Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  CAD-es monitor + videokartya (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kigyossy


kigyossy
csendes tag

AutoCAD es ArchiCAD-hez optimalizalt rendszert szeretnek osszedobni

eloszor a monitort es a videokartyat vennem meg

a monitorra netto 150.000,-
a videokartyara netto 35 - 40.000,- szanok

tervem:
ViewSonic P95f 19''
ATI Radeon 32 MB DDR AGP

meglatasokat, otleteket varok

segitsegeteket elore koszonom

(#2) danteshell


danteshell
aktív tag

Tervezgetünk, tervezgetünk???
De miért nem Matrox???
Úgy tudom, cadhez jobb.

7447 óta folyamatosan...

(#3) danteshell


danteshell
aktív tag

itt vlmi nem stimmel. Csak 40e a videokártyára, akkor az archicadre honnan volt léd??? Csak mert mi is gondolkodtunk egyen/sok az építész a családban/, 6.0-ás verzión, csak vlmi 700e ft. Az új 7.0-ás pedig 1 milla.
na mindegy, én a matrox-ot ajánlom, graphisofték pedig nVIDIA quadro-ra esküdnek.

7447 óta folyamatosan...

(#4) karib válasza danteshell (#3) üzenetére


karib
addikt

Szerintem is Matrox, vagy valami 3DLabs cucc. NVIDIA nem rossz, de Quadrót eszedbe ne jusson venni (drága), meg hát az NV képminőség hümhüm...

Department of Redundancy Department

(#5) Yoisten


Yoisten
csendes tag

Hali!

Hát azért maradt csak 40 a vga-ra, mert sokba került az Arcsikedd :)
Amúgy most lehet akciósan kapni az 5.0át, ha valakit érdekel. 250bruttóért. De asszem jan. 15-től 300-ra megy fel. Mondjuk kezdő építésznek szerintem elég durva, hogy a 7.0ért ki köll adnia 1,2M nettót(igaz ehhez most löknek egy Artlantist is :), meg mondjuk a gépre is úgy legalább 300-at. (no meg plusz oprendszer, meg legalább vmi szövegszerkesztő. és még sehol egy Photoshop vagy Corel)

De hogy a kérdésre is válaszoljak, egy Matroxban tutira nem lehet csalódni, ha 2D-ről, vagy CAD-ről van szó.
Ha netán még játszani is akarnak, akkor viszont egy radeon tuti jobb megoldás lenne. Én mint nvidia szemellenzős a drivereiben kételkedem, de ezt biztos jobban tudja aki használt már Radeont ;-)

Kvázi low end monitornak ott egy XJ810es MAG (ha még akciós a metróban, akkor BRUTTÓ 88 vagy mennyi) Ennyiért ajándék. Bár egy DualHead-es Matroxhoz lehet esetleg két moncsit is venni :D

Yo

(#6) Yoisten


Yoisten
csendes tag

Ja még valami. Az Iiyama monitorokat mostanában 3 év komplett helyszíni garral árulják, szal ha tényleg ilyen jó a support, akkor megfontolnám azt a Viewsoniccal szemben. Nekem tuti ilyen lesz a köv monitorom... kérdés mikor. :)

Yo

(#7) BobMaster válasza kigyossy (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nos, VGA kártyának CAD-hez Matrox G450 32 DDR rullz ezerrel, 27.940+ÁFÁ-ért 3 év garral, de most akcióba lehet venni 3DLabs Oxygen VX1-et 32 MB-ost, 21.900 + ÁFÁ-ért, ami mindenképpen elgondolkodtató. Bár a Radeon is jó választás.

Monitornak a 19'' Samsung 959NF-et indítanám 1920*1440/73 max felbontással, 1600*1200-ban 85Hz-en nem fogja kisütni a szemed. Ezt 126.400+ÁFÁ-ért kaphatod meg drágább helyeken.

Iiyama helyszini garanciája nem lenne rossz, ha úgy müködne, ahogy az elvárható. Tényleg küldenek a rossz monitor helyett egy másikat, de az a közelében sincs, ülnek rajta egy hónapot és utána cserélik ki. Sajnos. Ez év elejétől pedig Belineának megszünt a 3 év helyszini garija, 1 év helyszini + 2 év normálra változott.

Matrox, 3Dlabs, Samsung cuccokra egyránt 3 évet kell vállalniuk. Hajrá.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8) udvari válasza danteshell (#3) üzenetére


udvari
tag

geforce 2 ti softquadróval ala rivatuner :) !

vagy dualhead g400 max kéztől ha két monitorod van !

