Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

A Final Fantasy XIV mindössze néhány hónapja jelent meg PS4-en, én pedig azért nyitottam ezt a témát, hogy a leendő és a már aktív player-ek egy helyen beszélhessék meg a játékkal kapcsolatos dolgokat, fel tudjanak venni másikat party-ba, guild-be, stb. Tehát gyűljenek össze minél többen itt a magyarok.

Én most aktiváltam a játékot, a frissítéseket pedig nemsokára letölti. A PSN ID-m: DaemonX_HUN, aki akar játszani, vegyen fel, továbbá várom ide a játékkal kapcsolatos hozzászólásokat!

Mindenkinek jó játékot, remélem, ez nem egy halott topic lesz :)

(#2) ldave


ldave
félisten

Két hónapig játszottam PS3-on, de most pihentetem, majd ha egyszer lesz PS4 a háznál, akkor visszanézek.

A Slime draws near! Command?

(#3) DaemonX válasza ldave (#2) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Azt nem tudom véletlen, hogy a magyarok melyik szerveren vannak?

(#4) ldave válasza DaemonX (#3) üzenetére


ldave
félisten

Én a Sargatanas-on voltam, ott láttam magyarokat, Fekete Sereg néven, de nem voltam velük kapcsolatban.

A Slime draws near! Command?

(#5) boost válasza DaemonX (#1) üzenetére


boost
addikt

Helló, engem érdekel a játék, de még nem voltam akkora apátiában, játékhiányban, hogy belekezdjek. Talán júliusban.

(#6) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Még egyik héten gondoltam, hogy nyitok egyet (mesterfajzat) PC-fronton. Ha itt lesz élet akkor felesleges. Jól tudom, hogy tökugyanaz a játék csak más az UI (bár PC-n is felbuheralt sixaxis ds3-ál játszom. :D

Továbbá kérdés: Ugye ha játszani szeretnék párhuzamosan több platformon is, akkor meg kell vennem mindre a játékot magát az accountomhoz. Gamecardot ugye nem kell szintén külön?

Sargatanas? Akkor én ezt jól bemázliztam, mert még pont ott kezdtem. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#7) ldave válasza nonsen5e (#6) üzenetére


ldave
félisten

PC-re külön kell megvenni a játékot, PS3 verziót pedig ingyenesen lehet PS4-re váltani.

Az előfizetés meg service account-hoz kötött, szóval szerintem egy előfizetés elég és akkor lehet PC-n és PS4-en is játszani.

A Slime draws near! Command?

(#8) nonsen5e válasza ldave (#7) üzenetére


nonsen5e
addikt

Akkor szuper. :C

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#9) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Szerintem lesz itt élet, csak PS4 még nem sok embernek van, PS3-asoknak pedig szerintem szokatlan, hogy MMO-t konzolon is tudnak játszani :D

(#10) boost


boost
addikt

Amazon leakciózta a játékot 12 dollárra, tegnap, de csak a PC verziót. :(((

(#11) nonsen5e válasza boost (#10) üzenetére


nonsen5e
addikt

Még 2 óráig a Steamen is (megveszed steamen, letörlöd steamet, játszol nélküle) 9.99e a PC-s verzió.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#12) boost válasza nonsen5e (#11) üzenetére


boost
addikt

azzal sokra nem megyek, nekem PSre kéne. :(((

(#13) boost


boost
addikt

ehhez mit szóltok? Zavvin csak 10€. Ha ezt bereggelem, akkor játszhatok vele PS4-en is? [link]

(#14) ldave válasza boost (#13) üzenetére


ldave
félisten

Úgy megy, hogy a PS3 verziót át lehet váltani digitális PS4 változatra, ingyen.

A Slime draws near! Command?

(#15) boost válasza ldave (#14) üzenetére


boost
addikt

azt értem, de ez érvényes akkor is, ha még (április 11 előtt) nincs PS3as verzióm? Elég ha weben beregisztrálom a kódot, és utáana kérem a PS4es verziót?

(#16) ldave válasza boost (#15) üzenetére


ldave
félisten

Azt nem tudom van-e bármilyen határidő a váltásra. A Service Account menün belül van egy felület, ahol ezt az átváltást meg lehet csinálni, szóval weben elvégezhető az a folyamat.

A Slime draws near! Command?

(#17) nonsen5e


nonsen5e
addikt

1, Információnak: Ha valaki elveszti az authenticatorát (token) && nincs felírva a visszaállító kód, akkor support live-chaten, vagy bármi máson (aminek az elindításához kell titkos kérdés, meg miegymás) egy egyszerű account név visszaigazolással: megkérdezik, mi az account neved... 2 perc alatt leszedi.
Egyben jó és rossz is, Blizzardnál ilyen módosításokhoz agyon kell fotóznod minden személyes papírodat és egy tonna idő. :)

2, Aki elérte már a max szintet: itt az endgame content (raid?)ek mennyire nehezek? Hasonlítható a WoW beli HC raidekhez? Mert eddig (level 29) nagyon tetszik, instákban van, hogy sikerül ki is manázódnom, annyit damagelek healelés közben... maga a játék mechanikái meg tetszenek.

