Hirdetés

2021. január 17., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-03-01 16:53:08

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#170001) Citroghost

Citroghost
őstag

A Mercik és Verstappen nélkül kegyetlen izgalmas lenne a VB alakulása. Vagy 8 pilótának reális esélye lenne rá.

(#170002) Motion_Blur válasza Citroghost (#170001) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Sainz, Gasly, és Riki is nagyon meggyőző idén.

Lec is nagyot megy, de nem lehet reálisan Vettelhez mérni, tudjuk a Ferrarinál mit kap a második számú pilóta.

Norrison meglepődtem, Sainz simán bedarálta az év második felére.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#170003) RubbishBin válasza Citroghost (#170001) üzenetére

RubbishBin
tag

Ha a szart is kibombáznánk pár nyugat-európai országból, tök sok esélyünk lenne egy foci eb-n.

(#170004) snecy20 válasza Citroghost (#170001) üzenetére

snecy20
veterán

Szerintem ez az F1 elmúlt 70 évére igaz, hogy a középmezőny hozza a legnagyobb csatákat. :D

(#170005) snecy20 válasza Motion_Blur (#170002) üzenetére

snecy20
veterán

Én első pillanattól kezdve sem láttam megalapozottnak azt az ajnározást, amit Norris eddig kapott. Úgy értem, hogy jó a srác, de Sainz jobb nála.

(#170006) Citroghost válasza snecy20 (#170004) üzenetére

Citroghost
őstag

Sokszor fordult elő az, hogy voltak olyan különbségek az autók között, hogy csak egymás után jöttek sorban a csapatok... még ha futamonként adódott is kavarodás, a teljes szezon összképe egyértelműen kirajzolta. Most különböző csapatok pilótái követik egymást, ennyi verseny után.

(#170007) VágniValó válasza Motion_Blur (#170002) üzenetére

VágniValó
őstag

Év első feleben Sainz alatt adta meg magát a technika többször, mostanaban Norris alatt, de ettől függetlenül is a Norris témát én is elengedtem. Jó srác meg minden, de... :N

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!" https://www.youtube.com/watch?v=B8dgoUa05H8

(#170008) Aweriot válasza VágniValó (#170007) üzenetére

Aweriot
veterán

Szerintem nézzük meg, hogy jövőre Ricciardo mellett hogyan fog teljesíteni. Nekem eddig kérdőjel a srác, egyértelműen tehetséges, de szvsz még nem láttuk, hogy tényleg mennyi van benne. Meg hát... még mindig szenvtelenül fiatal.

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#170009) Jacek

Jacek
őstag

Sajtó szerint Albon off, ha kis japó megszerzi a superlicencet akkor a Tauri is ugrott.

(#170010) Aweriot válasza Jacek (#170009) üzenetére

Aweriot
veterán

És akkor Perez?

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#170011) Floyd80 válasza snecy20 (#170005) üzenetére

Floyd80
senior tag

Tegnap a nagy izgalmak közepette (Stroll elcsapja a szerelőt, Russell a falban, Albon megpördül) pont azon gondolkodtam, hogy a fél mezőnyt ki lehetne kukázni. :DDD

Giovinazzi, Norris, Stroll, Albon, Ocon, Latifi, esetleg Kvyat, bár néha összeszedi magát. Magnussen és Grosjean, talán a francia egy McLaren szintű autóban mutatna valamit, idei év alapján még Vettel is.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#170012) Oppenheimer válasza Floyd80 (#170011) üzenetére

Oppenheimer
veterán

Norrisnak F1-ben a helye... Többi egyértelműen mehetne, Kvyat nem kivétel.

(#170013) snecy20 válasza Floyd80 (#170011) üzenetére

snecy20
veterán

Nem, Norris bőven F1-es szint, sőt a generációjának nem is rossz képviselője, csak amikor pár éve Sainz-ot előszeretettel középszerűzték sokan, azután én azt gondoltam hogy hamár Norris annyira be lett harangozva, akkor simán elintézi majd a spanyolt. Ellenben a többiek a felsorolásból tényleg nem tesznek hozzá sokat az F1-hez.

[ Szerkesztve ]

(#170014) Oppenheimer

Oppenheimer
veterán

(#170015) Motion_Blur válasza Floyd80 (#170011) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Én meg pont arra gondoltam hogy GP2-ből teljesen felesleges felhozni a top pilótákat.

