Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dester31


Dester31
tag

Igen, rétegtermék, de munkagépként használva én ezért "ölni tudnék". Olyan szoftverekkel dolgozom, ahol egy full HD kijelző nagyon kevés, egy 4K-s meg bár jobb ugyan, de mivel több programot kell szétdobálni állandóan, jobb lenne két kijelző. Ilyen meg hordozható méretben, laptopként nemigen terjedt el. El is küldöm a linket a főnökömnek :D

Des

(#2) mad823


mad823
őstag

(#3) sirály69


sirály69
őstag

A cikk címéből tökre eltaláltam az árát.... :B

Szerver Hosting Debrecenben

(#4) Chiller válasza Dester31 (#1) üzenetére


Chiller
őstag

Azt teljesen megértem, ha valakinek kell a két (vagy több) kijelző, esetleg a UltraWide vagy "ultrapivot".

De milyen program az, amihez még fontos hogy mindez a rengeteg kijelző még hordozható is legyen? Gyártósor mellett CADezni? Yachton tőzsdézni?

Remélem nem azért kell, hogy reggelente a körút egyik feléről becipeljük a másik felén lévő irodába :B

(#5) Synthwave válasza Chiller (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szimpla cikkíráshoz is kettő a bare minimum. Szerintem.

Vagy egy ultrawide, de jó az, ha van egy pivotban.

De igen, pl. tőzsdézni is elég hasznos.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#6) salapp válasza Dester31 (#1) üzenetére


salapp
addikt

Ugyanígy vagyok ezzel. Nagyon jó, hogy van ez a termékvonal.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7) Chiller válasza Synthwave (#5) üzenetére


Chiller
őstag

Az pont érdekes téma, mert én laikusként oda pont nem tartanám fontosnak. Főleg mivel minden weboldal hasábszerűen töredezett, azaz kb. a kijelző fele úgyis "szabad". Mindenesetre olyan munkához gondolom nem kell hogy hordozható legyen.

Ami még amúgy eszembe jutott, hogy van már mindenféle portable monitor, ami szintén megoldás lehet, akár a tesztelt terméknél jóval olcsóbban is. Persze ez itt egy elég ritka állatfajta a nagyfelbontású OLED 14" panelekkel.

Anno a CAD és egyebek miatt én is kacérkodtam a 17" laptop mellé egy portable monitorral, de aztán rájöttem, hogy annyira nem kell. Így is kész rémálom már egy reptéri ellenőrzés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Synthwave válasza Chiller (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Á, egy kijelzővel ez halál. Legalábbis nekem biztosan. Egyszerűen nem hatékony vagy komfortos.

"Mindenesetre olyan munkához gondolom nem kell hogy hordozható legyen."

Hát nézd, ha lenne autóm, akkor azért el-elmennék kisebb túrákra néha hétközben is, és jó ütemezéssel tudnék közben dolgozni (kávézóba beül, egy hír megír, megy tovább, ebéd, közben egy hír megír stb.). : >

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#9) Chiller válasza Synthwave (#8) üzenetére


Chiller
őstag

Hát vegyél autót ;) kezdetnek nem kell audi s8...
Jójó, könnyű mondani, tudom, nekem se volt sose saját autóm. Mondjuk mégis van már vagy 300e levezetett km. :DDD

(#10) azbest


azbest
félisten

hm érdekes jószág, bár ha nekem kéne kifejezetten két kijelző az útra, akkor lehet inkább több 2022-es s14 vagy 14x gépet választanék. Kifut belőlük 3 db 2.8k kijelzőset, 5800h, 7530U vagy 12500H procival és még egy bővíthető ram slotjuk is van azoknak még. Még forgalomban vannak br 300 körül.

Igaz, két darab 3kg azokból együtt. A tabletes változatot (7530U - bár azt nem tudom bővíthető-e) akár fel is lehet kifordítva állítani. Mobilnetet megosztva telóról vagy erre való mobil hotspotról win alatt át lehet húzni az egeret, vágólapot ms mouse without borderssel :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Synthwave válasza Chiller (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, ha adsz rá pízt (meg fenntartani is), már röpülök is. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#12) mave13 válasza Chiller (#4) üzenetére


mave13
őstag

Nekem leletezéshez tök jól jönne.
A felső kijelzőn lenne a leletező program a képanyaggal, az alsón meg a böngésző, és a szövegszerkesztő, amiben a lelet íródik. És így nem kell két asztal között váltogatni.
Főnökömnek van ilyen dupla kijelzős ASUS noti, de még a régi, ahol a billentyűzet fölött van egy fél kijelző (Zenbook pro duo), és nagyon szereti. Én meg kicsit irigy vagyok. :D A sima 14-es Zenbook OLED-del is teljesen jól elvagyok, de ezt is el bírnám viselni.

Nyilván, ha komolyan nekiáll az ember, arra ott van az asztali gép, meg a két 27-es LG 4k, de azért a mobilitás nem rossz. Épp nem vagyok otthon, és beesik egy sürgős vizsgálat, simán megkérnek, hogy írjam meg, és akkor bizony nincs asztali gép, csak a laptop, amin a több kijelző előny. Biztos nem hordoznék ezért mobil monitort magammal, még autóval sem.

