondtam, hogy több is, csak más célokra. Pofákat vágtak, aztán kicserélték. Arra sem tenném fel az életemet, hogy a 2 mm falvastagság az nem 1,75 volt-e inkább. Update: itt volt 10 lépésre egy próba darab: egyik oldalán 2 réteg Hammerite, reve mindkét oldalán lemaratva savban. Így 1,8 mm. (A facért ilyen a szemem. 😀 A 3 mm laposvas stimmel, ugyanaz csak 2 oldalon festve: 3,2 mm.

    [ Szerkesztve ]

  • Gyöször

    senior tag

    válasz st6969 #1851 üzenetére

    Pedig erre írni akartam el is kezdtem de valami miatt a telóban maradt, nem nyomtam elküldésre ezekszerint, bocsi!
    Van kettő is? Nem pont odavalósi vagyok. Sajnos akkor megyek ha doktorhoz kell, szerencsére nincs gáz, meg ugye addig amíg be nem zárják a kórházat. Kunszent után lakok, a 4vagy 5 betűs faluban, ahogy vesszük :)
    Én a nagytőkei úton szoktam betámadni a városba, ott a Szentes táblánál van egy telep én azt ismerem. Évek óta oda benézek. Másik telep is van?

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz st6969 #1851 üzenetére

    A gyorsdarabolót a B20aim se bírják, sőt az éjszakaim B25ös :B , hát voltam olyan csúnya, hogy azon is megpróbáltam, azok is megkapaszkodnak neki. Így kapnia kellett egy lágyindítót egy relével. Picit felfut a lágyindító akkor már forog a tárcsa, akkor a relével rádurrantom a fázist telibe, hogy ne fűtsem a drága lágyindítót. Különben el se tudnám indítani. Mikor én vettem akkor valami dewalt volt lágyindítós 120ért. Ez meg ugye 41 volt. valami 1-2 ezerért vateráztam egy 10 amperos lágyindítót, a 16osat előttem csapta le valaki.
    Ezt a cókmókot külön dobozban kapta meg a gari végett. A saját kapcsolója meg nyert egy kötegelőt, amit vész esetén le tudok lökni róla. Persze ha van ilyesmire mód :D
    Majd meg akarom csinálni mostmár, hogy egy 4 eres kábelre kicserélem a sajátját és akkor a gombbal vezérlem a kis dobozomban az okosságot, mert bele nem fér a gépbe.

    Na mindegy ezen volt egy gyári makita korong azzal még a saját "asztalába" is sikerült belevágni mert elgörbült a korong oldalra kifelé. Elhajintottam róla, SWATY COMET a nyerő! Rendeltem a géppel zákányéktól, ők ajánlották. Bettetem valamit a kosárba, és felhívtak, hogy lakatosoktől tudják, hogy az szar (amit plusszba beraktam) és mondták adnak valamit ami príma és még olcsóbb is (volt akkor) A swaty viszi, sokkal gyorsabban vág, gyárinál 1 mmel szélesebb a csere korong! mittom én hogy 2,5el adták ez meg 3,5. Nem eddződik be előtte az anyag, annál gyorsabban levágja.
    A gyári korong megfogta a motort bakki, ezt meg úgy nyomom ahogy a csövön kifér. Ez is a lényeg. Nem szabad vele finomkodni nyomni kell lefelé mint bolond a kertajtót. Mert különben ez előtt is bekeményedik az anyag. Nálunk a vastelepen a tulaj néni nagyon kicsi alacsony hölgy. Úgy lövi ketté a vasat a régi 2,2es makitájával, hogy csak lestem én meg genyóztam itthon az új géppel. Nem tudtam mi a baj.. korong csere.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz st6969 #1863 üzenetére

