Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Canon powershot a400 vélemények (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bass


Bass
addikt

Valamilyen masinát szeretnék venni de nemtom milyet kinéztem többek közt HP Photosmart 735 bár ez egyre kevésbé tetszik mert sokam írják hogy zabálja az elemeket a lényeg hogy alapban(tehát + akksi és mem kártya nélkül) 50000-nél ne legyen drágább 3 MP, 3x optikai zoom stb de ha van valkinek Canon Powershot A400-a az leírhatná a véleményét tudom hogy nemrég jelent meg a gép de hátha valakinek már van a tulajdonában.De más javaslat is érdekel.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2) Keitaro válasza Bass (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Én csak az A300ból tudok kiindulni, az kegyetlen szutyok volt...
Canonban nem sokkal drágább az A75, akkor már inkább azt, ha ki lehet gazdálkodni.
Esetleg ebben a kategóriában érdemes megnézni a Kodak gépeit is, vagy ott a pici kompakt Minolta X31 :)

(#3) Bass


Bass
addikt

HP kilőve mert mindenki azt írja hogy sokat ''zabál'' Canon az 100%(A400 kilőve mert azt olvasom hogy A60 és A75-nél manuálisan is lehet állítani a dolgokat) csak nemtom milyet A60 40000ft A75 58000ft A60 2MP A75 3MP asszem ez a fő külömbség mondja már el valaki hogy mi a külömbség 2 és 3 MP közt 17000ft a két gép közt a külömbség megéri a plusz? Én egy egyszerü hobbifotós vagyok és ahogy elnézegetem nekem bejönnek az A60-as géppel készített képek

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#4) Keitaro válasza Bass (#3) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_a60%2Ccanon_a75&show=all[/L]
Azt hiszem ez mindent elmond :)
Mivel a CCD mérete ugyanakkora az lehet, hogy az A60 kevésbé zajosabb. 2MPixel vs 3 MPixel meg annyit tesz, hogy 1600*1200-ban kattintgatsz 2048*1536 helyett

(#5) Bass válasza Keitaro (#4) üzenetére


Bass
addikt

Asszem A60-as lesz mert nekem nem ér meg 17000ft pluszt a nagyobb felbontás és ahogy olvasom 10X15-ös papirképet lehet előhivatni belőla ami bőven sok mert nekem okés a 9X13-as is no meg a költségvetés sajna mert akksit és kártyát is kell még venni hozzá.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#6) Keitaro válasza Bass (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Hajrá :P
Ekkora felbontásban minőségi beállítástól függően párszáz K-t nyomnak a képek (600-800).
Gondoltam jól jöhet az infó memkártyaválasztásnál

(#7) vadkörte válasza Keitaro (#4) üzenetére


vadkörte
addikt

Hi all.

Keitaro: Tulajdonképpen mi a bajod az A300-assal? Miért mondod rá, hogy szutyok? Ilyet használok, már több mint egy éve. Nekem semmi bajom vele. Jóó nincs rajta optikai zoom. Ez igaz. De ettől eltekintve még lehet jó. Vagy nem?
Üdv. V Körte

Üdv. V. Körte

(#8) Bass válasza Keitaro (#6) üzenetére


Bass
addikt

valahol olvastam hogy kb 1,2 mb egy full kép de nem baj mert egy 256mb-os kingston memória csak 10500ft asszem egy ilyen elég vagy 2 db 128-as nemtom de biztos hogy 256mb lesz

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#9) Keitaro válasza vadkörte (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Engem nagyon zavart a fix fókusz és hogy zajos :(

(#10) vadkörte válasza Keitaro (#9) üzenetére


vadkörte
addikt

Hi all

Keitaro: A fix fókusz engem is zavar(t), de némi kompromisszumkészséggel el lehet fogadni olyannak, amilyen... Arra amire kitalálták - turista,- családifotózás... - tökéletesen alkalmas. A zajossága ISO 200 felett jött elő nekem. Leginkább ISO 400-nál és max. felbontásban. De a legjobb - Super Fine - minőséggel már nem annyira.
Ami viszont nekem nem tetszett benne, az az, hogy szó szerint ZABÁLJA az elemeket. A mellékelt két Panasonic alkáli, 3 db képig bírta. :O
Na akkor b...tam fel a orrom és vettem először 4, majd ujjabb 4 db 2000 mAh-s GP akkut. ;] Most már ezzel a részével sincs gond. Végigfotóztam már vele egy-két többnapos házibulit, kirándulást, szabadságot. Csináltam vele már vagy 5-6000 képet. Azért van egy kis tapasztalatom vele kapcsolatban.
Elfogadom a korlátaival olyannak, amilyen.

Üdv. V Körte

Üdv. V. Körte

(#11) Bass


Bass
addikt

Asszem A60-at már nemfogok kapni(állítólag kifutó típus) úgyhogy A400 lesz belőle csak írna már valaki valamit róla mert megköszönném:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#12) Keitaro válasza Bass (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Adatok alapján barátságosabb mint az A300, tégy egy próbát és oszd meg velünk tapasztalataid :)
Sajnos jó helyeken tesztet még nem láttam róla

(#13) Speccy válasza Bass (#11) üzenetére


Speccy
senior tag

és miért nem A75/A85-t veszel? a 45 mm-es kezdő fókusztávolság nagyon rossz érték...

There is hope!

(#14) yerico válasza Speccy (#13) üzenetére


yerico
senior tag

Sőt, brutálisan rossz érték az a 45 mm. Ez már nálam bőven kizáró ok lenne.

(#15) Bass válasza Speccy (#13) üzenetére


Bass
addikt

Azért mert azok nem 50 rongyba kerülnek sajna pedig azok jönnek be igazán,amúgy mit számít a 45mm fókusztávolság ne nevessetek ki mert ennyire nem értek hozzá. Amúgy itt van már teszt róla csak nem olvasói vélemények amikre én sokat adok:http://index.hu/tech/digicam

[Szerkesztve]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#16) Keitaro válasza Bass (#15) üzenetére


Keitaro
addikt

Jajj azt a 45-t nem is néztem...
Az az érték minnél kisebb annál nagyobb teret képes befogni a digi.
A 45 nagyon rossz lehet ha pl szobában fényképezel, mert ott a fal miatt nem tudsz hátrébb állni, hogy mindenki beleférjen.

(#17) Bass


Bass
addikt

!!! Most nézem itt(http://www.vlr-computer.hu/catalog/index.php?page=product&id=1654) hogy lement az A75 ára !! olyan lesz az má jó gép? Már mint a fókusztávolsága?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#18) Keitaro válasza Bass (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Jó lesz biza :)

(#19) yerico válasza Bass (#15) üzenetére


yerico
senior tag

45 mm-nél pl. nem tudsz elég távol menni egy épülettől, hogy rendesen beleférjen. A saját gépemnél ez az érték 38 mm, de már ezt is sokszor éreztem túl soknak.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Canon powershot a400 vélemények (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.