Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Hali!
marha nagy gondban vagyok.
következő történt: apám akart feltenni linuxot és mivel már jártas vagyok ilyen téren feltettem neki. Csakhogy nem tudom miféle módon volt partícionálva a vinyója (80g) mert hiába négy részre volt, part. magic és linux is egyet látott. xp mind a négy ntfs részt látta.
No hát így nem, tudtam mit csinálni az egyik partíciót letöröltem és kisebbet csináltam xp alatt. a többi megmaradt. + csináltam linuxnak is egy 4g-set és swapnak is persze xp alatt mert lin továbbra is egybe látta. persze se formázás semmi nem volt xp alatt csak megcsináltam a két linuxnak szánt partíciót. Aztán már linux alatt (uhu) meg tudtam mondani hogy arra a 4g-s részre rakja amit neki szántam. ok meg is értette,de ma vettem észre hogy az állatja az egyész 80g-re ext3-at csinált. és persze swap-ot.
??? ahogy nézegettem úgy jött le, hogy a windows valami virtuális meghajtót csinált a 80g-ből és azon belül csinálta a partíciókat. nem pedig direkt rakta a 4 ntfs partíciót a vinyóra. Szóval csak ő tudta hogy az egy 80g-s ''logikai'' részen belül van 4 ntfs, minden más prg úgy látta h egy 80g-s re van partícionálva.
Remélem érthető voltam...
A kérdés a következő: vissza tudom - e nyerni az adatokat a régi ntfs-ről??
Most get data back-el próbálkozok.
Nem tudom az ext 3 csak bizonyos dolgokat gyakik le formázáskor vagy az egész korongot lenulázza??
Kérlek segítsetek mert apám idegrohamot fog kapni:(
Köszi, üdv!

Éljenek a nyulak!

(#2) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

ja még valami. Ha sikerülne get data b-vel akkor hálón keresztül át tudom nyomatni másik vinyóra, mert a bent lévő másikon nincs elég hely. vagy nem lehet hálóra menteni?

Éljenek a nyulak!

(#3) ody42 válasza Mákosmetélt (#1) üzenetére


ody42
senior tag

hali, nekem is volt hasonlo problemam, igaz en nem NTFS-re formaztam, de a getdataback majdnem mindent visszahozott. Miert akarnad masolgatni?ujra ott lesz a vinyodon, aztan kesz :)

(#4) L3zl13 válasza ody42 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Getdataback nem helyben állít vissza, hanem másik vinyóra.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Mákosmetélt válasza ody42 (#3) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

hi! én úgy olvastam, hogy a get d b nem ír bele az elcseszettbe csak arról lementi az adatot. vagy mégse?
ja és ha már használtad a progit, ha megkapom h milyen fileokat lehet visszaállítani, akkor kiválaszthatom miket akarok vagy csak együtt mindet lehet?


[Szerkesztve]

Éljenek a nyulak!

(#6) L3zl13 válasza Mákosmetélt (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Próba cseresznye szerintem...

Hálózatra lehet menteni, feltéve, hogy a windows, ami alól a visszaállítást végzed látja a hálózati meghajtót.
Én is csináltam már ilyet. Bár ott meghajtóként is be volt csatolva a másik gép, nem hálózatok/tallózással kerestem ki, szóval lehet, hogy csak így megy.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) L3zl13 válasza Mákosmetélt (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Válogathatsz. Fájlonként vagy könyvtáranként is vaisszaállíthatod őket emlékeim szerint.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Kösz nektek, remélem sikerülni fog, mert sok fontos dolga van ott apámnak.

Éljenek a nyulak!

(#9) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Komolyan mondom ilyet még nem szívtam! tök sima volt minden. megmondtam h a 4g-s részre tegye erre kész vége kapok 80g ext3-at.
A múltkor 1.0 uhu-t raktam fel, megmondtam neki milyen csomagokat kérek azt írta 800 mb, erre minden csomagot felrakott.
Meg most is uhu, csak uhu-val szvok ilyeneket.

Éljenek a nyulak!

(#10) Hory válasza Mákosmetélt (#1) üzenetére


Hory
aktív tag

1. Legkozelebbi telepiteskor MINDIG nezd meg fdisk/cfdisk -el, hogy a linux konkretan milyen es mekkora particiokat lat, milyen nev alatt. Normalis ember nem installalgat csak ugy vaktaban.

2. ext3 formazaskor nem nullazodik ki minden, csak a szukseges teruletek; egy 80G-s vinyonal ez max. par szaz mega lehet. Jo esellyel eszre se fogod venni, hogy tortent valami, ha visszaallitod a particios tablat az eredeti vinyon.
A gond az lehet, hogy a par szaz megat elszorva irja ki a vinyora, szoval egy checkdisk-et mindenkeppen erdemes lefuttatni.

A winxp-fele virtualis particiokrol halvanyan remlik valami, azt viszont hozza kell tennem, hogy az ntfs -nek van vagy haromfele verzioja (NT3-NT4-NT5 mind-mind masik ntfs), szal valszeg csak a winxp-ben jott be ez a feature.

Installnal amugy erdemes linux/dos alol csinalni a particiokat, es akkor nem lesz ilyesfajta meglepetesed. A oregednek meg mondd meg, hogy ha fontos adata van, azt archivalja cd-re, mert a vinyok definicio szerint teljesen megbizhatatlanok (napjaink korszeru oprencereirol nem is beszelve :) ), masreszt install elott amugy is erdemes -legalabb a leglenyegesebb, potolhatatlan dolgokrol, amit az oreged a sajat ket kezevel csinalt- mentest kesziteni.

(#11) Mákosmetélt válasza Hory (#10) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Hi

1. Megnéztem mit lát. egybe látta 80-at a cfdisk. ezért az egyik ntfs partíciót kisebbre csináltam (törlés és új partíció, mivel part magic is egybe látta a 80-at és nem lehetett méretezgetni). ezek után a cfdisk ugyanazt látta, az uhu grafikus telepítőbe épített progi viszont látta a ''virtuális'' partíciókat. Nagyszerű gondoltam itt adtam meg hogy az üres négy g-re csinálja az ext3-at. és perzse párszáz megát hagytam swap-nak és azt is beállítottam. szóval nem (annira) vaktába csináltam, és szívem szerint újrapartícionáltam volna normálisan a vinyót cf-el de se idő se lehetőség nem volt rá, tehát ezt a gány megoldást kellett választanom. De akkor is azt mondta az uhu hogy a 4d-re rakja a genya és erre legyakott mindent.
uhu 1.0 nál jártam már úgy hogy kiírta hogy hibás a merevlemez, jól megijedtem, aztán kiderült, hogy csak nincs több hely neki a partíción. de ezt az elején le sem elenőrizte és a végén se azt mondta hogy helló kevés a hely te gyík!

2. igen szerencsére megtalált dolgokat csak az a kérdés milyen sikeresen tom lementeni.

Köx az infót!

Éljenek a nyulak!

(#12) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Kösz a segítséget, sikerült mindent! visszaszerezni.
Királyság ez a program, nem gondoltam volna h még linuxos formázás után is van esély. Sziasztok.

Éljenek a nyulak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.