Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) doc


doc
nagyúr

arról volt szó, hogy az utolsó két kérdés lesz a fórumról. ezek szerint nem lesz több, csak ez a 10?

(#152) luciferc


luciferc
őstag

hú, bekerült a kérdésem, gyorsan válaszolok is rá :)

azt meg lehet tudni, hogy hány kérdést küldtek be? azaz 2-ből sikerült bekerülnöm, vagy volt egy kis verseny is...

ja, hoppá, a beküldött kérdéseknek nem holnap éjfél volt a határideje? Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#153) doc válasza luciferc (#152) üzenetére


doc
nagyúr

neked a másikat kellett volna feltenned ilyen nick-kel :DD

(#154) doc válasza luciferc (#152) üzenetére


doc
nagyúr

hm. érdekes kérdés...
a kakukktojásoknál többnyire bármelyikről meg lehet magyarázni hogy miért pont az...
jó nyomon járok ha azt gondolom hogy a másik kettő teljesen más téma?

(#155) luciferc válasza doc (#154) üzenetére


luciferc
őstag

azt hiszem nekem itt kuss a nevem. az esetleges vitákat tessék az it.news prominenseivel lerendezni ;]

szerk: de látom már, jobb lett volna, ha a legkakukktojásabbat kérdezem... :P

[Szerkesztve]

(#156) ReJim válasza luciferc (#152) üzenetére


ReJim
őstag

amikor megláttam a kérdést, de még nem klikkeltem rá, kicsit megíjedtem... :D azt hittem, hogy így fog szólni:
melyik a kakukk tojás?
arany
ezüst
petőfi
:C

de szerencsére ezen kérdésekre is 3 perec gúglibácsi segített.... (bár majdnem kakukk tojás lett a tengerpart :) de mivel IT gondoltam, hogy köze sincs semmiféle tengerparthoz...)

</end.?>

(#157) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Ez egy rendhagyó játék. :)

Menetközben alakul, s mivel annyi kérdés jött össze, hogy 15 alatt biztos nem adjuk, ezért naponta kettővel folytatjuk. Bocsi, hogy előbb kijöttek a beküldött kérdések, de olyan jók voltak, hogy mindet szeretnénk feltenni. Ezért vannak már kint.

Ami biztos a nyereményekben:

ASUS-díj: WL 530G Asus Pocket - ASUS

ASUS-IT.news díj: ASUS WL-100G Deluxe – 256MB pendrive

SICONTACT-díj: NOD 32 Vírusscan

SKRIVANEK-díj: LOGITECH MX518 OPTICAL 1600 DPI egér

HACKTIVITY-díj: 2 db tiszteletjegy a Hacktivity2005-re és egy LOGITECH PC kamera QUICKCAM CHAT

Persze minegyik mellé PH egérpad és Hacktivity póló.

Még hajtok egyet holnap, hátha tudok további nyereményeket szerezni. Ha van itt köztünk cégvezető, ne kíméljen. A reklámot cserébe én állom. ;]

Gyerünk játszani! :C
Alakul ez, kezdünk elég sokan lenni. :DD

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#158) modd3r válasza KEndre (#157) üzenetére


modd3r
őstag

Javítsd kérlek: tiszteletjegy a Hacktivity 2005-re! :B
Köszönöm!

[Szerkesztve]

(#159) luciferc válasza KEndre (#157) üzenetére


luciferc
őstag

mennyien játszunk eddig? ugye nem üzleti titok?

(#160) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Javítottam. Persze így jó ez. Azt nem látom, hogy hányan játszunk, de érzékelem. ;)

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#161) Robaj válasza KEndre (#157) üzenetére


Robaj
addikt

1 3 5 nyereményemet elcserélném a 2 4 nyereményekre;]

(#162) Robaj


Robaj
addikt

9CS kérdése mekkora LOL volt:))
Lucifer: 30 mp google

:C

(#163) 9CS válasza luciferc (#152) üzenetére


9CS
senior tag

No majd, ha belekötnek, hogy nem egyértelmű, akkor nézhetünk :DD

Megtisztelő, hogy bekerült az enyém is. Thx :R

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#164) bcsaba válasza 9CS (#163) üzenetére


bcsaba
csendes tag

Amelyik lecsapott az nem rövidítés, amelyik rövidítés az meg nem csapott le (bár kétségtelenül kétélű fegyver :D).

De lehet, csak nekem nem volt egyértelmű.

(#165) joghurt


joghurt
addikt

A szabálykiírás szerint ''A játék végén a tíz helyes választ adók közül sorsoljuk ki a nyerteseket.''. Ha én esetleg 11 helyes választ adok, már ki is estem a sorsolásból? :U :Y :P

A tej élet, erő, egészség.

(#166) luciferc válasza KEndre (#157) üzenetére


luciferc
őstag

hoppá, ha a hacktivity végén lesz a sorsolás, akkor a hactivity 2005 belépővel mit fog kezdeni a nyertes? nem lenne jobb, ha maradna a hacktivity 2006 belépő?

