Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Csak az egyikre van időm.De melyik a jobb,a szebb,az irányíthatóbb,a nagyobb világgal rendelkező,a realisztikusabb,a bugoktól mentesebb,hol van a játékosnak nagyobb szabadsága,etc.

Bocsi, Morrowind nagy M-el ! :)

[Szerkesztve]

(#2) zsiga667 válasza Fred23 (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem rakd fel mindkettőt, és nyomd 1-2 órát, aztán azt folytasd amelyik jobban tetszik.

(#3) Frigo


Frigo
őstag

Morrowind mai napig az egyik legjobb ,legösszetettebb ,legkidolgozottabb RPG.Gothic se lenne rossz de tele van idegesítő bugokkal ,amik tönkre vágják a játékélményt .Úgyhogy +1 szavazat a Morrowindre. :C

[Szerkesztve]

(#4) zsiga667 válasza Frigo (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

OFF
Thief Gold-od van? :U
ON

[Szerkesztve]

(#5) Frigo válasza zsiga667 (#4) üzenetére


Frigo
őstag

Mármint nekem vagy úgy általában ? :DDD

[Szerkesztve]

Ja most már látom :DDD

[Szerkesztve]

(#6) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Morrowind.A legjobb játék.

(#7) Frigo válasza zsiga667 (#4) üzenetére


Frigo
őstag

Thief 1 nekem úgy van meg eredetiben ,hogy még régen a PC Guruhoz volt teljes játék ,bár lehet hogy rosszul emlékszem de a Gold változatot lehetett nálunk egyáltalán kapni? :F

(#8) zsiga667 válasza Frigo (#7) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem nem lehetett itthon kapni a Gold-ot... :O
Pedig nagyon végignyomnám azt a +2 pályát... :D

(#9) Fred23 válasza zsiga667 (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez tényleg jó ötlet ! Kipróbálom,de majd csak az utolsó vizsgám után. :(
Igaz,hogy még saját házat is építhetsz a Morrowindben ? Nem lenne semmi.

[Szerkesztve]

(#10) Flashy


Flashy
veterán

Morrowindet játszottam egy ideig, de monotonitásba süllyedt a játék egy idő után. főleg mivel az alap Morrowind journaljánál rosszabb már csak az lehet ha még ennyi sincs. a városok egyformák, kivéve amelyik akkora hogy 8 darab egyforma városrészből áll amiben csak eltévedni lehet. mindent lehet, lehet lopni, kereskedni, venni, eladni, felöltözni minden idétlen cuccba amit találsz :) lehet varázsolni, varázslatot venni, custom varázslatot készíteni. a legtöbb küldetés az elején rohangálásból áll, néha egész messzire.

(#11) maross


maross
veterán

morrowind uncsi. viszont gothic story+jatekelmeny isten. par bug..naes? azert nem sacred szintu a bugmennyiseg :) +1 a gothicnak

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Morrowind tényleg unalmas egy kicsit a sok mászkálás miatt, de egyszer mindenképpen megéri felderíteni a térképet és leölni a gonosz isten bácsit.

Ja, házat építeni nem lehet, de lehet letölteni mod-okat, amikben viszont vannak elfoglalható házak (is).


A gothic-ot én személy szerint fél óra alatt megutáltam, így arról érdemi véleményt nem tudok mondani. :P

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Mondjatok még valamit ! :) Megyek 3dgamersre megnézni a képeket róluk.Azt mondják,a Morrowindben csúnyák a nők,de a játék maga szebb.:)

(#14) Flashy


Flashy
veterán

morrowindbe minden ''ember'' csunya :) de érdemes megnézni.
amikor eladok a boltosnak egy ruhadarabot néha azonnal felveszi magára :)
és mindent el lehet lopni ha nem látja a tulaj :) csak nem szabad neki eladni mert azt észreveszik. meg tanyerokat nem erdemes mert keveset fizet. fene egye meg a vegen meg felinstallom megint, ugyse lattam meg max detailben a grafikajat :D

(#15) norbiphu válasza Fred23 (#1) üzenetére


norbiphu
senior tag

Morrowindet még nem próbáltam, de a Gothic biztos jobb. Az első részében volt sok bug, ebben alig lehet találni sztem, ha meg van akkor patch :D. Én a helyedben biztos a Gothic 2-őt választanám. Mondjuk így utólag előbb kijátszanám helyedben az egyet, mert megéri, még jobb történet meg a többi. (Én a második részével kezdtem). Szal Gothic 2.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#16) Doomagep


Doomagep
csendes tag

A Morrowindben is van rengeteg bug és az FX kártyákkal a mai napig nem fut rendesen, a grafikálya meg szerintem semmi extra az emberek meg förtelmesen ocsmányak és halál uncsi az egész, de nagyon összetett a világ, de inkább csak annak tűnik mert sok az apró részlet de eggyik sincs kidolgozva és érdektelenek.
A Gothic 2 is csúnyácska és bugos de nekem sokkal jobban bejött mint a másik és itt tényleg él körülötted a világ van saját stílusa és a játékmenet is élvezetes.