    Múltkor leberheltünk egy fűnyíróról 4 (műanyag) kereket az állító kis vassaival. 2000 Ft kért érte. Sosem tudom meg mit mennyiért ad csak mond egy számot. Néha vannak jó zártszelvény darabok. Néha. Múltkor volt egy fürdőkádban számolatlan sok csatornavas. Teljesen újak voltak, jó masszív darabok, csak nem voltak sose lefestve és megrohadtak. A csatornát tartó lemezek se voltak még sosem meghajtva, csak némelyiken a dobáláskor. Rápörögtem, hogy odaviszek egy talicskányit megméretni, aztán találtam valami izgalmasabbat. Itthon jutott eszembe, hogy a csatornavas meg ottmaradt. De aztán megnyugtattam magam, hogy drágábban adta volna mint a festett újat a boltban.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz st6969 #1862 üzenetére

    Az enyém az aljánál szokott egy olyan nagy sorját hagyni amihez kell a kisflex.
    De jó buli, a fémek urának érzi magát az ember vele, nem? :-)
    Lidiben vettem digit szögmérőt, ha valami furcsa szög kell azzal szoktam vagy 10 percig állítgatni. 45nek meg 30 foknak iskolai vonalzó, vagy lidiben volt ilyen 45-90 fokra jó valami derékszög szerű. Ha odafigyelve beállítod a szöget, meg nagyon figyelsz, hogy az anyag se lógjon le semerre, pont merőlegesen menjen rá a korong, akkor jó lesz az. Meg majd a hosszokkal játszás, mérőszalaggal számolgatás, hogy a 45fok hegyétől ennyi... Jó. Rá kell érezni, mire kijön a matek. Nameg a görbe zártszelvények amikor belenézel hosszában és ... vúdeszar. 3as falúakat olajemelővel szoktam egyengetni. Meg a kész szerkentyűket mikor elhúzza a francba a hegesztés.. majd erre is rá kell még éreznem.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1869 üzenetére

    Én is szemre raktam. Most néztem, hogy kb. 35 mm lehet a szélességük, azt kellett szemre, párhuzamosan elhelyeznem a 40 mm széles zártszelvényen.
    Az első képre ha ránagyítasz, látod, hogy még nincsenek odahegesztve.
    A kaput felbakoltam a kívánt végleges magasságba, majd úgy jelöltem be az U-bigyók függőleges helyét, hogy koppra lenyomtam őket, mintha húzná lefelé a kapu súlya.
    Elég nagy forgáspontokat vettem, többek között azért, hogy jól ki lehessen tekerni őket, és maradjon bőven hely ahhoz, hogy derékszögnél kicsit jobban nyithatóak legyenek a szárnyak.
    Elég nagy holtjátéka van mindennek. Ha nincs súly a cuccon, akkor így kitekerve több mint fél centit lehet függőlegesen mozgatni a kapuszárny felőli bucit, amin átmegy a "tengely".
    Ennél a kapunál nagyon ki voltam centizve, mert a kapu felé lejt a garázsbejáró (durván) és az utca felőli bejáró (kevésbé) is. Ezért ez kifelé nyílik. Becsukva alul 5 cm rés van, kinyitva kb. 1,5 a sarkánál. Ez volt a cél, sikerült szerencsére.
    A fotó nem adja vissza jól, de az állítható menetes szár kissé lóg is a súly alatt. Szerintem ez így van kitalálva, hogy ilyenkor fixálja magát, mivel kontra anya sincs. Nincs is ekkora villáskulcsom, a kaput megemelve, kézzel pörgetve állítottam be őket.
    (Nem, ebből így nem tudnék megélni. Nem tudod, mennyi időt csesztem el rá. 😀)

    [ Szerkesztve ]

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1885 üzenetére

    Na igen, én is a jó időre várok...
    Elvileg lógatva kell. De lehet, hogy ebben már nincs benne a felszálló cső. Többször megszisszentettem, és nem "hó" jött belőle. Lehet, hogy már megbütykölték korábban a palackot, ki tudja. Egy gyártelep szerűség volt korábban a hely, a mostani tulajok ott találták.
    Akinek esetleg érdekes, most is vannak 2 kilós CO2 tűzoltók a Marketplace-en. Csak a Dávid Joseph nevű figurát érdemes elkerülni, eddig 3-szor kérdeztem rá, és 3-szor adta elő a mesét, hogy jaj, közben drágább lett, mint a hirdetés.
    Ezt a képet a neten találtam, mondjuk az én régimhez nem lenne jó, nincs szeleppel egybeépített akasztója, mint az újabbaknak.

