Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérhangok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Hellósztok,

Volt már egyszer egy ilyen téma, de akkor azthiszem senki se tudta a megoldást és most Én is szembekerültem vele. Tehát: ha mozgatom az egeret, akkor a hangszórókból hallom. Egy kicsit ''serceg''. Egér és hangkártya driver újra telepítéssel már próbálkoztam. Van valakinek ötlete? Köszi

(#2) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Topicfel

(#3) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Ja. bocs nem a fáradt gőzbe akartam tenni...

(#4) telcom


telcom
tag

Nekem csak akkor csinált ilyet ha kifagyott a rendszer.

telcom

(#5) badbrother


badbrother
aktív tag

Nekem a vinyó forgását közvetíti a hangszóró, ha eléggé felhangosítom akkor zavaró, amúgy meg nem veszélyes. Alaplapi a hangkütyüm, úgyhogy valszeg azért.

(#6) badbrother


badbrother
aktív tag

Bocs, de amúgy ötletem nincsen a probléma megoldására, csak a gondokat szaporítottam.

(#7) Vertic válasza Zolcsy_3298 (#1) üzenetére


Vertic
aktív tag

Nekem is ez volt. Nekem a kábelek nem voltak rendesen árnyékolva valószínűleg, és ahol közel voltak egymáshoz ''áthallatszott'' az egér a hangszóróba. Mióta lecseréltem az egeremet egy intellimouse explorer 3.0-ra egyáltalán nincs ilyen. Valszeg ennek jobban van árnyékolva a kábelje. Szóval egér(kábel)függő is lehet.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#8) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Köszi a hozzászólásokat. A kábelárnyékolás hihető lehet, csak az a baj, hogy úgy emlékszem régebben nem csinálta. A kártya Creative Live-ból valami olcsóbb féle.

(#9) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Most vettem észre: Desktopon nem csinálja, csak outlook-ban, meg internet explorerben! Az explorer feldobott egy hibaüzenetet (be kell zárni,...) és míg be ne mzártam az egértől függetlenül hallható volt a hang! Utána csak ha mozgattam az egeret. ????

(#10) Den válasza Zolcsy_3298 (#9) üzenetére


Den
veterán

Mi volt a hibaüzenet?

www.simson4t.hu

(#11) Zolcsy_3298 válasza Den (#10) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Hát, valami olyasmi, hogy belső hiba, meghogy most be kell zárni az ablakot, nem elősször fordult elő. Ha az ok-ra kattintok(más nincs) akkor be is zárja.

(#12) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Mégis csinálja desktopon is,csak sokkal hallkabban. Kész krimi.

(#13) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Meg a hátsó hangfalak is csinálják. A helyzet bonyolódik...

(#14) khalox válasza Zolcsy_3298 (#13) üzenetére


khalox
őstag

Nekem is csinálja az egyik gépemen, Athlon 1.6, C-Media hang, húzigálok egy ablakot és halk gyors kattogásszerű hang. Ha békénmarad, akkor nem csinálja.

Néha scrollozásnál is előjön. Megoldást még nem találtam rá, igaz, nem is nagyon kerestem, csak olyan mozgassunk meg ezt-azt szinten.

(#15) hungeek


hungeek
senior tag

nekem is van egy kis gondom..... nem nagy, de kicsit zavar.
XP Pro Corp HUN-on van, ha beteszek egy cd-t a lg cd-romomba akkor 10-15mpre lefagy a rendszer, és a hang a winampban ''beakad'', aztán minden ok. Viszont ha az írómba teszek be cd-t (szintén lg) akkkor nem csinál semmi ilyet.
2k, Me, 98 alatt ez a probléma nem állt fenn.

Szerintem XP az ami a hanggal szeret b*szkurálni, mert pl. explorer görgetése közben is a winamp 3-nál akad a hang......
grrrr

(#16) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Lehet, hogy szinte minden gép csinálja? Csak sokan még nem hallották meg? Tekerjétek fel a hangerőt népek! :(((

(#17) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Mindenesetre annyi haszna volt ennek a problémának, hogy közben ''tag'' lettem... Bár nem pont így akartam... :((

(#18) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

topicfel

(#19) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Topicfel

(#20) Den válasza Zolcsy_3298 (#19) üzenetére


Den
veterán

soros, ps2 vagy usb egered van? Ha soros akkor meg lehet nézni a portnak nincs-e ütközése a hangkártyával.

www.simson4t.hu

(#21) JulWCZar válasza hungeek (#15) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az egyik CD meghajtonal nincs bekapcsolva a DMA. XP szereti alapbol nem bekapcsolni.

