Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gboy


Gboy
csendes tag

Na Üdv mindenkinek! Legutoljára kb júniusban jártam az oldalon, és azt kell mondjam, hogy fasza az az design. Szóval gratula! DE! az a gondom hogy egyszer már láttam valahol egy olyan optikai egeret, aminek két darab optikai érzékelője van. az a helyzet, hogy kéne erről infó, de nem találok. úgy emlékszem, hogy Genius volt, a genius.hu-n nincs róla infó.
a mésik gondom az, hogy nem tudom, mi annak az egérnek a neve, amelyiket a genius direkt fps-re csinált.
Bocxs, ha hosszú voltam . . .

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#2) napos2600


napos2600
tag

logitech a dual optikas eger az fps-re optimalizaltrol meg nem hallottam

(#3) Bagoly


Bagoly
senior tag

Ezt a logitechet szokták fps-re ajánlani, pont a két érzékelő (nagyobb pontosság) miatt. A genius egerei (hmmm.), szóval nem az élvonal...

Más: Nem tudja valaki, a logitechekben változott valaha az érzékelő felbontása. (melyik egérnél dobták ki az újjat?)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#4) dshk válasza Bagoly (#3) üzenetére


dshk
aktív tag

''A genius egerei (hmmm.), szóval nem az élvonal...''

Egyik kutya másik eb. A logitech 3 éve 8000 Ft-os egerén pár hónap után elvált a görgetőgomb gumijának ragasztása úgyhogy forgathattad bőszen nem nagyon görgetett. Vettem másik ugyanilyet (nem volt sok választási lehetőségem, mert a többienk nincs annyi esze, hogy felnőtt férfiméretű egeret gyártson). Ennél a mikrokapcsoló kiálló nyomógombrésze egész egszerűen lekopott két év után (miféle szar anyagból gyárthatják?), úgyhogy lassan fél kilós erővel kellett nyomni hogy vegye már észre a kattintást. Raktam rá egy kis celluxot, azzal egy jó fél évig ment. Vannak rajta csúszótalpak, na azok se bírták két évnél tovább.

Ezzel szemben egy olcsó artec egér majd 10 évig bírta, most is csak azért adta be a kulcsot, mert az egyéves fiam ledobálta párszor a parkettára (csodák csodájára még a csúszótalpai is megvannak).

(#5) Den válasza Bagoly (#3) üzenetére


Den
veterán

alap logitech-ek 400 dpi, két érzékelős 800 dpi.

www.simson4t.hu

(#6) McJames válasza dshk (#4) üzenetére


McJames
senior tag

Előre bocsátom nem vagyok oda az M$-ért, de az el kell ismernem, hogy a hardwarei nagyon jók, sőt.

Otthon 1995 óta a második., a munkahelyemen 1993 óta a második MS egeret használom. A második generáció már mindkét helyen görgős IntelliMouse (v1.1A). Az otthoni elsőt is csak azért kellett cserélnem, mert 4 év után eltört a kábele és lusta voltam forrasztgatni... :D

Most csak azért tervezek átállást otthon, mert azt hiszem ki fogok tudni használni egy rádiós billentyűzet+egér combót. (Bocs Den... :T) Ja, és már az MS is gyárt ilyet, nem is rossz: [L]http://www.microsoft.com/hardware/keyboard/wodp_info.asp[/L]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) Egon válasza McJames (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudod véletlenül, hogy ''hagyományos'' (nem ''félbetört'') verzióban is létezik ez a bill.+egér combo?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Den válasza McJames (#6) üzenetére


Den
veterán

:t

www.simson4t.hu

(#9) Den válasza Egon (#7) üzenetére


Den
veterán

igen valamilyen blue van a nevében

www.simson4t.hu

(#10) McJames válasza Egon (#7) üzenetére


McJames
senior tag

Igen, csak akkor Wireless Optical Desktop a neve... :DDD
[L]http://www.microsoft.com/hardware/keyboard/wod_info.asp[/L]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#11) McJames válasza McJames (#10) üzenetére


McJames
senior tag

Ja és sokkal csúnyább... :t

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#12) Den válasza Egon (#7) üzenetére


Den
veterán

www.simson4t.hu

(#13) McJames válasza Den (#12) üzenetére


McJames
senior tag

Mondom, hogy sokkal csúnyább. Még ez is:

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#14) Egon válasza McJames (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi! Den, neked is! :))
Bár szerintem a közeljövőben nem lesz ilyesmire keretem...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Gboy


Gboy
csendes tag

bocs srácok, asszem egy kicsit elkanyarodtunk. . . szóval legalább egy bolt neve kellene, ahol lehet kapni ezt a duplaoptikás dolgot. van valakinek tapasztalata a rádiós optikai egér + fps kombinációról?

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#16) McJames válasza Gboy (#15) üzenetére


McJames
senior tag

Vhol az intenews-on volt erről egy topic. Rá kb. egy évre itt is. Játékra még mindig a PS/2 + golyós (mechanika + optika) a legjobb választás (Logitech vagy MS a topon...).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#17) Egon válasza Egon (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Most, hogy jobban megnézem, nem is tetszik...:D Egyik se! Milyen idiótaság, hogy nem a hagyományos módon vannak csoportasítva az F-billentyűk?!? :((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Den válasza McJames (#13) üzenetére


Den
veterán

Nekem a kék jobban teccik. Mondjuk a logitech-et majmolja. De ki nem?

www.simson4t.hu

(#19) McJames válasza Egon (#17) üzenetére


McJames
senior tag

Nézd meg az eredetit: :DDD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#20) McJames válasza Den (#18) üzenetére


McJames
senior tag

Ja. Viszont az első ''törött'' billentyűzet meg mintha az M$-é lett volna.
Tényleg, ki csinálta az első AT billentyűzetet? => Övé a pont... :)

PS.: A ''törött'' fekete-ezüst a legszebb (az MS kínálatából).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#21) Egon válasza McJames (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Már milyen szempontból? Design szempontjából én nem látok sok különbséget (leszámítva persze, hogy a félbetört kivitelnél értelemszerűen máshogy rendezték a billentyűk egy részét). Az F-gombok szempontjából meg (ugye két csoport van: 1-5 és 6-12) ez se jobb megoldás...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Egon válasza McJames (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

J, és mégvalami: prakticizmus! :) Elég nehezen tudom elképzelni, hogy valaki egy ilyen ''félbetört'' billentyűzeten komolyabban játszana (pláne valami reflexigényesebb dologgal...) :D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Egon válasza Den (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

OFF

Den, vic-cet a-ka-runk!!! :))

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Den válasza Egon (#17) üzenetére


Den
veterán

azért ha hozzádvágnák...

www.simson4t.hu

(#25) McJames válasza Egon (#22) üzenetére


McJames
senior tag

Hmmm. Soha nem mondd, hogy soha...
A F1-F5 és F6-F12 pl. praktikus, mert a gyors mentés ált F5, a betöltés meg F6. Így nem tudod összekeverni, ill. nehezen.
Prakticizmus: Lassan 8 éve játszom ilyen billentyűzetről, az első ezért is ment ''gajra'' val.szeg., mert ''használtam''. :((( )

Ha kíváncsi vagy, íme (ha nem, ugorj...):
előre - d
hátra - f
oldalra balra - s
oldalra jobbra - g
fel(ugrás) - a
le(guggolás) - z
haránt vízszintes tengely körül (ami a hasadat böki át...) balra - t
- '' - jobbra - b
pl. újratölt - r
pl. lámpa vagy jelzőfény - v
fut/sétál váltás - space
használ/kinyit stb. - num enter

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.