3, Másodlagos, sokadlagos foglalkozásnak mit érdemes felvenni egy healer Conjurer-nek? :)

4, Aki szeretne, vegyen fel friendlistre, "Lindarra Sunstriker" - NA-Sargatanas

#token #authenticator #eltávolítás #sqex #support #etcetera...

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Kaptam SE-tol emailben ilyen Exclusive Early Access to Ticket Sales kódot ha valakinek kellene. Sajnos drága és messze van London :( 4FSNG0IB

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#19) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ding-dong! BUMP! Játszik még más is ezzel? :)
(platformtól független)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#20) ldave válasza nonsen5e (#19) üzenetére


ldave
félisten

Jelenleg nem, de ha meglesz a PS4, akkor majd biztos befizetek újra 1-2 hónapra, a PS3-as változatot ingyen lehet upgradelni PS4-re.

A Slime draws near! Command?

(#21) ldave


ldave
félisten

Hamarosan egy új faj és pár új job kerül a játékba, a Heavensword kiegészítő megjelenésével:


Az új faj neve Au Ra


Deathknight


Astrologian


Machinist

Maga a kiegészítő kap rendes dobozos kiadást is, meg persze egy gyűjtői verzió is lesz.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#22) nonsen5e válasza ldave (#21) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ugyanaz a problémám, mint a Diablo 3-nál. Az első megvan digitálisan (épp akciós volt steamen, d3-at meg ingyen kaptam promóval), de kiegből első nap ha lenne venném a dobozosat. Aztán majd halászok az alapjátékhoz ebayen dobozt. :C

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#23) ldave válasza nonsen5e (#22) üzenetére


ldave
félisten

Nekem PS3-ra van meg a RR kiadás, 2 hónapig játszottam vele. Sajna a PS3 nagyon szenved alatta, nem vagyok grafikabuzi, de amikor látom képeken, hogy mennyire gyönyörű tud lenni a játék PS4-en vagy egy erős PC-n, akkor azért kicsit fájó szível fizettem érte a havidíjat PS3-on. Jövő március végéig lehet kérni az upgrade-t PS4-re.

A Slime draws near! Command?

(#24) zuzu000


zuzu000
őstag

Letöltöttem ma a trialt és nagyon megtetszett. Van itt aktív játékoscsapat? Gondolkozom, hogy megveszem, de csak akkor szeretném, ha majd valamikor többen is tudnánk menni esetleg ^^
Viszont ez a topik nem nagyon pörög :c

(#25) nonsen5e válasza zuzu000 (#24) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha esetleg még nézné(d) valaki.

Sargatanas szerveren van kb. fél tucat magyar a "Fekete Sereg" nevezetű klánban, köztük én is. (Karakterinfó aláírásomban-->).
ffxiv.hu

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Jáccccik valaki méééééég? Haaahhóóóóóó! :)

Jó a kieg. :K

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#27) ldave


ldave
félisten

Most hétvégén végre volt időm folytatni a kalandot.

Elértem lancer-rel a 30-as szintet és akkor mutatta a küldetést, hogy 15-ös marauder-rel indulhat a dragoon történet, szóval nekifeküdtem a dolognak. Egy nap ráment, de meglett a dragoon, szóval már tudok ugrálni :) Viszont a marauder kezdés nem volt könnyű, volt pár küldetés az elejére, de aztán leginkább csak levequest-ekkel tudtam csak haladni a 15. szinthez.
Most 35-ös szintű vagyok, szóval van egy új dragoon küldetés, csak még vissza kell mennem érte.

Amúgy nem semmi amit a PS3-ból kihoztak a Square-nél, most hogy már elég sok helyen jártam, volt pár helyszín, ahol tényleg csak ámultam. Ami viszont picit zavaró, hogy párszor van, amikor a főküldetés miatt muszáj egy dungeon-ba menni és a queue sajna elég hosszú néhány esetben, volt hogy 20-30 percet is várnom kellett.

Ja, meg meglett a chocobo társ is, annak a fejlesztését hogy érdemes csinálni? Azt mondta a játék, hogy nem lehet újraosztani a pontokat.

A Slime draws near! Command?

(#28) nonsen5e válasza ldave (#27) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hunting logot csináljad szépen, az nagyon jó XP-t ad, ugyanúgy mint a fatek is. Levequesttel annyira nem érdemes foglalkozni, az előbbi két tevékenység jobban adja az XP-t, és talán (szerintem kevésbé repetitív), mert ha szakmákat akarsz húzni, akkor úgyis halálra fogod magad levequestezni, főleg a gyűjtögetősöknél.

