Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ezekiel


ezekiel
aktív tag

a cím lenne a gondom! egy necről 3500 asról van szó! dma2re van állítva pedig egyedül van a kábelen! Ne mtudom fejlebb sem állítani hogy netán azzal megoldódjon a gondom! Elvileg a dma2 elég lenne 8x íráshoz! De nem tudok sehogyse!

(#2) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Ja és a másik írom ami egy vinyó mellet van az meg pio 4! pio108 ug süvít mint állat! De a necnél a bios felse kínálja a nagyobb dmat

(#3) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Hát én ezt nem vágom! 6xnál többel nem bír írni! ez mi miatt lehet?ridiscet se írja pedig nem egyet írtam vele 8xsan! az arita-kal is ez a helyzet!

100as káblen! egyedül!
pio4! Udma2!
és nem megy 6x nál többel!

(#4) ezekiel


ezekiel
aktív tag

UP!

(#5) Viszi


Viszi
tag

Próbáltad slave-re tenni? UDMA2-nél feljebb soha nem fog menni!!

[Szerkesztve]

(#6) ezekiel


ezekiel
aktív tag

DE miért? A pio-m udma 4en van!

(#7) ezekiel


ezekiel
aktív tag

slaven se megy rendesen!

(#8) Lortech válasza ezekiel (#7) üzenetére


Lortech
addikt

Nagyon értelmesen leírtad a problémádat...
Amint az alábbi linkből kiderül az nec3500 az udma33-at (ata33/udma2) támogatja csak. Másrészt ha tudod, hogy a 8X íráshoz bőven elég kell legyen ez is, akkor nem nem értem mit akarsz.
Bővebben: link

Thank you to god for making me an atheist

(#9) #65675776 válasza ezekiel (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

UDMA2 = UDMA33
A NEC-ek nem igazán szeretik a Ritek lemezeket, márpedig a Ridisc is ilyen. Nézd meg a kompatibilitási listáját. Bővebben: link

(#10) Lortech válasza #65675776 (#9) üzenetére


Lortech
addikt

Az, hogy mi van a kompatibilitási listán, azt takarja, hogy mit ajánlanak hozzá, arról szó nincs, hogy mit nem. Egyébként én és ismerőseim számos nec íróval (1300,2500,3500,3520) használtunk és használunk mai napig is problémamentesen rengeteg ritek (traxdata, ridata, arita) lemezt, ha csak magamat nézem, százas nagyságrendben.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#11) mr_ricsi válasza Lortech (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a 8X íráshoz bőven elég kell legyen ez is''

Főként, hogy írásnál nem is PIO/UDMA módban vezérli az op.rendszer a vinyót, hanem szkázi-emulációval... Tehát írásnál akár PIO1-en is állhatna. (Mint ahogy a régebbi Linuxok meg is követelték.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) Lortech válasza mr_ricsi (#11) üzenetére


Lortech
addikt

Hm, ez érdekes, erről nem tudtam. Van valami linked esetleg, ahol bővebben lehetne olvasni róla?
szerk: majd kipróbálom pio módban az írást. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#13) PPeter válasza Lortech (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Ne próbáld ki, abban a formában, ahogy ezt leírta a kollége, sajnos ez baromság.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) Lortech válasza PPeter (#13) üzenetére


Lortech
addikt

;)

Thank you to god for making me an atheist

(#15) PPeter válasza mr_ricsi (#11) üzenetére


PPeter
addikt

Elárulnád mi köze az alkalmazott kommunikációs rendszernek (''szkázi emuláció'', ahogy te írtad, de nevezzük akár ASPI-nak, SPTI-nek) az átviteli módhoz (PIO/UDMA) ? Elárulom: ebben a formában semmi. Előbbi a ''nyelv'', amelyen az eszköz(ök) és a vezérlő beszélgetnek, utóbbi az ''átviteli közeg''. Ha PIO módba állítod a meghajtód az UDMA letiltásával, akkor fasza lassú (és CPU terhelő) lesz az adatátviteli folyamat (akár ''szkázi emuláció'', akár nem).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) mr_ricsi válasza PPeter (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Elárulnád mi köze az alkalmazott kommunikációs rendszernek (''szkázi emuláció'', ahogy te írtad, de nevezzük akár ASPI-nak, SPTI-nek) az átviteli módhoz (PIO/UDMA) ? Elárulom: ebben a formában semmi. Előbbi a ''nyelv'', amelyen az eszköz(ök) és a vezérlő beszélgetnek, utóbbi az ''átviteli közeg''.''

A PIO/DMA nem csak az átviteli sebességet határozza meg. Elég példaként a két 16,6MByte/s-os és 16bitest felhozni: a PIO4-et és a ''multi word DMA2''-t.

A DMA-nak az az előnye, hogy az adatok a proci megkerülésével mennek, így kevésbé terhelik azt. De ez ''szkázi-emulációnál'' -vagyis pl. íráskor- nincs így, olyankor teljes egészében a proci irányítja az átvitelt.
(A PIO1-es példám tényleg hülyeség, de csak a max 5,2MB/s átviteli sebesség miatt.)

