Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

És valahol távol felsír egy bébifóka

(#2) yanna


yanna
őstag

Legalább besegít a fűtésbe.

(#3) IgorKGB


IgorKGB
csendes tag

az intel mar átüti a 6 ghz-et, ez nagyon jó, valószínüleg ha kiveszi a multithreadet a panthernál meglesz a 7-8 ghz is

[ Szerkesztve ]

(#4) Duck663 válasza yanna (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Milyen fűtésbe? Évek óta nincs rendes tél. 5 év és nem lesz szükség egyáltalán téli fűtésre, cserébe nyáron megdöglünk majd. Azon meg ez nem segít!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Játékban meg talán elver egy 50W-ot fogyasztó 7800X3D-t... :C

(#6) Low Noise válasza BandiT85 (#5) üzenetére


Low Noise
senior tag

+1

(#7) ledgeri válasza Duck663 (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

...viszont annak a helyzetnek a mielőbbi elérését bőszen sürgeti! ;] :O

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) jeni


jeni
félisten

Mi fogja igazán ezt a procit lehűteni?
A lég vagy a vízhűtésű hűtő?

(#9) C64 válasza BandiT85 (#5) üzenetére


C64
őstag

De az nem 6.2GHz csak 5 😂

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#10) ricsi99


ricsi99
addikt

a "zájemdé" melegszik :D Ennyi :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#11) B.Á.L.!.N.T válasza jeni (#8) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Direct die + épített víz ;)

(#12) Sinesol válasza Duck663 (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

A hetekig tartó éjjel nappal-minusz esténként -10 körüli fagyokkal párositva nekem eléggé tél volt, elég is volt belőle, részemről támogatom, hogy mostanihoz hasonló rövidebb telek legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#13) MZsoltee válasza Sinesol (#12) üzenetére


MZsoltee
veterán

Azt remélem tudod hogy az időjárás nem a te kenyelmedet szolgáló dolog. Nem mellesleg ennek a komoly kenyelmetlensegnek az árát többszörösen megfizeted...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#14) wolfman


wolfman
veterán

Komolyan nem tart ott a technológia, hogy optimalizálják a fogyasztást? Értem, igeeeen ,tudooooom, csúcsprocesszoooor. De akkor is ildomos lenne már visszafogni az energiaéhségét, nem?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) direwolf válasza Sinesol (#12) üzenetére


direwolf
őstag

Hetekig tartó 40+hoz hogy állnál?
Amúgy el lehet költözni mondjuk ... Csádba, Szudánba...

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#16) Bici válasza wolfman (#14) üzenetére


Bici
félisten

Amíg megveszik, addig ilyet (is) gyártanak.
Nyilván, ha könnyű lenne fele fogyasztásból kihozni, akkor megcsinálnák, de nyilván annyira nem egyszerű.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Nem ért komoly meglepetésként a hír. A Meltdown/Spectre lebukása óta már lassan az 5. generáció óta konstatálhatjuk, hogy mire képesek az Intel termékei, ha nem segíti őket betervezett könnyítés.

(#18) BusinessGuy válasza yanna (#2) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Igy jobban belegondolva már robogok is előrendelni hisz lehet hogy akár 10-20%-al is gyorsabb lesz egyes alkalmazásokban illetve akár pár százalékkal játékokban (már ha épp nem 4k-ban játszom) is mint a jelenlegi kox terhelésen 90w-on futó AMD processzorom ami galád mód az 50-55 fokot is alig érinti.... Végre beszállhat a számitógép is a fütésbe télen ami kifejezetten jó lesz mert mig télen eddig csak a gázszámlával szivtam majd most a villany is felmehet a csodálatos magyar "rezsilimit" fölé, igaz nyáron a klima is majd győzheti hüteni a szobát amikor bekapcsolom az intel csodafegyverét garantáltan elszállva a villanyköltségekkel de üsse kő minden fillért megér, hisz télen besegit ugye....

[ Szerkesztve ]

(#19) KROK640


KROK640
veterán

csúcs proci, csúcs fogyasztással

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#20) #52931072 válasza BusinessGuy (#18) üzenetére


#52931072
törölt tag

Gondolom leválogatott darabok ezek és csak csúcsra járatva, bencsmárk vadászat közben zabál ennyit. Annyi nem lesz belőle szerintem, hogy ez döntse romba a klímát. Be lehet kötni hűtését a bojlerbe, mindjárt nem vész kárba a delej. Majd muter lekiabál az alagsorba: "Kisfiam jádszódjál valamit, mert mert mennénk tusolni!"