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1888 üzenetére

    Korróziót nem láttam, nem is különösebben figyeltem. Valószínű, hogy csak néhány minimális pörsenés volt rajta, lehet, hogy a zokni le is húzta.
    Ha venni akarsz belőle, ne várj sokat. Kicsit beszélgettünk a boltban az eladókkal, és panaszkodtak, hogy botrányosan megemelte a beszállító az árát. Ha jól emlékszem, azt mondták, hogy drágább lenne, mint a neves huzalok, ezért valószínűleg nem is fognak többet rendelni, ha kifogyott a készletük.
    Az áttekeréssel kapcsolatban ki is találtam, hogy a kis dobot meg fogom támogatni legközelebb két oldalról 1-1 vastagabb tárcsával, hogy ne tudjon szétfeszülni. Utólag értem, hogy miért nyelte ott a széleken annyira a huzalt. Remélem, nem fog szorulni, amikor majd tekeredik le.
    Mellesleg 1,3-1,4 kg lett a tekercs a kis dobon...
    A gépbe is be kellett tennem a dob alá a tengelyre egy alátétet (egy "papír" tömítőgyűrűt találtam), hogy ne a dob szétfeszült külső pereme feküdjön fel. De a féket (szárnyas anyát) így meg már alig lehet rátekerni úgy, hogy ne fogja a dobot nagyon. Kb. másfél fordulat, és kész. Ott majd még bűvészkedek valamit szerintem, minimum egy kis teflonos kenőanyagot kenek a dob alá az alátétemre. Ha a második áttekerés jobban sikerül, az sincs kizárva, hogy ezt az első próbálkozást áttekerem újra.
    Nekem úgy tűnik, egyébként, hogy kell az a minimum 40-50 cm a két dob között, hogy terelni lehessen a huzalt közben.
    Ja, és az egészhez jól jönne egy fordulatszám korlátozós gép, legközelebb valószínűleg előveszem hozzá a drótos fúrógépemet.
    Az elején egyébként az első sor olyan szép szabályosan indult, hogy nem akartam hinni a szememnek.
    Amit még nem írtam, hogy a kis dob tengelyét festőszalaggal vastagítottam meg a megfelelő átmérőre, az az a sárga cucc a képeken.
    Nah, mostmár tényleg jöhet a tavasz, már csak rá kell cuppantanom a gázcsövet a gépre, és használatra kész. Át is kapcsoltam CO2 módba. :DD

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1918 üzenetére

    Az index fórumon az ikertestvére jelentette be a sajnálatos hírt, illetve írta, hogy posztolt párat még az ő nevében, aztán az index (érthető okokból) letiltotta. Utána saját néven (baseball sapka vagy hasonló) írt.

  • st6969

    őstag

    válasz st6969 #1888 üzenetére

    Na, szóval most lett befogva ténylegesen a kis Hyundai MIG-161 (igen, még mindig azzal az egy árva Sodastream palackkal :DDD, pedig most egy 180x40x120 polcot is összedobtam vele és még nem fogyott ki, nem is értem, pedig már növeltem 9l/percre a gázmennyiséget).
    A bajom (azon túl, hogy még mindig bénák a varrataim), hogy most azt csinálja, hogy minden varrat befejeztével marad vagy 2-3cm huzal a pisztoly elején. Úgy 10-ből 8x. Mindig le kell vágni. Érdekes, mert ha csak úgy a levegőbe "kattogtatom" a pisztolyt, akkor nem tűnik úgy, mintha túl forgatná a dobot. Addig forog, amíg nyomom :U
    Mitől lehet ez?

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #2005 üzenetére

    Eddig nem így viselkedett?
    Nem csak annyi van, hogy túl gyorsan elrántod a pisztolyt a varrat végén, aztán nem tud leolvadni?
    Gondolom, ha hegesztés nélkül próbálgatod, akkor a gombot elengedve rögtön megáll a huzal.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés