Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Fsp bluestorm probléma? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SpenceR


SpenceR
tag

Sziasztok!
Egy ilyen 500as tápom van rákötve a Giagbyte k8nf9 deszkára, rajta His x800XL ICQ2,
3200+, 1 sata 1 ise cucc.
Több dolgot is produkált.
egyszer csak összesett a kép játék alatt, na mondom... belenéztem nem ment a gyári silencer...
VGA ki be, megint nem ment...
Táp ki, enermax 300 be , gyönyörűen ment minden...FSP vissza azóta megy minden...
Másik:USB eszközök néha nem indulnak el(pl egér, nyomtattó)
Kérdésem, lehet az áramellátás ingadozása az oka , vagy a deszka felelős?
Előre is köszi!

(#2) SpenceR


SpenceR
tag

Ha esteleg nem idevaló a topic, elnézést kérek, és megkérnék egy moderátort, hogy tegye át a megfelelőbe.

(#3) brownus válasza SpenceR (#1) üzenetére


brownus
veterán

lehet a táp a ludas, fura mert egy fsp-ről van szó
nekem 400-as van és 2-3% közötti eltérések vannak az alap feszektől.
cseréltesd ki a tápot, gondolom új a táp, nem éri meg kockáztatni (pláne ha a régi tápoddal minden rendben ment)

ja, ide rakasd át:Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4) corlagon válasza brownus (#3) üzenetére


corlagon
senior tag

Ha nincs egyértelműen kimutatható hibája a tápnak, nem fogják cserélni szvsz :(

SpenceR:

Jól rá van dugva az alaplati csati, bekattan a pöcök?
És a kiegészítő 4-es csati is?
Feszültségértékek milyenek, mérted?

(#5) SpenceR válasza brownus (#3) üzenetére


SpenceR
tag

A tápiot egy sráctól vettem aki adott rá egy hónap garit, egyébként zsír új volt.
Megnézem a fesz adatokat,
Ez a 24 pin nem okozhat galibát ugye?

(#6) SpenceR válasza corlagon (#4) üzenetére


SpenceR
tag

Minden klappol a bedugást illetően.
Nézek fesz adatokat.
Kezdem visszasírni az Enermaxom...

(#7) SpenceR


SpenceR
tag

Kedves erre járó moderátor, tegyél át kérlek a Ház,Hűtés Modding topicba!

(#8) mobal válasza SpenceR (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

sztem egy xp reinstall segíthet. lehet ,hogy csak sima kontakt hiba is!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9) SpenceR válasza mobal (#8) üzenetére


SpenceR
tag

ez a programom holnap úgy tűnik, talán okosabb leszek, bár friss XP ment rá...

(#10) brownus válasza SpenceR (#5) üzenetére


brownus
veterán

nem hiszem , nekem is átalakitóval megy

(#11) brownus válasza SpenceR (#5) üzenetére


brownus
veterán

két év garit kaptam az enyémre a varázsp@lcánál, én tuti kicserélném a helyedben. és a többi garival mivan? a srác nem adta oda a gari levelet?

1-2 honapja egy fsp greenpower-t vettem tőlük, de oem volt (amit nem jeleztek a honlapon) és csak 1 sata kábel volt meg 4 molex, ami elég is lett volna de nem azt kaptam amit vártam és szó nélkül kicserélte a srác a bluestorm-ra. ki is javitotta utána a honlapon az adatokat:)

(#12) SpenceR válasza brownus (#11) üzenetére


SpenceR
tag

Hát tulajdonképpen lehet azt is modani, hogy rosszul lett rádugva a cucc,
amig konkrét hiba nincs nem nagyon tudok mit felhozni.

(#13) brownus válasza SpenceR (#12) üzenetére


brownus
veterán

hát akkor szerintem vagy megy vagy nem megy,
de a garancia levelet kérd el!

[Szerkesztve]

(#14) Kiss


Kiss
csendes tag

Nekem is FSP Bluestorm 500W van. Amióta megvan időnként (kb. 2-3 óránként, de néha 30 vagy akár kevesebb percenként) lelövi magát. Kikapcsolom a tápot egy rövid időre és aztán megint megy egy ideig. Ha jól néztem ki a papírjából, akkor ez zárlatot jelent. Namost, vagy eddig is szar volt a gépem csak a régi codagen tápom ezt nem tudta, vagy a táp a rosz.
Azt sem értem, hogy mien zárlat az, ameik csak időnként jelentkezik?
Ha valaki tudna ebben segíteni, vagy valami okosat hozzá szólni, azt szivessen venném. Előre is kösz.




