Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Van kettő darab 120GB 7200Rpm-s IBM/Hitachi vinyóm! Mindkét vinyó megvan már jó másfél éve. Elégedett is vagyok velük!
Csak néha a szívroham kerülget, mikor meghallom azt a hangot, kb tíz óránként jön elő, de akkor ...

:O:Y:Y:Y:Y:O:Y:Y:Y:Y:O

Mindkét vinyó csinálja, és a kezdetektől, de működnek.

Nektek van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?


Mod: :) 1200 GB írtam, na ennek örülnék


[Szerkesztve]

- - - - - -

(#2) trbvszkij válasza Lockstock (#1) üzenetére


trbvszkij
tag

Normális a nyávogás, ez gyári feature. Nem tudom, hogy mit csinál a drive olyankor, de megnyugodhatsz, nem a közeli halál jele:)

The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

(#3) djyuri válasza Lockstock (#1) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem ilyen nem volt a 80-assal. Igaz nekem tönkrement 3 hónap alatt.
Elkezdte elvesztegetni a dolgokat,meg kiakadt állandóan.
Azt mindenki tudja,hogy milyen gáz az,ha megy a buli és kiakad a zene és csak LOOP-ol egyfolytában a reset gombig.
Aztán megmutattam,hogy én vagyok az erösebb és tönkretettem végérvényesen.
De egy barátom a szervízben el tudta cserélni egy másikra és az nagyon sirályul megy. Most Sata-án megy egy átalakítóval és 54000-rel is tud másolni rajta a gépem. Igaz nem sokáig,mert a többi vinyóm csak ata100-on megy és ha betelik a memóriám,akkor ez a folyamat lelassul egészen 20000-re.
Szóval,ha eddig ment ezzel a hangjelenséggel a géped,akkor nemhinném,hogy a közeljövöben menne tönkre,de az értékesebb dolgokat mindenféleképpen levenném róla.
Szal ennyi,de még nem ismertem ki ezt a márkát,mert ez a második hitachi vinyóm. Azt tudom,hogy egy Hitachi Deck az nagyon király,de egy vinyónál nemtom.

(#4) Lockstock válasza djyuri (#3) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Nekem a kezdetektől csinálja, semmi gond vele, mások is mondták. Csak nagyon idegtépő az a hang.

- - - - - -

(#5) forceberg válasza Lockstock (#4) üzenetére


forceberg
veterán

Próbáld meg az Aida / Plug-in- Aida32 Disk Benchmark-ot. Ott válaszd az Átlagos elérési időt(Average access). Ha az általad hallott nyekergés olyan, mint a teszt alatt, akkor semmi gáz.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6) BLiNk3r válasza Lockstock (#1) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Nekem a 60GB-os IBM vinyóm csinálja ugyanezt. Először azt hittem, döglődik, ilyen kemény hangot még nem hallottam vinyóból kijönni :D
Bár azóta is működik, 2-3 naponta hallom 1x, fent fekszik a HDD Health, de szerinte minden rendben van, SMART ok, én meg hiszek neki :)

(#7) Xero


Xero
nagyúr

Teljesen normális!
Ez a fej hűtése amikor végigküldi a szervó a tányér fölött és ilyenkor egy elfuserált macska hangot ad ki!
Anno megvolt mp3-ban is az a hang!
Onnan tudom mert 7k250-t akarok venni jövő héten és keményen utána olvastam! :)

Üdv

(#8) VladimirR válasza Lockstock (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az semmi, nekem egyszer elkezdett szirenazni, de ugy, hogy azt hittem jonnek ertem :DDD
bementem a mistralba es megkerdeztem a szervizest, hogy erre mit mond - azt mondta, hogy az ibm hdd-i ''beszelnek'' elsirjak, ha bajuk van --- mint kesobb kiderult, haldoklott alatta a rack

(#9) Kelaci


Kelaci
csendes tag

Nekem is Hitachi van, szoknom kellett keményen, a szívemhez kaptam mindig... de most már megszoktam... most lesz egy éves... bár active smart-tal figyeltetem és a raw read error rate állandóan 97-100 között ingázik... T.E.C dátum 2005 jan...
de én nem hiszek neki azért sem :DD
Mindenért kárpótol a sebessége...igaz külön ventillátor szívja el tőle a meleget igy 35-37 fokos

most az alaplapi promise vezérlőmhöz kötöttem egy ATA-> SATA átalakítóval (hecc kedvéért), így még gyorsabb...

(#10) djyuri válasza Kelaci (#9) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem is így van kötve egy PCI-os sata-hoz. Én kb 54ezret mtudtam kisajtolni belöle asszem,de nem sokáig bírja,mert megtelik a memóriám és le kell lassítania,mert nincs ami ilyen gyorsan tárolná.

(#11) djyuri válasza Lockstock (#1) üzenetére


djyuri
őstag

Mod: 1200 GB írtam, na ennek örülnék

Na erre küldök neked egy képet mail-ban!

(#12) Lockstock válasza djyuri (#11) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Elég pöpec! És másolni is tudtál rá?

- - - - - -

(#13) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Na és ahhoz mit szóltok, mikor néha olyan a vinyóm álló állapotban is mintha töltenék valamit. Már van egy ezzel foglalkozó topik, de itt egész jó válaszokat kapok a kérdésekre? :)))

Csinálja, aztán nem csinálja, aztán megint csinálja. :(

- - - - - -

(#14) mr_ricsi válasza Lockstock (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez a hang normálisnak tekinthető. Ha megdöglik is, nem emiatt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) djyuri válasza Lockstock (#12) üzenetére


djyuri
őstag

Ezt arra küldtem,hogy de örülnék,ha nekem is ilyen nagy vinyóm lenne. Ezt a buta xp-ém csinálta. Nincs is otthini-winfos ekkora egybenlévö partícióra.
Be tudnék szerezni ekörüli vinyókat egy reptérröl,amikor ''selejteznek''. Csak nem olcsón:(
Viszont SCHI-sek,vagy hogyis írják. Szóval szkázis-kártya kell hozzá,az meg 68-75 ezerért már van hozzá. A vinyót is 100-on felül kapnám meg.
Szóval ez mág várat magára,addig el vagyok azzal a buta xp csinálta képemmel.

(#16) djyuri válasza Lockstock (#13) üzenetére


djyuri
őstag

Az,hogy a vinyód egyszer megy egyszer nem és ez másodperces szinten van,arról az xp tehet,mert kábé ilyen sürün írogat valamit a vinyóra.
És hogy miért hangzik egy ilyen rövid ráírás,az meg szerintem azért van,mert az alaplapod nem tud már vele olyan pöpecül kommunikálni.
Az,hogy melyik a hibás,azt nemtom.
A nagybáttyámnak szinte egy egész élet,amíg bebútol a gépe,de nem azért,mert lassú,hanem a vinyó egyszerüen megvan kergülve. Ha csak egy wincommandert nyitok meg,az is percekig kerregö hang után tölti be.
Kölcsönbe cseréltem vinyót,alaplapot és mindkettö hibásnak minösült.
Bár kötve hiszem,hogy a tiéd hibás volna (max a vinyó mechanikája van készen).
A nagybáttyám gépe már réggebbi típusú P3-as és már az övé nagyon haldoklós.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.