Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barbikenje


barbikenje
aktív tag

A minap olvastam egy hírdetést, itt a PH!-n, miszerint egy borzalmasdrága de igazi erőgép eladó... NA most a kérdésem arra vonatkozna, hogy egy ilyen erőgép igazából mire is való, milyen paraméterekkel bír, és mondjuk viszonyítási alapként egy Intel vagy AMD egyprocesszoros géppel ''összevetni'' a teljesítményét, azaz szeretném ha közérthető formában kiderülne, hogy a két processzoros szervergép valóban kétszeres teljesítményt jelent-e, vagy megfordítva a kérdést, miben, hogyan jelentkezik a két processzor előnye? Egy másik kérdés: Létezik-e (vagy egyáltalán létezett-e valaha is)dualprocis SLOT1-es lap elérhető áron?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#2) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Erőgép jó: játék szervernek (pl: cs, mohaa...sb.)
Erőgép tud: képzelj el 4db P4es procit HT nélkül.... Add össze. (ez 2 DB HT-s XEON kb...) :DD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#3) hobizoli válasza barbikenje (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Alkalmazasfuggo: van, hogy az SMP uzemmod +90% a sebesseg kulonbseggel bir, van hogy szinte semmivel, mert az adott prg nem hasznalja ki, az Intel P4C HTT SMT uzemmodja is valtozo, lehet akar +25%, de lehet 0% is.

Letezik Slot1-s dual alaplap, de PPGA(BP6) es FCPGA(VP6) is.



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Itt is jelzem,hogy BP6-ot vennék..:)

(#5) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Én meg beruháznék egy SLOT1 -es dualba... Kissé összeszaporodtak nálam a procik, megér egy ilyen próbálkozást... Energiaigény, memóriaigény-mekkorát, milyet?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#6) tray


tray
aktív tag

A duál processzoros és a HT technológiás rendszerek előnyeit csak akkor lehet kihasználni, ha az ember speciálisan ilyen gépekre írt programot futtat, vagy egyszerre futtat két egyprocesszoros programot. Ez utóbbi lehetőségről sokan el szoktak felejtkezni, és a tesztekben is csak azt olvasshatjuk, hogy a HT az 4-40%-kal dobja meg a rendszer sebességét, holott ha két független programot futtatunk, akkor (saját tapasztalat!) 190-200%-os teljesítmény is kicsikarható belőle, az egyprocesszoros rendszerhez viszonyítva. Megjegyzem, hogy kétprocesszoros cuccoknál ez a százalék jóval alacsonyabb, 150-170% körül lehet, de erről nincs elsőkézből tapasztalatom. Egyébként a szóban forgó program egy egyszerű de masszív matematikai alkalmazás volt, neurális háló tanítás.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#7) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Valami ilyen beszámolóra gondoltam, amikor arra voltam kíváncsi hogy egy duálprocis holmi hogyan viszonyul egy normál géphez, legfeljebb kicsit részletesebben...
Amúgy keresnék SLOT1-es dual alaplapot!

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#8) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Egy újabb kérdés... Egyprocesszoros alkalmazás során a két proci hogyan használja a memóráit? Nem lassul le valamelyest a gép? Vagy itt jön közbe az erőforrás megosztás? Esetleg emiatt lehet a leggyengébb láncszem a memória, és ezért kell belőle jó sok:))?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#9) _Volkovy_ válasza barbikenje (#7) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Semmiképp sem kétszer gyorsabb.
Az NT alapú Windows-ok,Linux,stb kihasználja a két procit rendszerszinten,aztán a futtatott programoktól függ hogy milyen sebességbeli pusz jön elő egy egyprocis rendszerhez képest.
A dual-Slot1-hez pedig sok sikert,én dual S370-et keresek rendületlenül,de az sincs.:P

(#10) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Ez a nyers teljesítmény téma SMP esetén, amit az előttem szólók írtak, nagyjából igaz.
(Egyben csatlakozom Tray-hez és _Volkovy_-hoz az egyszerre futtatott alkalmazások tekintetében.)

Többprocis (vagy épp P4+HT enabled) géppel a mindennapi életedben lehetnek könnyítések.
pl. Filmet nézel, közben eszedbe jut, hogy akát archiválhatnád DVD-re az összegyűlt holmikat. Persze közben fut a DC++ vagy más hasonló ''chat-program'' a háttérben, mert azért az is jól jöhet.
No, ilyenkor egy egyprocis (virtuálisan is egy magos) gépen előjöhet az ''ablak már megint lassan reagál'' effektus.

