Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csepy


Csepy
senior tag

Hi all!

Na most a következő lenne a problémám. Volt nekem egy K7 konfigom, amiben minden rendben volt. Aztán vettem egy k8 konfigot (NF8, 3000+, Zalman 700B-AlCu) és a többi mind maradt a ''régi''. Első beüzemeléskor kezdtem el valami fura szagot érezni a gépből. Szaglászással kiderítettem, hogy az optikai meghajtóimból (LG 4160B, 16*LG DVD-ROM) jön a szag. Nem lehet tökéletesen leírni a szagot: kicsit, mintha égett szag lenne, keveredve egyfajta új-szaggal, gumiszag is van benne, szóval egy összetett valami. Mindez úgy, hogy előtte ugyanezek a drive-ok ''szagtalanok'' voltak a K7 konfigban. Sok gyötrődés után mindent eladtam, gariztattam (vagy a kettőt kombináltam) és vettem egy teljesen új gépet (ami a régi maradt: Samsung 80GB IDE HDD, Sapphire R9800pro+ZalmanD+OP1, Zalman 7000B-AlCu, Ház (a táp nem).
Összeraktam az adataimnál lévő konfigot tegnap és a win. install közben már érezni lehetett ezt a bizonyos szagot a meghajtókból, de megint csak onnan s máshonnan nem! Viszont ezek a drive-ok vadi újak. A szagot már a szobámba belépve is lehet érezni, de nem tudom miért van ez a szag, mióta K8-ra váltottam.
Segítsetek!!!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#2) Ivanhoe válasza Csepy (#1) üzenetére


Ivanhoe
csendes tag

Pffffff nekem anno a 16xos LG CD íróm ontotta magából a büdöset de mint állat... Mondom na most meghajtalak, és ha beadod a kulcsot akkor is garba cserélnek. Megírtam vele egymás után vagy 25 lemezt és násnapra semmi szag... hmmm.... Az okát sem a szagnak, sem a megszünésének nem tudom, de nekem ez a kis túlhajtás megszüntette. A kicsike még most is itt dohog a gépben és még mindig műkszik pedig 2001es kiadású... Egy próbát megér.

„Mikor ráébredünk, mily hatalmas kiterjedésű a minket körülvevő világegyetem, letaglózó valósággá válik az élet csekélysége ebben a végeláthatatlan térben.”

(#3) ollie válasza Csepy (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én elsőre a tápodra tippelnék, esetleg az nem bírja a terhelést. Bár elvileg jó minőségű az, ami neked van (iMBP HPC-420).

***

(#4) Csepy válasza ollie (#3) üzenetére


Csepy
senior tag

A tápot kizárnám, mivel ez már a 3. típus, amivel csinálja!
(1.:Huntkey 400W, 2.: SWEEX 650W, 3.:iMBP HPC-420W)

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#5) micro


micro
addikt

Nekem egy USB-s CD-ROM-nek lett benzin szerű szaga. Ha kinyitom, akkor mindig megcsap. X-akta?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#6) Csepy válasza micro (#5) üzenetére


Csepy
senior tag

Hát ez az, hogy nincs semmi logikus magyarázat rá!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#7) micro válasza Csepy (#6) üzenetére


micro
addikt

Az enyém viszon nem működik üzemszerően. :O

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#8) Csepy válasza micro (#7) üzenetére


Csepy
senior tag

UP neki! Valaki segítsen!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#9) VladimirR válasza Csepy (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

most kocsog leszek, de: kereso!
Bővebben: link

szerk.: mert meg tragodtam kicsit, hogy belinkeljem-e :P

[Szerkesztve]

(#10) steve@prhw


steve@prhw
őstag

Miért kezd engem egyre jobban a monitorsarok-bűzlős topicra emlékeztetni :F
X-akták RuleZ... :)


100% biztos, hogy a meghajtók bűzlenek? Akkor telefonn fókusznak meg minden hasonló szerveződésnek!

szerk: Mire beírtam, kedvenc keresőrobotunk belinkelte.... :( ;)
Egyébként grat, 30másodperccel gyorsabb voltál!


[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#11) Csepy válasza VladimirR (#9) üzenetére


Csepy
senior tag

Csak ne köcsögösködj: Mindent elolvastam, de megoldást várok, nem linkeket, amiket már elolvastam!

Regards: Csepy

Nem vagyok újonc, már bocs!