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

Az egyik Gothic képen két falusi beszélgetett.Ez tényleg jó.Morrowindben nincs ilyen ? Másik: a víz viszont a Gothicban elég randának tűnt.Talán nem használ shadereket a gamma ? Érdekes és rossz lenne.Egyébként nekem -képről- mindkettő egészen elfogadható grafikailag,ha az emberek nem is a HL2-ből léptek ki :) .

(#18) guminyúl válasza Fred23 (#1) üzenetére


guminyúl
tag

A Morrowindben abszolút szabadságod van, bármit csinálhatsz és szerintem jól irányítható. A Gothic II-ben azért a küldetések adják játék lényegét, mást nem nagyon csinálhatsz. Ha kedveled a klasszikus középkori fantasy-t és ezer küldetést meg akarsz oldani (némelyiket zéró információval), a Gothic-ot válaszd, ha egy szadad szerepjátékot szeretnél gépen, amivel esténként leülsz, hogy egy-két órát jól érezd magad és lásd, hogyan bontakozik ki a karaktered, jó hosszú idő alatt, a Morrowind a játékod.
Ha ultrabrutál hőst szeretnél alakítani, akkor is a Morrowindet válaszd, mert szerintem ott sokkal gyilkosabb karaktert lehet összehozni. Persze Gothic-ban még csak 20. szintnél járok (már vagy 3 hete áll szegény :( ), a Morrowindet meg végigjátszottam párszor.

Gothic - kisebb szabadság, roszabb menük és irányíthatóság, klasszikus középkori hangulat (az orkok nagyon jók) és eléggé egyirányú játékmenet. (Ennek ellenére sok jó ötlet van benne)

Morrowind - Nagyon jól kitalált, bár kissé szokatlan hangulatú világ, hatalmas, szinte korlátlan szabadság és nagyon-nagyon széleskörű lehetőségek, jól felépített menük.

Grafikailag szerintem kb. egyszinten vannak, én a Morrowindet választanám. Hosszú, nehéz és néha lassú is, viszont ennyire komplex és szabad világgal nem találkoztam sehol máshol (igaz, nem vagyok nagy gémer) és bármikor kikapcsolódhatsz a játékban, nem kell a küldetések után menned állandóan.

(#19) Fred23


Fred23
nagyúr

Kérdések:
1:
a Morrowind sokak szerint nagyon töltöget játék közben -jó gépen is,vagy bárhol ?
2:
DX8.1-et mindkettő támogatja ?
3:
a kiegészítőik milyenek ?
4:
a fizikai motor melyikben jobb ?

(#20) Frigo válasza Fred23 (#19) üzenetére


Frigo
őstag

Nem töltöget sokat ,de ez Ram kérdése

Egyedül csak a Morrowind használ DX8-at a két játék közül

Morrowindhez már megjelent 2 kiegészítő ,pl a Bloodmoonban farkasemberré lehet válni ,csak nem szabad ,hogy az meglássák az emberek .Gothichoz csak német nyelvű kiegészítő van aminek most készúl az angol nyelvű változata.

Komoly fizikát ne nagyon várj el RPG-től.

(#21) wolverine375


wolverine375
tag

Szerintem a GOTHIC II sokkal jobb!
A morrowindben lehet hogy bármit csinálhatsz, de az egy idő után uncsi.:Y A gothicban nincs akkora szabadság, de a küldetések kárpótólnak. Nem olyan sz*rok mint a morrowindben (ahol állandóan menteni kell mert NÉHA egyszerűen kilép!), ott álltalában az a küldetés hogy menyjek el a világ másik részébe hogy beszéljek egy emberrel, aki csak úgy mond nekem valamit hogyha megcsinálok neki PÁR küldetést! Igaz a morrowind menüi ezerszer jobbak! Az irányításról nem is beszélve. Amikor először játszottam a Gothickal tengeribeteg lettem:) A gothicban sajnos több BUG van! De a játékélmény JOBB!! Az emberek teszik a dolguk, nemcsak ácsorognak mint a Morrowindben!
Úgyhogy én a Gothicra szavazok! -bár megkésve-

