Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ddr gond- help pls (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Carpediem


Carpediem
tag

Sziasztok!
van nekem egy 512MB 333Mhz DDR ramom!
az alaplapom nem nagyon csipázza és csak 1:1 egy CPU/Memori ration megy normálisan!
Most megyek nemsokára boltba és becserélem egy 266os 512DDR re!
szerintetek a gémek jobban mennek majd így auto-n a 266ossal mint 1:1ration a 333assal?
Előre is köszönöm a válaszokat!
:F

M5

(#2) koxminator


koxminator
senior tag

milyen alaplapod van? én 1 éve vettem a gépem ABIT BD7-II-vel és pl. alapban nem támogatta a 333-as DDRt, de egy BIOS flash orvosolta a gondot. szerintem próbálkozz előtte azzal. 333-assal jobb lesz a géped teljesítménye, felesleges lenne egyből visszaváltatni 266-osra, szerintem.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#3) inkab


inkab
aktív tag

Ha AMD-d van akkor nem gond, mert 1:1 -nél (pl.:266/266) gyorsabb, mintha nem szinkronba (pl.:266/333) mene, még akkor is ha a ram így gyorsabb lenne. De ha a 333-ast járatod 1:1 ration szinkronban az FSB-vel (tehát jelen esetben 266-on) akkor agresszívabb időzítést adhatsz neki, mintha egy 266-os RAM-ot járatnál 266-on, tehát ahogy most van úgy elvileg gyorsabb lehet a rendszered. Persze sok minden múlik a RAM minőségén/márkáján. De jó lenne tudni a többi paramétert is (milyen fajta RAM, hány modul, milyen lap, milyen proci, milyen FSB...) Így többet tudnának segíteni.

(#4) inkab


inkab
aktív tag

Egyébként meg inkább az alaplapos TOPICba kellene ilyen kérdéssel próbálkozni...
Peace

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ddr gond- help pls (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.