Regards: Csepy

(#12) VladimirR válasza Csepy (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

felreertettel, s meg igy is indokolatlan ez az offenziv magatartas -- a linket valamelyest poennak szantam, azzal pedig tisztaban vagyok, hogy nem vagy ujonc
koveket az oltozombe, most megyek, szegyellem magam

(#13) Csepy válasza VladimirR (#12) üzenetére


Csepy
senior tag

Ne haragudj, nem akartam sértő lenni, de gondolom nem kell magyaráznom, hogy ez a helyzet roppant idegesítő.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#14) steve@prhw válasza Csepy (#11) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nem köcsögösködik, csak viccelődik... A köcsögösködés majd a következő update-től lesz benne... (bocs :U)

Elolvastad a végkifejletet is? Sportszelet + romlott tej... :DDD

Egyébként ha belegondolsz, akkor eléggé abszurd a helyzet, mint ahogy a linkelt topicban is az volt... Sőt, még inkább az, mert itt gyak. mindent cseréltél.... Tehát,ha 100% biztos, hogy a meghajtóid bűzlenek, akkor valami XYZ-akta van a dologban...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#15) Csepy


Csepy
senior tag

UP! Segítsen valaki!!!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#16) zottty


zottty
aktív tag

nekem van egy tippem! egy haveromnál ez vollt. Nála az volt a baj hogy a CDken van alul ez az anyag..és (inkább ujrairhatókon) egy boznyos idő után kicsit kopik. namostha te épp írtad és forró helyre került ez be akkor ottragadt és bűzölgött.. DE ha túlhajtod van esély hogy a menetszél (:U) kihúzza belőle. Aztán egy jó nagy szellőztetés és vége..bár lehet hogy ugy jársz mint sernobil..elöször csak belül omlott össze és utána égett ki a belselye :DD(na jó ez rossz poén volt..)

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#17) Csepy válasza zottty (#16) üzenetére


Csepy
senior tag

Egy próbát megér. De hogy szellőztessem meg a meghajtókat?
Az a baj ezzel az elmélettel, hogy nekem még CD sem volt benn (ie. teljesen szűz cucc) és úgy (is) csinálta!!!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#18) turho


turho
őstag

Egész egyszerűen a felhasznált műanyagok illata, főleg meleg hatására....
Nekem is vannak büdös üres dvd-im, anno módfelett büdös magnókazi-típusaim is voltak :DDD

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#19) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Ha jól olvastam akkor zsír új a gép...
Akkor ne lepődj meg ha valami bűzlik mert az új gépeknek jellegzetes szaguk van...Jellegzetes szaga van a tápnak az alaplapnak és az optokai cuccoknak sőt még a vincsinek is...

(Miért van olyan érzésem hogy csak értelmetlenül aggódsz és nincs semmi baj...Pár nap múlva lehet hogy nem is lesz szaga)

Mindenki hülye aki nem normális?

(#20) zottty


zottty
aktív tag

Ha a szűz cucc csinálja akkor már nem lesz szűz :DDez csak gondolat volt barátom végül visazvitte a cuccot vagy nem tudom mi lett vele.. Egyébként meg más..hát nem lehet hogy a tápnak túl nagy az ingadozása ez meg keveset visel el és a motor túlpörög?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#21) corlagon válasza turho (#18) üzenetére


corlagon
senior tag

Jah, bár én kifejezetten szeretem az üres, meg az égetett dvd szagát! Olyan jó fájintos vegyszerszaga van :))

(#22) turho válasza corlagon (#21) üzenetére


turho
őstag

Egyes régi Maxxell krómdioxidos magnókaziajim szagától majd beájultam...de fukarjól szóltak :D

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#23) corlagon válasza turho (#22) üzenetére


corlagon
senior tag

Azokat nem ösmerem... Annak tényleg inkább már szipuzás jellege lehetett :)

(#24) Csepy válasza BOOSTER (#19) üzenetére


Csepy
senior tag

Rossz tipp!

Amikor K7-ről s754-es K8-ra váltottam, akkor az optikai meghajtóim, megy awinyóm és tápom is maradt ua., csak a lap+proc+zalman lett új és akkor kezdte el csinálni. Ekkor mindent eladtam, vagy gariztattam. Most viszont a tök vadi zsír cuccaim is csinálják!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#25) BOOSTER válasza Csepy (#24) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Tehát a régi cuccaid is bűzlöttek és most az újaknak is ugyanolyan szaga van...
Ez már egészen más....Igy felettébb érdekes...
Esetleg valamiféle feszelési gondok a meghajtókkal...Hmmm még ilyet életemben nem hallottam...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#26) Csepy válasza BOOSTER (#25) üzenetére