És, amúgy, ha azt nézzük, hogy ez munkaeszköz, tehát ezzel kvázi fizetési alapot termelek magamnak, az ára sem olyan vészes. De így, hogy nem sokat vagyok távol az asztali gépeimtől, és a meglévő Zenbook sincs olyan nagyon kihasználva, nem nevezek be rá.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#13) Sanya válasza mave13 (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

csak ne tapogasd össze a kijelzőt! :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) moma


moma
őstag

Nem jobb venni egy plusz portable monitort?

we all deserve a bit of luck.

(#15) Chiller válasza mave13 (#12) üzenetére


Chiller
őstag

"Biztos nem hordoznék ezért mobil monitort magammal, még autóval sem."

Gondolom azt sejted, hogy nem csak kocka meg batár "fülestalpas" portable monitorok vannak... Itt van pld pont az asustól egy, ilyen van a kollégának, csak ROG-ba (még vékonyabb):
https://www.asus.com/displays-desktops/monitors/zenscreen/zenscreen-mb14ac/
Pont olyan mobilis mint egy vékony tablet, vagy lapos dosszié. Lazán be lehet csúsztatni akár a laptop mellé a laptoptáskába is...

[ Szerkesztve ]

(#16) Dester31 válasza Chiller (#4) üzenetére


Dester31
tag

OneIdentity fejlesztő vagyok. Egy-egy gyári tool önmagában is nehezen fér el egy full HD kijelzőn, és sokszor nem egyet kell használni. Plusz még ott a Visual Studio is... :) Van, amikor 3 kijelző is kevésnek érződik.

Des

(#17) Synthwave válasza Chiller (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ó, ROG XG17AHP? A megjelenése óta akarok egy ilyet... na nem hordozni, hanem asztali gépnél puttyogni.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#18) Chiller válasza Synthwave (#17) üzenetére


Chiller
őstag

Najó, erre már nem tudom kihagyni a klasszikust:

"Feleségül ne vegyelek?" :))

(#19) Synthwave válasza Chiller (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Majd a pragmatikus válasz:

Nem vagyok meleg, elég lesz a pénzed. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20) Gábor001 válasza Chiller (#4) üzenetére


Gábor001
tag

Nekem jó lenne. Munkahelyen nincsen fix hely, így a fix monitor nem adott, egy átlagos laptopnál pedig ez eggyel több kijelzőt ad. Két kijelző pedig lényegesen növeli a produktivitást, és ez kényelmesebb, mint egy hordozható (általában nagyobb) kijelző.

(#21) moma válasza Synthwave (#17) üzenetére


moma
őstag

Nekem van egy ilyen. És azért egy 17-es screen is elég kicsit. Nekem munkára nem tud helyettesíteni egy rendes monitort. Csak ha más nincs. Viszont akkor meg tud életmentő lenni.

we all deserve a bit of luck.

(#22) Synthwave válasza moma (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem munkára kell, hanem klasszikus Doomhoz, meg ha egyszer-egyszer megyek LAN-ra, akkor oda elvinni. Dolgozni van három LG 24GM77. : >

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#23) Szemjuel


Szemjuel
tag

banyeg itt mindenki álmodozik, hogy a munkájához milyen jó lenne ez az amaz :D könyörgöm, vegye meg a cég.. ha a munkátokhoz valóban szükségszerű, akkor ez nem lehet tétel.. (írom ezt 3 monitor és highend workstation előtt, bár saját a cég szóval könnyű a főnöknek megindokolni :DD ) :R

[ Szerkesztve ]

(#24) balint0806 válasza Dester31 (#1) üzenetére


balint0806
csendes tag

Szerintem egy ilyen megoldás hatékonyabb és olcsóbban is kijön:
https://www.alza.hu/15-misura-hordozhato-d7638999.htm?kampan=adw3_monitory_pla_all_obecna_all_c_9063073___576376136805_~130913838125~&gclid=CjwKCAiA_tuuBhAUEiwAvxkgTvrT3idI0DCjaBICYMBHYE_Z1BbWOnR2pt1N53lIAMnoEWsa_905yRoCJ0IQAvD_BwE

"There is nothing so deceptive as an obvious fact."

(#25) Dester31 válasza Szemjuel (#23) üzenetére


Dester31
tag

Senki sem írta, hogy magának venné meg a munkaeszközt, én sem. Javaslatot viszont tettem a munkáltatóm felé.

Des

(#26) Synthwave válasza Szemjuel (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem munkához kell, a cég biztosan nem fogja megvenni (miért tenné?), itthon úgy látom, már kapni sem lehet, de különben sincs 150 000+-om nemhogy 17 hüvelykes, de bármekkora és bármilyen monitorra.

:))

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#27) noPublicFG válasza Chiller (#7) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ú, reptéri ellenőrzés! Én úgy gyorsítottam, hogy raktam mellé egy xbox controllert. Amikor kinyitották: -Játék? -Játék. Mehet tovább. 😅 :D

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#28) drkbli


drkbli
tag

W10 helytakarékos megoldás

Win+Ctrl+D vagy Win+Tab / Feladatnézet, új asztal, ott ablakokat áthúzni, ahová kell
Win+Ctrl+bal/jobb váltani

W11 már többet tud

PowerToys -> Fancy Zones is hasznos lehet, ha kettőnél több ablakot kell elrendezni

W11 már többet tud

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.