(#21) Sinesol válasza direwolf (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

Voltam pár éve Dél-Spanyolországban, ott valós volt az általad leirt helyzet, ráadásul délután 7-8 fele kezd enyhülni, nem 4-5 fele, mint itt, aztán egész jól birják, 2. hétre én is egészenmegszoktam. Bár ugye az nem kicsit van délebbre tőlünk, nem is kell itt random afrikai országokkal dobálózni...

Egyébként nem tartom túl valószínűnek, egyrészt kicsit hajlamosak tulhisztizni a klimaváltozást, van ugye az emberekben egyfajta "világvégevárakozásra való hajlam" már jo pár ezer éve, másrészt meg a legfrisebb/aktuális joslatok hoszabb távon hidegebb éghajlatot prognosztizálnak, mivel a klimaváltozás miatt az óceáni áramlatok átalakulnak és kevésbé melegitik majd Európa éghajlatát. Ma persze ez is csak az n+1edik jóslat, ami vagy bejön vagy nem. Igazából az elmult években kb. már mindent IS jósoltak, csak az a közös pont, hogy mindmeghalunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#22) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Intelnél nem tudják, hogy magyarban csak évi 2523 Kwh-ig "ócsó" a villany??

..o.O..

(#23) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egy all core 6.2-höz szerintem a 400W is kevés lesz.

(#24) nexwo


nexwo
őstag

Ide már nem contact frame hanem szárazjég fürdő kell

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#25) fatpingvin


fatpingvin
őstag

már megint az inverteres hegesztőnek is beillő tápegységeknél tartunk. csak tíz év múlva ne ez a a dal legyen...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) powerage76


powerage76
csendes tag

Az rendben van, hogy a processzor folyadékhűtőbe folyékony nitrogén kell majd víz helyett, de ezt majd kell esetleg külön hűteni valami plusz hűtővel?

(#27) yanna válasza Duck663 (#4) üzenetére


yanna
őstag

Hűtőventilátor csapja majd a szelet.

(#28) yanna válasza BusinessGuy (#18) üzenetére


yanna
őstag

Helyedben több darabot is vennék... :F:DD

(#29) hapakj válasza Sinesol (#12) üzenetére


hapakj
aktív tag

XD

(#30) Angie™


Angie™
addikt

Szörnyű olvasni ezeket a kommenteket. Nyílván ennek is megvan a célközönsége és épített vizzel le lehet hűteni.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#31) nexwo válasza Angie™ (#30) üzenetére


nexwo
őstag

ja eddig a kezdők a pasztázástól féltek, jövőben a pumpa felszerelése lesz az alap.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#32) fatpingvin válasza Angie™ (#30) üzenetére


fatpingvin
őstag

amíg nem terjed nagyon és csak pár fanatikus játékszere marad, addig nincs baj. a gond ott kezdődik amikor úgy kezdik reklámozni hogy ilyen műszaki paraméterekkel komoly felhasználásra való hardver.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#33) Angie™ válasza nexwo (#31) üzenetére


Angie™
addikt

A kezdők kérjenek segítséget, mindenki jobban jár :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#34) arabus válasza Angie™ (#33) üzenetére


arabus
addikt

Szerinted honnan tudnák ezek hogy mit tud egy intel manapság 6400Mhz-en?
Engedd el...

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#35) NandoXXL válasza Sinesol (#21) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Akkor élj ott, és kímélj meg a klíma tagadó dumától, van spanyol fórum is, ott lehet szeretik a meleget :R De pár órát ülj fel a csepeli hévre, ha kibírod leszállás nélkül maradhatsz :DDD

(#36) Dare2Live válasza Sinesol (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A dél spanyol pl Valenciai 40-42C+t ami csak este kezd enyhülni és éjjel is hetekig 30C+ van a spanyolok is nagyon nehezen bírják, nem igazán megszokható. Ha neked sikerült akkor tényleg javaslom az elköltözést.

2024ben tudományos körökben kvázi egyetértés van a globális felmelegedéssel kapcsolatban. Már a nagy olajcégek se vitatják akiknek elég létkérdés pedig anno rengeteg pénzt öltek a konteoik terjesztésébe. Persze a konteos laposföldhívő vonal az most is. :)
btw a nagy globális éghajlati rendszerek megborulása pl az amoc leállás az brutál katasztófa lenne Europára nézve (is).

