Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Compact flash kártya csak egy féle van? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Nem volt és nem van ilyenem, tehát nem ismerem (szégyellem is). Viszont az egyik ismerősöm megkért, hogy szerezzek neki.

Tehát a kérdés: minden compact flash card egyforma? Vagyis ez egyfajta szabvány?

Egy Aiptek gépe van, és egy hírdetésben találtam neki megfelelő, olcsó flash kártyát.

Köszönöm a válaszokat

egyéb állatfajták

(#2) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Persze az nyílvánvaló, hogy a kapacitása mindnek más.

egyéb állatfajták

(#3) zsoltee10 válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

én eddig csak type 1 kártyával találkoztam. olyan kell a nikon gépembe.

(#4) klepto


klepto
addikt

Nem. Van Type I, és Type II-es verzió is. Ahol nincs feltüntetve, az 99%-ban Typ I-es. Ezeket ha jól tudom, max 512Mb-ig gyártyák. A Type II-t szokták mikrodrive-nek is emlegetni, ezek 1Gb-sak, és baromi drágák, Kb. 40-50k. nettótól indulnak. 10-en ezerért csak Type I-est tudsz venni, úgyhogy nem kell nagyon figyelni. A Type II és I között fizikai külömbség is van, a II sokkal vastagabb, mint az I, és az I-re állt nincs, de a Type II-re mindenképpen ráírják, hogy ''Type II''.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) sarti


sarti
csendes tag

Szerintem van a secure digital SD kártya, meg a compact flash kártya.
Ez a kétféle van tudtommal.

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#6) Jester válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Van legalább 2 féle:

Type I: kb 3mm vastag, kapacitása elég széles körűen változhat. (akár 512Mb vagy nagyobb is lehet.) Ilyen kell a fényképezőgépekbe.

Type II: kb 5 mm vastag, szintúgy változatos állatfajta, de nem nagyon terjedt el. Ha jól emlékszem, akkor a csatolófelületén keresztül Microdrive is pakolható a helyére. Általában ilyen nem kell fényképezőgépbe.

Az, hogy Type I-ből milyet vezsel, az igazából mindegy, kompatibilitási gondod nem lesz.

Mehr Licht!

(#7) Jester válasza klepto (#4) üzenetére


Jester
aktív tag

Bazz, megelőztél...:DDD

Mehr Licht!

(#8) sarti


sarti
csendes tag

Ha digitális fényképezőről van szó, nekem pl. a HP735-be SD kártya való.
Egyébként az SD kártya drágább a compact flash-nél.

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#9) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Ennyi, amit tudok az eladó kártyáról:

SanDisk 32mb compact flash kartya (tudom pici, de a csajszi örüljön, hogy egyáltalán lesz neki)

Ezt meg a gépről:

Expandable Media- supports up to 512 MB Compact Flash card.


Mit a véleményed?

egyéb állatfajták

(#10) Jester válasza kamikaze boci (#9) üzenetére


Jester
aktív tag

SanDisk nagyon jó márka. (Mint RAM terén a Kingston.) Az Aiptekbe szinte már kár... :DD

Mehr Licht!

(#11) Jester válasza sarti (#8) üzenetére


Jester
aktív tag

Van több féle falsh memóriatípus (a teljesség igénye nélkül):

Compact Flash
SmartMedia
MultiMediaCard
Secure Digital
Sony Memory Stick
XD
stb...

Mehr Licht!

(#12) simonzé válasza sarti (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Elég nagyot tévedtél.
Különböző kártyaformátumok léteznek: Compact Flash, Secure Digital, XD Picture Card, MemoryCard, Multimedia Card

A kétféle Compact Flash közti eltérést már megmagyarázták. Az Aiptek, mint a legtöbb olcsó gép CF TypeI-et tud fogadni. Én azt hittem, hogy 128 MB a max kapacitása ennek, de úgy tűnik tévedtem.
CF TypeII-ből már 4GB-nál tartanak (már kapható), tesztelés alatt pedig a 6 GB-s van.

I don't fit in. I fit out.

(#13) zsoltee10 válasza kamikaze boci (#9) üzenetére


zsoltee10
addikt

akkor tuti, hogy jó a gépbe, ha abba cf kártya kell. 32 megás biztos csak type1 lehet.

(#14) Som@


Som@
őstag

Viszont még nem esett szó a kártyák sebességéről. Ez is számít.
Tudom, mert tapasztaltam. Volt egy igen lassú CF kártyám, amit beleraktam egy 5 megapixeles Nikon gépbe. De úgy visszafogta a gép sebességét, hogy az elképesztő. Igen sokat kellett várni 2 kép közti exponálásra. :(

Most nem tudom hol, de láttam egy ilyen összehasonlító táblázatot...

