Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Dr. watson

Hozzászólások

(#1) Starsky72


Starsky72
addikt

pontosan mire jó ez? ki lehetne valahogy kapcsolni, mert kezd idegesíteni, a jelenség a következő:

1-2 .avi kiterjesztésű file fölé viszem a kurzort, beindul ez az okostojás és nyomja a hibaüzeneteit, hogy hibát talált (és? ki kérdezte?). Melléktermékként eltünteti pár futó prg. ikonját a trayről. Feladatkezelőben leállítom és gyakorlatilag minden megy tovább, még az érintett avi-t is le tudom játszani. A jelenség egészen addig nem aktiválódik, amíg a kurzor nem kerül az avi fölé. Nem nyomok rá, nem csinálok semmit csak szimplán fölé viszem és már buhog is.

Fel tudna valaki világosítani, hogy egyrészt miért csinálja ezt bizonyos fileoknál, milyen hibát észlel és hogy kell-e ez nekem vagy ki lehet kapcsolni?

Köszi.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#2) Starsky72


Starsky72
addikt

hálóóó
azért nagyobb aktivitást vártam :U

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#3) X-COM válasza Starsky72 (#2) üzenetére


X-COM
nagyúr

a problémát a videopreview létrehozása okozza, ha minden igaz.

HKEY_CLASSES_ROOT\.avi\ShellEx\

ennek lesz egy bazihosszú GUID alkulcsa, belelépsz és jobb oldalt törlöd a default értéket. (előtte registryág backupolása ajánlott)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#4) erdesz válasza Starsky72 (#1) üzenetére


erdesz
tag

Próbáld meg:
Start > Futtatás... > regedit.exe > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AeDebug
Itt menj az AeDebugra én nyomj 1 deletet!

MOD: már ha windows nt-t használsz, az ökörködik a doktorwatsonnal...

[Szerkesztve]

(#5) Starsky72 válasza X-COM (#3) üzenetére


Starsky72
addikt

ez sajnos nem vezetett eredményre, most próbálom a másik ötletet.
amúgy nem minden avi-nál csinálja csak egy párat tüntet ki a figyelmével.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#6) Sunzi válasza Starsky72 (#5) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Pont tegnap tapasztaltam hasonlót XPSp2 alatt. Volt fent egy kodekpack. Leszedtem, majd erősen megrostálva a felesleges dolgokat benne, visszaraktam. Meggyógyult.
Szóval, javaslom a video codec/filter-ek környékén körülnézni, akár az össszes telepített dolgot lepucolni, majd szépen, egyesével a szükségesek aktuális verzióját újratelepíteni, hátha ott is megoldáshoz vezet...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#7) Starsky72 válasza erdesz (#4) üzenetére


Starsky72
addikt

ajjajj, ez sem jó.
most mondjuk egy picit más a jelenség:

explorer.exe - alkalmazáshiba

az ''0x0274415b'' címen lévő utasítás a ''0x00000000'' memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: written

ezt leokézom, az ikonok ugyanúgy eltünnek és gyakorlatilag minden a régi.
még annyi, hogyha mondjuk nem egérrel megyek rá a filéra, hanem bill-el, akkor tudok csinálni bármit, átnevezni, másolni, kivágni, stb. Sőt ha gyors vagyok és nyomok egy jobb klikket, akkor sem csinálja a jelenséget.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#8) Starsky72 válasza Sunzi (#6) üzenetére


Starsky72
addikt

ahha, köszi, ezt is kipróbálom, bár én az ACE mega akármi 6.x ből raktam fel pár codeket, de tényleg csak minimálisat, talán 4-5öt, de kipróbálom ezt is.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#9) Sunzi válasza Starsky72 (#8) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Igen, nekem is az ACE 6.x -vel volt bajom... Asszem, most nagyjából a Just Play verzió van fent, de talán még abból is pucoltam keveset...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#10) Starsky72 válasza Sunzi (#9) üzenetére


Starsky72
addikt

okesz, köszi, ez bejött.;)
registryt visszamásoltam, ace-t legyalultam,. most nincs hibajelenség.

Köszönöm uraim a segítségeket és BÚÉK!!!

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Dr. watson
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.