Nézd meg Russelt: GP3, GP2 bajnok (2017-2018), jövőre 3. szezonját kezdi a Williamsben, 0 ponttal. Most ennek mi értelme van? Oda jutottunk hogy egy pilóta pályafutása csúcsa a GP2 bajnoki cím, aztán lehet menni levezetni az F1 3-4 legkukább csapatába, ha jól igazolsz, vagy kiülsz pár évet, akkor lehetsz néha dobogós is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#170016) snecy20 válasza Motion_Blur (#170015) üzenetére

snecy20
veterán

Meg a sikeres F2-GP2-zés után el lehet tűnni nyomtalanul, mint Vandoorne pl.

(#170017) Motion_Blur válasza snecy20 (#170016) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Lonzi mellett, egy hulladék autóban. Nem a legkönnyebb kombó :D

(#170018) Aweriot válasza Motion_Blur (#170015) üzenetére

Aweriot
veterán

A F1-ben általában 2 VB esélyes ülés van, azokra pedig vagy 50 jelentkező.

(#170019) [CS]Blade2 válasza Floyd80 (#170011) üzenetére

[CS]Blade2
addikt

Csak Norris helyén lehet, hogy Albon is ugyanezt tudná. Akkor, ha Albon, akkor Norris és Russell is kuka lehet, vagy egyik sem.
Albon lehet, hogy tökéletesen tudná azt, amit Perez, hogy a középmezőny elején egy könnyen vezethető autóval állandóan mindig mindenki azt várná, hogy miért nem próbálja ki egy nagy csapat. Közben róla kiderült, hogy nagy Redbull-t nem igazán tud gyorsan vezetni.

Ez Gasly, Albon és Vettel megmagyarázhatatlan produkciójáig szinte tökéletesen működött. Még pont Perez volt az egyik utolsó, akit kipróbált élcsapat, és inkább kukázták.

Ocon-ra is kitérhetünk, neki is volt olyan meccse Perez ellen, hogy itt mindenki azt mondta, hogy a hülye Perez kiütötte, mert gyorsabb nála már most, és még ki tudja, hogy mi van benne. Most meg Ocon-t szarrá veri Ric.

Valamiért nem adnak ki a pilóták egy erősorrendet, ami alapján ki lehetne őket ilyen szinten válogatni.

Albon Gasly mellett lehet, hogy tök jól ellenne, aztán feltennék mindkettőt újra egy top csapathoz, és végük. Lehet, hogy Perez is ilyen, van rá gyanú. Idén a legjobb a gépe, de régen a FI-val jobban ment, vagy hát jobbnak tűnt a lehetőségeihez képest. Hülk-nek is... nincs dobogós helye... lehet, hogy neki is csak az fekszik, ha nem igazán esélyes, és lehet, hogy a csapattársától kapott vereség is érinti a teljesítményét.
Szerintem RIC-t is. Amikor kapott 1-2 pofont VER-től, utána voltak futamai, ahol nagyon eltűnt. Aztán visszajött. Eredményekben és tempóban sokkal jobb volt, mint a többi említett név. Viszont igazán akkor tudott nyerni a Redbull-al VER mellett, ha azt technikai hiba, vagy egy büntetés, vagy egy saját buta hiba kivette a számításból. Ma már Ric-t sem gondolnám elég jó választásnak a Redbull-ba 2.-nak.
Senki nem alkalmas jelenleg élcsapatba másodszámúnak. Még Bottas a legjobb a célra.

(#170020) snecy20 válasza Motion_Blur (#170017) üzenetére

snecy20
veterán

Jó, mondjuk az igazsághoz hozzátartozik hogy ott van még ő a Merci kötelékében mint fejlesztőpilóta, de komolyan sem a Merci, sem más nem fog vele számolni az F1-ben.

(#170021) Aweriot válasza [CS]Blade2 (#170019) üzenetére

Aweriot
veterán

Megnézném, hogy Kimi mit kezdene Verstappen mellett. Veszélyeztetni nem veszélyeztetné, viszont a stabil 4-5. helyeket simán hozná.