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#15) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Köszönöm a segítséget, megveszem :).

egyéb állatfajták

(#16) Jester válasza Som@ (#14) üzenetére


Jester
aktív tag

Igen, volt erről egy pár mérés. Sorozatfelvételnél kellemetlen nagyon. Magas felbontású érzékelővel rendelkező gépnél szintúgy sokáig tarthat egy kép leírása a kártyára (közben pedig morgolódhatsz, ha egy szinte tökéletes pillanatról ezért maradsz le...:DDD), de a márkásabb gyártók kártyái nagyon jók. A fent említett SanDisk nagyon jó ezen a téren. (Nomeg az Aipteknél nem sok adatot kell egyszerre kiírnia...)

Mehr Licht!

(#17) Jester válasza Som@ (#14) üzenetére


Jester
aktív tag

Sebességmérés:

valamelyik nem túl régi ComputerPanorámában is volt ilyen.

Mehr Licht!

(#18) Som@


Som@
őstag

Most kapásból ezt találtam:

Vannak itt okos dolgok: [L]http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007[/L]
Itt van sebességmérés is!

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#19) Vikthor válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha jól tudom 2 CF kártya van. A CF2 az asszem gyorsabb és csak ennyi különbség van köztük, de ha tévedek, szóljatok!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#20) Vikthor válasza Som@ (#18) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ezekszerint nem csak a sebességbeli eltérés van... :B bocsi...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21) simonzé válasza Jester (#16) üzenetére


simonzé
addikt

A SanDisk ténleg egész jó ezen a téren. Figyelembe véve, hogy az egész CF dolog az ő fejlesztésük. :)
Az Aiptenek is van elég nagy felbontású gépe, de nem a sebességéről híres egyik sem. Szóval itt nem a kártya lassítja le a cuccot.

I don't fit in. I fit out.

(#22) raven10011


raven10011
senior tag

Engem az érdekelne hogy ezek a CF és SD kártyák hogyan működnek. Keresgéltem aneten, de eddig nem sikerült találnom semmit.

financenewbie.com

(#23) steveetm válasza raven10011 (#22) üzenetére


steveetm
őstag

[L]http://index.hu/tech/digicam/cikkek/kartyak_cf/!1[/L]
Üdv.: steveetm

(#24) raven10011 válasza steveetm (#23) üzenetére


raven10011
senior tag

Köszike, nagyon jó a link, ezen fogok csámcsogni azszem néhány napig :))

financenewbie.com

(#25) raven10011


raven10011
senior tag

Nemtudom jól vettem-e ki a szövegből, de ezek szerint az SD kártyán kódolva tárolódik az információ?

financenewbie.com

(#26) L3zl13 válasza raven10011 (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem a gép egy FAT16-os vinyóként látja rendes FAT táblával és könyvtárszerkezettel.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) raven10011 válasza L3zl13 (#26) üzenetére


raven10011
senior tag

Hmmm, akkor ezen mit értettek a honlapon: ''A kártya bemutatásakor a hírekből az tűnt ki, hogy a két kártyatípus közti különbség mindössze annyi, hogy a míg a MultiMedia kódolatlanul, addig a SecureDigital biztonságos formában tárolja az adatokat.''
Csak mert, ha kódolt formában tárolja, akkor ki ellen kódolja és hogyan?? Szerintem ez teljesen értelmetlen lenne, mert honnan tudja, hogy enyémek az adatok?? Most ezt nagyon nem értem :F

financenewbie.com

(#28) L3zl13 válasza raven10011 (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nos.
A válasz nagyon egyszerű. Szokás szerint nem olvastam el rendesen a kérdést, és nem figyeltem, hogy SD kártyára vonatkozott. :B
Arról pedig fogalmam sincs.

Aki hülye, haljon meg!

(#29) raven10011 válasza L3zl13 (#28) üzenetére


raven10011
senior tag

Már kezdtem reménykedni, hogy sik hónapnyi sötétség után felvilágosít valaki. :O

financenewbie.com

(#30) Vagyok


Vagyok
senior tag

csatlakozom az előttem szólóhoz. Sokkal oksabb nem lettem.
Valaki megtudná mondani (netán tapasztalatból), hogy a Nikon Coolpix 3100-as digigépembe milyen CF-t vegyek? 128MB az anyagilag elfogadható.
Type I. addig oké, de
- gyártó?
és egyáltalán melyikkel lesz a lehető leggyorsabb. Nem akarom -az amúgy sem villám CF miatt- még lassítani (növelni) a két kép készítés közötti időt.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Compact flash kártya csak egy féle van? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.