(#22) gericooper


gericooper
aktív tag

asszem a legjobb megoldás a sercegés elkerülésére, ha az erősítetlen jelkimenetre kötsz külső erősítőt, és arra a passzív hangdobozokat. nálam így van, no zaj, no sercegés :)) :)) igaz, a külső erősítő meg a jbl tlx 500 értéke kb 70k.... :(( :((

(#23) Zolcsy_3298 válasza Den (#20) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

ps2, klasszikus 12-s irq-n nincs ütközés. Azért köszi.

(#24) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Topicfel

(#25) wipes válasza Zolcsy_3298 (#24) üzenetére


wipes
senior tag

Nekem is csinálja, de csak explorer :( alatt, máshol egyáltalán nem, és a winamp is akad. (csak akkor hallom, ha a basszus erősebbre van véve ---> subwoofer) Optikai egerem van, csak a scrollozásnál tűnt fel. (xp + sb live +safeway optikai egér)

(#26) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Lehet, hogy nem is az egér csinálja, hanem olyan erős mozgás közben a kezed aurája, hogy AZ hallatszik a hangszóróból! Itt csak a ráolvasás segít :D

(#27) Cloud


Cloud
tag

Én ezt a jelenséget más formában vettem észre.
Nálam alapból van ilyen (SB Live! 5.1 + Win XP Home Edition), halk búgásféleség.
De ha belépek a hangerőszabályzóba és a WaveOut-on kívül lemute-zok mindent akkor megszűnik (CD-player + Microphone).

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#28) The Thing


The Thing
tag

Na ha Creative akkor a probléma valos nekem a cd-rom ban történő eseményeket közvetitette élöben a hancucc de ha szerencséd van akkor teszel egy uj drivert és meg lesz olva a probléma.nekem legalább is nem csinálta utána(Bár nem tudom mi lehet az összefüggés)

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#29) simonzé


simonzé
addikt

Tudom, mi a hiba. A géped valószínűleg alkapta a Windows nevű vírust. Ennek több alfaja van, a 95/98/ME az nem túl veszélyes, de a Win2k; XP mutációk destabilizálják a gépet. Ezért is hívják a szakemberek ú.n. ''destabilizáló'' rendszernek.

Na, akkor most komolyan: Van egy teóriám az integrált hangkártyákról, amelyek ugye egy bizonyos PCI helyet foglalnak le. Ezekkel általában jelentkezik ez a tünet. Sajnos itt ennyi, bezárult a kör, nem tudod átdugni másik PCI slotba (nálam ez a helyzet, nagy hangerőnél van is zaj rendesen). VISZONT a te esetedben egy Creative kártya van, ami nem annyira nagyon GagyeeTM. Próbáld átdugni egy másik (vagy akár harmadik) PCI slotba a hangkártyát! Nem tudom, jobb lesz-e, de rosszabb biztos nem.
Van ugyanis valami leosztása a PCI slotoknak, így kettő-kettő mindig összefügg. Hátha csak valami zavarja a hangkártáyat a PCI párjában.

Kicsit lamer duma, de nem tudom jobban kifejezni magam. Átkozott fogalmazásgátló. :D

I don't fit in. I fit out.

(#30) Zolcsy_3298 válasza simonzé (#29) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Megpróbálom. Bár szerintem csak a Szakszolgálat hallgat le. Is itt buktak le. ;]

(#31) pojakcs válasza Zolcsy_3298 (#24) üzenetére


pojakcs
senior tag

Csatlakozom Simonzé válaszához, ez valami irq macera lesz. Régebben is volt valami egyes video & hang kártya párosoknál (S3 talán?), de azt registeri bejegyzéssel gyógyítani lehetett.
Próbáld más irq-ra rábírni a hangkártyádat, próba-cseresznye. :))

Üdv: Csaba

(#32) Zolcsy_3298 válasza pojakcs (#31) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Mondom, nem irq problem . Egér :12, creativ: 5 Ezek tök klasszikus beállítások. Azért köszi

(#33) Bally


Bally
senior tag

Nálunk is voltak a minap egérhangok, elég zavaró volt, de 2 db egérfogó alkalmazásával teljesen megszüntek! :)))
(bár szegényeknek annyi lett, dehát ugye a sors...:( )

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#34) Zolcsy_3298 válasza Bally (#33) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

:((( :((

(#35) Syl


Syl
nagyúr

Line-in probléma lesz az. Némítsd el...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) Zolcsy_3298 válasza Syl (#35) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Elnémítottam mindent , de így is csinálja...

De most már annyi gond van a géppemmel, hogy már ez a legkevesebb. Pedig most telepítettem újra mindent. Tegnap. Internet Explorer úgy fagy , hogy nem csinál semmit. Tehát minden oké, csak nem működnek a linkek. Ha újra indítom a böngészőt akkor meg jó...

(#37) Syl válasza Zolcsy_3298 (#36) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor passz.... :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérhangok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.