Bocs, hogy ide írtam de ez a topic volt a témábavágó.

[Szerkesztve]

(#15) mobal válasza Kiss (#14) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

vissza garba. sajnos ilyen előfordul még az fspnél is.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#16) Kiss válasza mobal (#15) üzenetére


Kiss
csendes tag

De honnan tudjam biztosan, hogy a táp a rosz?

(#17) Motion_Blur válasza Kiss (#16) üzenetére


Motion_Blur
félisten

ha más tápnál nem kap ''zárlatot'', akkor egyértelmű, hogy mi a hiba, szvsz is vissza gariba

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18) Cosmic Gate


Cosmic Gate
aktív tag

Azért ez elég durva!! Ennyi pénzt kibasz az ember 1 tápra és fos!!!!még ha valami mezeit veszel azt mondom hogy benne van,de ennek az árából kapsz 3at ;)!!
Ha valamiért ennyi kibaszott pénzt kérnek az legyen jü;)!!Láttál már mercit vontatva??Én igen de abba Volt vagy 2millió kilóméter....:B:B

(#19) tomcsi23 válasza Cosmic Gate (#18) üzenetére


tomcsi23
veterán

Moderáld már magad picit.

Sajnos, minden eszköznél benne van a hiba lehetősége, vagy szerinted a mercire nem adnak garit sem?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#20) mobal válasza Kiss (#16) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

sehonnan. vissza garba játszanak ők vele. ha nekik kijön a hiba a táp a bibi ha nem szvsz akármi is lehet!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#21) ZeUS2140 válasza mobal (#20) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Igazad van, csak tudod nagyon sok olyan bolt van (kivétel mindig van pl mi :))) ), akik rámondják 2 hét múlva, hogy használták és nem jött elő a ''hiba''. Pedig ott volt, ahova letették mikor bevitted. Sajnos én már tapasztaltam ilyet.

Nekünk is visszajött 2db 2.8+ os Barton. Tökéletesen működik pl Wordben. De ha meglát egy 3D-s alkalmazást pl 3dmark, játék... akkor kékhalál, restart, kifagy...

Mindent kipróbáltunk. Most nagykerben van cserén.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#22) Kiss


Kiss
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és reakciókat. Valószínűleg visszaviszem.

(#23) gyga


gyga
senior tag

nektek is feljjel lefele van a tápon a felirat ha beszerlitek? ugyértem a venti alul a proci fele az oldalán a matrica feljjel lefele.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#24) tomcsi23 válasza gyga (#23) üzenetére


tomcsi23
veterán

Venti alul legyen, az a lényeg. Bár, máshogy nem is lehet becsavarozni, ha szabvány házad van. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#25) gyga válasza tomcsi23 (#24) üzenetére


gyga
senior tag

gondoltam. :B csak mondom hátha.... amugy a 400-áas zsír táp

[Szerkesztve]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#26) BobChemistry válasza tomcsi23 (#19) üzenetére


BobChemistry
őstag

OFF: 30 ev gari van az alvazra...:Y

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#27) Archer válasza gyga (#23) üzenetére


Archer
őstag

Nekem is fejjel lefelé van a matrica. A házam meg szabvány, de muszály volt kifúrni a tetején 2 lukat, hogy a tápot a tetjénél is fel lehessen csavarozni, különben a hátsó 4 csavar nem bírta volna el.:D:D

[Szerkesztve]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#28) tomcsi23 válasza Archer (#27) üzenetére


tomcsi23
veterán

Honnan tudod, hogy nem bírta volna el? :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29) Archer válasza tomcsi23 (#28) üzenetére


Archer
őstag

Az igaz, hogy nem próbáltam ki, de sokat hurcolászom a gépet, úgyhogy inkább felcsavaroztam felül is.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#30) gyga válasza Archer (#27) üzenetére


gyga
senior tag

ja az igaz de hálistennek az én házamban vannak vízszintes merevítők és az egésztáp ezen nyugszik.
szerintetek hány kiló?