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) Sinesol válasza Dare2Live (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Mégis miért kellene odaköltöznöm? wtf, miért nem te mégy oda, ha ennyire ajámlod? :D

Nem vitattam egyébként a globális felmelegedést, nem tudom hol láttad, csak annyit mondtam, hogy kicsit azért túltolják a hisztit, szokásos viulágvégevárást, miközben azért eléggé képlékenyen változnak a jóslatok, lehet jövőre megint mást mondanak. Na meg bármit is prognosztizálnak, az teória, mivel még nem történt meg, elég sokszor kiderült már klima kapcsán is itt-ott, hogy a valóságban nem minden ugy történik, ahogy a tudósok megjósolják, lehet jobb is, roszabb is, vagy csak valami teljesen más.

A konteós részt nem is értem hogy jön ide, attól nem lesz valaki konteós, mert van véleménye, felejtsük már el ezt az egybites világnézetet. Eléggé követem egyébként a témát és minél többet olvasol, annál inkább rájössz, hogy mennyire sok változós a dolog és mennyire nem biztos szinte semmi. plusz ugye én nem vagyok depire hajlamos, inkább pozitivan állok a dolgokhoz, szerencsére nem kötelező napi 2 órát szorongva a semmibe révedni, hogy "minjá világvége.

[ Szerkesztve ]

(#38) Dare2Live válasza Sinesol (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Mégis miért kellene odaköltöznöm? wtf, miért nem te mégy oda, ha ennyire ajámlod?"

Te írtad a véleményed a hosszú magyar télről valamint, hogy te milyen könnyen megszoktad a nyári dél spanyol hőmérsékletet.
Klíma szempontjából neked ajénlom logikus a döntés. Költözni kell.
Én nem bírom azt amikor éjjel heteken keresztül 30C van nappal meg 40C de délben simán 44C+. Teszem hozzá ők sem.

Nekem a gondom a globális felmelegedéssel kapcsolatban, hogy rémítően el van bagatelizálva. ld hszed ez csak n+1edik teória, egyszer ezt mondanak aztán mást amúgy is ez csak teória, tudósok tök hiteltelenek mert lehet jobb, rosszabb, telejesen más...

Ehez képest vannak tények. pl 2023 volt az iparosodás óta a legmelegebb év a földön. [link]
De 2024 januárja is a legmelegebb január... [link]
Ha jól rémlík az elmúlt 10évből 7 rekord volt...
Egy ábra az első linkből:
Ezek nem teóriák. Tények. (Most tekintsünk el attól, hogy a kemény konteos ezeket is megkérdőjelezi mert a nap jobban világít, nem is mérték régen, nem látta=nem igaz....)

A "jóslatok" egy másik kategória. Nehéz jósolni amikor nem tudjuk, hogy folytatódik a CO2 kibocsátás. Hogy mikorra, milyen sebességgel olvad a permafroszt ahonnan bődületes mennyiségű CO2/CH4 szabadulhat ki. Oceáni áramlásokról pl AMOCról is korlátos a tudásunk. Írtózatosan nehéz ezekkel kalkulálni. Ami klímatudósok szerint kvázi fix, hogy a globális felmelegedés folytatódni fog. Itt vannak "teóriák" amik szórnak, hogy 2030/50...ig mennyire fog emelkedni a föld átlaghőmérséklete. De csak a mértéke a kérdéses.

Csak mert: Az én teóriám, hogy mivel fullba tapossuk a gázt (co2 kibocsátást) igy meglesz a 2040-2050re a 2.5-3C. 2035-2050 fele a permafroszt elkezd érdemben olvadni ami bődületes co2/ch4 felszabadulást okoz. Innen pedig megfut a folyamat... Elég doom de ez van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) Celithrandi válasza direwolf (#15) üzenetére


Celithrandi
addikt

nálunk ez megvolt az elmúlt két évben Pest megyében. Többször előfordult hogy jöttem haza xy arab országból és itthon megcsapott a meleg a reptéren. 5 fokkal melegebb volt itthon mint a Vörös tenger mellett.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#40) kromatika válasza BandiT85 (#5) üzenetére


kromatika
veterán

Persze ,persze.Majd az vesz,illetve annak van szüksége ilyen procira aki játszik mi? :C

