Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fizikai OS-ből virtuálisat (P2V) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TomZoy


TomZoy
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni:

Működő fizikai WinXP-t szeretnék virtuálissá konvertálni és egy Win7 alatt Virtual PC-ben futtatni.
( nem, nem XP mód ...)
Ez lehetséges valahogy, illetve ha igen akkor hogy?

Azzal tisztában vagyok, hogy szerver környezetben, egy R2008-al, WDS szolgáltatással és capture disk-el le tudom nyúlni a rendszert, amit ezután a szerverről "szét is teríthetném" vagy (ebben nem vagyok biztos) Virtual PCbe mountolhatnám és működne a dolog, de ehhez ugye kell egy szervert is fakasztanom ...

Valami szervert nem igénylő megoldás nincs esetleg, ami egyszerűen csak csinál egy vmi-t és egy vhd-t amit betehetek a Virtual PC-be? ( belegondolva a vmi nem is annyira létfontosságú azthiszem)

Előre is kösz minden építő jellegű hozzászólást!

(#2) kraftxld válasza TomZoy (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Azert erdemes elotte a Virtual PC integration tool-jait felrakni az XP-re, mert lehet szep 0x0000007B kekhalallal fog indulni.

Halado szinten lehet nyomni SCVMM 2008-al :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) TomZoy válasza kraftxld (#2) üzenetére


TomZoy
csendes tag

Holnap nekiállok a dolognak, köszönöm a gyors választ, és a jó tanácsot is! :)
SCVMM - naigen, erről találtam először anyagot, nem ismerem, nem is volt alkalmam még kipróbálni, de most egy winxp konverziója kedvéért kiépíteni még eztt is ... nem sok hajlandóságom lett volna rá.
Köszönöm még egyszer!

(#4) kraftxld válasza TomZoy (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy gepert nem erdemes SCVMM-el kuzdeni, az inkabb datacenter kornyezetbe valo, de ezt a disk2vhd-t hasznaltam mar parszor sikerrel, csak tenyleg a storage driverre kell figyelni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Virtual PC-nek már van topikja. Ezt zárom. Legközelebb kérlek használd a keresőt, mielőtt topikot nyitsz.

Harrrr!!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fizikai OS-ből virtuálisat (P2V) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.