Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok!

A minap összeállítottam egy használt gépet:

AMD XP 2000+, 512 RAM, ABIT KD7,Radeon 9550, philips sonic edge 5.1, Winfast TV2000XP, Toshiba DVD-rom, 80GB Samsung vinyó.

az alaplap, proci, memó, videókártya együtt mentek újkoruktól, gond nélkül (ismerem a volt tulajt és a volt gépét is). a hangkari és a tv-kari az én gépemben ment együtt 1 évig gond nélkül. 500w-os (250w) Powerlogic táp van hozzá, új.
A gép fagy, nem gyakran, de napi 4-5x. főleg, ha:

zenehallgatáskor internetet próbálunk nyitni, vagy sima zenehallgatáskor, néha powerdvd is, tv jól megy, de az internet néha beszarik, olyankor a gép is szokott fagyni általában. 3dmark alatt minden oké, tv tökéletes, de ha már nyitunk egy internetet mellette, akkor is néha fagy. mi lehet ez vajon? valakinek van ötlete???
köszi!!!

(#52) fero02 válasza HellGreg (#51) üzenetére


fero02
veterán

Első lépésként memtest....

Ha az negatív, akkor mehet a téma további boncolgatása.

Üdv!

(#53) HellGreg válasza fero02 (#52) üzenetére


HellGreg
őstag

Memtestet mivel szokás csinálni? Én csak az AIDA memória olvasás-írás tesztjét folytattam le, az ment rendesen. De a memória ebben a gépben 3 évig hibátlanul futott. mint a videokártya és a proci, hálókártya is. Ami új: táp, hangkártya, tv-kártya, vinyó.

(#54) fero02 válasza HellGreg (#53) üzenetére


fero02
veterán

Vannak spec. memóriateszt progik (nem sebesség teszterek). Ilyen pl a memtest nevű porgi. Ezt le lehet tölteni asszem a memtest.org -ról, de ha bairod keresőbe, akkor tuti megtalálod. Ezt meg lehet még találni ilyen Ultimate boot cd-ken is.

Az, h 3 éve van a gépben, attól az még simán elromolhatott most. De ebben az esetben sztem vmelyik másik hardver lesz a ludas.

Amik újak, azokat vedd ki mind, majd egyesével tedd vissza és ha elkezd megint hülyülni, akkor már tudni fogod, h hol a bibi. ;)

(#55) Gitros


Gitros
aktív tag

Jaja... csatlakozom az előttem szólóhoz. Töltsd le innen [link]
Rajzold ki CD-re... bootolj be és futtasd át párszor. Olyan is van, hogy elsőre nem hibázik, csak harmadik, negyedik alkalommal. Tipikusan az 5-ös és 8-as teszt dobja ki a hibákat!

Hajrá!

Uff Gitros voltam...

[Szerkesztve]

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#56) HellGreg


HellGreg
őstag

Köszönöm a tanácsokat, letöltöm a progit, s megnézem.
Bár eddigi tapasztalataim szerint másképp viselkedik a gép a memóriaproblémáknál, az alaplapom miatt (ASUS a7v8x-x) már sok bajom volt velük :)
ez mondjuk egy abit, lehet hogy másképp reagálja le.
köszi

(#57) HellGreg


HellGreg
őstag

Ram kilőve,

de közben sikerült rájönni annyi összefüggésre, hogy vagy DVD-film (eredetiek, többféle), powerdvd-vel, mediaplayerrel, valamint mp3-ak (szintén a két lejátszóval) fagynak!
tv sose fagy, csak a két médialejátszó. lehet ez hangkártya???
(philips sonic edge)

(#58) (Bundás) válasza HellGreg (#57) üzenetére


(Bundás)
addikt

Egyszerű, próbáld meg hangkártya nélkül. :)
A hangkártyát újként raktátok be a gépbe, vagy ezzel együtt installáltátok a Windowst? Próbáld meg másik PCI foglalatban.

(#59) HellGreg válasza (Bundás) (#58) üzenetére


HellGreg
őstag

A hangkártya már benne volt, amikor a windows felment. Egyébként nem új, nálam ment vagy 3 évig, teljesen jól, semmi gond nem volt vele. most lehet hogy kipróbálok helyette egy CMI-t, úgy is fagy-e. De már kezdek egy kicsit a dvd-meghajtóra is gyanakodni.

(#60) HellGreg válasza HellGreg (#59) üzenetére


HellGreg
őstag

Nos, kiiktattam a hangkártyát, így egyelőre úgy fest, nem fagy. de powerdvd szaggat, mediaplayer nem. a dvd-rom nem mindig olvassa be elsőre a lemezt, néha csak szippog :) , de nem csinál semmit. media player nem szaggat. el nem bírom képzelni, mi lehet ez, még sose találkoztam ilyennel. egy biztos, szerintem hangkártya, de lehet összefüggés az olvasóval is. :F :F :F

(#61) HellGreg


HellGreg
őstag

már csak azért is hiszem hogy hangkártya, mert mp3-nál is ezt csinálja. de érdekes, hogy a tv-vel nincs gond, pedig az is használja a hangkártyát.

