Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Olympus C-310-es fényképeztem pár képet ,de nem állítottam be, hogy lámpafény is van a közelben, ezért picit furán néznek ki a képek. A géphez adott szoftverrel lehet javítani,de menteni nem csak nyomtatni.

Milyen szoftverrel javítsam?
(Ha a saját szoftvert használom, akkor piros szín hozzáadásával javul a kép minősége,de ugye nem tudom menteni.)

(#2) ethan1 válasza Ronyman (#1) üzenetére


ethan1
csendes tag

Szia! Valószínűleg a kép színhőmérséklete nem megfelelő... Adobe Photoshop-ban az Auto Color opció nagyszerűen kijavítja :)

(#3) bitfarkas válasza Ronyman (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Jó megoldás a PS, de a helyzet kicsit bonyolultabb, mint Ethan1gondolná.
A baj, hogy a kép egyes részein a lámpafény - és annak megfelelő színhőmérséklet dominál, míg másütt a természetes megvilágítás.
Ez akkor is gyakori, ha a vakut lámpafénynél csak derítésre használják.
Igy ha a színhőmérsékletet korrigálod valamely (pl a lámpa által megvilágított) felületre, a kép többi része kékeszöld lesz.
A jó megoldást a rétegek jelenthetik.
Az alső réteget korrigálod a helyenkénti színeltérésre, majd a felette levő rétegből kitörlöd ezeket a részeket, és egyesíted a két réteget.



[Szerkesztve]

(#4) Ronyman válasza bitfarkas (#3) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Jajj! Nem igazán vagyok járatos a témában. Ha lehetne, akkor lépésről lépésre menüpontról-menüponra írjátok le. Persze csak aha van időtök és türelmetek!
Nem kell profi minőség csak egy osztálytalálkozós kép magán célra

A géphez adott progiban nem csak a piros színt, hanem a zölde és kéket is lehetett állítani, de hogy miért nem lehet menteni azt nem értem.

[Szerkesztve]

(#5) bitfarkas válasza Ronyman (#4) üzenetére


bitfarkas
őstag

Huh! Ha még nem használtad a progit, elég húzós lesz így gyorstalpalni.
Először is van-e Photoshopod, vagy PS elements-ed, vagy esetleg Ulead PhotoImpactod?

(#6) Kraptor


Kraptor
őstag

Photoshopnak van egy 30 napos trialja amit letudsz tölteni a lapjukról.

(#7) Ronyman válasza bitfarkas (#5) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Nemigazán de ha leírod ide a lépéseket, akkor megpróbálom a progit leszedni valahonnan. de végülis nem sürgős. Csak tudjam, hogy mit hogy kell csinálni és amikor megvan a progi akkor majd nekiállok!
Légyszi a legegyszerűbb proginak alépéseit írd le!
Előre is köszönöm! :R

(#8) vizslakutya válasza Ronyman (#1) üzenetére


vizslakutya
senior tag

itt nézegess progik közt.
Bővebben: link
ezek magyarosítva vannak,kicsit könnyebb eligazodni rajtuk.grafikánál a képszerkesztőket keresd.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#9) oceanearth


oceanearth
őstag

egyértelmű ha javítani akarsz akkor PS. ez nem kétséges baszott bonyolult progi magadtól nem is lehet megtanulini
itt van 2 link amin tucc találni leírást
Bővebben: link
Bővebben: link


ja és angol PS-t használj mert midnen leírásban angolul adják meg alapból a a gombokat, max odaírják mellé magyarul. dc-ről le tudod szedni

ja és itt van a PS guruk, sazkik fóruma
Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#10) vizslakutya válasza oceanearth (#9) üzenetére


vizslakutya
senior tag

huh ez még nekem is jól jött.
köszi. :C

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#11) oceanearth válasza vizslakutya (#10) üzenetére


oceanearth
őstag

nincs mit
ezek által jól ki lehet okosodni. a rétegmaszkolás meg midneféle réteg cucc még nem nagyon megy de kiszedni akármilyen nem odaillő tárgyat gond nélkül kiszedek

[Szerkesztve]

