Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rexstyle86


rexstyle86
csendes tag

Üdv
van nekem egy 4 Hőcsöves hűtőm amelynek az alján a 4 réz cső nincs ellapítva, hanem egy neki kialakított foglalatba van beleforrasztva. U elrendezésűek

A Kérdés: Ha levágom szépen és igényesen az elpréselt végeit (akkor ugye a hővezető gáz távozik) akkor ezt ha feltölteném hűtőfolyadékkal és a vízhűtő rendszerhez kötném, lehetséges lenne-e? , hogy Jobb hatásfokot érjek el? ugye több lamella + a víz és egy venti.

Még az is meg fordult a fejemben, hogy ha 4 cső akkor 4 külön kör és radiátor stb... :F

a feletevés
Oka 3.06-ról 4.5Ghz-et elérni egy Prestonia Xeonnal :D :C

Gondolataitokat és hozzászólásaitokat Várom

... Mindennap egy alma, és a doktor alma!...

(#2) ledgeri válasza rexstyle86 (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak mint feliratkozó, hogy lássam mi lesz...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ezt egyébként nem egy MOD-os topikba kellett volna??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4) rexstyle86 válasza ledgeri (#3) üzenetére


rexstyle86
csendes tag

hát passz :F
de talán itt átláthatóbb lesz egy kicsit, no meg ilyen témát nem találtam sehol

... Mindennap egy alma, és a doktor alma!...

(#5) scream válasza rexstyle86 (#1) üzenetére


scream
veterán

Szerintem menj át ide : barkács topic

Viszont én nem látom ennek az elgondolásnak értelmét :N

(#6) rexstyle86 válasza scream (#5) üzenetére


rexstyle86
csendes tag

mért ne lenne értelme? az okés, hogy mondod de az oka mi ezekre vagyok kiváncsi? mert ha bordáról jövő hűvös folyadékot egy vízhűtőblokkon átvezetem aminek az alján egy Peltier elem van, majd onnan a hűtőbe, akkor szerintem nem lehet olyan rossz.

... Mindennap egy alma, és a doktor alma!...

(#7) scream válasza rexstyle86 (#6) üzenetére


scream
veterán

1. Azért mert ha jobb volna, akkor hasonlókat csinálnának alapból a gyártók CPU blokkra,de nem csinálnak, feltehetőleg nem véletlenül.

2. Ha esetleg megvalósítható ,hogy levágod,feltöltöd a csöveket macerás a víz keringetése benne, főleg ha az összes hőcsőpár külön-külön van.

De ne legyen igazam, én annyira nem értek a vizezéshez.

(#8) #65675776 válasza rexstyle86 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hello!

Valószínűleg inkább csökkenne a hatásfok. A heatpipe-ok nem gázzal vannak feltöltve, hanem alacsony folyadékkal (tipikusan víz). Minimális mennyiség (1-2g átmérőtől függően), alacsony nyomáson. A hőt nem maga a folyadék vezeti el. A hőelvonást a folyadék -> gőz fázisváltás végzi, a felvett hőt a vízgőz szállítja magával, amit kondenzáció során ad le, majd a lecsapódott folyadék visszatér a meleg felülethez.

A hatékonyság már itt látszik, és emiatt is mondom, hogy nem fog növekedni ha az általad leírt megoldást megvalósítod. A fázisátmenet annyival hatékonyabban vonja el a hőt, hogy kevesebb, mint 1/100-ad mennyiségű víz is elég az egészhez. Ez az egyik probléma.

A másik pedig az, hogy ha a bordákat fent hagyod a csöveken, akkor a processzor felé áramló vizet az eltávozó előmelegíti, amivel jelentősen rontod a hatásfokot. Szóval kisebb lesz a ΔT.

Persze megpróbálni meg lehet, de valószínűleg csak tönkre teszel vele egy egyébként jó coolert.

Ha már növelni akarod a hatásfokot, akkor inkább egy hűtőgép hűtőkörébe kösd be a lefejezett heatpipe-okat. Annak lenne talán értelme.

Minden esetre a topicot zárom, a további kérdéseid a témával kapcsolatban a már linkelt topicban tedd fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.