(#62) (Bundás) válasza HellGreg (#60) üzenetére


(Bundás)
addikt

Lehet ütközik, próbáld ki másik foglalatban, más hangkártyával.

(#63) HellGreg válasza (Bundás) (#62) üzenetére


HellGreg
őstag

Az lesz, köszi

(#64) Peter789 válasza HellGreg (#61) üzenetére


Peter789
senior tag

a tv progi nem nagyon használja a hangkártyát... line vagy cd bemenetre van rákötve a tuner? no azt a csatornát némítja, állítja a hangerejét, esetleg néha ad valami extra hangot, de a tuner hangját passzívan közvetíti...

próbáld meg az alaplapival, gondolom valami realtek lehet ha abit... a cmedia pci-osnál sokkal jobb...

sajna a philips hangkártyák supportja megszűnt már egy ideje, nem javítják a felmerülő kompatibilitási gondokat... lehet egy előző lappal, szoftverkörnyezettel jól kijött, de az újjal már összeveszik...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#65) mandark94


mandark94
csendes tag

Üdv!

Van egy gépem, amivel nem volt semmi gond egy ideig, aztán fogta magát, és bizonyos programok (photoshop, easycleaner (!)) folyton ''nem válaszol''-tak. Azóta egyszer újratelepítettem, vírusírtót cseréltem és futtattam (AVG -> NOD32), de semmi változás. A photoshop nagyon fontos lenne a munkához, de így alig tudok dolgozni. Esetleg a merevlemez öregedett el? Egy régi, 80gb-os Maxtor. 50 fok körül van. Gépkonfigom: canyon cn-9i1als alaplap, pentium 3,0ghz processzor (spire hűtővel), geforce 6600gt, 1gb ram. Remélem tudtok segíteni.

(#66) Feribax2


Feribax2
csendes tag

Sziasztok

Az lenne a problémám, hogy a gép lassan bootol be és állandóan lefagy.Ha itt ülök és pl msn-ezek,vagy játszok,semmi gond sincs,de ha nem nyúlok hozzá x ideig és nem fut semmi(max torrent),kifagy.
Van valami ötletetek?

u.i:gondoltam, hogy túlmelegdés,de levettem az oldalát és így is lefagyott.

Köszi a válaszotokat.

(#67) hutapali


hutapali
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, azaz problémám, megkérdem hátha tudtok rá mondani vmit!
Ilyen gépem van nekem: Asus K8U-X, Sempron 3000+, HSI R9550, SAMSUNG SP2504C, 1GB PQI, TP-LINK 11b/g Wireless Adapter
Adott egy XP és egy kubuntu rendszer. A fagyás jellegzetessége: A mikrohullámos net-kapcsoalt elkezd lassulni, leáll, majd lefagy a rendszer, ez Linux alatt és hamar (méghamarabb mint XP alatt) jelentkezett (azt vettem észre,h intenzívebben net használat alatt jelentkezik-letöltés). Aztán installáltam egy új XPt a fenn említett vinyóra (mer addig egy öreg ATAson volt az XP-gondolván hátha az kavar be) de ezen is hasonlóképpen jeletkezik a probléma. Küzd a winyó (led villog, s hallom is) küzd a net és lefagy... volt olyan 1x,h kék-halál, de volt/van mikor hibaüzenet nélkül leállt minden. Mikor rezeteltem vagy ki/be kapcsoltam a gépet, a HDDt nem ismerte föl. Később kicseréltem az adatkábelt, azóta fagyás után felismri a HDDt de a fő gondom még ezzel ugye nem szűnt meg!
Memtest-et futattam, nem talált hibát.
Mi lehet a hiba, hogy kéne megtalálni a forrást?
Előre is köszönöm a válaszokat

dns

(#68) Skynet258


Skynet258
veterán

Nálunk az utcán is van fagyás, de szerintem az ónos eső miatt lehet. :K

https://geekpulse.hu

(#69) Skynet258 válasza hutapali (#67) üzenetére


Skynet258
veterán

A tápod milyen? Tennék egy próbát egy másikkal, hátha... :U

https://geekpulse.hu

(#70) Rover623 válasza hutapali (#67) üzenetére


Rover623
félisten

Tápegység. Gyenge és/vagy öreg.
Alaplap. Szerencsétlen chipset.
Ház. Nincs szellőzés, melegedés, minden létező eszközön/eszközben kondik idő előtti elöregedése.
WiFi. Másik slotban próbálni hogy más IRQ-t foglaljon, más eszközzel osztozzon.

primus inter pares

(#71) hutapali válasza Rover623 (#70) üzenetére


hutapali
csendes tag

Tápegység: 350W Codegen (2005.09)
A Wifi a AGP alatti PCI1-es slotba van. Volt a 4. ben is, ott is ilyen hibát generált (próbálgassam végig?)
Everest szerint a HDD és az alaplap is 38-39°C

dns

(#72) Skynet258 válasza hutapali (#71) üzenetére


Skynet258
veterán

A kodegány táp veszélyes hulladéknak minősül, első körben próbáld ki egy másikkal (második körben pedig dobd ki a kukába, és vegyél legalább egy FSP tápot).
Ezenkívül a HDD hőmérséklete is elég magas (nekem például 28 fokosak, de jó a ház szellőzése is).