(#12) bitfarkas válasza Ronyman (#7) üzenetére


bitfarkas
őstag

Akkor nézzük a Photoshop Elements-et
behívod a képet
Layer - duplicate layer - felugró ablakot leokézod.
Drag pealettes (felső sor jobbra) kiválasztod a layers-t
két kis képet látsz - fölül backgrund copy, alatta backgrund.
Felső kisképen kikapcsolod a szemet, (így csak az alsó réteget látod) és ráklikkelsz az alsó kisképre, azaz azt veszed kezelésbe.
Enchance - adjust color - color variation
Itt korrigálhatod a szineket a különböző fényességi tartományokban , azaz adhatsz hozzá, vagy elvehetsz pirosat kéket, zöldet.
Célszerű itt a néhány lényeges felületre koncentrálni, arcok, stb, a többivel ne törődj mert az a felette levő réteg el fogja takarni.
Ha jók a szinek a kiválasztott felületeken, a felső kisképen visszakapcsolod a szemet és a kisképre klikkelsz. (most a felső réteget látod, a másik takarásban)
Az előző réteghez hasonlóan itt is korrigálhatod a színt, de itt már a kép egészével kell törődni.
Ha megvagy az eszközpalettából veszed a radírt (eraser tool), és baloldalt fenn az eszközkezelőben beállítasz egy olyan méretet, amivel könnyedén lehet a radírozandó részeken dolgozni.
A beállított radírral a képen elkezded eltakarítani azokat a helyeket, amiket az alsó rétegben színhelyesre beállítottál, azaz láthatóvá teszed azokat. Lépésenként haladj, mert egyszerűbb visszalépned, ha valahol hibázol.
Ha kész vagy, Layer - Flatten image és már menthetsz is.

(#13) Batman2


Batman2
őstag

Helló

Én Pint Shop Pro-val szoktam a korrektúrát készíteni ha szükséges. Sokmindent jól meg lehet vele csinálni, de azért vannak hiányosságai is, de összességében használható !
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#14) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Szeretném megköszönni mindenkinek a hozzaászólását!

Bitfarkas:
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást

(#15) biggamer


biggamer
veterán

Nem tud ajánlani valaki olyan oldalt, ahonnan lehet letőlteni, és utána kinyomtatni a PS használatát elmagyarázó leírást ? Persze magyar nyelvüt ! :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#16) oceanearth válasza biggamer (#15) üzenetére


oceanearth
őstag

www.tutorial.hu
jó sok PS trükk

www.digiretus.hu
sok hasznos PS trükk. szájbarágósan leírva, sok képpel. jó hír hogy kb hetente bővül

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=30&t=9017089&na_order=
illetve ez itt a PS guruk fóruma. itt mindenre kapsz megoldást

még annyit, hogy ha komolyan akarsz PS-el foglalkozni. rétegek meg minden, akkor érdemes megvenni a PS Bibliát, de egyébként ha csak retusálni akarsz , pl. egy nem oda illő dolgot kiszedni a háttérből akkor jók ezek az oldalak


(#17) biggamer válasza oceanearth (#16) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi a gyors választ, :R
Megnézem az ajánlott honlapokat.
Konkrétan ez a neve a könyvnek ? Mennyibe kerül ? Nem láttál bemutatót róla valahol ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#18) oceanearth válasza biggamer (#17) üzenetére


oceanearth
őstag

konkrétan a könyv nevét nem tudom, de nem nehéz megtalálni ugyanis nincs PS-hez annyi könyv. megmonddo hogy PS CS-hez akarsz könyvet azt adni fognak egy hivatalos kiadást az a levél lesz rajta mint a CS-ben

(#19) biggamer válasza oceanearth (#18) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi a választ.:R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#20) biggamer


biggamer
veterán

Ingyenes Képnézegető és Szerkesztő Programok:))

