Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Elmarad az aranyzsiráf (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bazs


bazs
aktív tag

[L]http://index.hu/kultur/showbiz/zsiraf0310/[/L]

Hát ez a zenészekkel kib****s nem velünk, legalábbis azt gondolom

Pont most fogyott el...

(#2) jojojo válasza bazs (#1) üzenetére


jojojo
senior tag

Nem semmi:(

''A júzerek túl sok zenét töltenek le illegálisan a netről, ezért a MAHASZ büntiből idén nem rendezi meg az Arany Zsiráf-gálát.''

Ez nem megoldás.....

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#3) khalox válasza jojojo (#2) üzenetére


khalox
őstag

Most aztán magamba szállok és megsemmisítem az összes 'illegális' zenémet.
Ez akkora majomság, hogy nagyon. Mit gondoltak, mi lesz majd most?

(#4) tomcs


tomcs
őstag

azert ez a ''zeneipar'' dolog.. khm.. khm.. ize... elegge.. hogyismondjam szal nem jo..

ipar az ugye a tomeggyartasrol szol csak manapsag - mint az sokszor sok helyen elhangzott - nem csak a masolatok sorozatgyartasa folyik hanem a ''sztarocskake'' is. ezek a zenek pedig legtobbszor nem ernek tobbet par meghallgatasnal, megvenni meg minek..

(#5) bazs válasza khalox (#3) üzenetére


bazs
aktív tag

A zenészek fújni fognak a mahaszra, mert ez 1 alkalom lenne nekik, ahol megmutathatják magukat, esetleg TV-be kerülnek stb

Pont most fogyott el...

(#6) Szalma


Szalma
őstag

Szerintetek látták ezek az emberek a ''Ford Fairlane kalandjai'' című filmet? Ott pont a ''zeneipar'' van a háttérben. Kicsit magukbaszállhatnának...

Továbbra is javaslom megtekintésre: [L]http://www.momus.hu/article.php?id=587&category=4[/L]

Szeretettel:
Szalma

ui.: Eszem-faszom megáll!!! :))

(#7) twollah


twollah
nagyúr

Régen röhögtem ilyen jót azon, hogy nem lesz bólogatós zsiráfos átadós balhé, és mindezt egy olcsó kifogásra alapozva, hogy a csúnya internet (f)elhasználók másolják a zenéket jól.
Szegény magyar kiadók újra késnek az amerikai kollégáiktól úgy 2-3 évet.
Kint már évekkel ezelőtt kígyót, békát kiabáltak a netre, az írható CDkre, MP3ra.
Most kicsinyke hazánkba is begyűrűzött ez a trendi a kiadóknál.
Sírjunk-ríjunk a net, MP3, írható CDk miatt.

Persze az eszük be sem jut a kiadóknak, hogy:
- igényesebb zenét kéne gyártani, ha már zeneiparról beszélünk.
- csökkenteni kellene a CDk árát, mert én speciel sajnálok kiadni egy CDért 5ezer local creditet. (lehet, hogy most már drágább egy CD, én 2001 tavaszán néztem meg utoljára egy CD árát)
- internet hazánban? Kedves telefonszolgáltatónknak köszönhetően van csak jó pénzért.
- nem tudom melyik illegális MP3 oldalon jártak a Mahasz nagyfejűjei, de nagyon kevés magyar zene van amit tényleg érdemes leszedni MP3ban.

No mindegy valaki(k)nek el kell vinni a balhét.
Valaki(k)re rá kell fogni, hogy nem megy a bolt.

