Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

vettem használtan egy házat. külsőre nem is lenne rossz csakhát a ház előlapja kissé kopott és csúnya ''házi'' festésű.
szeretném ismételten átfesteni, de mivel én még ilyet nem csináltam, ezért nem is tudom igazán hogy hogyan kell hozzákezdeni. milyen anyagot kell hozzá venni és hogyan kell rendesen festeni...
várom a segítséget!

(#2) mikrobibi válasza roPHka (#1) üzenetére


mikrobibi
csendes tag

üdv

úgylátom amatőr vagy festés, mázolás terén tehát az ecset inkább ajánlom a háztartási boltokban kapható festéksprayket, megfelelő szín kiválasztása után és rendesen FELRÁZVA ezt úgy 20cm távolságból körkörösen mozgatva 1 helyre nem sokat fujva átmázoltad az előlapot, ismétlem ne sok anyagot adj rá mert megfojhat inkább 2x fujd át, 2. réteg 12 óra elteltével
de nem árt előtte leszerelni az előlapot és 120-as csiszolóval szépen LECSISZOLNI, hogy legyen tapadása a festéknek
ha már leszerelted szerintem vizszintesen, 2 VÉKONY lécre helyezve végezd a fújást
ne válassz nitro alapú festéket mert felmarja az alsó réteget inkább szintetikus alapút vegyél ha nincs rajta a dobozon kérdezz rá az eladótól
ennyi
ha valami van még szólj

(#3) mikrobibi válasza roPHka (#1) üzenetére


mikrobibi
csendes tag

bocs,
ecset helyett spray
így helyes az első sor

(#4) At-boy válasza roPHka (#1) üzenetére


At-boy
tag

Hi!
Na én is magam festettem ahéz előlapját!
Én makettezős szórópisztolyt használtam és makett festéket, sztem így öszzeségébe egész olcsó is lett és nem utolsó sorban szép is!
Ha van rá lehetőséged én ezt a megoldást ajánlom!

(#5) roPHka


roPHka
senior tag

OFF
hát igen, meglehetősen kezdő vagyok festés terén, és valahogy nem is szeretek festeni (ecsettel). annó általános suliban is mikor rajzóra volt sokszor festettünk. mindig csúnyákat tudtam csak festeni :D
ON

amúgy köszi a tippet. a ház előlapja már készen áll a fújásra, mert tegnap levarázsoltam. már csak azt árulja el valaki hogy hol kapok ilyen festéket és mennyiért. esetleg BP-n az Árkádban merre felé van ilyen spray? :) csak mert oda úgyis megyek ma...

(#6) Tütüm válasza roPHka (#5) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Én pld hobbi boltban vettem 700 Ft-ért,máshol általában ezres fölött kezdődnek.Tecsóban is lehet kapni állítólag 900 Ft-ért.

(#7) roPHka


roPHka
senior tag

konkrétan mit kell kérnem ?! :)
bemegyek a bótba oszt mondom, hogy szoszperec, van festékspray? :D

(#8) Tütüm válasza roPHka (#7) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Szerintem elég ha körbenézel és pakolsz a kosárkádba:D

(#9) Tütüm


Tütüm
aktív tag

No,közben tag lettem..:)

(#10) reandre válasza roPHka (#5) üzenetére


reandre
tag

Teszkó, Prákti-ker, BrikóSztór... bemész, és mekeresel egy eladót, aki odavezet a megfelelő pulthoz, és elnyögheted neki a bánatod...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.