Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-26 22:01:06

LOGOUT.hu

Sziasztok,
ez a topik azért jött létre, hogy a nagy e-roller tumultusban és kínai rendelési izgalmak közepette jusson időnk büszkélkedni az emberi erőnkkel hajtott rollerekkel is, és segíthessük az új roller vásárlása előtt állóknak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) 5-ös kezelő válasza 5-ös kezelő (#250) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Itthon van a gép, nemsokára leviszem kipróbálni. Elsőre jónak tűnik, valóban masszív a váz, és tetszik a záró-nyitó mechanika. Fellépő teteje 9 cm magas, szabad magasság 6 cm, súly cca.5,5 kg. Fékkar műanyag, de erős. Ami nem tetszik, az a kormánycsapágy lötyögése előre-hátra irányban. Talán van rajta kónuszos állítási lehetőség, mint a bicajoknál, szétszedés után kiderül.

(#252) aggleány válasza 5-ös kezelő (#251) üzenetére


aggleány
addikt

Sikerült kipróbálni? Hogy tetszik?

(#253) 5-ös kezelő válasza aggleány (#252) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Raktár utcától az óbudai Auchanig meg vissza, úgy 2x1 km lehet, túléltem. Kerékpár után ez a fékhatás szánalmas, egyszerűbb leugrani róla, mint várni, h megálljon. Nagy kerék ellenére minden pici járdahibát lehet érezni, talán mégis teleszkópost kellett volna vennem. Első kerék felemelve pörgetés után hamar megáll, és haladáskor sem szereti, ha előre helyezem a súlypontom - lelassul teljesen. Kormány a csapágy holtjátékát leszámítva kényelmes. Oldaltámasz jó lenne, de nincs rajta. Alja nem akadt fel sehol menet közben, "rogyasztani" viszont kell. Kis emelkedőket is kerülnöm kell, a HÉV felüljáró tetején az a kis púp is lelassított egy gyalogos tempójára. 15 perc alatt értem oda, gyalog húsz lett volna, tehát nem voltam túl hatékony. Az még érdekelne, h más rollereken is normális-e a csapágy játéka a kormánynál, és a kerékcsapágynak is ekkora-e a súrlódási vesztesége. Amúgy meg szép és tényleg stabil a váza.

(#254) aggleány válasza 5-ös kezelő (#253) üzenetére


aggleány
addikt

Ez nem hangzik túl jól. A nem teleszkópos tömör gumisok sajnos tényleg minden járdahibát megéreznek. Nekem egy Oxelo Town 7 van, és a csapágynak nem érzem semmi holtjátékát, nagyon stabil kis cucc.

Tehát lényegileg egészen jó, de vannak apróbb nehézségek.

(#255) kotibor válasza 5-ös kezelő (#253) üzenetére


kotibor
tag

Nincs lehetőséged visszavinni és mást is kipróbálni?

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#256) 5-ös kezelő válasza kotibor (#255) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Biztosan lenne, csak macerás. Futárral vissza, előtte jegyzőkönyv, a használat miatti értékcsökkenés miatt kevesebb pénzt kapnék vissza, és nem biztos, h a rugózott kerekűvel elégedett lennék- ez a hátránya a netes vásárlásnak, nem lehet próbakört menni az üzletben.
Kormány csapágyon van állítási lehetőség, laza volt a leszorító csavar. Szétszedném megnézni, van-e elegendő zsír benne, de nem tudtam széthúzni a kormánycsövet. Játékot sikerült megszüntetni. Kerék kiszerelve sem túl virgonc, pörgetés után 6-7 mp-ig forog még, zsír van benne szemlátomást. Lehet, ez ilyen. És helyesbítek, a fékkar/fékpofa alumínium, a fekete festék belül már lekopott a fékezéstől, fémszínű.

(#257) 5-ös kezelő válasza 5-ös kezelő (#256) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Megint mentem vele, jót tett a kónusz beljebb csavarása, nem éreztem lötyögést. De azt hiszem, visszamegy és kipróbálom a Spartan III. dupla felfüggesztéses modelljét, bár annak csak 203 mm-es a kereke. Hátha komfortosabb lesz egy kicsit.