(#170022) VágniValó válasza Aweriot (#170018) üzenetére

VágniValó
őstag

Ezt el is fogadtuk valahol 2 évtized alatt, de az apu fizet a többi meg hagy repüljön a sportból kategória viszont nagyon tud fájni.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!" https://www.youtube.com/watch?v=B8dgoUa05H8

(#170023) velizare válasza [CS]Blade2 (#170019) üzenetére

velizare
veterán

albon kvyat mellett volt el (kvali 6-6, verseny 5-7 a ruszkinak), szvsz a mostani gasly mellett nem nagyon lenne el.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#170024) snecy20 válasza Aweriot (#170021) üzenetére

snecy20
veterán

Kimi-féle öreg partizánok megsemmisülnének Verstappen mellett. Más dolog GIO-t verni pár tizeddel, meg más beülni egy csúcsragadozó mellé.

(#170025) Motion_Blur válasza Aweriot (#170018) üzenetére

Motion_Blur
félisten

A hybrid-éráig ez általában nem így volt.
Ha igen, akkor is 1-1 szezonig tartott. Hiába volt 4 Red Bull VB cím zsinórban, abból kettő az utolsó futamig kiélezett volt. Ferrari éra dettó. Sokkal több versenyző és konstruktőr tudott nyerni.

Teljesen egyedülálló az, ami 7-8 éve folyik.

(#170026) snecy20 válasza Motion_Blur (#170025) üzenetére

snecy20
veterán

Régebben volt itt egy hangos kisebbség, aki szerint márpedig a Schumacher korszak (2000-2004) volt a legnyomasztóbb evör. :DDD

(#170027) Csapoati válasza snecy20 (#170026) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Mert ott két év is volt olyan nyomasztó, mint a legutóbbi kettő most. Igazából a dominancia hossza az, ami már fájó, illetve hogy az egész izgalmas 2017-2018 után csak visszalépés történt.
Amúgy a fiatalokhoz annyit, hogy most egy elég speciális időszak van, amikor még a régi öregekből elég sok elfoglalja a helyket, ahol meg nem öregek vannak, ott szupertehetségek (Leclerc, Verstappen). Igazából Bottas helyét kéne (kellett volna már rég) átadni Russellnek vagy bárki másnak, mert ezt a langyos középszert rossz nézni. Nyilván nem a tegnapi sérült autós menetre gondolok, bár van egy olyan érzésem, hogy Bottas kocsijában ülve Hamiltont nem előzte volna meg a holland.

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#170028) [CS]Blade2 válasza snecy20 (#170026) üzenetére

[CS]Blade2
addikt

Önmagában az, hogy mindig a Merci nyer, nem lenne gond, ha még 1-2 csapat valóban esélyesként harcolna.
Ha úgy lehet változatosságot hozni, hogy most a Ferrari nyer simán 2-t, most a Redbull 2-t lazán... akkor semmivel nem vagyunk beljebb.
Nekünk nézőknek semmit nem jelent, hogy most a Merci van odaírva év végén, hogy nyertek.

Az előbb volt szó, hogy mindig a középmezőnyben van a csata, a meccs. Hát igen, ha az élen nincs, akkor az ember és a kamerák is egy idő után azt kezdi nézni, hogy itt nincs, akkor hol van az első pozíció, ahol van.
Ez az egyik legnagyobb problémája az F1-nek, hogy az élre nem tudnak igazi harcot csinálni.
Hamilton lemaradt 0,1-el a pole-ról. Az szoros mezőnynél már még 1 autónak kellene, hogy legyen, annak fájnia kellett volna, hogy 0,1-et kapott, úgy csak 3., mint pl. Lec vs Vettel. 0,5-el lassabb, az már 7. helyett 14.
Elől van olyan, hogy 0,5-el lassabb vagy, az még jó a 2. helyre, ami egy vicc. Annak a tagnak max. 6.-nak szabadna lennie, és akkor csodálkozunk, hogy nincs csata az elején. Hát persze, hogy nincs, ha a 2. igazából 6. időt tud. Ő marha jól tudná üldözni a nála max. 0,1-el gyorsabb 5.-et... csak hát ő a 2.

[ Szerkesztve ]

(#170029) Aweriot válasza Csapoati (#170027) üzenetére

Aweriot
veterán

Oké, odaadják Bottas ülését Russelnek? Miért gondoljuk azt, hogy nem lesz belőle egy Barricehlo/Bottas 2.0?

(#170030) DS39 válasza Aweriot (#170029) üzenetére

DS39
veterán

Attól függ meddig marad Hamilton. ha most 3-4 évre ír alá, és jövőre beraknák Russellt, keménykedne egy-két futamon, majd összehozza, hogy kiütik egymást, utána helyretennék, és lenne ő is egy B ember évekre.

