Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-video írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kizo13


kizo13
tag

Hali! Lenne két kérdésem. Akarok venni egy DVD írót, csak nem tudom, hogy DVD-video-t milyen íróval kell megírni? Plusszossal (+) vagy minuszossal (-). Másik kérdésem, hogy mekkora sebességgel lehetmegírni, mert az új írók már támogatják a 4x-es írást.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#2) nilrem válasza kizo13 (#1) üzenetére


nilrem
tag

Olyan írót vegyél ami mindkét formátumot támogatja kicsivel több, píz, de nagyobb biztonság.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#3) Sefter válasza kizo13 (#1) üzenetére


Sefter
veterán

nekem (-) -os DVD-n vannak filmeim.....

Psn ID: sefter_hun

(#4) rigoci válasza kizo13 (#1) üzenetére


rigoci
csendes tag

Ez nagyban függ attól, milyen olvason, asztali DVD-n akarod lejátszani. GYK melyik milyet támogat.
Érdemes megvenni a DVD+/-R RW meghajtókat. Legalább választhatsz. :DD
A sebesség pedig a megírandó hordozó milyenségétől függ.

iMAC 20"

(#5) kizo13


kizo13
tag

Na ja! Ezt elfelejtettem. Asztali lejátszón szeretném használni a lemezeket.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#6) nilrem válasza kizo13 (#5) üzenetére


nilrem
tag

Milyen márkát érdemes venni?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#7) kizo13


kizo13
tag

Az írók közül melyiket érdemes megvenni. Sok jót hallottam a Pioneer-ről és a Toshiba-ról, de milyen pl. a TEAC. A mostani CD-íróm is ilyen és nagyon meg vagyok vele elégedve. A DVD fronton is van ilyen jó?

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#8) Flashcash válasza kizo13 (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az újabb asztali lejátszók már mindkét formátumot támogatják.
A régebbiek között van olyan amelyik csak a DVD-R(W) lemezeket kezeli.

Ha gyengébb minőségű lemezeket írsz 4X-es sebességgel akkor lehet hogy nem olvassa be az asztali lejátszó vagy akadozni fog a lejátszás. A lemeztől, írótól és az asztali lejátszótól is függ hogyan reagálnak a 4X-es írásra.

(#9) Flashcash válasza kizo13 (#7) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Teac 4X-es DVD-RW írója az egy Pioneer A05-öt takar.

(#10) Dokibá


Dokibá
aktív tag

Nekem 103-as Pio íróm van, ami max 2X ír, de DVD video-t csak és kizárólag 1X sebességgel
érdemes megírni ahhoz, hogy bármi lejátssza.

Dokibá

(#11) zizou


zizou
tag

Nem kapcsolódik 1000%-osan, de tegnap akartam írni a vadiúj LG-mel egy sima multisession-os adat-DVD-t és aszonta, hogy oké, de vigyázzak, mert nem fogja minden olvasni. Én elsősorban adat-DVD-ket írkálok (pl DivX filmek, mp3-ak) és mivan akkor ha 2GB-ot ki akarok írni és mondjuk 2hét múlva meg a maradékot? Fogja tudni olvasni az íróm (gondolom...) És mondjuk fogja tudni olvasni a haverom sima DVD-olvasója?

Köszmá,
Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#12) bitfarkas válasza kizo13 (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Egy +os NEC írót vettem, bruttó 47k-ért. TDK, Verbatim, Fuji, és Ricoh lemezekkel próbáltam. Asztalinak egy ócsó Thomsont használok, eddig a megírt lemezek közül csak a fuji+RW-t nem fogadta el, a TDK és Verbatim újraírhatóakat viszont megette.

Eleinte óvatoskodtam, hogy csak egyszeresen írni, de a Nero nem kérdezett, csak látom ám, hogy négyszeresen vési. (Úgy tudom, 2,4-szeres alatt nem is lehet a +ossal sütni.) Azóta a video lemezeket úgy írom, amit az anyag megenged, a saját asztalimmal ebből még nem volt gond.

