Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jasszer válasza aDM|RaL^ (#48) üzenetére


jasszer
senior tag

Támogatom peterkeT 5letét... Bár engem egy 3dMark 2001SE izgatna leginkább... Nagyon haveri árban van a dolog, csak a proci-teljesítményről készült diagrammok elrettentőek, nem hiszem h ennyire ''ótvar'' módon muzsikálna a vas... :(((

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#52) tundra válasza randomly (#50) üzenetére


tundra
tag

Üdv. randomly!

Szeretnék venni egy ECS NB G553-ast, de mivel ez lenne az első notebookom, elég láma vagyok hozzá.

Nem láttam még a G553-ast működés közben, de nekem fontos lenne a halk működés. 1.5-ös PentiumM Centrino van benne, ami ugye tudja a Speed Stepet. Ha jól tudom van ennek egy külön programja, amiben belehet állítani a processzor működési frekvenciáját is. Arra gondolok, hogy pl.netezéshez az alacsonyabb freki is bőven elég, és így nem fog bekapcsolni a ventillátor.
A BIOS frissítése is megoldás lehet, csak nem tudom hogy hogy kell csinálni.:F

Szóval felhomályosíthatnál egy kicsit zaj kérdésben:)

[Szerkesztve]

(#53) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

A Transmeta-val szerelt notebookokról milyen véleményen vagytok? Tapasztalat esetleg van?

(#54) Rover623 válasza jasszer (#51) üzenetére


Rover623
félisten

Ember!
Jól érzed magad?
Ennyi pénzért 3D...?
Notebook...és kész!
Lehet hordozni, normális méretű LCD, HDD...256MB memcsivel, combo meghajtóval...
Valaki mondta: xp-hez is éppen elég...
Hülyeség! Gyorsabban pattog rajta a desktop meg az Office mint egy Evo1020-as Compaqon...
DVD-t is korrektül játszik le...csak nem hallani a hangját, mert gyenge a speaker...meg süvít a venti.
De nem állandóan: időnként leveszi a fordulatot, tehát valszeg valahogy megoldható a csendesítés.
Proci nem cserélhető...a VIA jól ismert a C3 alapú ''beágyazott'' rendszereiről...ebben is ilyen van.
Nincs floppy és nincs infra!
Ellenben van rajta valódi soros port, ami manapság nem divat...biztonságtechnikai, telefonos és pl. autódiagnosztikai célokra kiváló: olcsó, ha kipurcan a mostoha felhasználási körülmények között, nem akkora a kár :)
Szvsz megéri az árát!

primus inter pares

(#55) randomly válasza tundra (#52) üzenetére


randomly
csendes tag

Szia!

Az enyém G551, a különbség ha jól látom a videokártya.
Nem kell semilyen külön vezérlő program hozzá.
A WINDOWS XP remekül kezeli, 6 beállítása van amit átszabhatsz.
Én mikor netezek akkor maximális telep állásban használom.
És csak akkor indul be a ventillátor ha nem akar egy kép letöltödni mert megszakadt a kapcsolat a letöltödés közben. (IE hibája, nem dobja el a kapcsolatot hanem várja ezerrel. FireFox ilyet nem tesz. :) )
Szóval gyakorlatilag sosem megy, ölben használni is lehet felülről szívja a levegőt.

BIOS nem tudom kell e hozzá, de szerintem nem.
Ha kiprobáltatod WINDOWS alatt, akkor max telep beállitással nem szabad pörögnie.
Vagyis az Én 1,3 nem pörgeti.

rand

1$ egy kalapácsütés, 5 cent az ütés 95 cent hogy hova ...

(#56) Sianis válasza Sianis (#53) üzenetére


Sianis
addikt

UP!

(#57) Frenkee


Frenkee
csendes tag

Hello!Novemberben vettem egy ecs laptopot 149990Ft-ért.DVD olvasó van benne.Hol lehetne kicseréltetni cd,estleg DVD íróra?Lehetőleg beszámítással.Ja és mennyibe kerülne?