(#258) haruspex válasza 5-ös kezelő (#257) üzenetére


haruspex
aktív tag

Amúgy lemértem a Spartan iV-et, és 9.5 centi a magassága, úgyhogy nem sokkal magasabb mint a III ezek szerint. Ha úgy sem akarsz sokat menni, akkor lehet egy gumikereővel jobban jársz, pl. a Razor a5 air-ra

(#259) 5-ös kezelő válasza haruspex (#258) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Megvárom, mennyi avulást von le a bolt, amiért teszteltem a III-ast. A tiéden a kéziféket szeretném majd kipróbálni, és az első teló hatásfokát. Konkrétan el kell döntenem, a hátsó rugózás a fontosabb, v a kézifék. Decathlonban meg közelről meg kell néznem a Commute 900 fékjének a működését. Konkrétan öreg már a térdem meg a bokám, h leugorjak a roliról vészhelyzetben /és minden akadály előtt/, mert gyorsabban tudok megállni így, mint a hátsó sárvédő kétségbeesett taposásával. Oxelo meg ebben jó. És már biztos, h csak fitnesz célra lesz, közlekedni igen veszélyesnek tűnik rolival - kanyarodó autó előtt nem tudtam megállni időben, maradt az ugrás/visszafordítás. Autós megállt, és én se mentem le a járdáról, de történhetett volna rosszabbul is. Mint sofőr, tudom h a járművezetők gyalogos sebességével közeledőkre tudnak felkészülni, és nem a zebrán a semmiből előkerülő és átszáguldó kerékpárosra, rolleresre, gördeszkásra. Nyílt terepen nincs gond, de városban rengeteg a holttér. A kanyarodó járművel azonos irányból érkezők vannak a legnagyobb veszélyben /pl. Dózsa Györgyről Andrássyra kanyarodó busz holtterében van a kerékpársáv, ugyanez van a 26-os busz bekanyarodásánál a Margitszigetre/.
Bocs a sok off-ért, de talán életet menthet.

(#260) Bobrooney válasza 5-ös kezelő (#259) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nagyon ritkán gurulok át rollerrel zebrán, igazándiból csak akkor amikor a közelben nincs egy autó sem.
Amíg hátsófékes rollerem volt addig pedig miután meghajtottam magam, egyik lábam folyamatosan a sárvédőn volt, ha fékezni kellene, illetve ha tudtam hogy meg kell állnom akkor sokkal korábban neki álltam lassítani, így elkerültem hogy ugrálni kelljen.

(#261) 5-ös kezelő válasza Bobrooney (#260) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én is le akartam fékezni a járda széléig, csak elmértem a lassulást. Aluljáró lejtőjén teszteltem a féket /Flórián tér/, ha teljes súllyal ráálltam, szép lassan levitt, nem gyorsult be.
Kérdés : Egy ABEC 7-es csapággyal szerelt keréknek legalább hány mp-ig kellene forognia megállásig, ha felemelve erőteljesen megpörgetik? Szerintem a 6-7 s kevés.

(#262) haruspex válasza 5-ös kezelő (#259) üzenetére


haruspex
aktív tag

Valamikor összehozzuk, és kipróbáhatod, csak azlrt ezen a fék már csak dísznek jó :) De továbbra is sárhányó párti vagyok, azzal azért nehezebb felborulni.

Kereszteződésnél, és zebrán majdnem mindig megállok, és körülnézek, elsőbbségem lehet, az nem segít ha átmennek rajtam...

Szerintem, hogy mennyi ideig kell pörögni egy keréknek nem fogja tudni megmondani senki, mejd ezt is összehasonlítod, az enyémmel ha szeretnéd, így nehéz megmondani jó-e.

