Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Hali!
marha nagy gondban vagyok.
következő történt: apám akart feltenni linuxot és mivel már jártas vagyok ilyen téren feltettem neki. Csakhogy nem tudom miféle módon volt partícionálva a vinyója (80g) mert hiába négy részre volt, part. magic és linux is egyet látott. xp mind a négy ntfs részt látta.
No hát így nem, tudtam mit csinálni az egyik partíciót letöröltem és kisebbet csináltam xp alatt. a többi megmaradt. + csináltam linuxnak is egy 4g-set és swapnak is persze xp alatt mert lin továbbra is egybe látta. persze se formázás semmi nem volt xp alatt csak megcsináltam a két linuxnak szánt partíciót. Aztán már linux alatt (uhu) meg tudtam mondani hogy arra a 4g-s részre rakja amit neki szántam. ok meg is értette,de ma vettem észre hogy az állatja az egyész 80g-re ext3-at csinált. és persze swap-ot.
??? ahogy nézegettem úgy jött le, hogy a windows valami virtuális meghajtót csinált a 80g-ből és azon belül csinálta a partíciókat. nem pedig direkt rakta a 4 ntfs partíciót a vinyóra. Szóval csak ő tudta hogy az egy 80g-s ''logikai'' részen belül van 4 ntfs, minden más prg úgy látta h egy 80g-s re van partícionálva.
Remélem érthető voltam...
A kérdés a következő: vissza tudom - e nyerni az adatokat a régi ntfs-ről??
Most get data back-el próbálkozok.
Nem tudom az ext 3 csak bizonyos dolgokat gyakik le formázáskor vagy az egész korongot lenulázza??
Kérlek segítsetek mert apám idegrohamot fog kapni:(
Köszi, üdv!

Éljenek a nyulak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.