Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálókari + kábel + kábelmodem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ahoj belétek!
Na az a helyzet, hogy:
Van a gépben egy 10/100-as UTP kari. Van egy Motorola SB4200 kábelmodemem. Milyen kábellel kell összekötni? Cross vagy sima? Mert linux alatt USB-n szenvedek a beállításával, mint egy ház.

Köszi!

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#2) steveetm válasza Bazsesz (#1) üzenetére


steveetm
őstag

Ehhh, most USB vagy UTP kábel kell neki? van egy kis különbség, mind kábel, mind beállítás szempontjából...
Üdv.: steveetm

(#3) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ahoj!

A modem működik USB-ről is, és működik UTP-ről is.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#4) Bazsesz


Bazsesz
őstag

ui: Tudom, hogy különbség van a kettő között....

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#5) steveetm válasza Bazsesz (#4) üzenetére


steveetm
őstag

akkor szvsz utp(sima) kábellel próbálkozz eccerübb linux alá belőni mint usbset.
Üdv.: steveetm

(#6) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hát az USB-re már rájöttem, hogy nehéz belőni, mert úgy 2,5 óra alatt nem jött össze. Mindig analóg/isdn-modemnek ismerte fel. Ez meg egy kábelmodem kábelnettel.

Másik gondom az, hogy ugyebár jelszót és felhasználónevet nem igényel. Szal ezzel is gondok lesznek, az fix.

Azért köszike.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#7) Pizzafutar válasza Bazsesz (#1) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Elottem egy teletronik villog a hozza kapott UTP kabellel. Tudtommal forditott kabel. A beallitas meg konnyu. Minha csak eth hub-ba dugnad be a kartyat + dhcp.

(#8) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Tehát kikapcsolom a gépet. Fogom, átdugom a kábelt. elindítom a linuxot. Onnan YaST2 beállításakárni, és onnan hogyan tovább?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#9) Pizzafutar válasza Bazsesz (#8) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Fogalmam sincs, hogy egy Susehoz adott vizualis bizbaszon hova kell katintanod.
De: gondolom az eth kartyat felismeri, ezen lesz a halozat
Nem ipcimet adsz meg, hanem dhcp-t engedejezel.

(#10) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Okéka. Megpróbálkozom. Hátha összejön. Tehád DHCP engedélyezni kell neki, és kész.

Na, akkor mindjárt kipróbálom.

Köszi a segítséget.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#11) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nem sikerül.

Hiába dugom rá, hiába ossza ki induláskor a DHPC címet, hiába állítom be, hogy DSL, meg hiába nyomok szóközt felhasználónévnek, meg jelszónak, nem megy. Valami miatt nem tudok netelni linux alatt.

Szal:

Arra kérek minden linux alatt internetező vagy hozzáértő embereket, hogy kábelmodemet hogy kell beállítani működőképesre? USB v. UTP-n (mindkettőt támogatja a modem...) és a linuxba mit állítsak be?

THX

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#12) Pizzafutar válasza Bazsesz (#11) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Bocsesz, de ez most kabelmodem vagy valamilyen adsl modem. Az elobbi esetben ervenyes amit irtam, de ha adslrol van szo, akkor az egeszen mas. Ott PPP Over Ethernet amire szukseged van.

(#13) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Kábelmodem. Motorola SurfBoard SB4200 tipusú. Milyen beállításokat végezzek linuxon?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#14) Pizzafutar válasza Bazsesz (#13) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Minimalisat! Csak mintha egy hub-ba dugnad, semmi jelszo meg authentikacio!

(#15) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Na figyi.

Bedugom a modembe a crosskábelt. a másik végét a eth0-ba bekötöm. És akkor elindítom a gépet.
Kiírja, hogy DHCP kiosztás: xxx.xxx.xxx.xxx alhálózati maszk: yyy.yyy.yyy.yyy
De nem így, hanem a maga módján. Namármost, akkor töröljem ki a dsl0 beállításait, és akkor konqueror, és net?
Ennyi az egész?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#16) Pizzafutar válasza Bazsesz (#15) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Igen, nem kell dsl0, csak eth0.

(#17) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Probálom....

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#18) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ahoj.

Na a helyzet a következő:

Letöröltem a dsl0-t, és csak úgy hagytam. Újraindítottam a linuxot, és se DHCP címet nem osztott ki, sem Úgy nem működött. Rájöttem, hogy a linuxban az internetet a KInternet nyomatja. Namármost amíg volt ott beállítva dsl0, addig az oda szépen ki is írta. Most semmit sem ír ki. Hol van nekem elcs*szve a rendszerem?

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálókari + kábel + kábelmodem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.