Csepy
senior tag

Hát ez az, hogy én sem!!!
A +5V az ingadozik 1.6 és 6 volt között az everest szerint. Ez elvileg ennél a lapnál normális.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#27) BOOSTER válasza Csepy (#26) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Nem tudom hogy mennyire normális ekkora ingadozás mert az én gépembem a +5V az +5V és sosem ingadozik...
A +3.3V +5V +12V ezeknek stabilaknak kell lenniük és ami esetleg ingadozhat azok a minuszos értékek...
Én a helyedben a meghajtóimat kipróbálnám egy haver gépében...
Odaadnám neki pár napra hogy nyúzza őket ahogy csak bírja és figyeljen a szagokra ha másik gépben nincs szaga akkor jöhet a táp is a sorban és így tovább előbb utóbb kibukik hol a hiba...Én igy oldanám meg mivel még sosem találkoztam ilyen hibával...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#28) steve@prhw válasza Csepy (#26) üzenetére


steve@prhw
őstag

A +5V az ingadozik 1.6 és 6 volt között az everest szerint. Ez elvileg ennél a lapnál normális. :Y

Multiméterrel mérj rá sürgősen egy molex csatin! Ennyire hülyén mérne ez a lap? Ha nem, akkor ezért büdös... De akkor a másik tápok ugyanilyen sz@rok voltak :F

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#29) corlagon válasza Csepy (#26) üzenetére


corlagon
senior tag

A +5V az ingadozik 1.6 és 6 volt között az everest szerint. Ez elvileg ennél a lapnál normális

Ekkora ingadozás semmilyen lapnál nem normális.
Mérd ki hogy tényleg ennyi-e, ha kevesebb, a cd-nél talán nem baj, de a 6V és afeletti érték szépen betehet az optikai meghajtóknak, a vinyónak meg pláne.

(#30) Csepy válasza corlagon (#29) üzenetére


Csepy
senior tag

Akkor keressetek rá a ga-k8ns ultra 939 topicjára, mert sokan írják, hogy össze vissza ingadozik. De megint nem figyeltek arra, am it írok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az Abit NF8-amban is büdösek voltak a meghajtóim, pedig ott minden fesz stabil volt, egy másik táppal!!!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#31) Csepy válasza Csepy (#30) üzenetére


Csepy
senior tag

Meg nem tudom, hogy kinek mit mond az, hogy ''iMBP HPC-420W''. Segítek: eza 420W sirtec/chieftec/iMBP...

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#32) Csepy


Csepy
senior tag

UP!!!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#33) Csepy válasza Csepy (#32) üzenetére


Csepy
senior tag

Valaki érdemben hozzá tud ehhez szólni, mielőtt még kigyullad a gépem?

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#34) Toness válasza Csepy (#33) üzenetére


Toness
őstag

Nézesd meg egy villanyszerelővel a kábelezést, meg a dugaljakat hogy nincs-e valami bajuk. (elég hülye ötlet, tudom, de elvileg a gépnek nem lehet baja mert mindent cseréltél, nem?)

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#35) Csepy válasza Toness (#34) üzenetére


Csepy
senior tag

De jó végre egy ismerőst látni!

Az a furcsa, hogy ez a ''szagosodás'' akkor kezdődött el, amikor K8-ra váltottam (és ez a jelenlegi már a 2. ilyen konfigom). Egyszerűen el vagyok kenődve, de kurvára!
Gondoltam, meglepem magam szülinapomra, erre sikerült tényleg meglepetést okoznom!

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#36) Toness válasza Csepy (#35) üzenetére


Toness
őstag

az jól értelmezem hogy a 2 k8-as konfig egyetlenegy alkatrészben sem egyezik meg? minden csavart, drótot, izét cseréltél?

tényleg jó kis meglepetés

[Szerkesztve]

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#37) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Lehet, hogy egy üveg rothadt tej robbant fel a szobádban... a szekrényben, és rácsapodott a meghajtóra. Tényleg, nincs rohadt gyümölcs+kakaóvaj szaga?4 Mert akkor lehet hogy rohadt sportszelet is volt a tej mellett... :))

you can CANON

(#38) Toness válasza DVD_2_U (#37) üzenetére


Toness
őstag

Ez kész, LOL :C

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#39) Csepy válasza DVD_2_U (#37) üzenetére


Csepy
senior tag

több komolyságot, kérem

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#40) Csepy válasza Toness (#36) üzenetére


Csepy
senior tag

---A R9800pr+zalmanD+OP1 (továbbiakban ''VGA'') az ugyanaz, de az nem lehet, mert annak meg a K7 konfigban nem volt semmi szag és semmi baja sem.
---A ház az ugyanaz a FEEL V, de a táp közben változott (nem is egyszer)
---A Zalman 700B-AlCu is UA, de kétlem, hogy az lenne a probléma
---A vinyó is ugyanaz, de az még a K7-ben is megvolt, szagtalanul.