(#9) kigyossy


kigyossy
csendes tag

sziasztok, koszonom a valaszokat, de meg lenne nehany kerdesem

matrox vagy 3Dlabs?
a dual head miben jo, mert jo?

tudtok olyan hardver-teszteket, ahol a kartyakat (gepeket) renderelesben mertek ossze? vagy ez foleg a procitol es az alaplaptol fugg, nem a kartyatol?

milyen parameterekben kell hogy jo legyen egy kartya, ha az ember CAD-re akarja hasznalni?

danteshell:
az BME-n osztogattak nekunk ingyenes diak verziot, egyetlen baja, hogy nyomtat kore egy csunya Graphisoftos keretet, de ez annyira nem zavar, mert ugyis mindent kezzel rajzolva kell beadni - ilyenek a regi vagasu tanarok :)

BobMaster:
a Samsungon en is gondolkodtam, de a ViewSonic szerintem jobban teljesit (papiron)
1600x1200@92Hz
max 1920x1440@77Hz
a Gaia-nal 129.000,- ert lattam

udv

kigyossy

(#10) danteshell válasza kigyossy (#9) üzenetére


danteshell
aktív tag

Az más, erről hallottam én is, de csak a tanulmányokhoz használható.

Dualhead annyiban jó, hogy mondjuk egyik monitoron rajzolod a tervet, míg a másikon 3d nézetben látod, hogy alakul, vagy az egyiken látod az egész tervet, míg a másikon egy részletén dolgozgatsz. Nemetchekkel nagyon király. Archicad is támogatja, úgy tudom.

7447 óta folyamatosan...

(#11) kigyossy válasza danteshell (#10) üzenetére


kigyossy
csendes tag

de ez mit jelent, hogy valahol kapcsolgatnom kell valamit, hogy most eppen melyik monitoron mozgatom az egeret?

nem nagyon latom magam elott, hogy ez hogy mukodik, korul tudnad jobban irni?

lehet peldaul egy teljesen mas alakalmazas is a masik monitoron, vagy csak ugyanannak a programnak egy reszlete?

(#12) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Dual head: 2 monitoron azt csinalsz amit akarsz szo szerint. Ersd szo szerint,ha egymas melle raksz ket monitort ha akarod kihuzhatod pl. az excel file-t mindket monitorra nem fog adatvesztest generalni pontosan illeszkednek egymashoz a monitorok. Az egyik sor (mondju K) az elson lesz a kovetkezo (esetunkben L) meg mar a masikon. En hasznaltam igy egy darabig es jo meg kenyelmes. Szoval ha maximize-ben kinagyitod a cad-ot akkor az is elfer a 2 monitoron (ha meg ablakokkal dolgozik mint pl. photoshop akkor meg azutan mindent ugy rendezel ossze ahogy akarod. Nem lattam cad-ot mar nagyon regen ezert nem tudom). Ami jo tanacs: EGYFORMA MONITORT HASZNALJ!!! ez nem vicc elegge idegesito ha az egyik homalyosabb, vagy fakobb szinu mint a masik. Nem is beszleve ha az egyik 14'' a masik meg 19''.... A tobbi meg marmint a szamitasi resze a vason fog mulni kell hozza gondolom egy kisebb eromu, hogy sok ablakban gyorsan dolgozon neked a cad.
Sok sikert!

(#13) kigyossy válasza BobMaster (#7) üzenetére


kigyossy
csendes tag

BobMaster!

tudnal nekem helyet mondani, ahol meg lehet tudni a 3dlabs-s kartyakrol valamit?
a honlapjukon azt olvastam, hogy bezarnak

matroxal szemben mik az elonyei a 3dlabs-nak?

ez a 3dlabs-os akcio egyebkent hol van, nem nagyon latok ilyen kartyakat

a matroxnak a dualhead-je tetszik, bar ket jo monitort biztos nem tudok venni, az egyik lesz a tervezo 19'', a masik meg egy atnezeti kepekre jo 15'' hasznalt - ilyen felallas melle erdemes matroxot venni?

egyebkent nem sokkal dragabb a G550-es inkabb vegyek ilyet? milyen valtozatok vannak belole? mit erdemes?

