Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Halk winchestert szeretnék! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zsiba


Zsiba
senior tag

Lehet, hogy már elment az eszem, de hangosnak találom a winchesteremet.... :)

Nem igazán értek a merevlemezek mechanikájához, de részemről kérdés, hogy lehet-e alapzajuk??? Van-e bennük folyamatosan forgó alkatrész?? Ugyanis van egy folyamatosan zúgó hangja, mintha egy venti forogna, ami nincs rendesen megolajozva. Nem az írás-olvasás esetén hallható percegésre gondolok és ne iszonyú hangzavarra gondoljatok, mert nem túl hangos, de azért mégis zavaró.

Hogy miből gondolom, hogy a vinyóm hangos? Nemrég hallkítást hajtottam végre. Aopen táp, Zalman procihűtő. Más ventim nincs is. Sokkal hallkabb lett a gép, de mégis volt a fent említett zavaró zaj. Aztán beletörődtem, hogy vagy az én fülem ilyen érzékeny, vagy mégsem olyan hű de halk a hűtő.

Nos egy véletlen újrainduláskor (magától) miután a fejet elvette (kattanás) néma csend támadt. Azt hittem gallyra ment a gépem. De nem... A gép lkezdte az újraindulást és mikor a vinyó beindult, szépen a hang is visszatért. A prociventi és a táp nem állt le! Ekkor elkezdtem a vinyóra gyanakodni!

Kísérletképpen lehúztam a merevlemezt a tápról és bekapcsoltam a gépet. Prociventi és tépventi forgott, de hang nem jelentkezett. Gép kikapcs, majd vinyó vissza és gép bekapcs. A hang visszatért!

Szóval, jelen állás szerint a Maxtor 40 GB-os winchesterem a leghangosabb a gépben! Lehet ezen hallkítani? Melyik a leghallkabb vinyó?

Aki tud kérem segítsen! A mondandóm elején lévő kérdésekre is várom a hozzáértők válaszát! Köszi! :)

''One Ring to rule them all...''

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Lehet halkítani,a Maxtortól le lehet tölteni az Acoustic Management nevű progit,floppyról indítva lehet a vinyó seek zajszintjét állítani vele.

(#3) HiperG


HiperG
addikt

Ha régi fajta nem folyadékcsapágyas a vinyó az zúg...
Azt nem lehet lehalkítani, csak új vinyót venni...

A leghalkabb vinyók a Samsungok ;]

(#4) HiperG válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


HiperG
addikt

Az nem fogja elhalkítani a búgást max lelassítja a fejmozgást ezzel a kattogást csökkenti

(#5) Zsiba


Zsiba
senior tag

Ja még annyit, hogy egyébként csak 5400-as a vinyóm...

''One Ring to rule them all...''

(#6) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nálam is van ilyen dolog,semmi zaja nem lenne a gépnek ha a hülye vinyók nem búgnának.Arra gondoltam,hogy eladom az összes vinyómat,és veszek egy normális nagy kapacitású csendes darabot.
Láttam 250 gigás Maxtort 60k-ért,érdemes erre rástartolni?

(#7) HiperG válasza Zsiba (#5) üzenetére


HiperG
addikt

Sajnos ilyen a régi technológia...
Egy új folyadékcsapágyas Samsung 7200 rpm-en is hangtalan

(#8) Zsiba válasza HiperG (#3) üzenetére


Zsiba
senior tag

Samsung? Hmmm. utánanézek. Egyébként az újabb Maxtorok, vagy Seagate-ek jobbak? Mert manapság szinte 7200 rpm-est kapni, az meg ''elvileg'' hangosabb kell, hogy legyen, mint egy 5400-as nem?

''One Ring to rule them all...''

(#9) Zsiba válasza HiperG (#7) üzenetére


Zsiba
senior tag

megelőzted a kérdésem! Köszi! :)

''One Ring to rule them all...''

(#10) HiperG


HiperG
addikt

Nem érdemes se Maxtort se Seagatet venni...
A PC Worldben volt egy vinyóteszt...
Ottis leírták, hogy a Samsung a leghalkabb és legkevésbé melexik...
És picivel gyorsabb is volt mint a Maxtor, a Segate, a WD

Ráadásul 3 év gari van rá

(#11) HiperG válasza HiperG (#10) üzenetére


HiperG
addikt

Mer ugye a többi gyártó csak 1 év garit ad

(#12) Zsiba válasza HiperG (#10) üzenetére


Zsiba
senior tag

Utolsó kérdés: Hol kapható? :)

''One Ring to rule them all...''

(#13) HiperG válasza Zsiba (#12) üzenetére


HiperG
addikt

Bárhol :DD
Én pl. e-conneecten rendeltem

(#14) PrinczA válasza Zsiba (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

Nekem egy 80Gb-os Seagate ST380011A van es nagyon halk !

(#16) Zsiba válasza HiperG (#13) üzenetére


Zsiba
senior tag

Köszönöm, körülnézek. Jövő hét elején Pesten leszek, majd bejárom a boltokat is :)

''One Ring to rule them all...''

(#17) HiperG válasza Kalandor (#15) üzenetére


HiperG
addikt

Rámész e-connectre ott megrendeled...

