Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

MJPEG? Was ist das?

(#2) koby11h válasza SunMount3r (#1) üzenetére


koby11h
aktív tag

"A long time ago in a galaxy far, far away...." ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3) Chaser


Chaser
titán

A monitorok, egerek, székek és hasznos kiegészítők mellett mellett az online kommunikáció is fókuszba kerül.
szóismétlünk, szóismétlünk? ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Szeleya


Szeleya
tag

Kedves Naplóm!
Immár 78. hete nem találtam olyan terméket az ajánlóban, ami èrdekelt volna... Kezdek azon tűnődni, hogy már nem is lesz...

(#5) Ajándékok válasza Szeleya (#4) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A PH szombati cikke reklám. A termékeket enélkül is viszik.
Itt a többit "szemetet" reklámozzák.
Kíváncsi vagyok megmarad-e ez a hsz

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#6) SunMount3r válasza Ajándékok (#5) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De legalább olyan weshop-hoz vannak benne a linkek, ahonnan a termékeket nekünk "közönséges földi halandóknak" (már mint akik ezeket egyáltalán elolvasnák) még véletlenül sem lehet megvenni.

(#7) benedekco válasza Ajándékok (#5) üzenetére


benedekco
addikt

Eddig hány hozzászólásodat törölték? Mert erre meg én vagyok kíváncsi. :U

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"60 900 forintos Samsung T45F-et (LF24T450FZUXEN) mutatjuk be, ami az AMD FreeSync-kel kiegészített"

Jó látni hogy csorog egyre lejjebb a mindenféle Sync, már csak az kéne hogy megegyezzenek 1 szabványban, és aztán mindenki ugyanazt a Syncet támogassa.

Ezt az Xtify M8-at viszont eléggé lefikázzák a neten, leginkább azért amit az előnyének gondolt a gyártója: túl alacsonyan van a kapcsoló, nagyon elöl kell klikkelni, különben nehezebb lenyomni. Így meg könnyen lecsúszik róla a kezed. Meg hogy nincsvalami ergonómikus vájat a jobb/bal klikken, ez is inkább dobja lefele magáról az ujjat. Amúgy a retro bézs nagyon jól néz ki.

A Lamzu Atlantist viszont volt aki dícsérte, viszont 1 dolgot nem értek: miért nincs ebben se adóvevő tartó, ahova hordozáskor be lehetne azt rakni, és akkor nem keveredne el? Itt még halmozottan érthetetlen a helyzet, hiszen eleve kivágták az egér alját súlycsökkentésnek, látszik hogy van rá hely, és nem...

[ Szerkesztve ]

(#9) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Lamzus rész cancel, most látom a képen hogy ott van az, akkor viszont egy nagyon nagy pirospont nekik!

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ilyen .gif szerűség, nem azonos az .mpeg-gel.

#6SunMount3r: Kíváncsi voltam, kipróbáltam. Szóval kisker is, de csak nagykerként reklámozza magát. Lehet tőlük magánszemélyként is vásárolni. Remélem sokba nem kerül a PR-esük...

[ Szerkesztve ]

(#11) SunMount3r válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor valami rettentő "de nem jó" kodek lehet.
-----
Nem tudom most hogy van, de én még évekkel ezelőtt, próba képen be is regisztráltam oda, hogy hátha úgy lehet, de még úgy se lehetett sehogy, akármit néztem, akárhogy klikkelgettem.

(#12) Dr. Akula válasza SunMount3r (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én csak odáig mentem el, hogy feldobott egy "vásárlás magánszemélyként" opciót. Céges ügyfeleknél ez eléggé értelmezhetetlen. :)

(#13) hevepapa


hevepapa
senior tag

60 900 forintos Samsung T45F
A linkre kattintva kiderül hogy ennek az ára: 71 700 Ft.
Hát azért na.... 10 ezer az 10 ezer

(#14) Ajándékok válasza benedekco (#7) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