nem vagyok valami nagy DVD rajongo, 3D-s jatekokat sem szeretem annyira - tervezeshez, meg nehany jatekhoz legyen jo

koszonom a valaszokat

udv

kigyossy

(#14) borg315


borg315
aktív tag

monitornak én a mag xj810-t bátran tudom ajánlani.. remek ár/teljesímény arány, mediamarktban 105e körül, szép a képe, és tudja az 1600x1200/75-öt (de 1280x1024/90 se rossz). videokártyának meg ha néha játékra is használod, a matrox g400max-ot szokták ajánlani (tehát a g450 előttit!) én nem ismerem, de a jónyelvek szerint ;) ez pár haszontalan aprósággal kevesebbet tud ugyan, de gyorsabb, és ugyanolyan jó 2d-s képe van, és olcsó. hátrány: újonnan ritkán lehet kapni, és két verziója van, a sima és a max, ebből mai napság csak a max-szal érdemes foglalkozni. ha nincs kedved a kalandhoz, g450 should be enough for anyone. ;)

(#16) karib válasza kigyossy (#13) üzenetére


karib
addikt

Úgy olvastam ippeg 3dlabsékál, most kaptak 4 milla dolcsi tőkeinjekciót, és hajtanak tovább :D

1 monitorhoz szerintem az Oxy VX1 nyerő, kettőhöz ideális esetben egy G400MAX, vagy G450-G550 (ezek lassabbak a G400-nál némileg).

Ha olcsón meg akarod úszni a bulit, és nem riadsz vissza egy MX200 teljesítményétől, akkor ATi Radeon VE. 15e alatt van a kétfejes, 64 megás, jó a képe, és játszható. Csak nem kell csodát várni tőle.

Feb elején, mihelyt végeztem a vizsgákkal :D jön a videokártya teszt folytatása, Oxygen meg LE is lesz benne, úgy szándékozom...

Department of Redundancy Department

(#17) karib


karib
addikt

Még valami: két monitor használata esetén tényleg célszerű az ugyanolyanok használata, de ha nem lehet, mindkettő legalább legyen jó darab. 100 Hz frissítés nagyon kell, mert ferdén nézve sokkal jobban látszik a vibrálás :( És az egyiket mindig szög alatt fogod látni...

Department of Redundancy Department

(#18) guest


guest
veterán

Ém Matroxot használok. Photoshop stb.
A 2 monitor király abban, hogy nem kell a progik közt kattintgatni hanem, pl az egyik képernyőn futó, file kezelőből egyszerűen áthúzom a képet a phshopra, vagy ahogy most is, az egyikken fut a webkészítő progi, a másikon meg írom ezt a levelet, illetve látom a kész oldalt.
2 17''-os monitort használok 85 Hz-en.

prohardver vendég

(#19) kigyossy


kigyossy
csendes tag

Sziasztok!

Sok erdekeset olvastam ebben a forumban, de nehany info meg hianyzik ahhoz, hogy vegleg valamelyik mellett tudjak donteni. Tovabbra is foleg AutoCAD, ArchiCad, es 3D-s rendereleshez kellene. Foleg 2D-ben hasznalnam, a rendereles nem olyan surun. Nettó 30.000,- 40.000,- et szanok ra.

Harom kartya maradt, a ViewSonic P95f-es monitorhoz, amit 1600x1200@92Hz-en szeretnek hasznalni.

Matrox G550 Dual head 32 MB DDRAM
(Dual-headben ez tud jelenleg a legtobbet: kulonbozo monitorok kezelese)
3DLabs Oxygen VX1 32 MB SDRAM
(azert ez a 3Dlabs, mert ez van akcioban a tobbi megfizethetetlen, lasd BobMaster )
ATI Radeon 32 MB DDRAM
(a tobbi ATI tul draga, a VE meg annyira nem jo ket monitorban)

Az utobbi napokban eleg sokat tudtam meg a videokartyak lelkivilagarol, szoval tobb kerdesem lenne. :) Remelem, nem kerdezek sok hulyeseget.

1. A matrox kartyakrol mindenutt azt olvastam, hogy 2D-s CAD-hez nagyon jok (AutoCAD, ArchiCad rajzok), de 3D-s CAD ben mar gyengen szerepelnek (3D studio MAX, ArchiCAD renderelt kepek), jatekra meg nem ajanljak.
1600x1200@100
RAMDAC 350Mhz aminel nem nagyon lattam jobban ebben a kategoriaban

A dual-head-et jo szolgaltatasnak latom, bar ez a 3D-s fejekkel valo beszelgetes nagy baromsagnak tunik.