(#19) Zsiba válasza HiperG (#17) üzenetére


Zsiba
senior tag

Samsung 120GB 7200RPM 8MB Cache
Ez jó szerinted?

''One Ring to rule them all...''

(#20) Zsiba


Zsiba
senior tag

Hmmm. jó, hogy a gyártó weboldalán kódjelek szerint lehet keresni....

''One Ring to rule them all...''

(#21) HiperG válasza Zsiba (#19) üzenetére


HiperG
addikt

Jaja ajánlom :)

(#22) HiperG


HiperG
addikt

Amúgy Samsung SP1213N lesz az

(#23) Zsiba válasza HiperG (#22) üzenetére


Zsiba
senior tag

Köszönöm a segítséget, azt hiszem emellett maradok. :)

''One Ring to rule them all...''

(#24) drpele válasza Zsiba (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Nálam szintén csak egy aopen táp és egy zalman procihűtő csapja a ''zajt'', ezért pár hónapja én is winyócserére kényszerültem. Egy Ibm/Hitachi 180 gxp mellett döntöttem hosszas keresgélés után és nem bántam meg.
Ha megnézed ezen az oldalon [L]http://storagereview.com/php/benchmark/bench_sort.php[/L] az idle noise összehasonlítást akkor láthatod, hogy az ibm halkabb a samsungnál is és kapható akár 3 év garival is.

De amint a mérések mutatják a Seagate Barracuda V a leghalkabb

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#25) karyo válasza Zsiba (#1) üzenetére


karyo
senior tag

samsung, samsung és samsung. No maxtor, no Seagate, csak samsung.

Enjoy the silence.

(#26) karyo válasza Kalandor (#15) üzenetére


karyo
senior tag

nem a fenét nem. Itt van 3 bolr aholvan:

-e-connect
-bluefish
-3t

Enjoy the silence.

(#27) karyo válasza karyo (#26) üzenetére


karyo
senior tag

a depo.hu-n is mindig találsz

Enjoy the silence.

(#28) micro válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


micro
addikt

Pontosan honnan lehet letölteni, mert pén nem találtam.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#29) drpele válasza karyo (#25) üzenetére


drpele
senior tag

És mik az érveid:
sebesség? idle noise? gari?
mert én semmi épeszű érvet nem'tok felhozni ami az ibm 180 gxp fölé emelné

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#30) Loha


Loha
veterán

Tapasztalatom szerint az egy dolog, hogy a vinyó folyadékcsapágyas, és nem sípol(amit egy jó számítógépház szinte teljesen elnyel). Sokkal nagyobb gond, a rezonancia.
Ezzel az a legnagyobb gond, hogy egy tipuson belül is nagy a szórás, annak idelyén IBM120GXP-k ből válogattam 4 darabból 1 volt aminek elfogadható volt a rezgése. Utána volt nálam 180GXP-s IBM ami jobban rezonált a folyadékcsapágy ellenére mint az a 120GXP amit kiválasztottam.
Ami most nálam van 2db WD, amiből a 120-as egy álom! :) Semmi rezgés, semmi rezonancia!!! A 80-as viszont tök átlagos közepesnél kicsit kisebb a rezonanciája...
Ezzel a rezonancia dologgal az a baj, hogy ezt nem mérik e tesztekben, mert magát a zajt nem a vinyó bocsájtja ki hanem a számítógépház ami szerintem sokkal zavaróbb. Nálam a legtöbb esetben mély búgó hangja van ha a Rackbe vmi betesz vmi nagyon rezonáló darabot. A 80-as WD-nél ezt úgy szüntettem meg, hogy hogy a felfogató csavar és a vinyó közé betettem gumialátéteket...

(#31) Flashcash válasza Loha (#30) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez a hdd beépítő keret sem rossz, rezonancia csillapításra:
[L]http://www.radikalmod.hu/index.php?p=6&y=14&st=10
[/L]

[L]http://www.myworldhardware.com/v3/review.asp?ID=69&Page=3[/L]

De a ház (súlya) is sokat számít, pl. az az IBM120GXP aminek nálam hangja sincs egy noname házban meg jól hallhatóan rezonál.

(#32) Loha válasza Flashcash (#31) üzenetére


Loha
veterán

Igen számít a ház súlya is, de szerintem nincs olyan nehéz ház, ami meg tudná gátolni, hogy az oldallapok berezonáljanak. Ami a vicc az egészbe, hogy minél merevebbek az oldallapok annál magasabb frekvenciájú hangot ad ki! :)

(#33) LukE válasza Loha (#32) üzenetére


LukE
veterán

fel kell lógatni silentpcreview: [L]http://www.silentpcreview.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=listarticles&secid=14[/L] van néhány halkítási módszer. Mondjuk a legalsót és a legfelsőt nézd meg.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#34) drpele válasza Loha (#30) üzenetére


drpele
senior tag

nem'tom, hogy neked milyen házad van, de nekem sem a codegen (talán 6088) sem az új casetek ház nem rezonál. Igaz a codegenben ehhez a winyótartó alsó részére kellett betenni a winyót, de ez számomra nem jelentett problémát.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Halk winchestert szeretnék! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.