7. GIMP v2.2:C:DD:DD:DD:C

Az otthoni használatra ingyenesen letölthető képszerkesztőben egy nagytudású, jól személyre szabható, több platformon, szabadon használható képfeldolgozó programot ismerhetünk meg. Nemcsak felveszi a versenyt a több százezer forintos képszerkesztő programokkal, de sok esetben felül is múlja tudásukat. Használhatjuk egyszerű rajzprogramként, de akár PROFI minőségű fotóretusálásra, webdesign készítésére is alkalmas, felkészültségünktől függően.
Alkalmazhatjuk valós idejű kötegfeldolgozó rendszerként, ugyanígy egyszerűen képformátumok közötti konverzióra is. Hihetetlenül jól bővíthető, plug-in bővítésekkel és szkriptekkel bármilyen feladat ( a legbonyolultabb képfeldolgozási eljárás ) megoldására alkalmas.
Ízelítő a számtalan lehetőség közül :
- Transzformációk : forgatás, skálázás, torzítás és tükrözés stb.
- Rétegek és csatornák alkalmazása, ill. teljes körű alfa-csatorna támogatás.
- Kijelőléseket hozhatunk létre téglalap és elipszis alakban, lasszó, varázspálca, bézier-görbék vagy olló segítségével, ezeket kombinálhatjuk.
- Fejlett programozhatóság - scheme (LISP), perl és python nyelveken.
- Rajzeszközök teljes tárháza : ecset, ceruza, festékpisztoly, klónozó ecset stb.
- Támogatott fájlformátumok sokasága : GIF, JPG, XPM, TIFF, TGA, MPEG, PS, PDF, PCX, BMP és még számtalan más formátum, ezek közötti fejlett konverzió.
- Különleges memóriakezelés, amely lehetővé teszi, hogy egy kép méretének csak a háttértároló szabjon határt.
- Betőlthető modulok használata új fájlformátumok és szűrők hozzáadásának a megkönnyítésére.
- Több platformon használható: Linux-Unix, Win95/98/Millennium/NT/XP, MacOS, FreeBSD.
- Mindennapos feladatok ( vágás, átméretezés, szín-, tónus-, kontrasztbeállítás, élesség, torzulás-, torzításkorrekció, elmosás, szövegelhelyezés ) mellett nagyon sok szűrő is áll rendelkezésünkre, de az internetről is lehet továbbiakat hozzá letőlteni.

Letőlthető innen :
Bővebben: link:C:C:C




[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#21) rOwLeY


rOwLeY
őstag

HI! Help!ha leszedek scriptet v fontot PShez azokat hova kell bemásolni!jelenesetben egy betűtítupsról lenne szó!

(#22) Gregor_atya


Gregor_atya
csendes tag

Üdv!!!

Lenne egy nagy kérdésem. Tudna valaki segíteni nekem JPG tömörítéssel kapcsolatban?

(#23) oceanearth válasza Gregor_atya (#22) üzenetére


oceanearth
őstag

PS-el tudod állítani a tömörítési fokot ha mentessz jpg-ként 1 képet

(#24) Gregor_atya


Gregor_atya
csendes tag

olyan anyag kell nekem amin a kódolás folyamata látható algoritmus+minden
egy kiselőadást kell készítenem és nem teljesen vili, hogy hogy meg a jpg kódolás. tudom, hogy DCT+Huffman, de ezt elő is kéne adnom :F

(#25) Terapeuta válasza oceanearth (#11) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szi oceanearth !

''de kiszedni akármilyen nem odaillő tárgyat gond nélkül kiszedek''

Ezt ki tudnád fejteni konkrétabban, mert ez viszont éngemet érdekel nagyon.

Köszönettel : Tp

:R

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#26) Fade_Away válasza Terapeuta (#25) üzenetére


Fade_Away
őstag

legegyszerübb a clone stamp

(#27) zLegolas


zLegolas
őstag

Idézek:

Gimp, a pixelgrafikus képszerkesztő

A GIMP napjaink legnagyobb tudású ingyenes pixelgrafikus képszerkesztő programja. A név a GNU Image Manipulation Program kifejezés kezdőbetűiből született. A program nagyszerűen használható fotók retusálására, montázsok és képek szerkesztésére, de a képességei akár professzionális felhasználását is lehetővé teszik. Az alkalmazási köre a Windows alatt közismert Paint Shop Pro és a Ulead Photoimpact programokéval megegyező. A GIMP rendkívül rugalmas, plug-in bővítésekkel vagy akár szkriptek alkalmazásával a legegyszerűbb feladatoktól a legbonyolultabbakig bizton számíthatunk a segítségére. ()
A GIMP nagy előnye, hogy Linux és Windows alatt is elérhető, így a legtöbb helyen, ahol PC található, a rendelkezésünkre áll, ha úgy kívánjuk. Használható a hagyományos rajzeszközök teljes tárháza, mint pl. ecset, ceruza, festékpisztoly; a különböző kijelölő eljárások; támogatja a rétegek kezelését; képes fájlkonverziót végezni stb. Rengeteg előre definiált szűrő áll a rendelkezésünkre a képek minőségének javításához vagy éppen különleges effektusok létrehozásához.
A GIMP használata során eleinte kissé szokatlannak tűnhet, hogy minden megnyitott kép és menüpont új ablakban jelenik meg, de ezzel nagyfokú szabadságot is kapunk a munkafelületünk személyre szabásában. A jobb egérgomb lenyomására szinte minden ablakban helyzetérzékeny menüt kapunk, amelyből a lehetséges opciók könnyen elérhetők. Az interneten számos leírás található, amelyek lépésenként mutatják be egy-egy különleges látványelem létrehozásának fázisait. Egyszerűen hozhatunk létre például domború nyomógombokat a készülő honlapunkhoz, lángoló vagy éppen jégcsapokká fagyott feliratokat, és így tovább. A dobozos SuSE Linux-hoz mellékelt Felhasználói kézikönyv közel harminc oldalon keresztül ismerteti a programot, de az érdeklődőknek a http://gimp.linuxuser.hu és a www.ipszilon.iif.hu/gimp/index.html oldalakat is érdemes felkeresni.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#28) oceanearth válasza Terapeuta (#25) üzenetére


