Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) guminyúl válasza Fred23 (#1) üzenetére


guminyúl
tag

A Morrowindben abszolút szabadságod van, bármit csinálhatsz és szerintem jól irányítható. A Gothic II-ben azért a küldetések adják játék lényegét, mást nem nagyon csinálhatsz. Ha kedveled a klasszikus középkori fantasy-t és ezer küldetést meg akarsz oldani (némelyiket zéró információval), a Gothic-ot válaszd, ha egy szadad szerepjátékot szeretnél gépen, amivel esténként leülsz, hogy egy-két órát jól érezd magad és lásd, hogyan bontakozik ki a karaktered, jó hosszú idő alatt, a Morrowind a játékod.
Ha ultrabrutál hőst szeretnél alakítani, akkor is a Morrowindet válaszd, mert szerintem ott sokkal gyilkosabb karaktert lehet összehozni. Persze Gothic-ban még csak 20. szintnél járok (már vagy 3 hete áll szegény :( ), a Morrowindet meg végigjátszottam párszor.

Gothic - kisebb szabadság, roszabb menük és irányíthatóság, klasszikus középkori hangulat (az orkok nagyon jók) és eléggé egyirányú játékmenet. (Ennek ellenére sok jó ötlet van benne)

Morrowind - Nagyon jól kitalált, bár kissé szokatlan hangulatú világ, hatalmas, szinte korlátlan szabadság és nagyon-nagyon széleskörű lehetőségek, jól felépített menük.

Grafikailag szerintem kb. egyszinten vannak, én a Morrowindet választanám. Hosszú, nehéz és néha lassú is, viszont ennyire komplex és szabad világgal nem találkoztam sehol máshol (igaz, nem vagyok nagy gémer) és bármikor kikapcsolódhatsz a játékban, nem kell a küldetések után menned állandóan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.