(#263) 5-ös kezelő válasza haruspex (#262) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Egy sima golyóscsapágy azért elég sokáig pörög, de egy soros görkori kereke már sokkal kevésbé. Nem vagyok jártas csapágyak terén.
Kerékpárral sem esek orra, és motorral sem, pedig szinte csak első féket használok. Rolleren meg a hátsó kereket fékezi a kézifék is többnyire /hátra megy a bowden a képeken/.
Ráérek még agyalni, nem írt vissza eddig a webshop.

Itt hirdetnek Boardy-t, 150 ezresért, de ennyire nem akarok rollerezni. [link] Bár mintha nem lehetne kosárba rakni.
/Miért lett piros színű, nem tudom./

[ Szerkesztve ]

(#264) 5-ös kezelő válasza haruspex (#262) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Na megoldódott a jármű problémám. Hirtelen felindulásból vettem egy Aldis Crane rollert. Még az üzlet külső oldalánál kibontottam. Szoruló hátsó kerék és kormánycsapágy. Kerék miatt nem aggódtam az első rémület után, rájöttem, h valszeg az összehajtás miatt feszül a fékbowden. Pár métert gurultam az üzlet mellett, aztán haza kézben. Itthon csapágy beállítás, csavarok rendben, összecsukás holtjátéka imbuszcsavarral állítható (!). Első-hátsó rugózás rendben, állapot új mindenhol. Próbaút a környéken, 1-2 km volt max. Véleményem : Ez tök jó! Szépen kivasalja az aszfalt repedéseit, gurul rendesen /ABEC-7 ez is/, hátsó fék jó, kézifék gyengus, de a semminél több. Összegzés : Bőven megéri az árát /15000/, és a rugózás többet ér a 200-as kerekekkel, mint a 250-es rugózás nélkül. Fellépő 9 cm magas, oldaltámasz is van. Szerintem elég lesz ez nekem kicsit megmozgatni az ellustult lábaim.

(#265) haruspex válasza 5-ös kezelő (#264) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha Neked megfelel, akkor ilyen áron tökéletes :). Azért am a nagy kerekeknek más előnye is van, nehezebben akadnak el. A magasabb fellépőhöz pedig úgy is hozzászokik gyorsan az ember.

Még annyit a fékekről amúgy, hogy mivel amúgy a gumikerekek tapadása azért jóval nagyobb, úgyhogy sokkal könnyebb fékezni őket, úgyhogy a kézifék kevésbé lesz erre hatékony. (+kicsit nedves úton lefékezett kerekekkel is simán csúszik tovább.)

(#266) 5-ös kezelő válasza haruspex (#265) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Élvezeti értéke megvan, lábmunka is, kis helyet foglal a lakásban - kezdetnek jó lesz. Ha elkoptattam v széthullik, majd ráérek másikat nézni. Nedves úton el sem indulok vele, estem el jégen kempingbicajjal táviratos postás koromban. Anyagi csőd egy baleset, nem hiányzik.

(#267) haruspex válasza 5-ös kezelő (#266) üzenetére


haruspex
aktív tag

azt jól teszed :)
Amúgy egyszer pár rollert össze lehetne hasonlítani, ha van rá igény.

[ Szerkesztve ]

(#268) 5-ös kezelő válasza haruspex (#267) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Leendő roller vásárlóknak mindenképpen hasznos lenne.

(#269) BomiBoogie válasza Bobrooney (#260) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, én is egyetértek, hogy azért veszélyes (tudom, hogy kerékpárral sem szabad), mert nem számítanak rá, hogy te sokkal gyorsabban elindulsz/átérsz, mint egy gyalogos...

(#270) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Sportjátékshop ajánlott üzlet, kérdés és értékcsökkenés nélkül visszautalták a vételárat. Ezek szerint nem véletlenül lettek az "Év boltja", vásárló-barát a hozzáállásuk.

