Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  BSA kontra illegális szoftverek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Csá mindenkinek!
Lenne egy téma, amihez szerintem sokan hozzászólnának: hadjárat az illegális szoftver használók ellen. Olvastam róla a neten, de én nevetségesnek tartom az egészet. Hirdetik ugye (BSA), hogy csak legális szoftver vegyél, csak ezt használs stb. Na felteszek két kérdést:
- ugyanannyiba kerül pl. németo.-ban egy szoftver, vagy játék, mint itt: IGEN
- ugyanannyit keresünk mi itt, mint ott: NEM!
Ezzel az ügy el van intézve, addig nem lesznek visszaszorítva az illegális szoftverek, amíg nem tudjuk megvenni. Én a szerény fizetésemből tudok venni jelenleg 2 Win XP-t, egy német hányat vesz 10-et 15-öt. Ha megtehetném én is csak eredeti játékokat vennék, de enni, lakni csak kell!
Na szóval ennyi!

prohardver vendég

(#2) BobMaster válasza guest (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ez mind így van, csak a BSA jogi oldalról közelíti meg a kérsét és ott meg - sajnos - teljesen igaza van. Használsz egy szerzői jogok alá eső terméket, de nem fizettél érte. És ez lopás, ami büntetendő. Az ok, hogy miért kényszerültél rá, ebben az esetben lényegtelen.

Ha az ő szemszögéből nézzük: a szoftver is alkatrész, ami nélkül nem működik a számítógép, tessék vásárláskor belekalkulálni a keretbe. Ez - képletesen - olyan, mintha a VGA kártyán spórolnál. Akkor a gép meg sem nyikkan, jogtiszta szofver nélkül viszont meg sem szabad nyikkania.

Szerintem emiatt kár is több szót vesztegetni a témára.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) guest válasza BobMaster (#2) üzenetére


guest
veterán

''Ha az ő szemszögéből nézzük: a szoftver is alkatrész, ami nélkül nem működik a számítógép, tessék vásárláskor belekalkulálni a keretbe''
hát ez az!
ha VGA-t veszek, akkor valaszthatok az 5k-s es a 120k-s kozul is.
szoftvernel nem!
a legolcsobb windows is 30k!!
nevetseges

mert mi az hogy a szoftver dragabb mint a vas?



prohardver vendég

(#4) guest


guest
veterán

Szerintem a számítógépet otthon használók 70%-a rács mögött lehetne. Nem probléma az államnak csak monjuk 1 millió ember!

prohardver vendég

(#5) HEBI


HEBI
senior tag

Nekünk megvan az összes eddigi generációs windóz, jogtisztán. Csak azt nem értem, miért adtunk ki ennyi pénz egy hibás ''alkatrészért''. Ez talán kevésbé igaz a win2000 óta megjelent oprendszerekre, de ezek sem hibátlanok.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#6) BobMaster válasza guest (#3) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ezt mondtam. JOGI oldalról nézik, nagy ívben lesz*rják hogy mi közül válogathatsz, és hogy az mennyibe kerül.

Arról, hogy nincs rá pénzünk, az állam tehet :)

Amúgy meg lehet Linuxot is használni, engem meg az ég óvjon tőle :)

És igen, az otthoni felhasználók 70% büntethető lenne, ha a BSA nem a szoftverek üzleti célú felhasználását kívánná ellenőrizni. Otthoni felhasználókat eddig tudomásom szerint nem jelentettek fel, hacsak nem kereskedtek a szoftverekkel, vagy nem végeztek kereskedelmi tevékenységet vele.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#7) guest válasza BobMaster (#6) üzenetére


guest
veterán

ööö.. ha jogi oldalrol nezzuk,akkor ha mondjuk meg ma feljelentem a cegedet a bsa-nal, akkor mennyi idore csuknak le teged? jogosan.. :))

prohardver vendég

(#8) x15 válasza guest (#7) üzenetére


x15
csendes tag

Jogos a dolog, feljelentes nelkul nem megy... Szerncsere egy-ket ugyvedi iroda gondosan benyal a BSA-nak, es szepen feljelenti a cegedet, mert a statisztikan javitani kell, mondjuk minden z. boltot az n. keruletben. A rendorseg kiszall, es a ''szakertot'' a BSA adja. Ki van szepen talalva.
Szerencsere 2 eve nem hasznalok ringyozet, es OpenOffice-t teszek fel a cegeknek is. Megiscsak netto 80kHUF minuszt tudok csinalni gepenkent az M$-nak ;-)