2. A 3dLabs kartyanak az adatai eleg siralmasak 2D-ben. Ha hihetek a szememnek. Eszerint nem tudom kihasznalni a jo monitoromat? Ez tenyleg igy van? Nem ertek valamit felre?
Display Resolution 1600x1200
Color Depth 8-bit, 16-bit, True-color
Refresh Rates 75, 60 Hz
RAMDAC 300Mhz, ami valahogy nem stimmel, jobb firssiteseket kellene tudnia

A kartya elonye a 3D-s renderelesben van, dehat az eleg kellemetlen, ha gyorsan renderel, de mig megrajzolom kifolyik a szemem. Pedig ez a kartya high-end nek tunik. :(

3. Az Ati egyenletesen teljesit mindenben. Bar nincs dual head, de van kiegyensulyozott 3D es 2D teljesitmeny.
1600x1200@90
RAMDAC ot nem talaltam.

A kartya elonye, hogy jatekokban is jo, ami lehet hogy nem baj, de ezert biztos nem vennem meg a kartyat.

Szoval mindegyiknek van elonye es hatranya, melyiket valasszam?

Sok helyen olvastam, hogy a megjelenites kevesbe mulik a kartyan, mint a teljes konfigon. Tudnatok nekem javasolni alaplap + proci + memo konfigokat 100.000,- -120.000, - korul?

koszonom, hogy eddigi tanacskat, sokat segitettek

koszonettel:

kigyossy

(#20) greg214 válasza kigyossy (#19) üzenetére


greg214
tag

Lap: ECS k7s5a brutto 20K
Proci: Athlon XP 1600+ 45K
Mem: pc2100 DDR 25K (?)

ez bruttó. Szumma 85. Tuningképesebb lap 2x ennyi, ramból vehetsz 2x ennyit, a proci meg elég:DD

Greg O'Rich

(#21) kigyossy válasza karib (#16) üzenetére


kigyossy
csendes tag

karib!

A kovetkezo tesztbe tedd be ezeket a kartyakat is! Nagyon orulnek olyan tesztnek ahol nem csak a kartyak jatekteljesitmenyet mernek. Sehol nem talalok ArchiCAD, AutoCAD hardverossszehasonlitasokat. Ez miert lehet?

koszi: kigyossy

(#22) danteshell válasza kigyossy (#19) üzenetére


danteshell
aktív tag

alaplap: Epox 8KHA+
proci: Amd Athlon XP 1600+
Memória: 256 Mb PC2100 DDR SDram
Kb. 110e Ft, és elég bika.
Egyébként anandtech-en teszteltek most sok konfigot /P4, XP/, ráadásul autocad, lightwave, 3DSmax, stb.-ben is.
www.anandtech.com

7447 óta folyamatosan...

(#23) kigyossy válasza greg214 (#20) üzenetére


kigyossy
csendes tag

greg214!

koszonom a tippet, tuningra nincs szuksegem, legyen stabil, egyszeru ember vagyok :)

video kartyara is van otleted (ATI, Matrox, 3Dlabs)?

kigyossy

(#24) danteshell válasza kigyossy (#23) üzenetére


danteshell
aktív tag

Az előző 3 közül mindenképpen az ATI.

7447 óta folyamatosan...

(#25) kigyossy válasza danteshell (#24) üzenetére


kigyossy
csendes tag

daneteshell

tudnal ervelni az ATI mellett?
en inkabb a matrox fele huznek, mivel annak jobb a dual head-es rendszere - csak ne lenne olyan bena 3D-ben :( de barmirol meggyozheto vagyok
az ATI radeon VE meg nagyon draga

kossz a valaszokat

kigyossy

(#26) danteshell válasza kigyossy (#25) üzenetére


danteshell
aktív tag

Pont azért, mert kiegyenlített 2d-3d-ben is. Egyébként Matrox is jó. Személy szerint én az ATI-t választanám. A harmadikat semmiképp se, mert uo. áron a matrox és az ati többet tud.
anandtech-et nézted?

7447 óta folyamatosan...

(#27) kigyossy válasza danteshell (#26) üzenetére


kigyossy
csendes tag

ezeket olvastam, de nem talaltam adatokat CAD-re

Dual Display Comparison - February 2001
talatam meg ATI ra, meg Matroxra cikkeket, de nem talatam osszehasonlitasokat

kigyossy

(#28) netchan válasza kigyossy (#27) üzenetére


netchan
tag

Szerintem eloszor el kellene dontened, hogy melyik parameterre akarod helyezni a hangsulyt. Ha korrekt 2 monitoros megjelenites kell, akkor a Matrox tuti nagyon jo. Az ATI 2 moncsis tudasat sajnos nem volt meg lehetosegem kiprobalni, pedig nagyon erdekelne.
3D-hez valoban gyengus a Matrox, legalabbis az utobbi 1-2 evben kiadott jatekoknal.