Ha szépen manuálisan beállítod, hogy melyik prog. melyik ''procin'' fusson, akkor máris szép az élet... Elosztod a feladatokat, te meg nem szenvedsz a lassulástól.
(W2k, XP alatt feladatkezelőben lehet szépen az affinitás pontban állítani, mi hol fusson.)

Összefoglalva: a nyers teljesítmény lehet, hogy nem fog megnőni egy alkalmazást figyelve, de ha már sok xart akarsz egyszerre használni, jót tesz (leginkább neked, mint felhasználó).

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#11) Pizzafutar válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Csak alaplapot? Mit érne meg neked?

(#12) dabadab válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


dabadab
titán

Mennyit er manapsag egy ilyen lap? (Merthogy nekem az van, de nem vagyok igazan biztos abban, hogy elado :) )

DRM is theft

(#13) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Na nézd már, mindjárt két darab felajánlás dual 370-esre, persze SLOT1-re nem jön...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#14) Pizzafutar válasza barbikenje (#13) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Van az is, de most is használom. Egyébként is aranyárban adnám :)
(ASUS P2B-DS)

(#15) barbikenje válasza Pizzafutar (#14) üzenetére


barbikenje
aktív tag

És mi(k) szalad(nak) benne? És mitől mérnéd annyira drágán (csak nem azért mert 1. szinte beszerezhetetlen 2. nagyon faszán és megbízhatóan működik...)?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#16) Pizzafutar válasza barbikenje (#15) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Mert jelenleg is ez a gépem és nem akarom eladni.
Mert 6 év alat nem kellett megnyomnom a reset gombot (ehhez azért a linuxnak is köze van)
Mert scsi-s lap, és az eszközeim is scsi-k. Tehát akkor a teljes gépet cserélnem kell.
Újonnan egyebként valami 115 + afa volt.
Egyébként szerintem tudsz ilyet venni, pár hónappal ezelött mintha lattam volna valakinél egy csomo másik régi alkatrész közt.

(#17) barbikenje válasza Pizzafutar (#16) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Mégis kinél?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#18) Pizzafutar válasza barbikenje (#17) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

nemtom, de ehhez mit szolsz?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=14292&item=3495681810&rd=1&ssPageName=WDVW

(#19) _Volkovy_ válasza Pizzafutar (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mennyit kérsz érte?

[Szerkesztve]

(#20) _Volkovy_ válasza dabadab (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

lásd fentebb

[Szerkesztve]

(#21) dabadab válasza _Volkovy_ (#20) üzenetére


dabadab
titán

Otvenezret :) Tenyleg nem tudom, hogy mit er egy ilyen lap, mondj egy szerinted kb realis arat.

DRM is theft

(#22) _Volkovy_ válasza dabadab (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az az igazság,hogy holnap megyek a Slot1-es i820 chipsetes RDRAM-os! P3 lapomért,szerintem az nagyobb ritkaság mint ez.
Inkább hagyjuk,ha bizonytalan vagy,hogy el akarod-e adni,mert annyit nem tudok érte adni hogy neked megérje.

(#23) Pizzafutar válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Hát én sem igazan tudom. Van benne 2 db cel 450 + 196 mega sd. Csak egyutt erdekel az eladas. esetleg meg egy gf1-tol is meg kell szabadulnom ha eladom.

(#24) Pötyi válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem olyan ritka, nekem is van egy olyanom... :D

Amit te veszel alaplapot, az milyen gyártmány? ASUS vagy INTEL?

QNX is cool!

(#25) barbikenje válasza Pizzafutar (#18) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Lecsekkoltam... hát a franc se tudja... 76 dolcsi (kb 16000) egy lapért (6-10k) két db 700-as (darabja 7k) prociért meg 2x128 mega sdramért(2x3-3,5k=7k)... lehet hogy tökre megéri, de erre nincs kipróbálási garancia, és nem mehetek reklamálni sehova, ha szar a'egész...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#26) eddie303 válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


eddie303
őstag

Ritkának ritka, de viszont nem rebesgettek róla csodákat, meg szerintem drága a ram bele :( Én személy szerint, amit tapasztaltam, kernelforgatás linux alatt két P3/500-assal make -j 2 bzImage élvezet volt nézni, hogy tekerte :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#27) _Volkovy_ válasza Pötyi (#24) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Intel VC820

(#28) _Volkovy_ válasza eddie303 (#26) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Van benne egy 128megás RD,egyelőre elég az.Pár ezerért veszek mellé még 128-at,és kész.

(#29) Fairplay válasza Pizzafutar (#11) üzenetére


Fairplay
csendes tag

Üdv! Konkrétan milyen lapot adnál el?

Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit - mert a másik hat nap mindenre elegendő..