(#8) anulu válasza twollah (#7) üzenetére


anulu
félisten

Pontosan... :) ), vagy pedig külföldi (pl Nuclear Blast).
Ezek, amiket ''ipar'' alatt kiad a MAHASZ egy kalap ***rt nem érnek! Aki pedig ezek után is megveszi, az megérdemli! Félreértés ne essék! Nem flame-elni akarok, de elegem van abból, hogy a csapból is nulla(!) ''zenék'' folynak. Ami pedig igényes, azt ha megfeszülnek a Zenészek, akik fáradtságot nem kímélve feljátszották, és felénekelték(!!!) a számokat, akkor sem fogják játszani a TV-ben, illetve a rádióban, mondván, hogy nem populáris.
Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy először letöltöm mp3-ban, majd, ha tetszik, és meg is érdemlik a Zenészek, akkor meg is veszem. A többi pedig megy a süllyesztőbe.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) anulu válasza anulu (#8) üzenetére


anulu
félisten

kiegészítés:

...Úgyhogy MAHASZ részemről letudva!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) twollah válasza anulu (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Addig nem tudom komolyan venni a Mahaszt amíg a listán Harmónikás Márió, és társai tanyáznak.
Sehol egy színvonalas magyar előadó.

(#11) rup1u5


rup1u5
nagyúr

JAAj!
most milessz?
Csak azt tudnám hogy fogom kibirni aranyzsiráf gála nélkül.....:))
Asszem megyek és eladom a számitógépem az árából meg eredeti
Bubble Gum meg Tekknő lemezeket fogok venni.:)
Háhülyékezek teljesen???

egyetlen értelmes zeneforrás zámomra hazánkban a
tilos.hu
bigup minden értelmes zenét alkotó underground arcnak hogy birják
a szenny özönt.
respect.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12) anulu válasza twollah (#10) üzenetére


anulu
félisten

...vagy aki színvonalas, az nem jut el a nagyközönséghez :((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) Sidaries válasza twollah (#10) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem is itt van az alapvető probléma. Alig van igényes magyar zene. Most nem jut eszembe egy sem, de az biztos, hogy zenéim kb. 99%-a nem magyar. Az aranyzsiráf dologról meg akkor tettem le, amikor az év rockzenekarának a bon-bon választották vagy valami hasonló szart. Nevetségesek. :(

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#14) ocrulez


ocrulez
csendes tag

Mennyi is a zeneszeknek jaro royality 10%?

(#15) Troll


Troll
tag

Így jártak, vérszívó banda... :(((

(#16) Herr Vida


Herr Vida
tag

Hi!

Na, most 2 hétig fixen álmatlan éjjeleim lesznek... ÚRISTEN, elmarad az AZS gála! Most őszintén: ki nem sz*rja le??? :D

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#17) bz válasza Szalma (#6) üzenetére


bz
tag

biztos tavaly valaki belepisált a puncsostálba, ezért nem lesz most :DD

(#18) Zsiba


Zsiba
senior tag

Csak csatlakozni tudok az előttem szólokhoz. Sajnos valóban alig van igényes magyar zene...
Kb. egy-két hónapja jártam egy CD üzletben, ahol láttam egy igen érdekes CD-t. Nem akarok hülyeséget mondani, de valami Bunyós Pista vagy mi a fene volt az előadó neve. A lemez címe már nem ugrik be, de az ára 5000 Ft felett volt. Akkor nagyot néztem, hogy egy ilyenen mi kerül ennyibe, aztán látom ám hogy a borító hátulján ott virít egy logo és egy felirat, hogy a CD-n Macrovison vagy mifene védelem van. Kitört belőlem a röhögés. Egy ilyen szarra képesek még dollárezreket költeni egy ilyen védelemért...

Egyébként sajnos nem csak a színvonallal van a baj, hanem a mennyiséggel is!!!! Ha nagy ritkán megjelenik egy-egy jó CD általában a rajat lévő zenemennyiség alig tesz ki 50 percet!!! 80 perces vagy több perces CD korában...

De általában véve ez jellemző a külföldi zeneioparra is. Gombamód elszaporodtak a fiú, lány vagy vegyesbandák, raperekből Dunát lehetne rekeszteni. Rengeteg az egyslágeres banda....
Na jó, nem bosszantom tovább magam! Peace!

GNR Forever! :D

''One Ring to rule them all...''