(#29) kigyossy válasza netchan (#28) üzenetére


kigyossy
csendes tag

a hangsuly 2d-n van, AutoCad, ArchiCad
ritkabban fogom renderelesre is hasznalni, ez 3D-s CAD
de jatekra szerintem ritkan fogom hasznalni

szoval azt valahogy jo lenne tudni, hogy a CAD-es 3D-s kepek eloallitasanal szukseg van-e 3D-s jatekokra tervezett kartakra? ezt tenyleg valaki megfejtehetne nekem

kigyossy

(#30) HEBI


HEBI
senior tag

No. Nálunk egy matrox g400 as van meg két 17'' os monitor. P4 1.4es proci asus p4tf alaplap meg 512 MB infineon ram. Ezzel a konfal a cad2001i álomszépen megy. render meg minden. a mai játékok közül meg ami nem opengles.Mert a matrox csak ebben gyenge.(pl.quake) Szóval nem kell vacilálni matroxot kell venni,mert ez arra van kitalálva,hogy ezzel dolgozni tudsz. Két monitort meg mindenképpen használj,ha anyagilag megteheted. Szóval szerintem tul van ragozva a téma. Még annyit ,hogy valoszinűleg egy alapon hajtott amd is megfelel a célnak. De a p4 acad alatt gyorsabb.A p3nál sokkal jobban megy a p4el azt sajna nem tudom,hogy miért de igy van. Szóval szurkolj össze minnél több manit aztán hajrá,csak el ne felejtsd visszakeresni az árát vele.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#31) guest


guest
veterán

Hello!

Én ArchiCAD-del, AutoCad-del, Corellal dolgozom, és egy Matrox G450 32MB DDR csatoló képét
nézem egy LG Flatron monitoron.
A kártyával maximálisan meg vagyok elégedve, éles, kontrasztos kép, szép színek, problémamentes
működés. Ha nem szereted a 3D-s játékokat,
csak ezt tudom ajánlani, de egyébként mi egész kellemes mecseket szoktunk nyomni
Quake (OpenGL) -el, illetve az Unreal (D3D) -al, úgyhogy játszhatsz is vele nyugottan.
Az ArchiCAD renderje, hardveresen nem támogatja egyik videokártyát sem. Ezt
tapasztalatból mondom, illetve az ArchiCAD egyik fejlesztőmérnöke is mondta...
A renderelés sebessége nyagymértékben függ a processzortól
(szóba jöhető: PIII vagy AMD Athlon XP),
annak órajelétől, valamint a memória méretétől, típusától.
Javaslom az AMD XP 1600+ PC2100 DDR RAM-mal, minimum 256 MB, (de ha, lehett több az nem baj:)
Ez brutál gyors, tapasztalatból mondom.
Otthon ezzel dolgozom, munkahelyemen egy PIII1000-el 256MB PC133 SDRAM. Az sem rossz,
de ArchiCAD-ben ugyanazt a beállítást 1/2, 1/3 idő alatt csinálja meg az AMD. 3D-s mozgatásban
(szinezett nézet) szintén töbször gyorsabb az AMD-DDR.
De jó lehet a P4 - RAMBUS párosítás is, de erről sajnos nincs tapasztalatom.

Remélem segíteni tudtam véleményemmel, tanácsommal.

Banki

prohardver vendég

(#32) kigyossy válasza guest (#31) üzenetére


kigyossy
csendes tag

Banki!

Igen, tudtal. Halasan koszonom!

Azt hiszem nemsokara Matrox es AMD tulajdomos leszek. :)

De akinek meg van erve, minden meglatasra nyitott vagyok.

kigyossy

(#33) HEBI


HEBI
senior tag

No és a monitor(ok)?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#34) Gin


Gin
csendes tag

Ezt a vid.kártyát nézted már: Radeon VE! Ez is kétmonitoros, bár a 3D teljesítménye nem sokkal nagyobb, mint a matrox-oké (de azért észrevehetően)!

(#35) kigyossy válasza HEBI (#33) üzenetére


kigyossy
csendes tag

Herbi!