(#58) jasszer válasza Rover623 (#54) üzenetére


jasszer
senior tag

''Ember!
Jól érzed magad?''

Aha, kifejezetten... Még egy kicsit fáj a torkom, de már minden OK. Aranyos vagy, h megkérdezted... :P

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#59) Rover623 válasza jasszer (#58) üzenetére


Rover623
félisten

Jobbulást....testi-lelki értelemben...;]

primus inter pares

(#60) jasszer válasza Rover623 (#59) üzenetére


jasszer
senior tag

Kössz... Szerintem lefuttatok még pár benchmarkot a mosógépünkön és teljesen jól leszek - kíváncsi vok a max. fordulatszámára...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#61) tundra válasza randomly (#55) üzenetére


tundra
tag

Film(DVD, DivX) nézés közben milyen gyakran kapcsol be a venti. Arra gondoltam, hogy a Speed Step progival talán lockolni lehet az alacsonyabb frekit.

(#62) randomly válasza tundra (#61) üzenetére


randomly
csendes tag

Hello

Nem indul be, se divx se xvid sima dvd-nél sem.
Mondjuk dvd nem sok volt benne, de ami volt az csendben volt.


rand

Ui:Eddig semilyen program nem tudta kiolvasni a CPU hőfokot, szerintem ezt csak a BIOS kezelheti, ott meg semmi álljthatóság nincs. De mivel abszolut nem megy a venti csak ha dolgoztatom a gépet (excel makró, 4 perc 100% proc.).

1$ egy kalapácsütés, 5 cent az ütés 95 cent hogy hova ...

(#63) Rover623 válasza jasszer (#60) üzenetére


Rover623
félisten

:))
Én a DVD lejátszót szoktam gyaktatni...:)

primus inter pares

(#64) jasszer válasza Rover623 (#63) üzenetére


jasszer
senior tag

Most épp az Everest-tel lövöm a mosógépet, a dobot lecseréltem 7200-esre - így 37 fokon megy... Amúgy be lehet állítani energiatakarékos programot is rajta h tovább bírja az akksi; ez az ún. whörlpúl centri(no)fuga. Kevesebb áramot vesz fel, ráadásul a lvl2-es tárban 2 mega ruha fér el... Súlyra mondjuk nem túl mobil -> szvsz megvan vagy 50 kiló... :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#65) parandroid válasza jasszer (#64) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nos? mi eredmény? szép tiszta lett minden? démárk? pécémárk? szuperpí?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#66) jasszer válasza parandroid (#65) üzenetére


jasszer
senior tag

Hja... minden megvan. Színesnél 70 fokon kicsit szaggatott mondjuk, de azé' nem rossz. Dúm megy L és XL méretben is, szép részletes a ruhák textúrája centri után is (ezám a true color). Kellene tartani lassan egy LAN-partyt... :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#67) parandroid válasza jasszer (#66) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

na jó, de némi eredmények? hány pontosra mosta a ruhákat?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

most kaptam meg veglegesen laptopot, bocs h. nem irtam.
ha adtok linket, akkor barmien tesztet lefuttatok, de a ventit el kellene kussoltatnom.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#69) aDM|RaL^ válasza randomly (#62) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

biosfrissiten utan elhalkult?:X

megnezem nincs-e valami opcio biosban, mert ngyon idegesito, hogy ennyire nyomja a levegot, mikor nincs is ra xukseg.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#70) parandroid válasza aDM|RaL^ (#68) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

valamelyik mirror-ról szedd le ezt: Bővebben: link.
meg ezt: Bővebben: link

sok sikert!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#71) randomly válasza aDM|RaL^ (#69) üzenetére


randomly
csendes tag

Hello

Nekem kicsit OFF topic ide.
Nekem ECS G551 van, és ez is orditott uj korában.
De 3 hónap után adtak ki BIOS frissitést, és most már szabályozza.
DE a BIOS-ban nincs állítási lehetőség, bele van égetve és csinálja a dolgát.
Ha a windows energia gazdálkodásában beállítom a maximális telepet.
Akkor napokig nem indul-el, csak pénteken mikor elindul a Norton vírus keresés.

