Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  GPS-vétel javítása

Hozzászólások

(#81) gr8tjoey válasza LámaZ (#80) üzenetére


gr8tjoey
tag

De én meg nem értem :)
Van belső tárhelyed 2Gb. Az fogyott el?
írok privátot, hogy ne itt vergődjek, de komolyan szeretném megérteni.

------((-----))------

(#82) LámaZ válasza gr8tjoey (#81) üzenetére


LámaZ
addikt

Másoknál is előfordult már ez a probléma, de én megoldottam. Már nem érdekel. :-)

Legyen minden jó!

(#83) LámaZ


LámaZ
addikt

Tegnap bütyköltem még az okostelefon belsejében: beraktam egy rézlapot, de nem javított a GPS-vételen.
Utána kipárnáztam alufóliával a tok belsejének felét, de az sem hozott látványos eredményeket.
A TTFF kb. 2,5 perc mp (második nekifutás után kb. 19 mp), és 20-30 m közötti a pontosság, a lakásom ablakában. Szabad ég alatt picivel jobb lehet.

Azt hiszem ebből az MT6620-as csipből és az adott konstrukcióból ennyit lehetett kihozni. Tovább nem kísérletezek vele, ez már így fog meghalni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#86) LámaZ válasza LámaZ (#83) üzenetére


LámaZ
addikt

A Mobileuncle MTK Droid Tools megmondja az igazat:

Legyen minden jó!

(#87) fil válasza LámaZ (#86) üzenetére


fil
őstag

Az a baj ezekkel a megoldásokkal - szerintem - ,hogy egy antennát , a hullámhossz és egyéb paraméterek alapján kellene pontosan méretezni. A nagyobb nem biztos, hogy jobb. Mi meg itt csak találgatunk, próbálkozunk, aztán vagy jobb ,vagy nem... :(
Előre is elnézést, ha nálad nem ez a helyzet.
Azoknál, ahol pusztán a kontaktus hibája okozta a gyenge vételt, viszonylag könnyen lehetett orvosolni, ott látható volt bizonyos javulás, de ahogy elnéztem ,csoda csak ritkán történt. A chip mellett itt szerintem komoly probléma van a sw interfésszel is.
Abban egyetértek veled ,ez bizony ilyen, ennyit tud. :((

[ Szerkesztve ]

(#88) LámaZ válasza fil (#87) üzenetére


LámaZ
addikt

Nyilván az antennák méretezése külön szakterület, de azt tudni kell, hogy a mikrohullámú tartományban a formák és méretek annyira nem számítanak. Gondolj csak arra, hogy sokan üdítős alumíniumdobozzal javítják a WiFi-vételt. A műholdas adások vételekor a parabolaantennák méretei tág határok között mozognak. Neked ellentmondva, itt minél nagyobb az antenna, annál jobb, mert több a begyűjtött jel. Ezért büszkélkednek a csillagászok mindig azzal, hogy kié a legnagyobb.
A forma és méret is persze fontos, hogy ne torzuljon a jel, amely eleve zavartan érkezhet, és akkor szűrésre van szükség.

Azt a hozzám érkező műholdas tévéadásnál megfigyeltem, hogy a vétel viharban is elfogadható, amikor a szél rezegteti a parabolát. Az eső, villámlások sokkal jobban rontják a vételt.
Szerintem a parabola fókuszába helyezett transzponder - vagy minek hívják - rögzítését kell jól megoldani, és az eszköz bizonyos tűréshatárokon belül jól müxik.

Visszatérve az okostelókba helyezett GPS-antennára, én csak ismételni tudom magam: ha gyártó lennék, a hátsó fedelet és a szélső peremet belülről, a műanyagba beépítve, megfelelően méretezett antennalapokkal tapétáznám ki. Bluetooth, gps, wlan, gsm - ezeknek kellene felosztani a hátlapot és a peremeket.