Marauderrel lehet hamarabb hívna be, itt is az van sajnos, hogy tankokból / healerekből nagyobb hiány van mindig. Magasabb szinteken fokkal jobb lesz a helyzet ilyen szempontból.

Grafikát néztem múltkor én is. Hiába a gigabites kapcsolat (amivel gépen 15 perc alatt lejött a full játék), kiszereltem egy régebbi netbookból egy merevlemezt, kitámasztottak papírgalacsinokkal és betettem a PS3-ba, majd kb. 10 órába tellett míg letöltött és települt.
Az tényleg nem semmi, amit kihoztak belőle (relatíve, a PS3 limitációit beleszámítva), azért minden elismerésem, de ugyanakkor meg kell hagyni, hogy eléggé koros a kinézete egy PC ultra / (PS4) verzióhoz képest, és az is vicces, amikor 5 lépéssel tőlem bukkannak elő a karakterek.

Úgy osszad a pontokat ahogy jónak látod, lehet később resetelni őket. A választott városodnál 48000 company seal-ért van egy beváltható cucc, ami reseteli őket.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#29) ldave válasza nonsen5e (#28) üzenetére


ldave
félisten

Szakma annyira nem vonz, igazából csak szép lassan szeretnék eljutni a történet végéig, arra jó a PS3 is. Ha majd lesz egyszer PS4 vagy erős PC a háznál, akkor talán több időt szánok rá. Még kb 120 nap van hátra az előfizetésből, addigra csak végzek heti pár óra játékkal :) Utána meg készülni kéne majd a Legion-ra, WoD-ot abbahagytam az utolsó raid kijövetele előtt.

A Slime draws near! Command?

(#30) Madwe válasza nonsen5e (#28) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ps4en mennyire esik le a framerate? digital fundryn láttam ahol 20 volt... ez nem zavaró? lehet elkezdem mostanában, de ettől függ h pcn vagy psen... alap esetben ps-t preferálnám, de pcm van olyan bika h elvigye ultrán 60fpsel... De ha 30at azért hozza a ps, akkor maradok a kényelemnél :)

(#31) nonsen5e válasza Madwe (#30) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én a PS3-ról tudok kicsit nyilatkozni, de igazából PC-n játszom.
PS3-on a teljesítmény szimplán: gyenge. nem kicsit, nagyon.

PC-n egy nagyon jó portja van a játéknak, és ugyanúgy támogat kontrollert PC-n, mint billentyűzetet meg egeret a konzol verziókon.

PS4-en klánon belül hallottam 1x-2x a 24 fős raideken belül olyat, hogy beesett kicsit az fps, de különben ahogy hallottam teljesen korrektül fut (mondjuk nincs értelem szerűen konzolon downsampling, meg a Heavenswarddal érkezett tesszelációs, HBAO+ és visszaverődéses opciók).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#32) ldave


ldave
félisten

Spoiler: Most hétvégén újra haladtam a játékkal. 40-es szintig jutottam, a történetben Titán legyőzése és a Scion tragédia után vagyok és jelenleg Garuda a célpont. Végre kezd kicsit izgalmas lenni a dolog, eddig azért nem volt elájulva a küldetések kapcsán.

Amúgy rohadtul idegesít, amikor éjjel van a játékban, ez lehet a PS3 gyengesége, de konkrétan alig lehet ilyenkor látni bármit is a szabad ég alatt.

A Slime draws near! Command?

(#33) nonsen5e válasza ldave (#32) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nagyjából afelé indul be igazán a sztori. Az 50-es patch sorozat, meg a Heavensward msq a legjobb.

PC-n is sötétek az éjszakák eléggé (wow után pláne), de ennek ellenére ameddig látni KELL, addig simán ellátok. Majd ránézek én is, hogy mennyire sötét PS3-on, azt nem tudom.
Magukat a sötét éjszakákat én speciel szeretem nagyon. Hangulatosak. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#34) ldave


ldave
félisten

PS3-ra is megvetted a játékot vagy a PC-s kliens mellé azt is megkaptad? Amúgy most nézem, PS4-re olcsóbb megvenni az alapot és mellé a Heavensward-ot, mint az egybe kiadást...

A Slime draws near! Command?

(#35) nonsen5e válasza ldave (#34) üzenetére


nonsen5e
addikt

Külön kellene megvenni mindkettőt, és mindkettőn a kiegészítőt is, Ps3-on mindig beaktivalok egy trial accountot amikor megnézek valamit. :D
Nem láttam még sok értelmét megvenni ultrára képes PC+laptop mellett.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36) ldave


ldave
félisten

Elgyengültem :)

A Slime draws near! Command?