2 jut eszembe. Egy személyeskedő sértés miatt szóltam és sértéstől kezdve törölték a kapcsolódó hsz-eket. Természetesen az enyémet is.
És egy hirdetésemet törölték, mert nem akartam hazudni az érdeklődőknek.
De ez a hsz lehet, hogy kicsit sok egy reklám cikkhez, ezért megérteném ha törlik.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#15) lujo10 válasza hevepapa (#13) üzenetére


lujo10
aktív tag

+1 és igazából nem is nagyon találni, vagy ha igen, akkor is többért :F
Ennek ellenére, nem is tudom miért, de tetszik.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#16) hevepapa válasza lujo10 (#15) üzenetére


hevepapa
senior tag

A típusszámára rákeresve (F24T450FZU) találtam 1 perc alatt bruttó 60 566 Ft-ért is. https://www.senetic.hu/product/LF24T450FZUXEN

(#17) benedekco válasza Ajándékok (#14) üzenetére


benedekco
addikt

"És egy hirdetésemet törölték, mert nem akartam hazudni az érdeklődőknek."
Na azt megnézném amikor a modik azon fáradoznak, hogy eladók minél többet hazudjanak aprón. Ott valamit benéztél, vagy a hirdetésben volt valótlan állítás/ferdítés, vagy szabályellenes volt maga a hirdetés.
Mindegy, amire rá akartam világítani, hogy ha nem vagy renitens, akkor ilyen hsz-eket nem fognak törölni. Ez a hozzászólás, hogy "Kíváncsi vagyok megmarad-e ez a hsz" azzal viszont könnyen hangulatot lehet kelteni. Mert az feltételeződik, hogy ez egy ilyen hely ahol kritika miatt törölnek/kivágnak. Ez utóbbi mondat nélkül is oda lehetett volna pörkölni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18) simonzé válasza Ajándékok (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Tippelhetek? Nem fizetsz a prémium tagságért. Eltaláltam?
Akkor meg milyen jogon picsogsz? Ha nem tetszik, be is lehet zárni ezt a fület és tovább lehet menni INGYEN olvasni a többi PH-s cikket, amiket véletlenül pont a szponzorok fizetnek ki helyetted. Na most mondd meg, mik vannak...

Összegezve: Ha nem szólaltál volna meg, bölcsebb maradtál volna.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#19) Chaser válasza simonzé (#18) üzenetére


Chaser
titán

ez kb minden hír alatt előkerül
de egyértelműen jelzik reklám, másrészről nem töröltek kommentet - jó, kanyázost biztos ha volt :d -, akkor is ha őket ekézte vagy a boltokat
ez így korrekt :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) BiP válasza hevepapa (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

De ha van egy ismerősöd, aki tudja, hogy kit kell megkérdezni, hogy melyik haver tud olyan alkalmazottról, akitől kell egy kupont kérni, akkor máris csak ennyi :)

(#21) benedekco


benedekco
addikt

"Az árakat a cikk megjelenése előtti napon aktualizáljuk, de a jelen piaci helyzetben akár egy nap elteltével is változhat az ára a termékeknek. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg."Amúgy meg ennyit az árakról meg a megvásárolhatóságról.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22) Komplikato


Komplikato
veterán

Szerintem a Hyte Y60, Y40 és Y4D házakba CSAK vertikálisan lehet a GPU-t beépíteni, mert az alsó hátlapok LP magasságúak, nem? Nem sokan fognak LP-s videókártyát tenni ilyen nem olcsó design-os házba. Én pont ezért nem venném meg, lehet egyszer terveznek olyat is, amiben nem így lesz. Amúgy a GamerNexus 1 hónapja csinált videót a (rapid) prototípus műhelyről, érdemes meglesni.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Csak egy bajom van ezzel a Hyte 40-el, hogy ha belerakom a 3 és fél slotot elfoglaló VGA-mat akkor gyakorlatilag nem lesz honnan levegőt színia a VGA-nak mert olyan közel kerül a ház oldalához.
Sajnos aki vertikálisan rak VGA-t annak fel kell készülnie arra hogy melegebb lesz a VGA és ezt már tesztek is bizonyítják évek óta.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#24) BlackDevil válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

+1
jó lenne már az egységes szabvány!

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#25) BiP válasza BlackDevil (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Szabvány van, az Adaptive-Sync.
Amúgy a Freesync (ami majdnem ugyanez) úgyis kvázi szabvánnyá nőtte ki magát, az nvidia is támogatja.