(#167) Zofren


Zofren
aktív tag

már 14-e van és még 5 kérdés. Játszani akarok! :D

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#168) joghurt válasza Zofren (#167) üzenetére


joghurt
addikt

Majd 15-én 23:59:59-kor kirakják őket. ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#169) csabika25


csabika25
aktív tag

Nyugi, nyugi! Minden rendben lesz. A legfontosabb nekem az, hogy tetszen nektek a játék, izgalmasnak találjátok. Hogy minél többen játszatok, hogy érdekes kérdésekkel megismerjétek az IT biztonságot. Ma biztosan ki fog menni két kérdés, holnap pedig 3. Így összejön a 15 kérdés.

''Isten fut Windows alatt''

(#170) zsiga667 válasza csabika25 (#169) üzenetére


zsiga667
addikt

''A legfontosabb nekem az, hogy tetszen nektek a játék, izgalmasnak találjátok.''
Hát ezt a célodat szerintem sikerült elérned. Ez az első olyan játék itt nálatok (mármint PH+IT.news) aminek nem is várom a végét (pedig van 1-2 szimpi nyeremény...:U), mert annyira jók a kérdések. :R:R:R

(#171) steve@prhw válasza csabika25 (#169) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szépen kérném, hogy 17 óra előtt kerüljenek ki holnap a kérdések! Barátnőmnél ugyanis nincs net, és szeretném még munkaidőben (ejnye) megválaszolni!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#172) tocsa válasza joghurt (#165) üzenetére


tocsa
senior tag

Igen. :DD :DD :DD

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#173) csabika25 válasza steve@prhw (#171) üzenetére


csabika25
aktív tag

A kérdések már megvannak, csak KEndrének ki kell tennie. Most épp sajtótájékoztatón van, ha megjön, gondolom intézkedni fog.

''Isten fut Windows alatt''

(#174) steve@prhw válasza csabika25 (#173) üzenetére


steve@prhw
őstag

THX. Köszönjük a játékot!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#175) huncraft


huncraft
csendes tag

Hát őszíntén megvalva én se a nyereményekért játszom már ( Nem azért mert azt hiszem, hogy nincs már esélyem rájuk, hanem mert tényleg a kérdések jönnek be nagyon :), zsal minden elismerésem a rendezőknek és a kivitelezőknek. Mondjuk én majd csak abban reménykedem, hogy minden 10 vagy több sikeres kérdést megválaszoló kap majd polót ( azt azért majd szeretnék hazavinni, mert ezt a rendezvényt nem hagyom ki még ha a villamos is siklik ki alólam :D ) szuvenír gyanánt :) Mindenesetre én már készülök a Hétvégére, bár bevallom kicsit búsan, mivel ez azt jelenti, hogy már csak 2 napom van hátra ilyen kérdésekkel.. Bár ha jól érzem ott a beszélgetésekkel jobban fogok járni :)

Az embert 2 éven át arra tanítják hogyan álljon meg a 2 lábán, és hogyan beszéljen... Aztán azt mondják neki, hogy ''Üllj le és kuss legyen!''..

(#176) csabika25


csabika25
aktív tag

Kiment újabb két kérdés. Ez szerintem könnyed ujjgyakorlat, de a holnapi három kérdést nagyon fogjátok szeretni.:D

''Isten fut Windows alatt''

(#177) steve@prhw válasza csabika25 (#176) üzenetére


steve@prhw
őstag

A 11. kérdés csak nekem furcsa? A válaszok alapján hirtelen egyértelműnek gondoltam, de arra a válaszra nem jó a kérdés :F

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#178) csabika25 válasza steve@prhw (#177) üzenetére


csabika25
aktív tag

Becsapós. Csak az egyik jó.;)

''Isten fut Windows alatt''

(#179) huncraft


huncraft
csendes tag

Hát a 11. kicsit tényleg nagyon kivan.. 1x én is majdnem nyomtam ami beugrott, majd elgondolkodtam, és kcisit utánanéztem és fogalmam sincs melyik forrásnak higyek.. 1iknél az én verziómat támasztja alá másiknál meg kicsit belebonyolódik a dologba és más konklúziót von le, ami meg egy másik varit támaszt alá..

Az embert 2 éven át arra tanítják hogyan álljon meg a 2 lábán, és hogyan beszéljen... Aztán azt mondják neki, hogy ''Üllj le és kuss legyen!''..

(#180) steve@prhw válasza steve@prhw (#177) üzenetére


steve@prhw
őstag

Illetve a tervezőkről találtam infót, de ők nem anglikánok... Mind1, biztosan ez lesz a helyes, nem feltétlenül az használja, aki tervezi.

szerk: azért ismerjétek el, nehezebb úgy, hogy külső odalra nem tudok kilépni, csak a google találati oldalán mazsolázok... (Léccilécci egy PH-padot... ;))

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#181) luciferc válasza zsiga667 (#170) üzenetére


luciferc
őstag

nagyon igazad van!