(#271) haruspex


haruspex
aktív tag

Aki esetleg különösebb igények nélkül keres rollert, annak ez egy jó vétel lehet:

https://www.praktiker.hu/szabadido-sport-jarmu/kerekpar-es-sportruhazat/roller/334570-gyermek-roller-city-cruise-200?utm_medium=arosszehasonlito&utm_source=arukereso&utm_term=334570

Carromco a márkája, egy gombnyomással összecsukható, a kézifék meglepő módon nagyon jól működik, az első kerék felett van egy gumi, nem tudom, hogy csillapít-e valamit, esetleg csak design elem. Jól össze van rakva, viszonylag alacsony, és elég széles a dekkje, vállpánt is jár hozzá.

Azt hittem, valamilyen visszahozott vagy ott maradt darab, mert a csengő is le volt törve róla, de ennyiért nem lehetett otthagyni. Mondjuk a 200mm-es kerék viccesen néz ki a 250.es mellett, le is mértem a biztonság kedvéért.

(#272) BomiBoogie válasza haruspex (#271) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi szépen!
Ez rejtett ajánlat valóban, mert a neve is gyermek roller, de közben 100 kg-os a terhelhetősége. :D

(#273) 5-ös kezelő válasza haruspex (#271) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Spartan-ra emlékeztet a kinézete, és tényleg olcsó.
Aldis roller még nem romlott el, igaz, erősen kímélem. :) Nem használom túl sokat, viszont az jólesik.

(#274) haruspex válasza 5-ös kezelő (#273) üzenetére


haruspex
aktív tag

Elég jónak tűnik, a gombos zárás, és a kézifék működő menő (mondjuk az utóbbinál még mindig jobban szeretem a hagyományost). A terv az, hogy szerzek rá gumikerekeket, úgy sem nagyobb távokra lesz, és segít elkerülni faleveles-vizas úton a terápiás célú eséseket.

Viszont csak illusztrációnak, itt van a 200mm es kerék a Spartan 250-es, és 230-as mellett.

[ Szerkesztve ]

(#275) 5-ös kezelő válasza haruspex (#274) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem az első-hátsó rugózás többet adott, mint a nagyobb kerék.
Elektromosokon láttam első lengővillát is, az lenne az igazi - gondolom, megdobná az árát rendesen egy mezei rollernek. Anno Simson Star-on vizsgáztam, nagyon jól kivasalta a Népliget kátyúit az Earles-villa.

(#276) haruspex válasza 5-ös kezelő (#275) üzenetére


haruspex
aktív tag

AZ a baj, hogy a rugó az elakadáson nem segít, a kisebb kerék azért jóval könnyebben akad fent. Mondjuk a Spartanon mind a kettő adott.

[ Szerkesztve ]

(#277) 5-ös kezelő válasza haruspex (#276) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Már rutinból ugrok le vészhelyzetben a rollerről. :D Igaz, a bokám kétszer is lezúzta a megperdülő deszka.

(#278) haruspex válasza 5-ös kezelő (#277) üzenetére


haruspex
aktív tag

Lesz az még több is :D :D. Amúgy ilyen szempontból a Dechatlonos rollerek kevésbé fájdalmasak talán.AZ a baj, ha 18-20 körül mész, már jobb ha nem akad el egy repedésben :)

A legnagyobbat eddig akkor estem, mikor a Margit hídról lefele jövet fennakadt a hátizsákom...

(#279) 5-ös kezelő válasza haruspex (#278) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Jó, ha tízzel repesztek, elég az nekem. :) Inkább csak gerinctorna, jót tesz ülőmunka ellensúlyozására.

(#280) kotibor


kotibor
tag

Sziasztok, korábban kérdezte valaki, így jelzem, hogy a jófogáson látom most egy Boardy hirdetést :).