[Szerkesztve]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31) gyga


gyga
senior tag

amugy meg ez a topic már nem a táp hibájároól szól átkéne nevezni ''fsp táp tapasztalatok''-ra

[Szerkesztve]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#32) Archer válasza gyga (#30) üzenetére


Archer
őstag

Le ugyan nem mértem, de szerintem 3-4 kiló között.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#33) Kiss


Kiss
csendes tag

Hali mindenkinek!
Vissza vittem gariba a támom(FSP BS500) és kaptam helyette egy zsír újat.
A probléma az, hogy ezzel is lekapcsolgat.
Agyamra megy az egész. Ki vettem dualchanel ből az egyik memóriámat és 45 perc helyt 6-7 órát kibírt mire lekapcsolt. Na gondoltam akkor a memória a ludas.
Kicseréltem a memóriát a másikra és elég sokáig ment lekapcsolás nélkül.
Hát elmentem és kölcsönkértem haveromtól a két 512-es Kingmaxot.
Beraktam és láss csodát 45 perc után lekapcsol ezekkel is.
Szóval dual-ban nem szereti a gépem vagy a tápom. Most single Ch-ben használom őket eddig gond nélkül.(Pár órája)
Érdekes, hogy 400-as Codagennel nem kapcsol le.
Bocs azt elfelejtettem írni, hogy az idők SanAndreas alatt értendők ugyanis ez alatt szeret lekapcsolni, de előfordult már FarCry és CS. alatt is. Ami szintén érdekes, hogy pl: DRIV3R és Battlefield2 alatt még hosszú játék után sem hajlandó lekapcsolni.
Bocsánat, hogy ennyire hosszúra sikerült.
Ha valaki ebből ki tud következtetni valamit annak tanácsát nagyon szívesen veszem.
Előre is köszönöm.

(#34) Latsza


Latsza
aktív tag

Úgy látom elég régi a topik, de nem akarok újat nyitni, mert a téma címe tükrözi az okot, amiért írok, és talán van aki még olvassa ezt itt.

Szóval nekem van egy FSP Bluestorm 350W-os passzív PFC-s Noisekilleres tápom.
Teljesítményileg nincs kifogásom rá, remekül működik az a része, az utolsó tulajdonsággal van bajom, gyanítom, hogy a ventilátorvezérlő behalt, mert a venti a táp bekapcsolt idejének nagy részében nem forog. Szokott néha, ha úgy tartja kedve, nem tudom kideríteni, hogy mikor indul be, és amikor nem, miért nem teszi, a ventivel sincs gond, megvizsgáltam. Ma reggel bekapcsoltam a gépet, és lám beindult, de mire hazaértem, már nem pörgött, tehát be/kikapcsolástól független a jelenség.

Ezen kapva magam kiszedtem, szétszereltem, és a belsejében találtam egy "fan control board" nevezetű nyáklapocskát, ahová vezethető vissza a venti tápvezetékpárja. Na most ezen a nyákon van még 3 bemenet: +12V, GND, és egy barna vezeték, ami az ATX-tápcsati egyik narancs (3.3V) vezetékével egyesül a csatlakozóban.

Nem volt eddig para a helyzet, mert a ház szellőzése miatt a levegő áthaladt a tápon és kifújta a meleget, de mivel nem rég más okok miatt le kellett szednem az oldallapot így effektíve nincs levegőáramlás, és megfő a cucc, tegnap este is azt vettem észre, hogy erjedt műanyag szag terjeng a szobámban.

Ezt az állapotot szeretném megszűntetni, hogy a táp hűtése végre megfelelően működjön!

Ajánlja valaki, hogy a ventit fix 12V-ra kössem (vagy plusz potival szabályozhassam)?
Gariban az ilyet kicserélik? Veszélyes a táp használata ily módon, ahogy most megy.

szerk: a valami baja van a tápomnak c. topikban nem kaptam (kielégítő) választ.

Kicsit hosszú lett :)

[ Szerkesztve ]

(#35) venember83 válasza Latsza (#34) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

mivel szetszedted, igy gari ugrott. Ha talalsz olyan erossegu ventit, mint amilyen a tapban van, akkor igen, erdemes kicserelni s rakotni fix 12 voltra. Jelen allapotaban semmikepp se haszald.