(#30) _Volkovy_ válasza dabadab (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

írtam mailt.

(#31) Pizzafutar válasza Fairplay (#29) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Abit BP6 (Doboz, cd-k, doku)
2x Cel 450 (PPGA)
192 MB ram

(#32) _Volkovy_ válasza Pizzafutar (#31) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mennyi lenne a lap?
Ugyebár én érdeklődtem először felőle :)

(#33) Pizzafutar válasza _Volkovy_ (#32) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

monnyuk cakpak 20k

(#34) _Volkovy_ válasza Pizzafutar (#33) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

És csak a lap?

(#35) Pizzafutar válasza _Volkovy_ (#34) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Bocs, de kulon nem elado, mit kezdjek akkor a tobbi kacattal!

(#36) _Volkovy_ válasza Pizzafutar (#35) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Annyim nincs.
Egyébként ezek milyen 450-es Cerkák?300-asok felhúzva?

(#37) Pizzafutar válasza _Volkovy_ (#36) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

nem, normal 450-es, 66 mhz alappal.
En egy kicsit huzva hasznalatam, azthiszem 525 MHz-n.

Egyebkent masodik gep volt, alig ment. Az utobbi 4 evben talan ha 2x bekapcsoltam.

(#38) _Volkovy_ válasza Pizzafutar (#37) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Azok 466-osok lesznek akkor..

Nézd:ha ennyire nem használod,akkor miért nem megy külön az alaplap?

(#39) Pizzafutar válasza _Volkovy_ (#38) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Mert igy meg elajandekozhatom valakinek mint szamitogep, ugy meg csak egy rakas alkatresz. Nagy kulonbseg! :))

Mit kezdenel vele proci nelkul?

(#40) _Volkovy_ válasza Pizzafutar (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hm.Ajándékozd nekem :D

Tudd meg,hogy pontosan milyen procik,aztán még gondolkodom rajta.

Nagyon szeretnék egy ilyen lapot,és ugye az a szerencsés,hogyha az ember lapot+procit+ramot együtt vesz,nem kell már külön ramot válogatni bele.
De most még nincs 20k-m.

(#41) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hahó,milyen procik?:)

(#42) Pizzafutar válasza _Volkovy_ (#41) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

cel 466 (7x75, 525-on hajtottam)
ja, es 2 darab.

(#43) _Volkovy_ válasza Pizzafutar (#42) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Olyanom nekem is van egy..
Szóval ha megveszem,akkor lesz fölösbe egy 466 procim.Áááá.
A ramok milyen elosztásba vannak?
128+64,64+64+64?

(#44) _Volkovy_ válasza Pizzafutar (#42) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

You've got mail.:)

(#45) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Persze SLOT1-est senki nem akar elbótolni...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#46) _Volkovy_ válasza barbikenje (#45) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Socket370-est se,ha ez megnyugtat.

(#47) barbikenje válasza _Volkovy_ (#46) üzenetére


barbikenje
aktív tag

nem

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#48) dark bit


dark bit
tag

Chip magazinban volt duál procis alaplap teszt, de nem lehetett tőle hasra esni. Lényeg, hogy a duálprocesszoros lapok teljesítmény többlete szinte nulla volt a simákhoz képest az áruk viszont borsos.

Persze, itt most régebbi típusokról van szó, de a lényeg szerintem ugyanaz: Birtokolni valami ritkát, valami nem hétköznapit. :)

d[-_-]b Cool Walley

(#49) Pötyi válasza dark bit (#48) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát ezzel vitatkoznék... Nem tudom, hogy milyen programokkal tesztelt a Chip magazin, de ebben a topikban is elhangzott pár hozzászólással feljebb, hogy fontos az SMP támogatás az adott programban. Aknakereső értelemszerűen nem fog gyorsabban futni... Én pld. bármikor nagyon szívesen bemutatok neked egy masszív, terheléses lekérdezést SQL-ben úgy, hogy először egy egyprocis, majd egy kétprocis szerveren futtatjuk. Hidd el, gyorsabb lesz a duál vason! Arról is beszéltünk már, hogy a PC magazinok azt az alaplapot hozzák ki jobbnak tesztekben, amelyik szponzorálja a szerkesztőségest...

Összegezve: Már régóta nem a számtek újságok összehasonlító tesztjei alapján veszek hardvert... :D

QNX is cool!

(#50) rog válasza Pötyi (#49) üzenetére


rog
addikt

én is olvastam azt a tesztet.
nem volt ott megkenve a dolog. csak egyszerűen azt vizsgálták, hogy az otthoni felhasználónak érdemes-e dualos gépet vennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.