Most nezegettem, hogy a Viewsonic 17'' G75f, 67e amibol kettot meg tudnek venni egy Viewsonic 19'' P95f araert ami 127e. A matrox dual head-jevel meg igy nagyobb feluletem lenne, mint a 19'' + 15''-os kialakitassal. Az az bizonytalansagom megvan, hogy egy normal ember egyszerre ket monitort nem tud nezni. Igy ket egyenrangunal jobb egy fo es egy mellekmonitoros kialakitas. Mert a masik monitoron levo anyagokat csak ugyis ritkan nezed ((3d-s kep, gombok, stb.). De nem tudom elhinni, hogy valaki ugy tud dolgozni, hogy a ket kepernyo kozepet nezi, ahol neha az egyik monitoron van az, amin dolgozik, aztan a masikon.

Mondjuk ez csak az elkepzelesem rola, valahol nem tudtok olyan uzletet, ahol ezt meg is lehet nezni?

Ezen ugy latszik meg agyalni kell.

kigyossy

(#36) BobMaster válasza kigyossy (#35) üzenetére


BobMaster
senior tag

Hajlandó vagy Mohácsig utazni? Akarod látni a Matroxot munka közben? Én csak 17-es monitorokkal tudom bemutatni, ha megfelel, írj.

Nem jár vásárlási kötelezettséggel!

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#37) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Nem teljesen ez a terület, bár leírom:

Sony F520 + V7700

Még mielőtt mindenki leanyáz most akarok váltani valami ATi-ra - 8500?

a kártya főleg a 3d miatt kell...

a gép XP1800+A7V266-E+(még)512

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#38) kigyossy válasza BobMaster (#36) üzenetére


kigyossy
csendes tag

koszonom, lehet, hogy elek a lehetoseggel, de elobb levizsgazom :)

kigyossy

(#39) BobMaster válasza kigyossy (#38) üzenetére


BobMaster
senior tag

Amikor közeledsz a vizsgáid vége felé, akkor szólj, hogy biztos legyen 2 ugyanolyan monitor

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#40) netchan válasza kigyossy (#35) üzenetére


netchan
tag

''De nem tudom elhinni, hogy valaki ugy tud dolgozni, hogy a ket kepernyo kozepet nezi, ahol neha az egyik monitoron van az, amin dolgozik, aztan a masikon.''

Jol raereztel a dologra. Az a verzio, ami az egesz desktopot kiteriti a 2 monitorra semmit sem er. Pont ebben jo a Matrox, hogy win2k alatt is megfeleloen szet tudja valasztani a 2 reszt. Beallithatod, hogy a feljovo dialogusablakok hol jelenjenek meg (pl azon a monitoron, ahol az egerkurzor van, vagy ott, ahol a szuloprogram), meg egy csomo ilyen aprosagnak tuno dolgok, amik nelkul egy nagy szopas az egesz.

n

(#41) karib válasza netchan (#40) üzenetére


karib
addikt

Sok rákfenéje van a dual monitoros dolognak, ezért komoly munkára én is csak a Matroxot ajánlom. Én eddig két videokártyával játszadoztam egyszer-kétszer, és a Windows alap implementációja nem tökéletes. Amúgy én is csak a két egyforma monitort tudom javasolni, nagyon zavaró a két eltérő.

Radeon VE jó budget megoldás lehet még, hiszen szemtelenül olcsó, de lehet, hogy néhány netchan által említett bosszantó apróság előbukkanhat. Mellesleg Matrox csinál kettőnél több monitort is meghajtó cuccot, tehát valszeg értenek a témához. Játékra pedig valszeg elég, csak nem kell csodákat várni.

NVIDIA dual kártyát (ritka egyelőre, amúgy is csak MX lehet) pedig még pár generációig nem vennék - a szoftveres hülyeségeket persze ki lehet kupálni, de időbe telik, és kétlem, hogy mindent elsőre eltalálnak.

Department of Redundancy Department

(#42) kigyossy


kigyossy
csendes tag

Sziasztok!

Koszonom, a sok segito hozzaszolast. Azt hiszem meghoztam a dontest. AMD + Matrox. A tobbit meg majd a boltban, vasarlaskor eldontom.

Nagyon jo erzes, hogy sikerult kitisztazni ezeket a kerdeseket, es itt nalatok nem maradtak megvalaszolatlanok a kerdeseim.

Legyetek mindig ilyen segitokeszek! :))))

Koszonettel:

kigyossy

(#43) karib válasza kigyossy (#42) üzenetére


karib
addikt

Remélem, azért ezután is látunk még itt a fórumokban :)

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  CAD-es monitor + videokartya (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.