(#26) eboostr válasza hevepapa (#13) üzenetére


eboostr
aktív tag

Nekem 61,900ft mutat.

(#27) Ajándékok válasza benedekco (#17) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Helyi fórumon akartam eladni valamit, de az új szabályok miatt kötelező feltenni a hardverapr-ra is. Mivel helyben akartam eladni, a hardverapro-ra odaírtam, hogy "Itt nem eladó". A hirdetést törölték. Valójában jól jártam vele, mert mire törölték, szabályosan meghirdettem a helyi topicban és mivel törölték - a hardverapro-n nem keresett senki.

#18 simonzé
INGYEN?
A reklámokért fizetsz az időddel, a magasabb villanyszámlával, a magasabb gépigénnyel, ha forgalom díjas netet használsz, a reklám még többe kerül.
Ezzel nincs gondom, a PH nem jótékonysági szervezet, de ne mond, hogy ingyen van.
Az összegzéseddel viszont egyetértek.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#28) hevepapa válasza eboostr (#26) üzenetére


hevepapa
senior tag

Tegnap még 71-et mutatott :)
Elég dinamikus az árazás... Tegnap a "235 900 forintra árazott, 60 Hz-es Samsung S80PB" még a bolt lapján is pont ennyi volt - ezért is tűnt fel a másiknál a 10 ezres eltérés.
Ma a bolt lapján ez már 247 900 Ft.
Nem vagyok hardver boltos, de nem igazán értem mi magyarázza a szombat délutánról vasárnap délelőtti + - 10 ezres ármozgásokat.

[ Szerkesztve ]

(#29) BiP válasza eboostr (#26) üzenetére


BiP
nagyúr

igen, most már annyi. Tegnap 71 volt. Gondolom olvasták a fórumot/jelezték az oázis felé.

#27 Ajándékok
Mivel helyben akartam eladni, a hardverapro-ra odaírtam, hogy "Itt nem eladó".
ööööö.
Az milyen már, amikor a hirdetésben ott van, hogy nem eladó?! :)

Helyi fórum az itt a PH fórumon egy adott város fóruma? Nem lett volna egyszerűbb feladni hardveraprón a hirdetést, és a fórumba belinkelni a hirdetést?

[ Szerkesztve ]

(#30) AuraSync válasza hevepapa (#28) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én azt is el tudom képzelni, hogy aszerint változik az ár ahogy a FT-EUR változik és full automata tehát nem egy néni árazgat jobbra balra hanem egy automatika egy adatbázisból.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#31) hevepapa válasza AuraSync (#30) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ez 2 ok miatt sem valószínű (mármint az árfolyamfüggő dinamikus árképzés).
1; szombat délutántól vasárnap délelőttig nem volt 16%-os forint erősödés amire rá lehetne fogni a fél nap alatti árcsökkentést.
2; a másik monitor ára meg 10-el emelkedett, szóval ha automatikusan változna az ár az árfolyam változás függvényében akkor vagy minden emelkedik vagy minden csökken.
Inkább a "kit mennyire tudunk lehúzni" el dominálhat a hasraütésszerű árváltozásban és nem a nagyker ár + kisker árrés.

(#32) hevepapa válasza BiP (#29) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Gondolom olvasták a fórumot/jelezték az oázis felé."
Lehetséges. De azért sajnálom azokat a balekokat, akik esetleg a tegnapi hír hatására online megrendelték 71-ért a monitort. Ha aludtak volna rá 1-et akkor már 10 ezret meg is spóroltak volna :)

(#33) BiP válasza hevepapa (#32) üzenetére


BiP
nagyúr

Én meg azokat "sajnálom", akik meg akarták venni tegnap a 235 900 forintra árazott, 60 Hz-es Samsung S80PB-t, de nem merték, és ma már 12-vel drágább :)

(#34) eboostr válasza BiP (#29) üzenetére


eboostr
aktív tag

Vagy aláírásban, ott engedélyezett.

(#35) 4nick8 válasza AuraSync (#23) üzenetére


4nick8
őstag

Azt látod hogy alulról is nyomja egy ventillátor kártyára a levegőt?