(#19) Szalma válasza bz (#17) üzenetére


Szalma
őstag

:))

Szeretettel:
Szalma

(#20) Zsiba válasza Zsiba (#18) üzenetére


Zsiba
senior tag

bocs a gépelési hibákért!
Kicsit gyorsan gépelek és lusta vagyok átolvasni :))

''One Ring to rule them all...''

(#21) anulu válasza Sidaries (#13) üzenetére


anulu
félisten

Na ne röhögtess!!!! Ugye csak viccnek szántad ezt a bon-bon dolgot? :D Mert annak jó, de igaz????? Mert ha az, akkor Lásom magam gyalogsági ásóval, de előtte nyilvánosan hamut szórok a fejemre! Vagy mittudomén! Nos?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) róland


róland
veterán

Hát-hát.

Bünti ez a javából, csak rosszul sült el. Aki interneten keres zenét az nem az AZS-sokat keresi. A zenészek nem mutathatják meg magukat. Hahaha.

Én még mindig Pink Floydot hallgataok. Az meg nem most fog AZS-t kapni. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#23) warmaster


warmaster
aktív tag

Hajrá Kozsó!!! :))

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#24) anulu válasza róland (#22) üzenetére


anulu
félisten

Nos igen. Az Zene. Szerintem, ha napjainkban kezdenének, semmilyen nyilvánosságot nem kapnának, mert ''nem populáris''... :((:((:(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) renegade válasza Sidaries (#13) üzenetére


renegade
aktív tag

A bon-bonnak speciel volt legalább egy jó száma, a Valami Amerika. Ezt fenntartva mindenki mással tökéletesen egyetértek, néha azon gondolkozom, hogy az ilyen zéró színvonalat már nem lehet mással indokolni, csak azzal, hogy direkt tompítják a nép igényessségét. Akkor viszont nagy bajban vagyunk.
Jöhet a flame az ''összeesküvés-elméletről'' stb, de egyszerűen már nem tudok elképzelni logikus indoklást (olyan potenciál birtokában, ami a magyar zenészekben van!).

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#26) warmaster válasza róland (#22) üzenetére


warmaster
aktív tag

Az legalább zene (mármint a Pink Floyd)

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#27) Sidaries válasza anulu (#21) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem. Ez teljesen komoly. Jó lehet, hogy a duplakávé volt az éves kedvenc, de akkor is nevetséges. Eszembe jutott néhány normálisabb magyar banda: Tankcsapda,Beatrice,Republic Nekik is vannak szar zenéik is, de az átlagos diszkókultúrából messze kiemelkednek. Ők persze nem fognak semmit sem kapni. Az aranyzsiráf meg bekaphatja.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#28) anulu válasza renegade (#25) üzenetére


anulu
félisten

A szándékosságban nem vagyok biztos. Az viszont tuti, hogy a 0 IQ-júnak is L akarják adni. Ahhoz pedig ez a színvonal van fenntartva.
Én asszem maradok a keményebb stílusoknál (Heavy/Progresszív, illetve egyéb metál zenék, valamint a kőpunk(:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) Sidaries válasza renegade (#25) üzenetére


Sidaries
őstag

Kivétel erősíti a szabályt. Nem tudom mikor volt, de ez 1 szám, könyörgöm! 1 szerencsétlen számocska!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#30) Sidaries válasza anulu (#28) üzenetére


Sidaries
őstag

jájájá gúúút! Manson rulz. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#31) renegade válasza anulu (#28) üzenetére


renegade
aktív tag

Szerintem a populáris műfajt is meg lehet csinálni igényesen, semmi akadálya annak, hogy pl. nyálgombócok helyett zenészeket tegyenek a mikrofon elé, stb.
Az igényes és igénytelen populárist pedig a 0 IQ is meg tudja különböztetni, mint ahogy a minőségi bort is meg tudja különböztetni a lőrétől a teljesen laikus is.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#32) zsborbas válasza ocrulez (#14) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Na ja, és mennyit rak zsebre Jeszenszky? Amúgy meg a jogdíjukat kérjék az adathordozókra kivetett sarcból az artisjustól! Egyébként meg amíg ilyen sz@r magyar zenéket árulnak én nem veszek egy darabot sem a cd-ikből!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#33) meba


meba
tag

Alig van egy-két MP3-am ami magyar.....
Ma már szerintem nem a lemezkiadások, hanem a rádió és tévében lejátszott zeneszámok után szedett jogdíj amiből megélnek a kiadók, és ne sírjon a szájuk mert a nyers cd után is megy be a pénz, aki meg akar úgyis vesz ''bolti'' eredeti albumot, maxit stb.-t :P

