Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamsX


adamsX
aktív tag

hello mindenkinek. Azért nyitottam meg ezt a témát hogy megtudjam ráfér - e a zalman hűtő az alaplapra. És ha már itt vagyunk akkor irjatok bele minden jót és rosszat.

(#2) nobufalo


nobufalo
tag

Ez a zalman valamelyik nforce2-es lapra rámegy????

Abit NF7-S V.2.0-2500barton@230*9.5-Radeon 9600pro@470/670-512DDR@453

(#3) adamsX


adamsX
aktív tag

Azt olvastam és mondták is hogy rámegy. De nem vagyok benne biztos.
[L]http://netkozpont.hu/adam/zalman/zalman.gif[/L]


[Szerkesztve]

(#4) adamsX


adamsX
aktív tag

Azt kell csak levágni és rámegy az epox-ra

(#5) intelfan


intelfan
aktív tag

Itt van a Zalman CNPS 7000 kompatibilitási listája:
[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/cnps7000a-462_motherboard_list_eng.html[/L]

A 8RDA3+ra ezt írja: Clip must be cut off to avoid interference

Ami rossz mert azt jelenti hogy le kell vágni a fém rögzítő elem végéből mert beleakad az alaplapon található kondenzátorokba. Ráadásul pont azokat a furatokat kell levágni róla amivel később az athlon64-es alaplapokra tudnád rögzíteni a hűtőt. :O



Az Asus A7N8X alaplapokra általában rámegy a Zalman hűtő.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#6) adamsX


adamsX
aktív tag

Hát amit linkeltem képet az elég csak levágni és rámegy.

[Szerkesztve]

(#7) adamsX válasza intelfan (#5) üzenetére


adamsX
aktív tag

Hát az nem olyan rossz mert nekem nincs még Athlon 64-em. Nekem majd csak 1 év múlva lesz. De tesómnak már megvan és nagyon fasza. Majd lehet hogy az ővét megöröklöm. De ez majd a múlté. Lehet hogy addigra már olyan gépek lesznek hogy én is tudok venni. De akkor már veszek mindeből újjat.

(#8) Savanya


Savanya
addikt

Már párszor leirtam és máshol már kérdezted : Nem megy fel az EPOX 8RDA3+ -ra csak ha levágod az első csavarlyukig a tartót .
Nem vennék Zalmant inkább TT SilentBoost-ot 8RDA3+ -ra , vagy EPOX helyett vegyél ASUS A7N8X-E Deluxe-t arra tökéletesen felmegy .

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#9) .rewerse. válasza Savanya (#8) üzenetére


.rewerse.
tag

de A7N8X-re is csak akkor ha a táp nem zavar be.. azaz ha midi házad van akkor nézd meg,
hogy a táp mennyire lóg be az alaplap fölé! ha fektetve van a táp akkor többnyire nem
lehet gond.. ha állított táp akkor lehet belőle probléma mert a táp túlságosan eltakarja a
hűtőt!

may da Force be with ya!

(#10) Savanya válasza .rewerse. (#9) üzenetére


Savanya
addikt

Van egy A7N8X-X-em is és arra tökéletesen felmegy .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#11) .rewerse. válasza Savanya (#10) üzenetére


.rewerse.
tag

tudom.. nekem sima van.. A7N8X és nekem is rámegy.. de nekem kibelezett házam van és a táp
is ki van berhelve.. de ha beraknám zűr lenne mivel nekem siman eltakarná a táp az egész
hűtőt!

may da Force be with ya!

(#12) Zoller34


Zoller34
aktív tag

Na a link szerint inkompatibilis a lapommal , szomorú :((

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#13) .rewerse. válasza Zoller34 (#12) üzenetére


.rewerse.
tag

yopp.. suxa abit.. :U

may da Force be with ya!

(#14) Zoller34 válasza .rewerse. (#13) üzenetére


Zoller34
aktív tag

ja lassan az lesz .

Kénytelen leszek megelégedni a jelenlegi hűtőmmel

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#15) adamsX


adamsX
aktív tag

Én úgy is epoxot fogok venni mert az bírja a legjobban a tuningolást. A zalmanról meg nem fogok könnyen lemondani. Számomra ez az átalakítás semmi. Úgy is megcsinálom.