(#13) Als válasza bitfarkas (#12) üzenetére


Als
tag

Ha tudsz, akkor mindenképpen 1X-en írj. Szerintem.
Jobb az óvatosság. Emlékezzünk csak vissza az audio lemezekre. Bizonyos sebesség felett azokat sem játszotta le minden asztali olvasó.
Mivel a dvd írás még nem túl kiforrott technika, szerintem érdemes a lehető leglassabban írni.

(#14) rigoci válasza kizo13 (#7) üzenetére


rigoci
csendes tag

Pioneer DVR-A06. Ír mindent.
A TEAC-ról azt olvastam, hogy nem a legjobb DVD másolásnál.
De szerintem ilyet nem akartok csinálni..... ;]

iMAC 20"

(#15) Dokibá válasza zizou (#11) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Ha jól tudom, nem az olvasó a probléma, hanem az oprendszer. Elvileg csak az XP olvassa a
multisession DVD-ket.

Dokibá

(#16) bitfarkas válasza Dokibá (#15) üzenetére


bitfarkas
őstag

W98 SE-nek nem probléma.

(#17) erdoke válasza zizou (#11) üzenetére


erdoke
titán

DVD video is adat-DVD. Sőt az Audio CD is ''adat-CD''.

Szerintem is érdemes +- írót venni, az A06 Pioneer (= OEM 106) jó ár/teljesítmény viszonyú. Elit példányok a Plextor és az NEC 8x írói, de drágák is.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Danecay


Danecay
őstag

Hi All!
Rigóci írta, hogy úgy hallota a TEAC nem a legjobb DVD író. Há remálem tévesek az információi mert én egy hete vettem egy 4xes példányt, és a DVD írással kapcsolatban lenne 1 pár kérdésem.
1. Az asztali DVD olvasok a leírtak szerint általában támogatják a DVD-R(RW)-s szabványt. Ez igaz, vagy van olyan asztali DVD olvasó ami kizárólag a +os szabványt támogatja?
2. Egy fórumon olvastam, hogy különböző szoftverek segitségével lehet másolni DVD-ket és ezek segitségével le lehet szelektálni, hogy mit akarok felírni és mit nem pl. nem használt feliratok, szinkronok, extrák, DOLBY DIGITAL, DTS. A kérdés miért kell kiszedegetni dolgokat az eredeti DVD anyagából? Esetlehg azért mert gyárilag több adatot tudnak rányomni a DVD-kre min amennyit egy DVD íróval fel lehet írni?
3. Gyári, monjuk videoTK-ból kikölcsönzött DVD-t lehet-e minden nehézség nélkül másolni, vag szokott esetleg lenni ezeken a lemezeken valami másolásvédelem is? ha igen hogy lehet ezeket átmásolni?
4. Úgy nem lehet DVD-t másolni mint mondjuk egy játék CD-t? Gondolok itt azon egyszerű megoldásra, hogy DVD-t IMAGE file-ba leszedem és innem kiírom egy üres DVD-re.
5. Lehet-e több SVCD-t 1 DVD-re másolni úgy hogy az asztali DVD olvasó le tudja játszani és ha igen akkor hogyan? Gondolom ha felírok 1 DVD-re 2 vagy 3 SVCD-t, ezeket külön mappában kell elhelyezni de gondolom a DVD olvasó mármint az asztali nem fogja felismerni, ezért gondoltam 1 olyan megoldásra, hogy a SVCD .mpg filejait egybefűzöm pl. VIRTUAL DUB-al és ezt a több filmet tartalmazó .mpg file-t kiírom SVCD-nek. Ez elképzeléseim szerint játható útnak tűnik de nincs erre 1 egyszerűbb megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#19) bitfarkas válasza Danecay (#18) üzenetére


bitfarkas
őstag

Pár kérdésedre tudok válaszolni.
1. Tudtommal a Philipps asztalijai csak a +os szabványt támogatják.
2. és 4. A dvd szerkesztő progikkal, mint Ulied DVD Factory ki lehet válogatni a tartalmat a dvdről, amit másolni akarsz, (másolásvédelmet még nem próbáltam) és azt dvd-re írni.
5. Svcd-t kár DVD-re írni, azt ha ráfér cd-re is teheted. A Nero express megcsinálja a teljes cd struktúrát menüstől (több filmre is), az én asztalim (Thomson) szépen megeszi