Az általam készített barkáccsal kapcsolatban: azért valamit javított a vételen, mert korábban használhatatlan volt a kütyü. A használt alufólia háztartási alufólia, amelyet kb. egy centis szélességben 4-5-ször is meghajtogattam, mart a rendelkezésre álló helybe begyömöszöltem, de előtte kis ragasztó pöttyöket tettem a hátuljára, hogy rögzítse a műanyag hátlapon. A színét, tehát azt a felületet, amely érintkezhet a mobiltelefon belső alkatrészeivel, cellux-szal (egyes helyeken 2 rétegen) leragasztottam. Az eredmény fent volt látható. Csúnya, de az enyém. :DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#89) LámaZ válasza fil (#87) üzenetére


LámaZ
addikt

Még egy dolog:
Abban igazad lehet, hogy a forma itt lényeges, mert ha a tokot összefüggően tapétáztam ki, nagyon rossz lett a GPS-vétel. Úgy néz ki, hogy ezt a kb. 1 centi szélességű csíkot „eszi meg” a GPS. A gps-adók valahol 1,5 GHz-en sugároznak, talán ez azzal függhet össze. Sacckábé.
Nincs időm belemerülni az antennatudományba, így empirikus, próba és szerencse elven dolgoztam. Mint az evolúció. :DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#90) fil válasza LámaZ (#89) üzenetére


fil
őstag

Ami a parabola antennát illeti, szerintem az más tészta, mert ott a lényeg, hogy minél több - mindegy milyen - jelet "befókuszáljon" középre, ahol majd az ténylegesen meg lesz szűrve a kívánt hullámhosszon. De, csak találgatok ,nem értek hozzá. Érdekes viszont, hogy többen, akik egy szál "dróttal" kísérleteztek, kb 5 cm-es darabot említettek.

[ Szerkesztve ]

(#91) gr8tjoey válasza LámaZ (#83) üzenetére


gr8tjoey
tag

Azt hiszem ebből az MT6620-as csipből és az adott konstrukcióból ennyit lehetett kihozni.

Merész kijelentés, de lelked rajta ;-)

------((-----))------

(#92) LámaZ


LámaZ
addikt

Azt hiszem megtaláltam a jó GNSS-vétel Szent Grálját: GPS repeater.
Csak ugye nagyon drága.

Legyen minden jó!

(#93) LámaZ


LámaZ
addikt

Ha valaki tud olyan budapesti boltot, ahol rézfóliát árusítanak, kérem, írja be ide!
Ne legyen sem túl vékony, sem túl vastag. Szerintem a 0,2 mm-es a legjobb.

Legyen minden jó!

(#94) fil válasza LámaZ (#93) üzenetére


fil
őstag

Ahol, van (rendelhető) az a Conrad.

(#95) LámaZ válasza fil (#94) üzenetére


LámaZ
addikt

A másik fórumtárs ezt javasolta, de soha nincs raktáron. Hátha a Conradnál nagyobb sikerem lesz... de most látom, hogy azt már kilőttem.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#96) fil válasza LámaZ (#95) üzenetére


fil
őstag

A Conradé egyébként nem rossz, de csodát ne várj ezektől a gps-ektől. Alapból el lettek ...va

(#97) dex02 válasza gr8tjoey (#5) üzenetére


dex02
tag

Üdv
Próbáltam rekonstruálni ezt az antenna kiegészítést, de így már azt a minimális jelet sem fogja, mint előtte.
Az akksi felöli alaplapi antenna kivezetésre van forrasztva a kivezető drót v a másikra?

(#98) attilav2 válasza LámaZ (#75) üzenetére


attilav2
őstag

Akkor érdemes külföldön legalább a pozíció megtalálásáig bekapcsolni a roaming adatátvitelt? Mind francia mind Olaszországban elég nehezen volt GPS fix a G300 amon.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#99) attilav2


attilav2
őstag

A navon platinum explorer gps-es tabletről mi a véleményetek? Androidos és 7"-os
de a benne levő gps-ről nem találtam adatokat, hány csatornás meg ilyesmik. Igo val is árulják, de nélküle már valamivel 30 alatt elvihető.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#100) LámaZ válasza attilav2 (#98) üzenetére


LámaZ
addikt

Külföldön mobilnetes sim-kártya kell vagy off-line navi. A kis kínai 40 dolcsis vincések tökéletesek a célra, ha árérzékeny júzer vagy.

Legyen minden jó!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  GPS-vétel javítása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.