Urak, ez tényleg a lapcsoport eddigi legsikerültebb játéka. Nagyon nagy grat! :R

(#182) KEndre válasza steve@prhw (#177) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Szerintem mindegyik válasz jó lehetne a kérdésre, de csak egy jó. :Y

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#183) zsigi


zsigi
újonc

Üdv.
Please HELP!

Zavaromban sajna már azt sem tudom, hogy melyik kérdésre próbáltam válaszolni eddig, és mivel maradtam még el. (ejnye ez a fránya bizonytalanság :D )
Eztetet valahogy, vagy valahonnan megtudhatom?
:Y

(#184) steve@prhw válasza KEndre (#182) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DDD Oks, hull a hamu a fejemre, értelmes egy beírás volt...

A lényeg az, hogy más nemzetiségű tervezővel megtaláltam...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#185) csabika25


csabika25
aktív tag

Akinek kétségei vannak, esetleg vitás a kérdés, küldjön nekem forrást, és megbeszéljük magánban.

''Isten fut Windows alatt''

(#186) KEndre válasza zsigi (#183) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Nem tudsz kétszer válaszolni, visszaszól, hogy már volt válaszod az adott kérdésre.;]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#187) Rez_Grof válasza zsigi (#183) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Megpróbálsz válaszolni a kérdésre akkor kiirja, hogy már válaszoltál.

''HIBA! Már válaszoltál erre a kérdésre! Utólagos módosításra nincs lehetőség!''



[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#188) Loha


Loha
veterán

Hogy hívták azt az eszközt, amivel az angolok megtörték a II. világháborúban a németek kódolását?

Szerintem a kérdés hibás, mert a válaszok között az az eszköz nem szerepel, hanem csak az az eszköz amit ''megtörtek''

(#189) csabika25 válasza Loha (#188) üzenetére


csabika25
aktív tag

Megtévesztésül ott van, amit megtört, de szerepel a helyes válasz is, ami megtörte.

''Isten fut Windows alatt''

(#190) zsiga667 válasza Loha (#188) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor keresgélj még egy kicsit. :)

Egyébként szerintem is hibás, mert a ''megtört'' eszköz nélkül nem tudták volna feltörni a kódot, vagyis tulajdonképpen a 3 válaszlehetőségből kettőre szükség volt.

(#191) Loha válasza csabika25 (#189) üzenetére


Loha
veterán

De a helyes válasz sem teljesen helyes, mert annak nem ez a teljes neve.
Ráadásul, ''megtörték''? Nem feltörték, vagy megfejtették?

Az egész kérdéstől égnek állt a szőr a hátamon :)

(#192) csabika25 válasza Loha (#191) üzenetére


csabika25
aktív tag

Lehet, hogy pongyolának érzed a fogalmazást, de azért sikerült megfejteni, nem?;) És ez a lényeg!

''Isten fut Windows alatt''

(#193) KEndre válasza Loha (#191) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

rendben, igazad van, javítom megfejtettékre.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#194) Loha válasza csabika25 (#192) üzenetére


Loha
veterán

Teljesen igazad van, elnézést a kötekedését :B

(#195) Robaj


Robaj
addikt

na, emmá jobb volt, a 11-es kérdés kb. 1 perc google:U

(#196) Gregorius válasza Loha (#188) üzenetére


Gregorius
őstag

Szerintem a kérdés hibás, mert a válaszok között az az eszköz nem szerepel, hanem csak az az eszköz amit ''megtörtek''
Nem az eszközt törték meg, hanem a kódolást. Az előbbi vasból van, a másikat meg papírra írva szerzik be a fülesek. Tényleg kicsit beugratós, de beszélni kell magyar nyelvtan.

A kérdés mondjuk árnyaltabb lenne, ha az lenne benne, hogy ''aminek segítségével az angolok megtörték...'', mert akkortájt még nem nagyon volt Big Blue, amibe beledobod a kódolt szöveget, a másik felén meg magától kijön a törés.

[Szerkesztve]

(#197) azbest


azbest
félisten

hmm, beugrottam... ennye :)
Azért nem adom fel... ha 15 kérdés meglesz, akkor majd csak lesz 10 jó válaszom :D

(#198) luciferc válasza KEndre (#193) üzenetére


luciferc
őstag

a végén lesz majd statisztika, hogy melyik kérdésre hány jó válasz született, illetve hogy hányan értek el 15-14-13 stb találatot?

(#199) 9CS


9CS
senior tag

Mi a Navajo ez a Bombasztikus Enigma's kérdés? :D A sok problémázástól már teljesen elbizonytalanodtam, még jó, hogy megjelöltem már, most nem tudnám, mi legyen.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#200) csabika25


csabika25
aktív tag

Újabb kérdések vannak kint. Kíváncsi vagyok, hogy a 13. kérdés megoldásához hány perc guglizás kell.:)

''Isten fut Windows alatt''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.