Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gégé


gégé
csendes tag

Helló! Sziasztok!

Azért indítottam ezt a fórumot,mert érdekelne,hogy milyen otthoni eljárással lehet menteni a régi negatívokat,diákat,papírképeket digitális formátumba.
(Az utóbbit talán egyszerű scanneléssel?)
(((A diákat pl.dianézőből kifotózva?))) :O

Köszönöm hozzászólásaitokat előre is.

üdvözlettel

(#2) _Petya_ válasza gégé (#1) üzenetére


_Petya_
őstag

Diákat is lehet szkennelni, ha olyan scannered van, ami tudja (a fedelében is van lámpa, ami átvilágítja a diát)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#3) gégé válasza _Petya_ (#2) üzenetére


gégé
csendes tag

Helló

Köszönöm hozzászólásodat!
Ez a speclámpás scanner tényleg működhet.
Köszi utánajárok!

üdvözlettel

(#4) georgeeboy


georgeeboy
tag

''A diákat pl.dianézőből kifotózva?'' :C
Azért én inkább a diascannert javaslom, nekem is van egy ilyen, a diascannelés működik.A felbontásra viszont oda kell figyelni. A negatív scannelés azonban egészen más terület, mert he bescanneled, és az ''inverzét'' veszed, sosem kapod ugyanazt, mint mikor előhívod. Elég macerás dolog.

::Ez van...::

(#5) oceanearth válasza gégé (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

szvsz inkább egy diaszkenner

[Szerkesztve]

(#6) kovacstibor79


kovacstibor79
aktív tag

Hi én is mostanában foglalkozom ezzel a témával, ki is néztem már 1-2 scanner tipust ami erre a célra megfelelne. Pl. Epson Perfection 2400/4490/4990 Photo. Ár és tudás(minőség) szerint növekvő sorrendben.
Persze nem tudom hogy milyen minőség lesz a végeredmény, ezért is indítottam egy topicot (Epson perfection 4490 Photo...) hogy hátha van valakinek ilyen és tán megossza a tapasztalatait, de nem tolonganak.... :(

(#7) vati válasza kovacstibor79 (#6) üzenetére


vati
senior tag

Az Indexen egy régi és nagy topik foglalkozik ezzel.
[link]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#8) kalasnikov válasza gégé (#3) üzenetére


kalasnikov
tag

Én egy Agfa diaszkennerrel mentem végig a fél családi albumon :))

(#9) gégé válasza georgeeboy (#4) üzenetére


gégé
csendes tag

''A felbontásra viszont oda kell figyelni''

Milyen felbontást lehet kihozni egy diascannerből? Mert ugye a dia mérete alapból kicsi.
A képolvasó ekkora felületről tud olyan felbontást,mintha digitális géppel direkt fotoztam volna?
(Különben nem tudom,hogy egy jó minőségű hagyományos kép milyen mai dig.felbontásnak felel meg.)
Majd utánanézek.

üdvözlettel

(#10) gégé


gégé
csendes tag

Igen pl. epson lapolvasó felbontása:3200 x 6400 ppi képfelbontás.
Ez eléggé jó.(szerintem). :DD

üdvözlettel

(#11) kalasnikov válasza gégé (#9) üzenetére


kalasnikov
tag

Én nem szórakoztam, a max. 2700dpi-vel szkenneltem (ennyit tud az Agfa), így kb. 6Mp-es képek lettek. Persze az eredeti diafelvételt nem tudja feljavítani... :P

(#12) Smogus


Smogus
őstag

Én már lassan egy éve egy EPSON PERFECTION 2580 PHOTO-val szkennelek mindent amit kell papírképet negatívot negatívcsíkot diát és diacsíkot és dokumentumot (2400dpi-vel a negatívokat és diákat)
van diakeretes szkennelési funkció is csak az kicsit macera mert az üvegkeretes dia sokkal koszosabb tud lenni mint mondjuk a síma :D
Rengeteg beállítási lehetőség
már csináltam olyan it hogy előhívattam a képeket a negát beszkenneltem és onnan nagyítottam 10x15 meg már 20x15 méretben és ember legyen a talpán aki megmondja hogy milyen géppel készült :D mert nem látszik a különbség

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#13) kovacstibor79 válasza Smogus (#12) üzenetére


kovacstibor79
aktív tag

Hi!

Ez az Epson scanner amiről írtál tud nagyobb felbontást is? Mivel említetted hogy 2400dpi-vel vitted be a diákat.

Kössz!

(#14) oceanearth válasza gégé (#9) üzenetére


oceanearth
őstag

erre sokan mást mondanak. általánosan egy jó analóg gép/jó obi egy képre olyan 20Mp-t tud felvinni. ez ebcslés géptől és obitól függően lehet több/kevesebb. de kb 20MP a váalsz a kérdésedre

(#15) Smogus válasza kovacstibor79 (#13) üzenetére


Smogus
őstag

Ez lenne a szekennerem adatlapja ha úgy tetszik :D

Tulajdonságok:
# Készülék: Flatbed Scanner
# Fotoelektromos átalakítás: CCD line sensor
# Lapolvasási eljárás: Egymenetes
# Max. output Felbontás: 12800 dpi
# Beolvasási sebesség: Színes: 4 oldal/perc / A4; monokróm: 4,28 oldal/perc / A4
# Csatolófelületek: USB 2.0
# Tömeg: 3.2 kg
# Tápáramellátás: 220-240V

Természetesen a 12800dpi már nem valós ha jól emlékszem 4800dpi a valós de negánál már nem nagoyn láttam a különbséget 2400 felett csak nehezebben kezeli a gépem ezért számomra elég a 2400

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.