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#281) haruspex válasza kotibor (#280) üzenetére


haruspex
aktív tag

Azért szerintem ennyiét kicsit sok használtan, ráadásul, nagyon messze van :)

5-ös kezelő:Én elég sokat megyek bicikliúton, ott azért tolja neki az ember :)

(#282) 5-ös kezelő válasza haruspex (#281) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ott muszáj, mert ledudálják az embert. ;]

(#283) BomiBoogie válasza kotibor (#280) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kár, hogy megszűntek. :( Én azóta rettegek, mi van, ha kell valami alkatrész, mert én nem tudok barkácsolni. :D
Meg ugye az is biztató volt vásárláskor, hogy van hazai szervizháttér... :O

(#284) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Jövőre többet kell bejárnom dolgozni sajnos. Az üzemanyagár meg nem éppen baráti, szóval vonat + roller kombóra gondoltam. Első gondolatom az elektromos roller volt, mert az jön velem mindig szembe, de sztem nekem egy hagyományos is megfelelne. Vonaton sokkal könnyebb elpakolni, kicsi a súlya, na meg sokkal olcsóbb, meghibásodás gondolom kb zéró.

Egy 1,5 - 2 km-es szakaszon használnám mindössze, viszont ezen múlik, hogy elérem-e a vonatot vagy várnom kell 1 órát a következőre. Lövésem sincs viszont, hogy milyen gyorsan lehet menni egy rollerrel? Visszább olvasva láttam, hogy valaki írta, hogy 20-szal megy vele ha kell, de ez ilyen "kiköpöm a belem" szint, vagy a "kellemes testmozgás" kategória? Nem mondanám, hogy rossz kondiban vagyok, de valami viszonyítási alap jó lenne.

Guglizás után kb egy ilyen rollerre gondoltam: STREET SURFING XPR AIR
Sok a térkő errefelé, szóval jó lenne valami csillapítás, ezért gondoltam a pneumatikus kerékre.

(#285) Bobrooney válasza Herczi (#284) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Nincs ezzel a rollerrel tapasztalatom. De úgy tudom a tömör kerekű jobban/könnyebben gördül.
Milyen az a 1,5-2 km-es útszakasz amin használnád? Azért erősen érzékeny a rossz útra (taknyolni sem nehéz vele).
Az sem igaz hogy a meghibásodás zéró, az egyenetlen út az mellett hogy rázós, kényelmetlen, azért a csapágyakar nagy mértékben terheli és lehet sűrűbben kell cserélni (a két kerék és kormány csapágyra is igaz).

Szerintem a 20 km/h-s sebességre itt ne alapozz, inkább úgy mérlegeld, hogy 2-3x gyorsabban megtehető egy útszakasz mint gyalog (nekem legalábbis ez a kb értékem).

Remélem tudtam segíteni.

(#286) Herczi válasza Bobrooney (#285) üzenetére


Herczi
senior tag

Szia!
Térkő/aszfalt kombó, sík. Google Maps alapján 1,5 km, 18 perc gyalog (nekem 15 szokott lenni kb.), ha ebből tudok bő 5 percet csinálni, nekem teljesen megfelel. Nincs a gyaloglással se gond, amikor letudok lépni időben, de amikor feltartanak, aztán 2 perccel lekésem a vonatot, az rohadt idegesítő.

(#287) Bobrooney válasza Herczi (#286) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Tömör kerekűn nem gondolkodtál?
Amúgy a bő 5 perc szerintem hozható.

"Mikor letudok lépni időben, de amikor feltartanak, aztán 2 perccel lekésem a vonatot, az rohadt idegesítő."
-->> Az a baj ha rollerrel mész is ugyan ez lesz..

(#288) haruspex válasza Herczi (#284) üzenetére


haruspex
aktív tag

A céget, és a típust is felejtsd el nagyon gyorsan az a javaslatom...

A 20 km/h az már elég gyors egy rolleren, még ha tömör kerekű is. Egyenes bicikliúton a 16-18 hozható, komolyabb megerőltetés nélkül. A vége 22 körül szokott lenni. De ez függ az embertől, a rollertől, és az úttól is. Minél alacsonyabb a dekk annál könnyebb hajtani, mondjuk gyorsabb nem lesz. A gumikerék szintén nehezíti és lassítja a hajtást, de ha vizes az út a tömör kerekűvel tényleg nem jó menni.