(#22) Hatamoto


Hatamoto
tag

Morrowind! :D Több éves már, de még mindig toppon van a grafika és a kidolgozottság. Ha lenne Cooperative multiplayer benne, akkor már gép elé száradt zombi lennék... :DD

(#23) Hatamoto válasza Fred23 (#19) üzenetére


Hatamoto
tag

Persze erős gép kell hozzá, de ma már majdnem mindenkinek az van ugyebár. :)) (2002-es szinthez mérve)
A kiegészítőkkel még nem volt dolgom, de a Morrowindhez több száz kis MOD és egyéb kütyü van a neten.
Fizikai motor? Az mi? ;) Ilyesmit RPG-be még nem nagyon írnak... A Morrowindben mindenesetre lefelé esnek a dolgok... :DD

(#24) ollie


ollie
MODERÁTOR

Morrowind!

Hatalmas szabadság, és az leszel benne, aki valójában akarsz lenni. Akár több száz óra játékélmény, rengeteg(!) nem hivatalos fantasztikus kiegészítő/plugin van hozzá. A grafikája már az alapjátéknak is gyönyörű (mindent maxra kell tenni), de vannak olyan pluginek, melyek még sokkal szebbé teszik a játékot (nagyobb felbontású textúrák, objektumok, jobb hangok, stb).
A 2 hivatalos kiegészítő is rengeteg pluszt nyújt (pl jó journal).

Szóval Morrowind szerintem jobb.

***

(#25) sequator válasza Hatamoto (#22) üzenetére


sequator
senior tag

affene már éppen azon gondolkoztam, h beszerzem a morrowindet, erre nincs benne koopermulti? a gothicban van? mert lassan befejezzük öcsémmel a NWN-t kieggekel együtt és után is kéne egy jó kis koopermulti RPG, mit ajánlotok?

Sautia

sequator

(#26) Hatamoto válasza sequator (#25) üzenetére


Hatamoto
tag

Dehogy van... Még nem láttam olyan FP/TP RPG-t, amiben lett volna... Kááááár.

(#27) mzprox


mzprox
tag

A Morrowind nagyon jó játék, minden elismerésem a fejlesztőké. Látszik, hogy a legkevesebb kompromisszumot vállalták, amikor a játékban a szabadságról volt szó-szinte mindent megtehetsz, a sziget hatalmas, rengeteg tárgy varázslat és még csinálhatsz is, ha nem lenne elég. Grafika, hangulat a topon.
Viszont ebben is elkövettek néhány nagy hülyeséget (bugok is vannak, nem írom le őket mert addig jó, amíg nem tudsz róluk :) ), de ami pl nagyon nem jött be az a varázslás rendszere: adott mennyiségű mannánk van (jó kevés) és mégcsak nem is töltődik. ellenben a varázstárgyakban lévő spellek újratöltődnek, tehát sokkal jobb ''varázsló'' valaki, ha varázstárgyakat készít magának...

Gothic-kal egy órát játszottam, azután uninstall :))

(#28) Hatamoto


Hatamoto
tag

Jaja, a varázslási rendszer tényleg sántít. Ha az ember fejlődni akar kreál egy 1FPs 1 Manás varázslatot és azt sütögeti a monszteren ezerszer. Nem is beszélve az ugrálásról. :)) De még ezt leszámítva is óriási durranás... :C

(#29) Lortech


Lortech
addikt

Mindkét game első részét lenyomtam... Hát nem is tudom, nekem mindkettő nagyon bejött, de talán a Gothic hangulata jobban megfogott engem, sajnos a folytatásokhoz nem volt még szerencsém. (időm meg főleg nem volt)

Thank you to god for making me an atheist

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

A Morrowindnek van magyar honlapja,a Gothicnak nincs ?

Most találtam ezt : [L] http://gothic.uw.hu/ [L]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#31) Fred23


Fred23
nagyúr

Linket hogy lehet jól beszúrni ? Help,mer nem akarok tovább bénázni !

(#32) mzprox válasza Fred23 (#31) üzenetére


mzprox
tag

Bővebben: link

Hát így :DDD


(egyébként rossz helyre tetted a ''/''-t) :))

(#33) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi ! Már látom a fényt az út végén :)

Bővebben: link

(#34) #61666560


#61666560
törölt tag

+1 Morrowind

az emberek? elfek tenyleg csunyak de egy ''better bodies 2.exe'' es egy ''better heads.exe'' vel csodakra lesz kepes a jatek!!!

Hivatalos kiegeszitok:

- Tribunal
- BloodMoon

Nem hivatalos kiegeszitok:

- Sea of Destiny
- Sword of Perithia
- Velidon

Uj texturak is tehetsz bele: Visual XT 2 es Visual XT 2.2 Nature.