oceanearth
őstag

persze, nem egy nagy dolog megcsinálni, csak annak tűnik. igazándiból a legegszerűbb tényleg a clone stamp toolal való játszadozás. kiválasztod majd nyomva tartod az altot ekkor kijelölheted azt a pontot ahonnan színt veszel, majd elviszed az egered egy másik helyre és kattolsz egyett és akkor klónozva lesz a pont színe. természetesen itt is jáccik az opacity. egy idó után midnent ki fogsz tudni szedni.
na de nem rizsázok itt itt a pontos link hogy csináld meg képekkel illusztrálva
Bővebben: link

(#29) Terapeuta válasza oceanearth (#28) üzenetére


Terapeuta
őstag

Heló !!!

Köszönom !!! :R

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#30) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok !

Volna mégegy kérdésem. Hogyan tudom megoldani azt, hogy ha lefényképezek egy nagyobb épületet (általában alulról :)), akkor a perspektíva ''egyenesben maradjon'', vagyis az eredeti fényképen kisebbnek tűnő messzebbi (magasabbi) részek is ugyanakkorák legyenek ?

Vagy talán ugyanennek a problémának egy másik megközelítése: egy tetőt fényképezek alulról, és a tetőt úgy szeretném a módosított képen látni, mintha felülről látnám (vagy pl. merőlegesen a tető síkjához).

A gimpben találtam valamit, de én ott csak kézzel tudtam beállítani a korrekciót (ami műxik egy nagyobb épület esetében, mert akkor saccra megtippelem, hogy mekkora az eltérés...de ez sem pontos), de a tető esetében ez biztos nem megy, mert ott túl sok a változó :F.

Ezzel kapcsolatban van valakinek ötlete, vagy egy ...:U....linkje....

Köszönettel: Tp

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#31) oceanearth válasza Terapeuta (#30) üzenetére


oceanearth
őstag

Bővebben: link
már megint én:D

(#32) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Köszi, nézem...:R

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#33) mdk01


mdk01
addikt

Olyan prg.-t keresek amivel kitudom venni egy fényképből a pirosszemet effektet..
Az lenne a legjobb ha egyszerre több fényképről is kitudnám venni de nem olyan fontos.
THX:R

(#34) róland válasza mdk01 (#33) üzenetére


róland
veterán

GIMP

Nemcsak a pirosszemet tudod kivenni vele. Kicsit máshol vannak a dolgok mint az általános windowsos progikban, de hát ilyen amikor egy kiváló linuxos progit átültetnek windowsos környezetbe.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35) h@desz válasza róland (#34) üzenetére


h@desz
tag

Köszi

GIMP gondolom a prg. neve.

MÓD:Öcsém volt bejelentkezve.:U

[Szerkesztve]

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#36) róland válasza h@desz (#35) üzenetére


róland
veterán

Igen, gúglival rákeresel, majd letöltöd az utolsó stabil (stable) verziót, meg a gtk+-t ami kell hozzá.

Amúgy az oldal: Bővebben: link

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#37) h@desz válasza róland (#36) üzenetére


h@desz
tag

Hát az helyzet hogy miután válaszoltam neked, gugliba rákerestem és letöltöttem az első kidobott oldalról a prg.-t és az update installer-t.
Fel akartam telepíteni de critical error-ra hivatozva nem engedte.
Ezután leszedtem az Acdsee 7.0-át amivel frankón megcsináltam.
Azért köszi a segítséget.
Ajánlom neked is az 7.0-ás Acdsee-t, mert nagyon jó.

most próbálom crackelni az Acdsee 7.0-át, de nem egyszerü mutatvány

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#38) róland válasza h@desz (#37) üzenetére


róland
veterán

Másik lehetőség az irfanview nevű program. Ingyenes. Tud magyarul és van vörösszem hatás csökkentési funkciója.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39) mdk01 válasza róland (#38) üzenetére


mdk01
addikt

Igen azt is néztem, de nem igazán jöttem rá hogy kell használni és kipróbáltam az acdsee-t.:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.