Minden ki lett takarítva, porolva, a legkisebb zugig a szobában, hogy nehogy külső zavar legyen a gond. Már teljesen kétségbe vagyok esve és nem tudom, hogy mit csináljak. Senki olyan ismerősöm nincs, aki kijönne hozzám és megnézné a dolgot, nem ismerek senki számítástechnikus szervízest sem, aki kijönne. Múltkor bevittem a TP-ba, de ott szartak a fejemre és úgy adták vissza, hogy meg sem nézték (tudom, mert megjelöltem bizonyos helyeken, amit, ha kinyitnak megmosítanak, eltávolítanak, akkor annak nyoma marad a jelölésen és semmi változás nem volt)

SEGÍTSETEK PLEASE!!!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#41) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Nincs esetleg cicád, ami belepisilt volna? Persze nem kétlábon járó cicárol van szó :DD ... hanem a sima, szőrös :))
Vagy még arra is tudnék gondolni, hogy egy szektás pókcsalád követett el rituális öngyilkosságot, és a tetemek szaga érzik. :F

you can CANON

(#42) Csepy válasza DVD_2_U (#41) üzenetére


Csepy
senior tag

Kérlek távozz. Azt a topicot már elolvastam, de ott is sok volt a mókamiki, amik ide nem kellenek. Te meg főleg nem, ilyen beszólásokkal! Kérlek hagyd abba!!!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#43) steve@prhw válasza Csepy (#42) üzenetére


steve@prhw
őstag

Vagy legalább tegye off-ba...

Nem vitted át ismerőshöz / haverhoz / melóhelyre / suliba a meghajtókat, hogy ott is teszteljétek? Egyre gyanúsabb...

A feszekre még mindig javaslom a rámérést multiméterrel!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#44) Csepy válasza steve@prhw (#43) üzenetére


Csepy
senior tag

Nincs multiméteterem és nem is nagyon tudom, hogy hogyan kell megmérni a feszeket.
Nem tudom senkihez átvinni, mert senki olyan haverom nincs, akinek el tudnám vinni. Sajnos. De akkor az előző meghajtók miért csak akkor kezdtek el ''szagosodni'', amikor K8-ra váltottam :F

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#45) kola1234


kola1234
tag

Mit vagytok úgy beszarva?

Most vettem tápot,és 2 nap kellet mire kiment belőle a szag.

Sztem írj vele cdket,használd.

Az elektronikának van új szaga.
Pl a nyákokat amivel kezelik vegyi anyag.Valamennyire melegszenek rajta az alkatrészek,és ontja a büdöset.

(#46) Alessandro


Alessandro
csendes tag

Biztos, hogy a meghajtód bűűzlik..? Mer' amiért onnan jön ki a szag, attól még nem bizos hogy ő is ontja magából...:( Próbáltad már másik (kölcsönkért) meghajtóval...? Működés közben szedted le a ház oldalát...? :O

''Gyenge vagy..'' gondolta a videókártya, ''Feladom...'' gondolta a táp..

(#47) Csepy válasza kola1234 (#45) üzenetére


Csepy
senior tag

Eddig még nem volt büdös soha sem pedig már összereaktam egy pát konfigot LG alkatrészekkel és mind újak voltak, de egyik sem büdösödött. Az első büdös széria pedig még a K7-ben (mikor új volt) teljesen szagtalan is volt. Csak akkor kezdtek el büdösödni, amikor K8 platform került alájuk. Akkor vettem mindenből (kivéve lásd fentebb) újakat illetve újakra cseréltettem gariba és most is ugyanolyan büdösek.
Ha neked ez a új szag, akkor kívánom, hogy szagolgasd egy ideig és 2-2.5 óra után majd fáj levegőt venni.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#48) Csepy válasza Alessandro (#46) üzenetére


Csepy
senior tag

1: igen
1.5: nem tudom, de onnan érezni csak
2: enm, mert nincs senki olyan haverom, akire ilyenben számíthatnék
3: igen, az is megvolt.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#49) Toness válasza Csepy (#48) üzenetére


Toness
őstag

Ha gondolod akkor el tudok ugrani egy LG cd íróval hogy az is szagos-e nálad, csak el ne füstöljön :D

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#50) Csepy válasza Toness (#49) üzenetére


Csepy
senior tag

Az remek lenne. Holnap ráérnél esetleg?

Regards: Csepy

Regards: Csepy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.