Tobb EZER plugin a Morowind summit-on, ahol meg MAI napig is jelennek meg pluginok NAPI rendszeresseggel a jatekhoz.

A jatekhoz alapbol jon a TESCS vagyis a palyaszerkeszto, amivel TE is keszithetsz pluginokat...

A Gothicot csak egyszer jatszod vegig es megunod a Morrowind-ben letolthetsz uj helyeket ahol meg biztos nem jartal elotte...es meg valaki azt mondja, hogy UNALMAS a Morrowind? :((

Nem ertem??? :F

[Szerkesztve]

(#35) ollie válasza #61666560 (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyetértek Kolléga! :D

***

(#36) Karex válasza #61666560 (#34) üzenetére


Karex
senior tag

Kérhetnék szépen linkeket? Ez a better bodies és egyéb társai megtetszettek. ;)

(#37) ollie válasza Karex (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#38) Karex válasza ollie (#37) üzenetére


Karex
senior tag

Na jó... Mentségemre legyen mondva, hogy istenesen el tudok lustulni a nyári szünetben. :D

(#39) pamacska


pamacska
tag

Úristen!
Ti ilyennel játszotok? Mi ebben a jó??? Ha valaki rá tudna ilyenre venni, annak vennék egy csokit. Akkor is maradok a stratégiánál. Melyik hozt létre ezt a szar topicot? :O

Carpe diem!

(#40) zebrafish válasza pamacska (#39) üzenetére


zebrafish
tag

Miért álnévvel fikázol? :U
Találj magadnak más elfoglaltságot.... :DDD

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#41) pamacska


pamacska
tag

mert álnévvel fikázni jó! :DD

Carpe diem!

(#42) zebrafish válasza pamacska (#41) üzenetére


zebrafish
tag

Megmondalak egy moderátor bácsinak :))

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#43) corlagon


corlagon
senior tag

Szvsz a Morrowind nem unalmas, de azért elég monoton tud lenni... menj el ide, beszélj ezzel, öld meg azt... karifejlődés? történet? (azért nem egy Baldur's Gate 2 vagy Planescape Torment)
Viszont a tájak, a napszakok, a viharok, az épületek stb. kellemes hanglatot teremtenek...

Az lenne a király, ha a Morrowind MMORPG lenne, asszem kidobnám az összes többi játékomat.

A Gothic 2-ről nem tudok nyilatkozni, a szörnyű konzol-nézetet meg az ''enyhén'' sematikus bevezetőt látva 10 perc múlva abba is hagytam. Eddigi csúcstartóm amúgy az UT 2004: indítás után 60 másodperc múlva már az uninstall.exe futott...

(#44) Fred23


Fred23
nagyúr

Nini ! A régi topikom ! Azóta trájingoltam mindkét játékot,és nekem a Gothic 2 hangulata jött be jobban,ha csúnyább is,meg bugosabb is.A Morrowind is szuper lehetne,ha a szereplők életszerűbben viselkednének.Ha példul valakit megszúrok késsel,az ne legyen már tökre passzív -támadjon vissza,védekezzen,másrészt pedig haljon meg max 3 szúrástól,ha nem maga a mágusok mágusa ! A Gothic-ban is zavaró volt,hogy a rablók egyhelyben állva futnak felém :),és 1 méterről lenyilazhatom őket zavartalanul,de ezt még jobban el tudtam viselni... :DDD

A Deus Ex 1 szintjét egyik játék sem érte el szerintem,de azért mindkettővel érdemes megismerkedni.

(#45) pamacska válasza Fred23 (#44) üzenetére


pamacska
tag

Hát igen! A Deus Ex, az Deus Ex. Magasan a legjobb rpg... Wow. Megyek is és játszom egyet. Vagyis játszanék, ha nem lenne Nálad! :))

Carpe diem!

(#46) Fred23 válasza pamacska (#45) üzenetére


Fred23
nagyúr

:U :D

(#47) followme válasza pamacska (#45) üzenetére


followme
tag

WoW a legjobb MMORPG szerintem! Ha már így az rpgkről eszéltek :B

Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it.

(#48) Fred23 válasza followme (#47) üzenetére


Fred23
nagyúr

A Warcraft 3 kicsit nagyon túl csicsás :),de attó még lehet persze üdítő.Magam még nem próbáltam,csak a szkrínsotokat nézegettem.

(#49) pamacska válasza Fred23 (#48) üzenetére


pamacska
tag

Te milyen szavakat tudsz! :))

Carpe diem!

(#50) Fred23 válasza pamacska (#49) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kibanagy tehecccségű vok wördcökben.:)

ON-oljon már valaki,plíz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.