Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-video írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18) Danecay


Danecay
őstag

Hi All!
Rigóci írta, hogy úgy hallota a TEAC nem a legjobb DVD író. Há remálem tévesek az információi mert én egy hete vettem egy 4xes példányt, és a DVD írással kapcsolatban lenne 1 pár kérdésem.
1. Az asztali DVD olvasok a leírtak szerint általában támogatják a DVD-R(RW)-s szabványt. Ez igaz, vagy van olyan asztali DVD olvasó ami kizárólag a +os szabványt támogatja?
2. Egy fórumon olvastam, hogy különböző szoftverek segitségével lehet másolni DVD-ket és ezek segitségével le lehet szelektálni, hogy mit akarok felírni és mit nem pl. nem használt feliratok, szinkronok, extrák, DOLBY DIGITAL, DTS. A kérdés miért kell kiszedegetni dolgokat az eredeti DVD anyagából? Esetlehg azért mert gyárilag több adatot tudnak rányomni a DVD-kre min amennyit egy DVD íróval fel lehet írni?
3. Gyári, monjuk videoTK-ból kikölcsönzött DVD-t lehet-e minden nehézség nélkül másolni, vag szokott esetleg lenni ezeken a lemezeken valami másolásvédelem is? ha igen hogy lehet ezeket átmásolni?
4. Úgy nem lehet DVD-t másolni mint mondjuk egy játék CD-t? Gondolok itt azon egyszerű megoldásra, hogy DVD-t IMAGE file-ba leszedem és innem kiírom egy üres DVD-re.
5. Lehet-e több SVCD-t 1 DVD-re másolni úgy hogy az asztali DVD olvasó le tudja játszani és ha igen akkor hogyan? Gondolom ha felírok 1 DVD-re 2 vagy 3 SVCD-t, ezeket külön mappában kell elhelyezni de gondolom a DVD olvasó mármint az asztali nem fogja felismerni, ezért gondoltam 1 olyan megoldásra, hogy a SVCD .mpg filejait egybefűzöm pl. VIRTUAL DUB-al és ezt a több filmet tartalmazó .mpg file-t kiírom SVCD-nek. Ez elképzeléseim szerint játható útnak tűnik de nincs erre 1 egyszerűbb megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-video írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.