(#9) WiLDoR


WiLDoR
tag

Ehh, dögöljön meg a BSA szerintem. Jártatják a pofájukat (jó, valamilyen szinten igazuk van), de akkoris! Én is szivesen megvenném a programokat legálisan, ha annyi lenne a fizetésem, amennyi! Mert, ha mondjuk havonta kézhez kapnék 500.000 HUF-ot, akkor OK, asztmondom, kell ez a WinXP, meg ez a UT2003, Diablo 4, settlers 5, SOF 3, aztán bemennék a boltba és kifizetném értük azt a ''potom'' 100.000-et és akkor még mindig maradna pénzem kajára, piára, nőre, rezsire, ruhára, cipőre, kocsira, szórakozásra és bulizásra.
De amíg havonta 50.000-et kapok csak kézhez, addig a BSA KINYALHATJA A SEGGEMET (már elnézést a kifejezésért), mert nem fogok legális progit venni, ugyanis NEM FUTJA RÁ!

És ennyi a lényeg. Amúgy meg imho a magyarországi a user-ek, nem 70%-át lehetne lecsukni illegális sw használat miatt, hanem nyugodtan mondhatjuk, hogy 100%-át, mert nincs olyan user szerintem Mo-n, akinek annyi fizuja lenne, hogy mindig minden probiból legális lenne neki, ha pedig nagyon-nagyon sokat keres, akkor is inkább másra költi azt a pénzt, a progit meg szimlán lemásolja...szal' ez van, ha tetszik a BSA-nak, ha nem...

(#10) Den válasza BobMaster (#6) üzenetére


Den
veterán

Hú, nagyon igazad van, már többször megkísértett hogy leírom amit Te is csak a lincs hangulat visszatartott.
De manapság arra hivatkozni, hogy az op rendszer drága már télleg elég álszent dolog. Egy xp 30 rongy ami, figyelembe véve hogy szoftver nélkül a legdrágább számítógép is csak egy darab vas, az op rendszer álltal válnak kiaknázhatóvá a benne rejlő képességek, egyáltalán nem sok. Nekem az új gépem árának összesen 10%-át tette ki a winxp ára, és ez volt az egyik legolcsóbb alkatrésze.

www.simson4t.hu

(#11) x15 válasza Den (#10) üzenetére


x15
csendes tag

Bizony, szinte minden ceg kifizeti az XP Home Edition-t, huszonX+FA. Van benne FAX, nem omlik ossze, es ujratelepites nelkul is kibir vagy 1 evet :-).
A szerver meg ugyis linux-os, mert 1.000.000,- Ft erteku M$ szoftvert nem vesznek (2kServer,sql,proxy,web,exchange), ami tegyuk hozza egy kalap sz*r lenne, hanem kifizet 50kHUF-ot a linux telepiteset.
Az otthoni szamitogepek tulnyomo tobbsegen tenyleg ''szerzett'' ringyoze' van, hadd szopjon vele az user.
Sajnos az ismert BSA ''hardveres'' plakat csak a fele a tortenetnek, a SoftwareStation-ben van olyan, ahol le van irva, hogy ''Ne hasznalj illegalis szoftvert, mert van szabad szofver is''

(#12) guest válasza WiLDoR (#9) üzenetére


guest
veterán

en tenyleg havi 500k-t keresek, de dogoljek meg ha megveszem a windowst!!!
arra amire nekem kell, arra sok. amire meg szantak, arra meg keves.

prohardver vendég

(#13) WiLDoR válasza guest (#12) üzenetére


WiLDoR
tag

bazz' mit dolgozol ember???

én is ilyen melót akarooooooooook!

(#14) McJames válasza guest (#12) üzenetére


McJames
senior tag

Ha ennek ellenére használod, akkor ez esetben a jóindulatú illegális felhasználás fogalma, illetve az erre vonatkozó erkölcsi/morális megérthetőség rád már nem vonatkozik.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#15) WiLDoR válasza McJames (#14) üzenetére


WiLDoR
tag

bizony, bizony, mondasz valamit. ha nekem is annyi lenne a fizum, mint guest elvtársnak :D, akkor megvenném a WinXP-t... kutyát sem érdekelné az a 30e HUF, hiszen a 2-3havi fizumból vehetnék egy plazmatévét...

(#16) BobMaster válasza guest (#7) üzenetére


BobMaster
senior tag

Hozzánk bejelentkeztek felmérésre, de amikor a levél kézhezvételétől számított 2 napon belül megkapták, hogy gyertek amikor tudtok, nem jöttek.