(#16) Savanya válasza adamsX (#15) üzenetére


Savanya
addikt

Tavaly novemberben egy NF7 kedvéért levágtam a Zalman tartójábol és utána lehetőségem volt Gigabyte-t venni .A Zalmant már csak hasonló AMD-re lehetett feltenni emiatt és így fillérekért adhattam el (már megbántam)

Mobilszámom: 70-516-8068

(#17) adamsX


adamsX
aktív tag

nekem is egy NF7-s alaplapom van most per pillanat. De veszek mégegyet ami meg most van azt oda adom apámnak.

(#18) adamsX


adamsX
aktív tag

azért is hajtogatom hogy nem válok meg a zalmatnól mert szerintem az a legjobb hűtő a hűtők között. Nekem ez a véleményem.

(#20) .rewerse.


.rewerse.
tag

egyébként a zalman naon korrekten leírja, hogy melyik MOBO-ra lehet felszerelni..

[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/product.htm[/L]

itt minden infó megvan róla! egyébként had ajánljam hozzá az Artic Silver5 pasztát!

may da Force be with ya!

(#21) adamsX válasza .rewerse. (#20) üzenetére


adamsX
aktív tag

Mit tud ez a paszta amit más nem: Artic Silver5

(#22) .rewerse. válasza adamsX (#21) üzenetére


.rewerse.
tag

sűrű, nem folyik.. olyan mint a radiátorra rakot rágó! szóval oda kerül ahova akarod és
nem oda ahová a gravitáció akarja.. :)
másrészről kb. -3, -4 fok..

may da Force be with ya!

(#23) adamsX válasza .rewerse. (#22) üzenetére


adamsX
aktív tag

Ja akkor nem rossz paszta és mennyibe kerül.

(#24) .rewerse. válasza adamsX (#23) üzenetére


.rewerse.
tag

hmm. kényes ügy.. kb 3-4x drágább mint a hagyományos..

ARCTIC SILVER 5 12GR
4.290 Ft + áfa

ARCTIC SILVER 5 3,5GR
1.790 Ft + áfa

may da Force be with ya!

(#25) erdoke válasza Zoller34 (#12) üzenetére


erdoke
titán

Asszem az Abitra is rámegy, ha levágod a külső lyukat. Legalábbis AN7 esetében így van.

A legjobb aláírás a héten

(#26) erdoke válasza .rewerse. (#24) üzenetére


erdoke
titán

Már én is beszereztem egy tubuskával. Még nem próbáltam, de elővételben a 4-5 fok túlzás, a 2 reális lehet.:)

A legjobb aláírás a héten

(#27) .rewerse. válasza erdoke (#26) üzenetére


.rewerse.
tag

azé írtam csak 3-4et :)) nekem is túlzásnak tűnne.. de nekem a 3 fok stabilan megone..

may da Force be with ya!

(#28) adamsX


adamsX
aktív tag

Én még nem halottam erről a pasztáról de ha így modjátok akkor lehet hogy én is kipróbálom.

(#29) adamsX válasza erdoke (#25) üzenetére


adamsX
aktív tag

Csak az a baj hogy csak az AN7-re megy rá. Az lenne a jó ha rámenne az NF7-s --re is.

(#30) adamsX


adamsX
aktív tag

Figyelj ugy vennék a hűtőt mint a cukrot. Mert azért nagyon sok embernek NF7-s - e van.

(#31) Zoller34 válasza adamsX (#30) üzenetére


Zoller34
aktív tag

vagy sima NF7

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#32) adamsX válasza Zoller34 (#31) üzenetére


adamsX
aktív tag

Igen vagy sima NF7

(#33) adamsX


adamsX
aktív tag

nem tudom miért nem gyártanak egy olyan jó hűtőt mint a zalman de minden típusra megfelelő lenne. Vagy át kéne alakítani a hűtőt.

(#34) .rewerse.


.rewerse.
tag

vagy az abitnak nem kellene telepakolnia a proci kornyeket magas cuccokkal!! nem?

may da Force be with ya!

(#35) adamsX


adamsX
aktív tag

Hát ez így van ahogy modnod. Nem tudják máshova tenni.

(#36) adamsX


adamsX
aktív tag

Na mindegy ugy is olyan lapot veszek amire jó.

(#37) Sianis válasza adamsX (#36) üzenetére


Sianis
addikt

Hi!

Nekem 8RDA3+ - om van, és rajta van a Zalman 7000 Cu! Csak úgy kell csinálni, hogy a kondiknál a távolabbi foglalatba, a másik oldalon a közelebbibe kell tennni!
Tapasztalat, nagyon csendes, és jobb a hűtési technikája is mint a régi porszívó hűtőnek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.