És hogy miért hívom az ASPI-t ''szkázi-emulációnak'':
''Az ATAPI az IDE eszközök számára készített kiterjesztés, amely minden újabb IDE eszközben megvan. Ez a kiterjesztés lehetővé teszi a SCSI protokoll használatát az IDE buszon. Az ide-scsi modullal együtt, amely az IDE-vezérlőt részben SCSI-vezérlővé alakítja, úgy használhatjuk az IDE/ATAPI eszközöket, mintha SCSI eszközök lennének. ''
Forrás: Winfried Trümper: CD-írás HOGYAN

''Ha PIO módba állítod a meghajtód az UDMA letiltásával, akkor fasza lassú (és CPU terhelő) lesz az adatátviteli folyamat (akár ''szkázi emuláció'', akár nem).''
Ez így igaz, amikor olvasóként használjuk.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) PPeter válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


PPeter
addikt

Sajnos butaságot beszélsz. A beidézett - meglehetősen felszínes és ilyen szövegkörnyezetbe helyezve félrevezető - idézet sem azt támasztja alá, amit mondasz. Még mindig nincs semmi köze ahhoz az kommnunikációs nyelvnek, layernek (ASPI, SPTI), hogy milyen átviteli módon (PIO, UDMA) zajlik az adatok továbbítása. Ha ez megnyugtat, akkor én is publikáltam már 10 könyvnek megfelelő cikket a CD-írásról. Az UDMA átvitel nemcsak egy irányban fejti ki jótékony hatását, hanem olvasásra és írásra egyaránt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#18) erdoke válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


erdoke
titán

Összekeverted az ASPI-t mint I/O felszínt az ATAPI-val, ami az IDE busz ''kiterjesztése''. Szerintem. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#19) Xero


Xero
nagyúr

Nah ezen a topicon jöt rötyögtem már bocs :DDD

Üdv

(#20) arpeen2 válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


arpeen2
senior tag

Próbálj meg 16x-an DVD-t írni PIO módban....

(#21) mr_ricsi válasza PPeter (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha PIO módba állítod a meghajtód az UDMA letiltásával, akkor fasza lassú (és CPU terhelő) lesz az adatátviteli folyamat''

Neked van igazad.
Kipróbáltam PIO-ban és UDMA-ban CD-t írni, és PIO-nál 35% körüli procifoglalás volt, míg UDMA-val 2%.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) PetX


PetX
aktív tag

Leirnátok pontosan hogyan kell értelmezni az ATAPI-t és az ASPI-t,
vagy egy linket pliz. A témában láma vok és érdekel a téma! :))

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#23) TommyGun válasza mr_ricsi (#21) üzenetére


TommyGun
őstag

Téged összekéne kötni ''747''-el....mindenben szakértő, ahova beír abban a témában minimum doktorátusa van :DD

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#24) Airforce01


Airforce01
csendes tag

HELP!

A következő a problémám:
Mindkét DVD íróm(Pió109,LG4163) ebben az átviteli módban van:Többszavas DMA-üzemmód 2.Ha 8-an íróm a lemezeket a nagy többségét elrontja mind a kettő.(NERO)Ha jól tudom ez az átviteli mód kevés a 8-os íráshoz, de nem tudom átállítani.Mindkettő a másodlagos IDE csatornán van 80 eres kábellal.Rendszer:XPprof+SP2+update.

(#25) FefeeX válasza Airforce01 (#24) üzenetére


FefeeX
veterán

tedd negyvenes kábelre, egyszerre csak az egyiket, masterre, és próbáld meg úgy!
kábel vége, arra figyelj.
valamint FW frissités.
és jó lemezt használj!

(#26) Airforce01 válasza FefeeX (#25) üzenetére


Airforce01
csendes tag

Kábelcsere után is ugyanaz.FW mindkettőn a legfrissebb.A probléma nem lemez függő(Verbatim, TDK,ARITA,RIDATA)mind kipróbálva!Nem lehet valamilyen driver probléma esetleg bios?Bár ott csak autóra tudom állítani a DMA módot.

(#27) PPeter válasza Airforce01 (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Dobd ki azt az ATA/IDE csatornát az Eszközkezelőből, amin a kér drive lóg, majd kapcsold ki a gépet. Csak az egyik drive legyen a kábelen amikor bekapcsolod, a Windows elvileg megtalálja újra a vezérlőt és a meghajtót, és UDMA módban kell mennie. Ha nem, akkor valami nagy gebasz van ott alaplapi és ATA/IDE driver terén.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) Airforce01 válasza PPeter (#27) üzenetére


Airforce01
csendes tag

Ezt már próbáltam, nem segített.

(#29) PPeter válasza Airforce01 (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Milyan alaplapod/ATA vezérlőd van? Ugye nem valam RAID cuccra kötöd a meghajtókat?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) Airforce01 válasza PPeter (#29) üzenetére


Airforce01
csendes tag

Sajnos az alaplapom kicsit régi :( de nekem még megfelel:VIA P4PB400FL az alaplapi driver van fenn.

(#31) PPeter válasza Airforce01 (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Ehhh. VIA. De utálom. Szedj le újabb drivert a lapkakészlethez feltétlen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#32) Airforce01 válasza PPeter (#31) üzenetére


Airforce01
csendes tag

Szerintem a legújabb van fenn.Én XP hibára gyanakszom, bár már újraraktam az egész rendszert,de az sem segített.Régebben pedig UDMA-ban ment mind a kettő.Olvastam valamilyen Inteles vezérlőről is (IAA?) de ilyent nem találtam a gépen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.