És megnyugtatlak, minden szoftverünk tiszta, külön széfben őrizzük a licenszlapokat, install cuccokat, sőt a mentésekről még külön adatlapot is vezetünk :)

És nem az alkalmazottat csukják le, hanem a cégvezetőt.

Kérdés: mi okod lenne, hogy engem feljelents, amikor fika guest-ként irogatsz, én meg vagyok olyan korrekt, hogy még a telszámomat is beírom? Mert oltári tapló vagy, vagy mert bunkónak lenni jó?? :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#17) guest válasza BobMaster (#16) üzenetére


guest
veterán

felreertesz csak arra mondtam, hogy ha jogilag nezzuk, akkor az osszes szboltot be lehet zarni.
mert tuti hogy min 1 gepen 8gbyte divx meg mp3 meg ugyanennyi iso file van..

dehogy akarlak en feljelenteni!

prohardver vendég

(#18) guest válasza WiLDoR (#15) üzenetére


guest
veterán

hidd el nem venned meg..

prohardver vendég

(#19) x15 válasza guest (#17) üzenetére


x15
csendes tag

No azé:
>felreertesz csak arra mondtam, hogy ha
>jogilag nezzuk, akkor az osszes szboltot
>be lehet zarni.

Nálunk minden program jogtiszta volt (az egyetlen NT-s gépen a számlázó program futott, a többin linux volt).

2 dolgot szoktak a boltok csinalni mostanában (ahogy hallom ;-),
1, hozzon a vevo ringyoze't magaval
2, aláiratják vele a számlán, hogy nem
volt semmi a gepen...
Ez utóbbi elég kevésnek tünik, hiszen a probavásárló egyenesen a ''szakertönek'' viszi a gépet, aki megszakérti rajta az illegális szoftvereket....

(#20) rog válasza x15 (#19) üzenetére


rog
addikt

nalunk amikor bejelentettek hogy jon bsa
a szervizben az osszes geprol letoroltek az osszes programot zenet filmet
en vesztettem a legtobbet hupp hupp..

(#21) rog


rog
addikt

csináljunk már egy felmérést
mindenki sorolja fel a gépén (gépein) található
jogtiszta progikat.
csak amikért fizetett!!

én kezdem:
nero burnin rom 5.xx

ennyi :)

(#22) x15 válasza rog (#20) üzenetére


x15
csendes tag

hozzank nem jelenteztek be. jottek 2 rendorautoval, es nem talatak semmit...

(#23) guest


guest
veterán

Na akkor az én listám:
-Nero
-ASUS DVD (videokártyához volt)

kb ennyi

prohardver vendég

(#24) BadGe


BadGe
aktív tag

Nekem van jogtiszta AeroMap-om és Outlook-om.
(meg elvileg egy tonna MS lic ajándékba, kivéve, hogy még nincs a kezemben) Tényleg ha van a gépemen egy illeg. win2k és van mellé egy hivatalos licencem de nem telepítem újra a rendszert akkor mi van?

(#25) Superman


Superman
nagyúr

Na akkor én is kezdem gyerekek jó?!
- Borland Delphi 6.0 Enterprise Edition
- Microsoft Visual Basic 6.0 Enterprise Edition
- Corel Bryce 5
- Corel Draw 10
- Macromedia Dreamweaver MX
- InterBase Client and Server Application 6.0
- Oracle 9 Database Enterprise Edition
...és persze az összes képnézegető és videoszerkesztó, stb. progik. Minden dobozos. Én gyártottam hozzá. :)))))

(#26) Superman válasza Superman (#25) üzenetére


Superman
nagyúr

Egyszer érdemes lenne összeszámolni, hogy mindez mennyibe kerülne. Amit én tudok nem mostani adat, lehet, hogy ma már sokkal olcsóbban is hozzá lehet jutni bizonyos cuccokhoz bizonyos árukapcsolásokkal (pl. ha már van jogtiszta Visual studiója, akkor a Delphit és a Kylixot ennyi és ennyni kedvezménnyel...)
Na az árak:
- Delphi 6 Enterprise Full System 935100 HUF
- VStudio Ent Edtn 6.0 Win32 English 355200 HUF
- Bryce 5 for Windows/Mac 3D-s tájkép és objektum készítő alkalmazás 97900 HUF
- CorelDRAW 8 Classic + CorelDRAW 10 upgrade ''''MAGYARUL-értünk''''(teljes felhasználói joggal!)'' 163300 HUF
- Macromedia MX Sajnos még nem ismert az ára
- InterBase 6 Desktop Edition CD 32800 HUF
(de húsz felhasználó esetén már 282000 HUF)
- Oracle Database 800 $ (de ez bruttó)

Szóval az összes ár nettó, kivéve az Oracle adatbázis árát. Hát ennyi.