[ Szerkesztve ]

(#36) Latsza válasza venember83 (#35) üzenetére


Latsza
aktív tag

Annál a ventinél bármilyen másik erősebb, elég lágy szellőt közvetített kifele, mikor ment.
Gari bizti ugrott? Nem látszik a behatolás nyoma, se matrica, se semmi más.
Akkor tápfeszkeresésbe kezdek este..(amúgy most a szóban forgó táp viszi a gépet amiről írok, és egy 8cm-es ventinek a szelét fogtam be, valamit azért segít.)

amúgy hali :))

[ Szerkesztve ]

(#37) Orc válasza Latsza (#36) üzenetére


Orc
senior tag

Nem ugrott a gari, vidd vissza a boltba...

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#38) ham_ válasza venember83 (#35) üzenetére


ham_
tag

En fix 5 voltra kotottem az enyemet :) Persze eloszor aggodtam, eleg lesz-e, de egy igen durva stress-testnek vetettem ala a gepet, es kozben idonkent megtapogattam... eppcsak langyosnak ereztem. :)

(#39) GrassM@N válasza Latsza (#36) üzenetére


GrassM@N
csendes tag

Latsza:
A tápod Bluestorm vagy Bluestorm II. Csak azért kérdem mert én egy Bluestorm II 400W-os tápon gondolkozok, azt nem szeretném ha ilyen gondjaim lennének.

Kösz a választ.

(#40) Latsza válasza GrassM@N (#39) üzenetére


Latsza
aktív tag

Rendes Bluestorm, 350W-os.

Azt hiszem, hogy végső megoldás az lesz, hogy 7V-ra kötöm, és befejezem a majrézást.

(#41) Latsza


Latsza
aktív tag

Na hát kicseréltem a ventit a tápban.
Szabályzóegység ki, ami ment bele 12V és föld az rá a potis ventire, a potinak meg fúrtam helyet a táp házba néző oldalán. A 3.3V-os barna vezetéket meg elcsomagoltam.

De miért indul randomly újra a gép? :O
(lenet valami valahol nem csatlakozik rendesen majd átnézem)

Egy kis tapasztalat: ha a ház meg a táp doboza kicsit meleg, akkor benne a hűtőborda izzik, szóval a kézrátételes megállapításból messzemenő következtetéseket nem levonni ám ;)

[ Szerkesztve ]

(#42) Latsza


Latsza
aktív tag

Nem táphiba okozta a restartokat, valahol kontakthiba volt, és ez volt a baj.
Végeredmény: új venti, több -és állandó!- levegőáram, üzemi hőmérsékletű táp, nyugodt élet.

Probléma ended.

(#43) Halfer


Halfer
tag

Picit kattog a vadiúj FPS Bluestorm II 500W-os tápom. Néha elhallgat, néha újrakezdi. Mivel a venti lefelé pörög, gondoltam alul akad valami de nem. Arra is gondoltam, hogy a CM690-es házamban nem megfelelő az alsó nyílás ami felé pörög, de ahogy elnézem passzol. Tippek, hasonló problémék? Előre is köszi ;)

(#44) ChromeX válasza Halfer (#43) üzenetére


ChromeX
addikt

ugyan ez problémám van a kistesóval, bár már régen csinálta(kop-kop-kop) de elég zavaró volt az tuti, hogy a venit de nem tudom miért :F

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#45) Hulk24


Hulk24
aktív tag

sziasztok!
szerintetek egy fsp bluestorm 350w elbír egy következő konfigot?
- c2d e8400
- 2*1gb kingstone hyperx 1066mhz
- asus p5k se
- seagate barracuda.11 500gb
- nec 7203s
- e-vga 9600gt sc

thx a helpet!

(#46) Szten Márs válasza Hulk24 (#45) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Simán, lazán, könnyedén :K

(#47) Flow válasza Hulk24 (#45) üzenetére


Flow
senior tag

inkább itt

Szten: :R

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#48) Hulk24 válasza Szten Márs (#46) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Köszönöm! :R

Flow: Elnézést, hogy rossz topicba írtam, de köszönöm! :R

(#49) Szten Márs válasza Flow (#47) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akár zárhatnád is a topicot, tápajánlásra, meg tápgondok kibeszélésére is van céltopic.

(#50) Thrawn válasza Szten Márs (#49) üzenetére


Thrawn
félisten

Így van, ezt zárom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Fsp bluestorm probléma? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.