(#34) anulu válasza meba (#33) üzenetére


anulu
félisten

...5-6-7ezer forintokért... :(:( A Hammerfall Crimson Thunder DVD-Audioja kerül 6e pénzbe! Az meg megéri! CD-n 3e pénz. Viszont nem populáris műfaj... És nem MAHASZ... Ennyi.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) supercow


supercow
őstag

Majd akkor veszek magyar gyártású zenét, amikor az tényleg zene lesz, és nem a Kozsó-gyárban kitermelt sztárzenekarok uralják a polcokat, meg az igénytelen utánénekelt mix, megamix, party mix, fergeteges összeállítás mix, dj-mix és társaik lesznek a boltokban. Addig meg letöltöm azt, amit szívesen hallgatok.
Pl. a dupla Zorán CD-ért igenis kiadtam azt a pénzt, mert megérdemli, ő művész és nem a közvéleménykutatáson alapuló zenekartermelés ''gyümölcse''.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#36) Sidaries


Sidaries
őstag

Nem gondoljátok, hogy el kéne küldeni ezt a fórumot a MAHASZnak?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#37) Versus válasza anulu (#28) üzenetére


Versus
senior tag

Anulu! Éreztem én hogy rokon lelkek vagyunk(az eltérő plattform ellenére:)))
Sokat nem fűznék hozzá csak mondjatok egy normális zenét játszó zenekart amit le is adnak a rádiókban!Nem értem a MAHASZ-t ! Komolyan gondolja hogy ezért a szemétért fizetek 5-6 ezer forintot?! Van olyan metal lemezem amit több mint 10e-ért hozattam japánból és madarat lehetett velem fogatni mikor kifizettem,mert pl a Nuclear Blast-os Accept cd-im (és az összes megjelent Accept és UDO) EREDETIBEN megvan.Szóval van amiért gond nélkül kifizetem a maradék pénzemet de ha bemegyek egy lemezboltba akkor csak ásítozok.Mert igenis vannak tehetséges magyar zenekarok,akik saját zsebből és igazi tehetséggel próbálnak megkapaszkodni de esélytelenek az ilyen Kozsó féle trendi zéró senkikkel szemben akiket a MAHASZ féle alakulat támogat teljes tűzerővel.Sajnos kedves polgártársak hülyének vagyunk nézve és azt én speciel nem szeretem ,mert szerintem egy 12 éves embernek komolyabb zenei ízlése van annál hogy a MAHASZ slágerlistáról válogasson.Mellesleg bevallom töredelmesen újkeletű kedvencemet(Guano Apes) mp3 formátumban ismertem meg és miután nagyon bejött nekem egy ausztriai úton első dolgom volt beszerezni a megfelelő készletet belőle.Ja persze Bécsben több helyen is felizgattam magam a polcok között sétálva!Itt meg effektíve ''elrontott'' cd-kkel vannak tele az üzletek!