(#170031) Motion_Blur válasza Aweriot (#170029) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Senki nem tudja előre, de az esélyt megkapná.

Azt gondolom hogy egy körön a mezőny 5 legjobb pilótája minimum pariban lenne Hamiltonnal. Verseny már más kérdés. A legtöbb pilótának nem az a dolga évek óta hogy a gumikezelést csiszolja tökélyre :D

(#170032) Tin válasza Aweriot (#170029) üzenetére

Tin
addikt

Nem Bottas uleset kellene odaadni neki, hanem Albonet.

(#170033) snecy20 válasza Csapoati (#170027) üzenetére

snecy20
veterán

Mert ott két év is volt olyan nyomasztó, mint a legutóbbi kettő most. Igazából a dominancia hossza az, ami már fájó, illetve hogy az egész izgalmas 2017-2018 után csak visszalépés történt.

Az egyes szezonokban tapasztalható dominanciája a Ferrarinak tényleg elég nyomasztó volt, ráadásul a szorosnak mondható 2003 után rettenetes nagy pofont kapott a mezőny 2004-ben, az nekem akkor nagy csalódás volt. Akárhogy nézem viszont, 2014 óta ez már az 5. olyan év, amikor mindenki más sansztalan a Merci mellett, nemhogy a VB-re, de sokszor jóformán egy-egy futamgyőzelemre is. Így nézve olyan érzésem van, hogy már dupla annyi ideje tart a hegemónia, mint anno a Ferrarié. A Ferrari korszakból én 2000 és 2003 évekre szívesen emlékszem vissza, ezeken nem unatkoztam, és jellemzően a VB pontállások is elég izgalmasan alakultak. 2001-ben is született elég sok nem-Ferrari győzelem.

[ Szerkesztve ]

(#170034) Aweriot válasza DS39 (#170030) üzenetére

Aweriot
veterán

Szerintem Rosberg után megtanulta a Mercedes, hogy nincs csapaton belüli ugrabugra. Ha fel is vinnék Russelt biztosan betörnék. Bottas is tudna néha szembepisilni a széllel ha nagyon akarna, de nem hülye.

(#170035) VágniValó

VágniValó
őstag

Kvyat zenei ízlése dicséretre méltó: [link]

(#170036) mefistofeles

Russel ügyes srác de bírom, hogy kapásból Hamilton szintjére emelitek. Mindenki arról, beszél, hogy betörnék stb. Nem hiszem, hogy annyira törni kéne....
Azért a VB címért harcolni a mezőny egyik legtapasztaltabb, gyorsabb és mára gógyisabb pilótájával az picit más kávéház....
Ha tegyük fel, év végén beülne a mercibe, roppant kis esélyt adnék arra, hogy komolyan fenyegesse Hami újabb győzelmét. Abban meg egyáltalán nem vagyok biztos, hogy Hamilton 22-ben is még menni fog.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#170037) RubbishBin válasza VágniValó (#170035) üzenetére

RubbishBin
tag

Menj innen az F1 pilóták zenei ízlése topikba. ;]
Amúgy ezeket vereti jaja, azt hiszem hogy még gitározni is láttam egy videóban. Nem is rosszul.

(#170038) Aweriot válasza mefistofeles (#170036) üzenetére

Aweriot
veterán

Hamilton szerintem abban a helyzetben van, hogy maga döntse el, hogy mikor és hova megy. Ha akarja akkor 22-ben is vígan rajtrácson lehet, ha akarja akkor meg holnap bejelenti, hogy az idén végén visszavolnul. Szerintem meg fogja várni a szabályváltozásokat, már csak a poén kedvéért is. Sok mindent el lehet róla mondani, de azt nem, hogy ne lenne meg benne a bajnokokat jellemző nyerni akarás és nem tűnik úgy, hogy belefáradt volna.

(#170039) mefistofeles válasza Aweriot (#170038) üzenetére

Persze én sem arra akartam célozni, hogy 22-ben már nem lehetne a merci pilótája. Ez inkább anak szólt, hogy akar e....?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#170040) Aweriot válasza mefistofeles (#170039) üzenetére

Aweriot
veterán

Meglátjuk. Először talán azt kéne tisztázni, hogy akkor a Merci marad-e így ebben a formában, vagy eladják vagy mi lesz vele. Szerintem maradnak így ahogy vannak, ha csak nem csap bele a villám az anyacégbe.