(#37) nonsen5e válasza ldave (#36) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ég és föld lesz a különbség mind látványvilág mind teljesítményügyileg. :)
Draw distance, textúra részletesség, élsimítás, stb...
Mondjuk ahogy FC-ben hallottam, 24 fős raidekben a PS4 is meg tud azért röccenni, de csak kicsit.

Melyik szerveren is vagy amúgy?
Chaos (EU) datacenteren (már fizikailag is az EU-ban van) a Cerberus és a Zodiark szerveren van magyar klán.
Cerberus - Critical Fracture
Zodiark - The Prophecy

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38) ldave válasza nonsen5e (#37) üzenetére


ldave
félisten

Ragnarok-on vagyok, valami kis angol FC-be beléptem, de leginkább csak azért, hogy ne küldjön minden jöttment meghívót. 24 fős raid-et meg nem igazán tervezek, hacsak nincs is itt valami WoW szerű LFR megoldás, mert fix csapatot biztos nem fogok keresni.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#39) nonsen5e válasza ldave (#38) üzenetére


nonsen5e
addikt

Szerencséd van, mert van WoW szerű LFR megoldás. :P

Void Ark az éppen aktuális 24 fős.
Előző kiegben volt a Labyrinth of the Ancients + World of Darkness (á la FFIII remastered).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#40) ldave válasza nonsen5e (#39) üzenetére


ldave
félisten

Amúgy amióta átették a szervert EU-ba, érezhetően jobban megy a játék, a good connection-ből excellent lett. Előtte gyakran volt, hogy eltoltam valami Stun képességet és késve ért be, mostanában nincs ilyen gond.

A Slime draws near! Command?

(#41) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok, néhány kérdésem lenne:

- hogy érdemes elkezdeni a játékot? csak a Realm Reborn-t vegyem meg, játszogassak vele, aztán Heavensward, vagy egyből vegyem meg a kieget is?
- a Steames demó tartalmaz 30 nap trialt, vagy a 10 eurós alap változat?
- hol "jobb" a játék, PS4-en vagy PC-n? Játékosszám, várakozási idők, általános teljesítmény, irányíthatóság, ilyesmik érdekelnének, a látvány igazából mellékes, szerintem PS4-en is gyönyörű.

Nagyon régóta szemezek vele igazából (szerintem a Realm Reborn bejelentő trailer óta), most lenne kedvem kalandozni kicsit. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42) ldave válasza Bad Pritt (#41) üzenetére


ldave
félisten

PC-n biztos jobb, főleg az irányítás miatt, de konzolon is el lehet vele lenni. Én PS3-on játszottam, nem volt vészes. De mint minden MMO, egér és billentyűzet sokkal egyszerűbb.

A játékosbázis közös, szóval együtt játszanak a PS3/4 és PC játékosok, emiatt nem kell aggódni.

Megvenni pedig bőven elég az alapjáték, az is rengeteg tartalom és az új területekhez kell az alap adta teljes történet végigjátszása.

A Slime draws near! Command?

(#43) Bad Pritt válasza ldave (#42) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na ezt nem is tudtam, hogy közös a bázis. :) Szerintem PC lesz akkor, kicsit talán kényelmesebb.

Amúgy egyedül mennyire működik a játék? Sose voltam egy nagy raidelős típus, inkább a játék "nyugis" része érdekelne, meg a kisebb létszámú csapatos küldik. Persze nem zárom ki a klánosdit meg raidet a jövőben, de nem ez vonz igazán.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#44) ldave válasza Bad Pritt (#43) üzenetére


ldave
félisten

A tartalom jelentős része megy egyedül is, meg van lehetőség segítőre is (mint a WoW-ban vagy SWTOR-ban). Lesznek csapatot megkövetelő küldetések, de azokhoz van group finder.

A Slime draws near! Command?

(#45) Bad Pritt válasza ldave (#44) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

hát csak nem mindegy, hogy a matchmaker milyen hatásfokkal működik, de ez majd elválik.

Mindenesetre kíváncsi leszek, ez lesz az első igazi MMO élményem, DCU Online meg SWToR nagyon nem nyerte el a tetszésem, de ezt mindenki dicséri. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Kérdeznék még egyet: PS4 store-ban van egy FF XIV 17000 pénzért és egy FF XIV Realm Reborn 7000 körül (meg egy Realm Reborn Deluxe drágábbért). Mi a különbség a kettő között?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#47) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#46) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na közben megnéztem gépről, a "sima" XIV az alap+Heavensward kollekció.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

PS4- jöttem én is! Még valami patchet szed vagy fél napja, de nagyon kíváncsi vagyok.

Kemény mag! Ti vagytok még vagy nézzek más barátkák után? :DDD

Itt is van valami FF-es alap történet vagy MMORPG és a frissitesekkel dobja a questeket?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.