Ez Centrino a tird nrm tudom már milyen.

rand


1$ egy kalapácsütés, 5 cent az ütés 95 cent hogy hova ...

(#72) Gismo


Gismo
addikt

Forgalmaz most vki ECS notikat?

(#73) Gismo


Gismo
addikt

:F

(#74) jasszer válasza parandroid (#67) üzenetére


jasszer
senior tag

Húú, nem emlékszem, már vagy egy év is eltelt azóta... :))

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#75) Blyan válasza Gismo (#73) üzenetére


Blyan
félisten

Tudtommal Patriot néven, egyedül a Fukar (nemjuteszembeaneve).

Megvan, a Saturnban kapható, de...

Idézet egy másik fórumról:

Tisztelt Uram/Hölgyem,

a Patriot márka egyedül az Elektro Worldnek készülő, maradék illetve elavult
alkatrészekből összeszerelt ''notebook''. Így bármiféle support és alkatrész
ellátás csak a fenti áruházláncon keresztül lehetséges.


UI:

Nem is a fukar, hanem az Elektro World.


Ebben a Topikban olvashatsz tapasztalatokat:

http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=266873

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#76) Blyan válasza Blyan (#75) üzenetére


Blyan
félisten

A pontosság kedvéért hozzá kell tenni, hogy ezt árulják -> Patriot 2005 Hu (azaz ECS 321)

[link]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#77) Gismo válasza Blyan (#76) üzenetére


Gismo
addikt

Ahha! Kössz az infót!
Elég gyenge gépnek tűnik! Tehát akkor kifejezetten ECS notit itthon nemlehet kapni?
Patriot-ot nemakarok!

(#78) Blyan válasza Gismo (#77) üzenetére


Blyan
félisten

Megértem.


A notebook.hu oldalon van olyan rész, hogy ELITEGROUP ®, de ha rákattintasz, akkor ezt írja:

Az oldal feltöltés alatt áll. A keresett eszközről kérjük, érdeklődjék telefonon, vagy e-mailen!

Szerintem érdeklődj náluk...

illetve a depo.hu-n ezt találtam:

[link]

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#79) LeC


LeC
addikt

Nem tudja vki hogy ECS laptopnál hogyan kell CMOS resetelni?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#80) LeC válasza LeC (#79) üzenetére


LeC
addikt

senki? :U

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#81) misu válasza LeC (#80) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Passz...:(
Mi a gondja?

Esetleg szerintem vidd be egy szervízbe..:(

Bye!

[Szerkesztve]

Bűn az élet.

(#82) ficsmix válasza misu (#81) üzenetére


ficsmix
tag

hello. Tudtok segíteni? hogy D320-ba mekkora RAM-ot tehetek a 256/333 helyett? esetleg 512/400???

FICSMIX™

(#83) raczger


raczger
őstag

Hy

Nemsokára vennék notit, ám nem lesz rá túl sok pénzem, és már nézegetem milyen gépet lehetne venni. Egyik oldalon ez találtam: [link] (EliteGroup G322)
Szerintem figyelemreméltó az ára, bruttó 80k . A tulajdonságai jónak néznek ki, ám nemtudom hogy milyen lehet a minősége. Valaki nemtud erről a márkáról, vagy az adott típusról valami, megbízhatóság ügyben?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#84) tkazmer válasza raczger (#83) üzenetére


tkazmer
addikt

Kérdés, hogy mire használnád, olyan komoly igénybevételt ez nem bírna ki. Szerintem egy olyan napi 2-3 óra használat mellett jó lehet egy ideig.
Viszont ott a másik oldalon, hogy ennyiért kapsz igen jó használt gépeket, szerintem akár olyat is, amelyikhez még megvan 1 évnyi gari. Azokkal szerintem mindenképpen jobban jársz. Hp nc, ibm/lenovo thinkpad t, dell latitude - ezeket a sorozatokat nézegesd.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#85) Gismo


Gismo
addikt

A notebook.hu-n található legdrágább ECS-ről tud vki vmit? Sztem egész frankó kis gép jó áron...
Van valakinek azzal a típussal tapasztalata?