(#170041) DS39 válasza Aweriot (#170040) üzenetére

DS39
veterán

Gondolom Hamilton is erre várhat, mert tudni akarja mi lesz 3 év múlva a csapattal

(#170042) mephi666 válasza Aweriot (#170038) üzenetére

mephi666
veterán

35 éves... nem számít öregnek f1ben... nem hinném, hogy 1-2 éven belül visszavonul :K schumi 40+ is versenyzett... alonso is annyi lesz jövőre (az ő visszatérését várom legjobban)

...ja és jövőre lesz egy kis-schumi is a pályán :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#170043) Aweriot válasza mephi666 (#170042) üzenetére

Aweriot
veterán

Egy szavunk sem lehet. Lesz Alonso, Kimi meg Schumacher is a rajtrácson :DDD

DS39

Szerintem a színfalak mögött már kirajzolódott, hogy akkor innentől mi lesz, szerintem Hamilton szerződése is már csak az aláírásokra vár. Csak az lehet kérdés, hogy 21-re szól csak, vagy tovább.

(#170044) mefistofeles válasza Aweriot (#170040) üzenetére

Szerintem Hamilton szereplésével kapcsolatban az a legfőbb szempont, hogy ő mit akar, hogy mi neki a fontos. Elvileg 21-ben meg lesz minden fontosabb rekordja amit csak elérhet. Innen kezdve először is el kell döntenie, hogy akar e még versenyezni. A többi pilótával szemben ő sok más dologgal is foglalkozik, divat, zene, sportcsapata van mittomén mi még.... Nyilván elég pontos képe lesz arról, hogy a csapat, hogy folytatja, kérdés az, hogy marad e elég motivációja egy -elviekben- akár sokkal szorosabb 22-es szezonra, vagy szinte makulátlan pedigrével akar visszavonulni és a többi dolgával foglalkozni....
Persze a non plus ultra az lenne, ha 22-re átigazolna valahová és behúzná a 9.-et. Azt tényleg nehéz lenne bármikor is überelni....

[ Szerkesztve ]

(#170045) Aweriot válasza mefistofeles (#170044) üzenetére

Aweriot
veterán

Igen. Abban az elég mázlis szerepben van, hogy csak tőle függ a jövője, neki kell megálmodni, hogy akkor merre tovább.

(#170046) mephi666 válasza Aweriot (#170043) üzenetére

mephi666
veterán

jó lenne, ha örökölt volna valamit az apja tehetségéből és nem csak a következő bruno senna lenne... mondjuk ő unokaöcsi volt, verstappenéknél egyenes ágon jutott a gyereknek is a tehetségből, a schumacher család nagy kérdés... mindenesetre a neve tuti nézettséget generál az elején :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#170047) gbors válasza mephi666 (#170046) üzenetére

gbors
nagyúr

Szerencsére Max-nek sokkal több tehetség jutott, mint amit az apjától örökölt ;)

"And when in doubt, take all your clothes off. Sign of a good berserk, taking all your clothes off. Frightens the hell out of the enemy."

(#170048) Aweriot válasza mephi666 (#170046) üzenetére

Aweriot
veterán

Még ha örökölte is... ahhoz, hogy ne csak mint Michael fia kezeljék folyamatosan bizonyítania kell. Rá sokkal nagyobb lelki teher fog borulni, mint mondjuk Russelre, vagy Norrisra.

(#170049) Csapoati válasza mefistofeles (#170036) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Én nem emelem Hamilton szintjére, de nagyon megnézném a langyos víz Bottas helyén, akinek volt ideje bizonyítani, de pár szombaton túl nem sikerült neki. És nem, nem hiszem hogy elnyomnák, erre nincs szükség.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#170050) mephi666 válasza gbors (#170047) üzenetére

mephi666
veterán

ja, mondjuk apjára annyira nem emlékszem már, mert tényleg nem hagyott maradandó emlékeket... viszont nem a legjobb kocsikkal versenyzett, sokkal komolyabb pilóták közt: senna, hill, schumacher, coulthard, hakkinen, barichello, raikkonnen, alonso, stb... sőt montoya is ott volt, aki nekem egyik személyes kedvencem lett elég gyorsan :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.