(#41) carl18 válasza Dare2Live (#38) üzenetére


carl18
addikt

Idén járon jön a EL nino szóval nagy buli lesz az biztos.
Ne agyald túl, 10-ből 3 ember tesz valami a maradék 7 meg szarik az egészre.
Addig úgy se veszi komolyan még a saját bőrén nem érzi komolyabban.
Mikor nem lesz mit enni, majd akkor indul a társadalmi összeomlás de lehet 10-20 év is mire ide eljutunk.
Sokan még mindig szénnel fűtenek, ami tudtommal egyik legrosszabb.
Sok-sok Co2 megy tőle a levegőbe, itt csak úgy lesz változás ha összeomlik a rendszer.
Vagy elfogy az összes foszilis anyag.
A bolygó átlag hőmérséklete magasabb lesz 1,8 fokkal, ez még jelentheti magyarországon 5 fokkal lesz melegebb mint mondjuk 1970-1980-ba.
Amúgy a 2050-re igért max 1,5 fok szerintem nem lesz meg sehogy se.

#12Sinesol
Elkényelmesedtél, nem a időjárásnak kell alkalmazkodni az emberhez. :(

(Intel 14900KS)
Processzoroknak nem kéne valami limit? Mi az adott max amit egy háztartási (Mainstream) gép felvehet maximum. (Mondjuk 250 watt) és ez a határ?
Értem én hogy gyors ez, de a pár százalék extra órajel nem ér ilyen felárat dupla annyit kérjen.
Játékra a 7800X3D keveset eszik még is nagyon jól szerepel.
Nekem a alul feszelt R5 3600 30-35 wattból el van játékok alatt.
:K
Hiába gyorsabb a 14900K gyorsabb úgy hogy 3X annyit fogyaszt az hol előrelépés?

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#42) aujjobba


aujjobba
addikt

Vegulis ez mar felveszi a versenyt az apple m2-vel, ha teszek melle eromuvet es folyekonynitrogenes hutest?

(#43) Celithrandi válasza kromatika (#40) üzenetére


Celithrandi
addikt

én arra lennék kíváncsi, hogy ezek mivel válogatott processzorok lesznek jobb lehet e az IMC bennük meg a a forrasztás, ha igen érdekes lehet egy ilyen proci akár az 1490k szintjére visszahúzta is.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#44) Lord Amper


Lord Amper
kezdő

Prescott te vagy az?

(#45) vrob válasza carl18 (#41) üzenetére


vrob
aktív tag

K-s procit bármilyen feladatra be lehet állítani. Bármilyen igénynek megfelelve, munkára, játékra, OC-ra. Nagy fogyasztásra, kis fogyasztásra, halkra, hangosra.

Csak a 8 P-core, HT off, E-mag off, plusz egy kis UV, és máris semmivel nem fogyaszt többet és gyorsabb is játékok alatt a 7800X3D-nél.

Munkagépnek meg minden on, és van a 7800X3D-nél egy 2x 3x gyorsabb géped.
Még akkor is ennyivel gyorsabb, ha pár százalékkal visszavesszük az órajeleket, hogy 200 Watt fölé ne menjen még extrém terhelés alatt sem.

[ Szerkesztve ]

(#46) Dr. Akula válasza vrob (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Munkagépnek meg minden on, és van a 7800X3D-nél egy 2x 3x gyorsabb géped."

:DDD :DDD :DDD

(#47) Sinesol válasza carl18 (#41) üzenetére


Sinesol
veterán

A 7800x3D 50wattot fogyaszt, a 14900k 130 wattot játékok alatt, igazából ez utóbbi sem túl sok, bőven belefér, ha számit az a plusz teljesitmény, 10 perc piritóskészitéssel elmegy ennek a többszöröse..

Habár minek ennyit költeni procira, amikor a14600k meg 76 wattal is elvan, miközben játékok alatt elver minden normál 7000-es Ryzent...

[ Szerkesztve ]

(#48) carl18 válasza vrob (#45) üzenetére


carl18
addikt

De a KS felárat megfizeted, akkor miért mondanál le a prémium órajelről? :K
Az hogy HT-Off-E-Mag off és undervolt minden extráról lemond az ember amiért fizetet.

A 7800X3D meg gyárilag tudja ezt, bocsi az 8/16 SMT.
Ha intelnél kikapcsolod a HT-t és ez E-core-t már csak 8/8 szálas.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#49) Cefet válasza B.Á.L.!.N.T (#11) üzenetére


Cefet
aktív tag

+ folyékony fém :K

(#50) Cefet válasza BusinessGuy (#18) üzenetére


Cefet
aktív tag

napelem, meg kerti fényvető, hogy éjszaka is legyen termelés... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.