Premium Vintage

(#38) róland válasza Sidaries (#27) üzenetére


róland
veterán

Szerintem a Republic kapott már AZS-t, de nem vagyok teljesen biztos benne. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39) Biaggio


Biaggio
őstag

Csatlakoznék az előttem szólók nagy részének véleményéhez.
Amíg 5000 HUF egy album, van rajta 10 szám, addig nem vagyok hajlandó megvenni.
Tényleg, az írható CD jogdíja hova folyik be és mi lesz vele?
Szegény MAHASZ :(

(#40) localhost


localhost
Közösségépítő

Én személy szerint mérhetetlenül fájlalom, a döntést!
Elmarad egy ''jó kis'' gálaműsor azért, mert Ti (!) így vislekedtek, ahogy, mert én ugye az illegális fájletöltésekben semmilyen mértékben nem vagyok érintett!
:))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#41) Edgeri


Edgeri
senior tag

Most komolyan ki a fa*zt érdekel, hogy elmarad az aranyzsiráf?
Számomra ez nem hír, inkább vicc, hogy eddig megtartották :))

Üdv, Edgeri

(#42) róland válasza Versus (#37) üzenetére


róland
veterán

Nagy néha megy azért Pink Floyd. (De emiatt kezdem egyre inkább nem szeretni az ''Another Brick in the Wall (part II.)''-t.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#43) Edgeri


Edgeri
senior tag

Most elképzeltem, hogy mi lenne, ha elterjedne az alternatív erőforrással hajtott autó:

Cikkcím:''Idén elmarad az olajmágnások bálja''
Cikk: Mostanában egyre többen használnak vízzel, árammal, napelemmel hajtható autót. Az olajcégeknek nagy kiesés mutatkozott a büdzséjükben. Ezért a 2XXX-es Olajmágnás bál elmarad figyelemfelhívásként.

No comment.

Üdv, Edgeri

(#44) hko


hko
csendes tag

Azért vanank jó magyar zenék is, csak azok nem jutnak el idáig. Talán pont ez a szerencse! :)
(pl Colorstar, Yonderboi, stb)

(#45) Versus válasza Edgeri (#43) üzenetére


Versus
senior tag

Edgeri hozzászólásod nagyon bejött nekem ! :)
Esetleg még megfejelném azzal hogy a kormányok közös összefogást terveznek hogy erőszakkal fellépjenek a szemét piszkos alternativ erőforrásokat használók ellen,mert kérem hova vezet a tiszta levegő és hasonló destruktív dolgok ?!
Egyébként az a szörnyű hogy lehet hogy ez is igaz !

Premium Vintage

(#46) anulu válasza róland (#42) üzenetére


anulu
félisten

Sajnos kevés igazán jó dal karolnak fel a TV-k, illetve rádiók, azt viszont rogyásik játszák. Pl: Metallica - Nothing else Matters. Egy isteni szám, de már hülyét kapok tőle... :( Azon az albumon a többi is legalább ilyen jó, de azokat nem lehet nagyon (sőt 1általán(?)) hallani, mert keményebb, mint amit az átlag hallgat, és akkor csökken pl egy rádió népszerűsége. Úgyhogy sajnos a pénz az ami miatt szívunk... És ami miatt az igényes zenék nem jutnak el a nagyközönséghez. :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) anulu válasza hko (#44) üzenetére


anulu
félisten

Sajnos annak ellenére nem jutnak el a nagy nyilvánosság elég az általad említett előadók, mert ''nem fém''. Pedig az általad említett is igényes, bár személy szerint nem szeretem. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) róland válasza anulu (#24) üzenetére


róland
veterán

Hát szerintem elég populáris az, ami több mint 800 héten át fenn tud maradni a Billboard200-as listán. (Pink Floyd: Dark Side of the Moon) :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#49) róland válasza anulu (#46) üzenetére


róland
veterán

Az tényleg egy nagyon jó album, és még az a legpopulárisabb. :DD Hallgatnák meg a többit! :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#50) hko válasza anulu (#47) üzenetére


hko
csendes tag

Hát valóban nem fémzene... inkább meg sem kísérlem belőni a műfajt. ;)
Végülis fellépéseik vannak, és lehet hogy ez így a jó... lehet nem ugyanilyen lenne ha a csapból is ez menne.
Sőt talán éppen ezért, nem biztos hogy annyira kéne akarni, hogy az általunk favorizált zené(sze)ket is felvegyék a kiadók az étlapra, mert esetleg még azok is ''elgányulnának''. :))

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Elmarad az aranyzsiráf (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.