(#20) erdoke válasza Danecay (#18) üzenetére


erdoke
titán

1. Egyre több támogatja a +RW-t IS.
2. DVD2DVDR nevű progi elég jó, újratömörítéshez kell hozzá egy encoder is.
3-4. Vedd figyelembe, hogy az üres DVD-re csak 4700/1024 GB fér, a legtöbb filmből ki kell szórni a felesleges extrákat, aztán újratömöríteni, hogy ráférjen.

A legjobb aláírás a héten

(#21) Dokibá válasza Danecay (#18) üzenetére


Dokibá
aktív tag

SVCD-t DVD-re azzal a progival lehet feltenni, aminek a neve meglepô módon SVCD2DVDMPG.
De az ilyen lemezt nem biztos, hogy minden asztali player megeszi. DVD lemezeket másolni a
DVD2One, Instantcopy, DVDShrink (ez utóbbi ingyenes) programokkal lehet. Látogass el ide
[L]http://www.doom9.org[/L], itt sokmindenre találsz megoldást.

Dokibá

(#22) PPeter


PPeter
addikt

[i]''Pioneer DVR-A06. Ír mindent.
A TEAC-ról azt olvastam, hogy nem a legjobb DVD másolásnál.''[/i]

Khmmm, a TEAC DVD-íróiban Pioneer belső van, csak gondoltam szólok ;].

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) erdoke válasza PPeter (#22) üzenetére


erdoke
titán

Szia Péter,

Én a Plextor új 8x írójával szemezgetek, az oldaladon írtad, hogy várod már. Esetleg találkoztál vele azóta? Ha igen, tapasztalatok?
Esetleg az NEC új, mindent 8x író meghajtójáról vmi konkrétabb?

A legjobb aláírás a héten

(#24) PPeter


PPeter
addikt

A Plextort épp tesztelem, a NEC-ről semmi hírem egyelőre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) erdoke válasza PPeter (#24) üzenetére


erdoke
titán

Írsz vmit a tesztről a site-on, v. dobsz egy rövid mélt? Lszi-lszi!
Előre is kösz!

A legjobb aláírás a héten

(#26) Danecay


Danecay
őstag

Hi!
Meg tudná valaki mondani. hogy mivel lehet rászerkeszteni a feliratot az mpg file-ra hogy utánna SVCD-nek kiirva asztali DVD lejátszó is lejátsza?

(#27) ubul_bp


ubul_bp
csendes tag

Egyszeru : valojaban latogass el a www.feliratok.hu forumaban es nezz korul ott pontossan le lessz irva .
de Virtualdub al konnyeden meg lehet csinalni

(#28) zizou


zizou
tag

Hellou,

Nem 100%-ig idetartozik, de nem akartam neki új topikot nyitni. A porbléma a következő:

Van egy LG4040-es íróm, főként DivX-eket írkálok ki DVD-R lemezekre. Már 2x is előfordult az, hogy az első film olvashatatlanná vált. :(( Gyanús, hogy a lemezre túl sokat akartam volna feltenni (asszem 4475MB-ot írt legutoljára a Nero) és a lemez végét valamiért nem bírta kiírni. Anno CD-knél is sikerült ilyesmit előidézni, de emlékeim szerint csak túlírásnál, nomeg ott pont az utolsó file(ok) volt(ak) gázos(ak)... Tapasztalt valaki vmi hasonlót?

Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-video írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.