(#27) Egon válasza Superman (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

A cégnél a Delphi 4-et anno úgy vették meg, hogy Delphi 3 + Delphi 4 upgrade... Sokkal olcsóbb volt így, elképzelhető hogy most is így van (a Delphi 6-ra gondolok...).
Amúgy nekem az eredeti progik a gépen:
Heroes og Might & Magic 3.
Armageddon's Blade
S.W.I.N.E
Hát ennyi... Ahhoz képest, hogy pár évvel ezelőtt még 1 db-ot sem tudtam volna megemlíteni, valamelyest haladás...:D Egyrészt valamelyest emelkedett a fizum, másrészt (főleg a gépkönyv, illetve számtech újságok minőségileg és mennyiségileg egyaránt romló játékleírásai miatt) egyre inkább hajlanék az eredeti megvételére...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) WiLDoR


WiLDoR
tag

Na akkor én is felsorolnám a legális programjaimat:
hm...
.....searching......
.......searching......
.........searching......
...........legal program not found.
hm...

Na jó, feladom... :DD

De freeware progijaim vannak ám :DD a többire meg úgysenem futja...

(#29) McJames válasza WiLDoR (#28) üzenetére


McJames
senior tag

???
A freeware-jeid sem legálisak?
Érdekes helyzet... :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#30) rog válasza McJames (#29) üzenetére


rog
addikt

na gyerunk!
johet a lista a legalis progikrol!
nem szegyen az ha van valakinek..

(#31) McJames válasza rog (#30) üzenetére


McJames
senior tag

Nem is :)
Az ismertebbek és frisebbek:
Windows XP Prof.
Office XP
Norton AV
Meg egy rakat shareware, freeware,
illetve hardware-hez, újsághoz kapott játék, utility.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#32) rog


rog
addikt

es a tobbiek
BobMaster, x15, Den ?

(#33) guest válasza McJames (#31) üzenetére


guest
veterán

McJames: ''Otthon angol 98-at használok játék/tanulás/egyéb munka céljára..''

:)

prohardver vendég

(#34) Den válasza rog (#32) üzenetére


Den
veterán

Így hírtelenjében , win95, winxp, suse linux 7.x magyar nyelvű disztibúció, corel multimedia library vagy mi a szösz, van még egy tomb raider 2 meg , ja meg neverhood, szótár progik, térképnprogram, kertervező progi, még van két járték de már nem emléxem a nevükre.

www.simson4t.hu

(#35) x15


x15
csendes tag

Na jo, debian linux-om van ;-)

es egy dobozos PINNACLE Studio 7-em, a mult heten nyertem egy bemutaton :-))

es tegnap elinditottam egy 5.0-s win commamdert wine alatt. egesz szepen feltelepult.

Van meg egy OEM angol NT-m, vmware alatt szokott futni, mert az utobbi idoben az idiota hardvergyartok win32 onkicsomagolos BIOS, driver frissiteseket adnak ki.

Feltorve csak az Opera van, mert sok helyet elfoglal a reklam banner.

(#36) rog


rog
addikt

oke. most jöhetnek az illegális progik!

kezdem én:
win98
word 97
explorer 5.0
wincommander 4.01
winamp(?)
mediaplayer 6.4(kb)
unreal tournament

meg persze a mp3-ak,divx-ek..

(#37) guest válasza rog (#21) üzenetére


guest
veterán

Megj.: Nero nekem is jogtiszta. (3-as verzió óta) De az annyiba is kerül, amennyit ér kb. Már ha jó helyen veszed. Valahol tényleg itt a titok nyitja, nem a jogászoknál.

Egészen más érzés, ha fizettél x-enezer Ft-ot és úgy száll szét a vindózod és úgy sz@rik a fejedre a support, mintha ingyér száll szét és eleve fel sem hívod őket. :)))

prohardver vendég

(#38) McJames válasza guest (#33) üzenetére


McJames
senior tag

Bent volt, de ''kihúztam'', mert azt írtam az elején hogy ''...ismertebbek és frisebbek...'', na és a 98 már nem igazán friss...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  BSA kontra illegális szoftverek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.