(#289) Herczi válasza haruspex (#288) üzenetére


Herczi
senior tag

Köszi, ma kipróbáltam egy olcsó Lidl rollert, aszfalton, esőben. Célnak megfelel, szóval a levegős kereket elengedtem. Viszont a 230-as kerék nem lenne rossz sztem, úgyhogy most azokat nézegetem.

(#290) haruspex válasza Herczi (#289) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha belefér a keretbe a Razor a6 a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#291) Herczi válasza haruspex (#290) üzenetére


Herczi
senior tag

Az az egyik amit néztem, meg a Hudora Bigwheel Generation V 230 és a Globber One NL 230. De minél többet nézegetem, annál bizonytalanabb vagyok, mert mindegyikről tudnak rosszat írni. A végén bebaktatok egy Dechatlonba, aztán választok onnan egyet.

(#292) haruspex válasza Herczi (#291) üzenetére


haruspex
aktív tag

A razor az egyetlen aminek elöl, és hátul is 250-es kerekei vannak, ráadásul elég kompakt. Persze vannak hibái ennek is (korábban már írtam róla. ) A dechatlonosokhoz könnyen kapsz mimdenfélélt, de kicsit sztem mostanra elszállt az áruk.

(#293) Herczi válasza haruspex (#292) üzenetére


Herczi
senior tag

A Razornak az összecsukási mechanikája a nem szimpatikus. A Hudorát a legegyszerűbb összecsukni, egyelőre afelé hajlok.

Viszont szembe jött velem ez is: ATTABO 230
Rohadt egyszerű csukni, elől 230as kerék, hátul azonban csak 200as, viszont olcsó.

(#294) haruspex válasza Herczi (#293) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hát a razornál egy kart kell meghúzni, én szó szerint soha nem tekertem rá a rögzítést, mondjukntéqnyleg van jobb. Ezt nem tudom milyen. A Saprtan Jumbo iv-et szoktam még mondani, azt zárni is egyszerű, de elég nagy batár.

[ Szerkesztve ]

(#295) kotibor


kotibor
tag

Nagyon leült a topik, mi történik, senki sem rollerezik?

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#296) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Hát épp tegnap néztem rá rollerekre.
Ahogy nézem a kick scooter nagyon kikopik itthon:
- Boardy-ék eltűntek
- Xootr-ről semmit nem találtam már itthon
Szóval a prémium roller konkrétan nem kapható itthon. Gyanítom az elektromos piachódítása kiszorította/szűkítette a magyar keresletet.

A belépő és középréteg pedig már ki lett vesézve a topikban (és ezeknek az ára is meglehetősen felment).

Magam részéről használom a Boardy-t heti szinten, nagy megelégedettséggel.

[ Szerkesztve ]

(#297) Memmaao válasza Bobrooney (#296) üzenetére


Memmaao
addikt

Dettó, most, hogy jo6az idő, minden nap boardy. A kopó alkatrészek szerencsére nem egyediek, a bringaszerviz, ahová járok, tud pót alkatrészt. Az alumínium egyedi gyártású részek meg örök darabok, ahogy szerintem a deszka is.

My name is Bond, James... Dean.

(#298) Bobrooney válasza Memmaao (#297) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Féken kívül mi az ami kopó? Kerékbe szerintem végtelen km-t bele lehet rakni, vettem anno belső gumit, hála Isten azóta sem kellett.
Annyira imádom, örülök, hogy akkor nem beszéltem le magam róla.
Sőt ha valaki meg egyszer árul egyet megveszem (lesz az asszonynak is akkor).
Sajnálom, hogy ennyire eltűntek.

(#299) Memmaao válasza Bobrooney (#298) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát, a Continental gumi sem lesz örök.

My name is Bond, James... Dean.

(#300) 5-ös kezelő válasza kotibor (#295) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én elég ritkán veszem elő. Elég ócskák a járdák mifelénk, és inkább rövidek - gyakran kell leszállni a rollerről. Derékfájás esetén szoktam menni egy kicsit, pont jó irányba nyomja a porckorongjaimat. Bevásárláshoz meg jobb a kerékpár, a csomagtartó miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.