(#86) Gismo válasza Gismo (#85) üzenetére


Gismo
addikt

:((

(#87) Peat;) válasza Gismo (#86) üzenetére


Peat;)
veterán

Én az EliteGroup G220-ot néztem, kis noti 12-es kijelzővel, elegendő erővel, bruttó 156 ezerért....de sehol egy normális teszt :( nemértem miért van így hanyagolva ez a márka.

(#88) cyberbull83


cyberbull83
csendes tag

Hello,

Nemrég vettem egy ECS G322-es notit, és mit mondjak...NEM ROSSSSSZ!!!


80 ropi+3600 szállítás volt

1500 Via C7 procival, 256 DDR2-es rammal+32 MB VGA(ezt 64-re is lehet állítani)
Lehet mert ez az első notim elfogult vagyok, de nekem tetszik. A külső szerintem átlagos, gombok jók, hanszoró jól szól, a ventit Win telepítése után 1-szer hallottam bár még nemsokat nyúztam a gépet.

'1-2 hátrány: Nincs PCMCIA hely bár már sok mindent lehet USB-s eszközzel pótolni. A kijelző felbontása csak 1024*768 de sztem ez netezni, filmezni elég.

A későbbiekben tervezek majd teszteket is csinálni róla, ha érdekel titeket szóljatok :))

Üdv födlakok!

(#89) tl-x válasza cyberbull83 (#88) üzenetére


tl-x
őstag

Várjuk a további tapasztalatokat! Esetleg rakhatnál fel róla általad készített képeket! Pixelhiba? Mérete mekkora?

(#90) #20098048


#20098048
törölt tag

Sziasztok! Keresek egy megbízható, korrekt és nem túl drága szervízt, ugyanis a pár éves ECS A535 notim enyhén szólva is melegszik mint az állat. Fáj hozzáérni és fagyasztja a gépet. Persze ha van ötletek, hogy hogy lehetne ezt megoldani, nem ragaszkodom a szervízhez...

(#91) tzsu válasza cyberbull83 (#88) üzenetére


tzsu
csendes tag

Hello!
Mikor írod le a teszteket?

[ Szerkesztve ]

(#92) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Hali!
Fél éve vettem egy ECS 910-et 200ezerért.[link]
Egyszer beadta a kulcsot a Seagate vinyó (megették a szektorhibák) ezt leszámítva nagyon zsír.Reggeltől késő estig nyúzom lan-partikon,ahol vannak komolyabb asztali gépek is de mindíg az én gépem a szerver.Gyors,megbízható,nem fagy ki,nem nyűgösködik.Teszi a dolgát.Van benne egy go6800,az kegyetlenül forrósodik főleg ha a szobába is meleg van.Zúg a venti is piszkosúl.De ezt a zúgást elnyomja a beépített 2.1 aminek nagyon szép hangaja van,Nem zörög,nem torzít.
Nagy,robosztus,csúnya gép de 3dmark03 adott neki ~10.000 pontot,cod2 1024*768-ba full grafikán szaggatás nélkűl megy rajta.Játék közbe meg nem azt nézem hogy mennyire van lekerekítve a sarka :DDD 17 colos szélesvásznún meg élvezet játszani.Nem fogom lecserélni semmire.Remélem még sokáíg bírja.

(#93) Atos23 válasza enerdzsájzer (#92) üzenetére


Atos23
senior tag

Nekem is volt egy ECS 910-em. :K

Már bánom, hogy eladtam mikor MXM cserés lett, és nem javíttattam meg. :(

Ha valakinek van ilyene, gondoljon rám :)

(#94) Gismo


Gismo
addikt

Azt lehet tudni, hogy gyárt-e még az ECS - Uniwill páros normál laptopokat? Ha igen, kinek? Saját név alatt nem igazán forgalmaznak semmit :( Van egy Advent a családban és az marhajó csak kezd elszállni fölötte az idő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.