https://geekpulse.hu

(#73) hutapali válasza Skynet258 (#72) üzenetére


hutapali
csendes tag

Értelek! Jó majd táp ügyben vmit lépek, csak ez picit nagyobb beruházás akkor!
Ezen a vinyón sajnos nincs hűtőm, de a ház huzatolását szeretném megoldani, amit remélem a vinyó is észrevesz majd :U

dns

(#74) Skynet258 válasza hutapali (#73) üzenetére


Skynet258
veterán

Előre venti ami beszívja a levegőt, hátra ami kifújja, és máris nagyban elősegítetted a ház szellőzését (plusz a kábeldszungelt is érdemes rendbe tenni, jobban áramlik a lég :K ).
A táp meg komolyan nem a legjobb darab :( Akár egy ilyen is előrelépés lenne, ha pedig mégsem a táp a gond, akkor is nyugodtan alhatsz. ;)

https://geekpulse.hu

(#75) Rover623 válasza Skynet258 (#72) üzenetére


Rover623
félisten

Azért túlzásokba ne essünk...;)
Vinyók a világ végéig eléldegélnek 40-45 fokon.

primus inter pares

(#76) Skynet258 válasza Rover623 (#75) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem idáig mindíg azt mondogatták, hogy 30-35 foknál ne legyen több, mert nem tesz igazán jót neki... :F De mivel te PH! félisten vagy, ezért elhiszem. Most az egyszer :P

https://geekpulse.hu

(#77) Rover623 válasza Skynet258 (#76) üzenetére


Rover623
félisten

Ne a félistennek higgy...a tizenakárhány év szerviztapasztalatnak...;)

primus inter pares

(#78) Skynet258 válasza Rover623 (#77) üzenetére


Skynet258
veterán

;)

https://geekpulse.hu

(#79) hutapali válasza Rover623 (#77) üzenetére


hutapali
csendes tag

ok, akkor a hőmérsékleteimmel még eldöcögök 1 darabig-ha nem oly magasak.
Nem értem.. msot teszteltem és nem a mikrtort. használtam letöltésre hanem firefox-t--- érdekes módon nem volt fagyás.. letöltöttem kb 1,2gigát és semmi... aztán pár oldalt megnéztem akkor jött a vége (böngészéskor ált. nem fordult elő)... elég soká bírta :O

dns

(#80) szimcsi


szimcsi
senior tag

Haverom laptopjával az a gond, hogy tegnap óta, ha be van dugva az internet kábel, akkor újraidul a gépe valami hiba folytán. Valószínű, hogy bekaphatott valamit. A baj az hogy bármilyen vírus keresőt vagy spyware keresőt csak frissítések nélkül tudná lefuttatni, ami nem biztos hogy hatásos eredményekkel járna, de hát nem tud a netre csatlakozni sajnos.
Mit lehetne tenni, vagy esetleg máshol keresendő a hiba?
kösz

XP

(#81) plaschil


plaschil
aktív tag

Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy mitől lehet az, hogy ha ki/be akarom kapcsolni a gépet, néha megfagy, és a gépházon lévő kis led (ami a töltést jelzi) egyfolytában világít. (nincs semmi húzva.)

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#82) Niquis


Niquis
aktív tag

Hello! Felteszem, hogy a probléma nem új, és már sokan ismeritek a megoldását is, de hátha van, aki még belefut úgy, mint én: az Intel 915-ös chipset nem szereti az aszimmetrikus dual channel üzemmódot játék alatt...
Konkrétan egy 6600go-s notesszel szívtunk jó sokat, kékhalálok stb, mikor kivettük az egyik modult, a probléma megszűnt. Két nap ráment azért.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#83) Scrollknob


Scrollknob
újonc

Üdvözlök mindenkit, egy kis segítséget szeretnék kérni a gépemmel kapcsolatban.
Használtan vettem kb 2 hónapja, az első hónapban semmi baj sem volt, aztán elkezdett lefagyogatni, először csak ritkán, aztán egyre többször, volt hogy be sem bootolt, vagy restartnál sem indult újra. Kicseréltem a vinyót, újraraktam a windowst, ez egy időre megoldotta a problémát, de pár nap múlva megint nagyon gyakran lefagyott, nem bootolt, stb úgyhogy kicseréltem a tápot is, ez is 1-2 napig oldotta cask meg a problémát. A 8giga ramból 4et kivettem mert azokra memória hibát jelzett a bios, de így 4 giga rammal sem jobb :/
Ha bárki tud segíteni kérem szóljon :(

itt pedig a gépem adatai:
ASUSTEK M4A87TD EVO
AMD PHENOM II X3 B75
4 GB ram
ATI RADEON HD 4800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.