Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vaze


Vaze
őstag

hi!Beszeretnem allitani a Biosom de sajna nemsokat konyitok hoza ha valaki tudna adni tanacsokat megkoszonem!vagy esetleg van valami leiras a biosokrol hogy mi mit jelent a Biosban?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2) Polesz válasza Vaze (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Talán a lapod típusát azért benyöghetnéd, meg a hozzávaló körítést, mert így qrvára nem tudom, hogy mit és mire állítsak :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Satan-Claus válasza Vaze (#1) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

[L]http://www.lostcircuits.com/advice/bios2/1.shtml[/L]

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#4) Vaze


Vaze
őstag

ohh ellnezest gondoltam ra:))
mindjart beirom hogy milyen biosom van:))

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#5) Satan-Claus válasza Vaze (#4) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nézd meg a linket! Ott minden chipset-hez találsz leírást. Igaz, hogy angol, de egy informatikával foglalkozó embernek ez nem kell, hogy gondot okozzon.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#6) Vaze


Vaze
őstag

Stan koszonom megnezem! na de ittvanak a gep adatai remelem jokat adokmeg:))
eloszoris bios versio:AMIBIOS 1.21.06
Cpu type:VIA C3

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#7) Vaze


Vaze
őstag

az alaplap markaja VIA (marha ez egyaltalan markanak lehet mondani)
:D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#8) Vaze


Vaze
őstag

amugy 1hetes az alaplap es csak 120dollar volt szal nemnagy eresztes!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#9) Vaze


Vaze
őstag

Satan ezen az oldalon megtudom keresni az en alaplapomatis szerented????mert itt a fo oldalon van egy bios beallitas de nemhasonlit az enyemre:(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#10) Polesz válasza Vaze (#7) üzenetére


Polesz
addikt

Hmm... VIA-s lap via procival? Egy linket tudsz dobni, hogy merre keressem?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) Vaze


Vaze
őstag

igen via alaplap es beepitet proci meg beepitet minden:))
igen pillanat es adom a linket!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#12) Polesz válasza Vaze (#11) üzenetére


Polesz
addikt

Ezt akkor nagyon nem is kell állítgatnod, mert ezek alapból egymáshoz vannak hangolva. Tehát szerintem felesleges állítgatni, hacsak nincs valami bajod vele.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) Vaze


Vaze
őstag

ittvan a link majdnem ugyanaz mint az enyem
http://www3.avitos.com/shop/info.asp?product_code=MOT426&product_group=1322&service_group=&search_str=&sid=&aid=&retpage=/shop/folder.asp
de az alaplapomra ez a szam van irva!!!:p6vem3 v3.0
a gepbenmeg igy irja hogy:Via samuel2
a biosbanmeg 3-omvan irva szal nemertem de a link majdnem ugyanazt az alaplapot mutatja mint az enyem

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#14) Vaze


Vaze
őstag

hat bajom lennevele:((
megpedig a kovetkezo!!!van a gepembe egy 256mb-os es egy 64mb os Ram
mind ket Ram 100mhz-es parnapal ezelotmeg leolvasta a ramok oszeget tegnap eszrevettem hogy a 64mb os ramomat nemolvasa tobe
allitotam valamit a biosba esmostmeg 304mb ot olvas a Rambol!
szoval nemertem hogy mi a gaz meg nemis tudom hogy hol allitottam a Biosba:((
a masik problemam a cd irom 40szeres a max irasa irtamisvele eleg szepen gyorsan de ezis par napja olyan lasan ir hogy na eztsem ertem hogy milelte segitenel ezekben?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#15) Polesz válasza Vaze (#14) üzenetére


Polesz
addikt

Hmm. lehet, hogy a 64-es ramod nem valami stabil. Próbáld meg megcserélni a kettő ramot. Rakd fel a legújabb alaplapi VIA drivert.
[L]http://www.viarena.com[/L] itt megtalálod, via hyperion driver néven.

Most lépek aludni, mert majd összeesem reggel meg meló.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#16) Incognito


Incognito
senior tag

Ha minden jól megy akkor kell találnod valami olyasmit, hogy ''Load Optimized Settings''. Én ezzel kezdenék és szépen haladnék a jobb beállítások felé.

(#17) Vaze


Vaze
őstag

Incognito ez edig oke azt megtalalom de ha vissza allitok mindent az eredeti formalyara utana hogy induljak ell a jobb beallitasok fele?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#18) fzoy válasza Satan-Claus (#3) üzenetére


fzoy
csendes tag

Bár nem nekem szólt az üzenet, én is köszönöm a tippet.Az ajánlott oldal remek.Tanulni jó, tudni meg úgysem lehet eleget.

Ahonnan én nézem,elég ocsmánynak tűnik a világ

(#19) twollah válasza Satan-Claus (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Köszi a linket.
Vannak érdekes dolgok benne amire az ember életében nem gondolt volna.

(#20) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Nagyon szívesen. Én is véletlenül akadtam rá, mikor egy srác e-mail-ben kért segítséget a BIOS beállítások jelentésével kapcsolatban, és nem volt kedvem magamtól leírni mindet. Így aztán kutattam picit google-lel, és megtaláltam ezt a remek kis oldalt.

Tanulság: A lustaság meghozza gyümölcsét. :DDD

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#21) #25954560 válasza Vaze (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

Ha integralt videot hasznalsz es az a rendszermemoriabol hasznal, akkor leszamolaskor :) csak a maradekot latod... Ha pl. van 320M RAM-od (256+64) es 16M-t hagysz videomemorianak, akkor 320-16=304 -et szamol le. Elmeletnek ez jo, de en ugy latom, hogy csak 2-8M lehet a vidomemoriad :D Arrol mar nem is beszelve, hogy neha hova tunik a 64...

(#22) launcser válasza #25954560 (#21) üzenetére


launcser
senior tag

ja igen
ilyen tipusu lapoknál nemértem mért csak max 8 mega lehet a memó
de kijelzi hogy shared memory
van itt egy hasonló csipszettel felvértezett lap, csak vacak, néha megy néha nem :)

tütüü

(#23) #25954560 válasza launcser (#22) üzenetére


#25954560
törölt tag

Lapfuggo. En mar lattam lapot, amin lehetett engedelyezni akar 32M-t is. Vegulis 2D-hez akar eleg is lehetne a 8M...
OFF
godlike azt jelenti, hogy 'az ember, akit szeretnek az istenek' ugye? :D
ON

(#24) Satan-Claus válasza #25954560 (#23) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Szerintem inkább azt, hogy '' Menjél/hajrá kicsi dli!'' A ''dli'' pedig mint tudjuk a ''dundi, lányhajú, internetes-orgazda'' hivatalos rövidítése, és aki ismeri Launcsert, az tudja, hogy a dolog teljesen találó. :DDD

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#25) Ginoo


Ginoo
csendes tag

Sziasztok!
Van egy olyan beállítási lehetőség a Biosban, hogy: ''Video memory cache Mode'' ezt lehet állítani UC-re vagy USWC-re.
Azt szeretném megtudni, hogy tulajdonképpen mi a különbség a két beállítás között illetve, hogy mit állítok át egyáltalán?
Előre is köszi a segítséget.

(#26) Alan válasza Ginoo (#25) üzenetére


Alan
aktív tag

[L]http://www.rojakpot.com/showBOG.aspx?bogno=151[/L]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.