(#36) 4nick8 válasza Komplikato (#22) üzenetére


4nick8
őstag

Az vesz ilyet aki vertikálisan akarja beépíteni a VGA-t vagyis display-re akarja tenni.

(#37) hevepapa válasza BiP (#33) üzenetére


hevepapa
senior tag

És még mondja azt valaki, hogy nem izgalmas a hardver vásárlás? :)

(#38) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

A gépház tetszik, de többet nem veszek szerintem midit.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#39) Dr. Akula válasza BiP (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Papíron van, a valóságban meg továbbra is (csak) Free VAGY G- Sync valami. Ezzel a szabvánnyal nem lettünk beljebb, a G-Synces videokártyámat hiába dugom a FreeSynces monitorba, semmit nem ér.

(#40) csako válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


csako
veterán

Gigabyte FI32U monitorom van, papíron AMD FreeSync Pro, OSD-ben is így hivatkozik rá, mégis megy Nvidia kártyával, pedig nincs hitelesítve rá, viszont a Nvidia Vezérlőpultban van egy pipa a G-Sync résznél, amivel lehet próbálkoztatni és a legtöbb monitornál megy.
Vásárlás előtt érdemes pl. Rtings-en megnézni, hogy ők mire jutottak, mivel külön tesztelik a G-Sync kompatibilitást.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#41) Dr. Akula válasza csako (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez tök jó, de a többi monitoron hogy segít? :)

(#42) csako válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


csako
veterán

Azokon az segít, ha nem vesszük meg és kikopnak :P

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43) eszterencs válasza Komplikato (#22) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Igazad van, tényleg CSAK függőlegesen megy bele a VGA, javítottam a szöveget. Köszi az észrevételt! :R

(#44) caprine


caprine
aktív tag

Ez az ütös monitor, 45" és hajlitható vagy vissza hajtható sikba ha úgy tetszik: CORSAIR XENEON FLEX 45WQHD240 [link]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#45) AuraSync válasza 4nick8 (#35) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Láttam és néztem már erről a házról elég videót még a PH cikk előtt és nem vagyok benne biztos, hogy az ott sok segítség lenne főleg azért mert a VGA-n lévő ventilátorok mindenfelé fújják a levegőt még lefelé is ebben a pozícióban.
Ezt max egy régi blower hűtéssel lehetne jól használni ami kifelé fújja a házból a meleget.

Mind1 ennyiért így sem úgy sem fogom megvenni, bármilyen vertikál ház tesztet néztem YT-on abban a VGA mindig rosszabbul szerepelt mint a "fekvő" pozícióban.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#46) Dr. Akula válasza csako (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És akkor egyből működni fog a FreeSync G-Sync-ként is?

(#47) Komplikato válasza 4nick8 (#36) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez oké, de ahhoz meg feleslegesen nagy. Akkor elég lenne fele ekkora ház, meg egy agyonpakolt jó kis ITX lap.
Persze ettől még marha jól néznek ki ezek a házak, főleg custom vízhűtésekkel, vagy az Y60 a csapot oldal helyére építhető bazi nagy kijelzővel. Még is csak az NZXT ex mérnöke reszelgeti ezeket. Nem tudom hibáztatni, aki ilyet vesz, mert tetszik neki.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) csako válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


csako
veterán

Épp erről van szó, manapság gyakori az is, hogy ugyan nem hirdeti magáról az adott monitor, de a FreeSync-e működik "G-Sync Compatible" módon. Nyilván, amelyik valamiért nem ilyen, azzal nincs mit tenni. Az adatlapodon írt monitor is talán tudja 120 Hz-en vagy több DP kábellel 🤔

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49) SunMount3r válasza csako (#48) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez már a gyártótól is "hülyeség" nem úgy hirdetni. Vagy ebben lehet még mindig benne van G-Sync marketing keze?

(#50) csako válasza SunMount3r (#49) üzenetére


csako
veterán

Valószínűleg pénzbe kerül a "matrica" :D illetve valami olyannak kellhet megfelelni, amin spórolni akarnak... nem tudom, csak tippelgetek.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.